Téma: A mágus

Csekély értelmû medvebocs 2011 jún. 05. - 16:37:42
(133/193)
Oh bocsánat.
Ford Mustang 2011 jún. 05. - 16:27:20
(132/193)
Pontosan. Valóban kisebb, ahogy Szlovákia, Horvátország, Szlovénia és most már Szerbia is.
AvatáR Gil Maerth 2011 jún. 05. - 16:04:04
(131/193)
Ukrajna kaphatott max földet, mivel SZU csak 1922-tõl volt.
és Jugo is sokáig Szerb-Horvát-Szlovén Királyság néven futott.
Lengyelo. is kapott és Olaszo. is (ha az egész monarchiát nézzük)

Amúgy Ausztria földterület vesztesége a minénkénél is jóval nagyobb volt.
Ausztria mai napig kisebb mint... mi
Csekély értelmû medvebocs 2011 jún. 05. - 13:27:45
(130/193)
Ilyen hülyeséget Ferenc Józsefnek volt fia de azt Rudolfnak hívták,de soha nem került trónra mert 20-on valahány évesen öngyilkos lett.Ferenc József feleségét meg Erzsébetnek (a magyaroknak csak Sziszi) egy Anarhista megölte.Ezért Ferenc Józsefet unokaöccse Ferenc Ferdináld követte a trónon õt viszont 1914-ben meggyilkolták feleségével együtt.1916-ban megtörténik a tragédia a Ferenc József meghal,de a nagyobb tragédia mégis az hogy az I.világháború után eltûnt a térképrõl az Osztrák-Magyar Monarhia.Magyarországból földet kapott Csehszlovákia (ma:Csehország és Szlovákia de csehek nem kaptak földet),a Szovietunió (ma:Oroszország,Ukrajna,Balti államok,csak az ukránok kaptak földet),Jugoszlávia (ma:Horvátország,Szerbia,Szlovénia),és Ausztria.
Ford Mustang 2011 jún. 05. - 12:29:42
(129/193)
Ha valaki csak a színészek miatt akarja megnézni, ne tegye, annyit nem ér.
9/10
dius1992 2011 jún. 01. - 23:07:12 9/10 Előzmény Hydron
(128/193)
(spoiler)
Nekem is tetszett a film, kíváncsi voltam, hogy mi lesz a végén, de azért sejteni lehetett!
A végén ugye kiderül, hogy a narancsfás mutatvány géppel mûködött, de a szellemidézés? Mégis csak volt valami varázslás! Néha nekem homályos a film pl. hogy akkor ki vágta meg a nõ nyakát? Arra rájöttem, hogy volt valami megjátszás is! Akkor a jövendõbeli császárt feleslegesen lõtte le magát? :S
Én egy 9/10 pontot adok!
10/10
Hydron 2011 márc. 29. - 11:44:42 10/10 Előzmény Szissssz
(127/193)
Szerintem nagyon szép volt a film, nekem tettszett annyira hogy töbször is megnézzem, Még ha kiszámítható is volt sztem fordulatos, és bájos a történet, a végére pedig kaptunk 1 kis csattanót is!Én ajánlanám mindenkinek legalább 1szeri megnézésre, veszteni nem veszt vele semmit!
6/10
kritiza 2011 márc. 20. - 22:53:13 6/10
(126/193)
6/10-nél nem adnék többet neki. Nagyon szeretem Nortont, ezért mindenképpen látnom kellett, de kiszámítható volt, szájbarágós és egyszerû. A zenéje tetszett, de azon kívül szerintem tévéjáték minõségû.
9/10
Szissssz 2011 jan. 13. - 00:52:16 9/10
(125/193)
Remek film volt,gyönyörû képi világgal. Jó kikapcsolódás volt. Kicsit a trükkok magyarázata hiányzott nekem is mert így olyan meseszeru, misztikus maradt számomra a történet.
Igényes alkotás volt.
10/10
Bravoman 2011 jan. 11. - 13:53:08 10/10 Előzmény Ludvik Jahn
(124/193)
A téma mesebeliségén lehet vitatkozni, de nem is "történelmi dokumentáció" akart lenni az alkotás! Ami viszont megdöbbent a véleményedben, hogy a fõbb karaktereket nem értékeled. Gondolom te is angolul nézted meg elõször; nos a szuszogásoktól a suttogáson keresztül a kiabálásig; a mozdulatok fegyelmezettsége, a kosztümök gazdagsága, a fantázia világát is bevonva a történet vonulata mind-mind elsõrangú! Ma már azért "próbálnak" csavarokat belerakni az eseménybe, mert csak így lehet eladni "filmként" a trükkök-látványok sorozatát. Ebben a filmben az elkötelezett szerelem önmagában értéket sugallt, de még az arrogáns hatalom-mániában is logikát mutatott fel! Egyszerû talán elsõ ránézésre, de van mélysége...
Ludvik Jahn 2011 jan. 02. - 22:32:03
(123/193)
Unalmas és kiszámítható, tele egydimenziós karakterekkel.
Talán, ha nem láttam volna filmeket még életemben, megdöbbennék a "hihetetlen" fordulatokon, nem foglalkoztatna a történet kidolgozatlansága és a századelõ Bécsének megjelenítését is autentikusnak találnám...

