8/10
mro26 2010 aug. 09. - 22:27:37 8/10
(22/42)
Nekem mindkettõ megtorló film tetszett amit láttam (a 2004-es és ez), inkább nem hasonlítottam össze a kettõt mert mindegyikben van hiba és van olyan dolog amiben az egyik a jobb és van amiben a másik.
A fõszereplõ arca tényleg hasonlított a képregénybeli Frank-ére,de a testfelépítése...mikor egyik jelenetben polóban látható hát ott nagyon cingár...ami viszont nem hû a képregényhez, de jók az akciók és a poénok is átjöttek, csak néha leül a történet és unalmasabb egy picivel mint a 2004es változat
10/10
Tako1952 2010 júl. 04. - 13:07:17 10/10 Előzmény jamesbond
(21/42)
Mi van, gagyi vagy?? Még hogy cenzúra... be is baszna rendesen. Ezek a dumák nagyban hozzájárulnak az ilyen jellegû filmek élvezetéhez. Mit gondolsz, eredeti nyelven talán szebbek a szövegek? Amúgy hattalmasan jó film!
2008 2010 ápr. 28. - 07:15:09 Előzmény jamesbond
(20/42)
ez mekkora :D

"Jól nézel ki" "ne mond már hát zacskóba szarok" xDDD
6/10
real_madrid 2010 ápr. 28. - 01:06:17 6/10
(19/42)
nem igazán jött be ennek a filmnek a stílusa.
1/10
jamesbond 2010 ápr. 23. - 11:14:36 1/10
(18/42)
Ez a film már az elsõ perctõl kezdve tök brutális.
Szerintem a magyar szinkron meg a legbunkóbb:
"Jól nézel ki" "Ne mond má hát zacskóba szarok"....
Borzalmas, sajnos sok filmnél a magyar szinkront nagyon eltorzítják.
Miért, nem tudom....
Szerintem már kéne valami cenzúra....
A film még jó is lehetne....
10/10
Infect 2010 ápr. 19. - 16:20:09 10/10
(17/42)
Ma láttam a filmet. Hát ez már tényleg az igazi Megtorló, nem mint az unalmas híg sz@r Thomas Jane és Travolta szereplésével.
Folyik a vér és hullanak a gonoszok.Többet nem is kell várni tõle. Akciófilmnek készült és az is lett belõle.
10/10
Kendy 2009 nov. 29. - 12:44:54 10/10
(16/42)
Most néztem meg a filmet!

Nekem nagyon nagyon tetszett!
:)
:D

Eddig mind3 Punisher film nagyon-negyon bejött nekem!

A Büntetõ (The Punisher)(szín.,mb.,am.-auszt.akcióf.1989)
A megtorló (The Punisher)(szín.mb.,am.-német akcióf. 2004)
A Megtorló - Háborús övezet (Punisher: War Zone 2008)

Talán a '89-es Dolph Lundgren-es a kedvencem mind közül.

Tény viszont szerintem ez a 2008-as verzió a leghûebb a képregényhez.
Vannak nagyon komoly