SPOLIER:

A rendezõ szándéka a szellemidézéses jelenetekkel nyilvánvalóan a kétely csírájának elültetése volt, így próbálván rábírni a nézõket arra, hogy a film megtekintése után ne azonnal felejtsék el, amit láttak. Sajnos azonban, ami máshol egészen jó mûködik (K-PAX, Tökéletes trükk), itt csúnyán megbukik, és csak a forgatókönyvírók kreativitásának hiányára hívja fel a figyelmet.
Kár...
hangyás 2010 dec. 06. - 02:41:30
(122/193)
Wow, ez aztán ütõs film! Elképesztõen jó zenei anyaggal, és Edward Norton-nal! :) Jöhet nekem is a Tökéletes trükk. :D

SPOILER

Bár a közepétõl sejtettem a végét, azért egy két pillanatnál majdnem elhittem hogy a lány halott.

SPOILER OFF

Mondjuk a végén már csak az járt a fejemben hogy lehet meg kellett volna kérdezni a lovat...
8/10
RoKKfish 2010 dec. 01. - 01:21:13 8/10
(121/193)
Ha jól emlékszem, már kölökkoromban is hidegen hagytak a bûvészelõadások, ezért aztán cseppet sem zavart, hogy reálisan magyarázható trükkök helyett inkább "varázslómutatványokkal" szórták meg a mozit. Pláne, mert sokkal szórakoztatóbbak voltak a hatásukra generálódott színpadon kívüli események. Nem kell különösebben nagy "Sherlocknak" lenni, hogy menet közben borítékoljuk a végkifejletet, inkább csak a részletezése lehet érdekes, az viszont olyan rövid, és annyira az utolsó két percre esik, hogy akár a stáblistába is beírhatták volna. Egy hosszabb lecsengésnek jobban örültem volna. Azé' tetszett... Ajánlós kategória.
8/10
furbee 2010 nov. 25. - 00:24:32 8/10
(120/193)
Hát ha nem láttam volna az utolsó pár percet a filmbõl, akkor életem nagy csalódása lett volna.

SPOILER
Egyetlen dolog idegesít a filmben, de az nagyon. Ahogy a tökéletes trükk c. filmben szinte minden trükkre magyarázatot adnak, ami egy ilyen filmben fontos, mert így hiteles. Na most itt a leglényegesebb trükk (a szellem megidézése vagy mi a nyavaja) magyarázata elmaradt ami miatt rettentõ nagy hiányérzetem van és kár érte. De ha van rá magyarázat és csak én nem fogtam fel, akkor legyen szives valaki írja le! A Tökéletes trükk azért is tetszett, mert bûvész szempontból jobban ki volt dolgozva, itt meg majdhogynem az egész egy állítólagos gyilkosság körül forog, miközben a nézõ azt várja, hogy magyarázatot kapjon a mutatványokra amiket a végén meg is kap, egyetlen kivételével...csakis ez miatt már 8 ponttól többet nem tudok adni rá :S
9/10
Hodori33 2010 nov. 19. - 20:56:15 9/10
(119/193)
Az eleje számomra kicsit vontatott volt, azonban ahogy telt az idõ úgy lett egyre jobb és jobb. A tökéletes trükk színvonalát számomra nem éri el, mert az úgy hibátlan ahogy van, de ez film is ott van a szeren. 10/9
10/10
tyrichie 2010 okt. 25. - 20:15:51 10/10
(118/193)
Nagyon jó film, és a vége egyszerûen tökéletes.
Anditos 2010 okt. 21. - 23:18:13
(117/193)
Nagyon jó film, de azért a végén a felügyelõ megvilágosodása a pályaudvaron váratlan volt.
Szeretem Norton-t és Rufus Sewell-t is, de mindkettõjük maszkja nagyon mesterkélt volt, látszott hogy mûbajusz, a koronahercegé meg különösen érdekes volt.
Ugyan nálam a Prestige nagyobbat ütött, de ez sem volt rossz.
10/10
Sadenal 2010 szept. 04. - 19:03:38 10/10
(116/193)
Hát A tökéletes trükk után megnéztük ezt is és meg kell mondjam valami óriási film mindkettõ.:D Habár ebben nekem nagyot ütött a vége. A színészek közül fõleg Giamattit emelném ki, aki szerintem a film legjobbja volt..:D Nem volt benne semmi unalmas...

10/10
9/10
Milhouse 2010 aug. 25. - 15:53:52 9/10 Előzmény warynski
(115/193)
A film valóban kitûnõ, mind a négy fõszereplõ színész zseniálisan alakít! (A nõ se rossz!)
A "szigorú" imdb majdnem 8 pontra értékelte, szerintem többet is megér.
7/10
warynski 2010 aug. 22. - 00:12:23 7/10 Előzmény peti2006
(114/193)
Igen, óhatatlanul a Prestige jut eszébe az embernek, de az a film azért más kategória, Már ami a megvalósítást illeti, mert a történet ott sem sokkal erõsebb. Olvastam a regényt és elképesztõ, hogy Christopher Nolan mit hozott ki belõle.

Így aztán marad a gondolat, vajon egy Nolan szintû rendezõ ebbõl a történetbõl mit csinált volna...

Azért így is élvezetes, nézhetõ a film, Edward Norton és Paul Giamatti nem okoz csalódást.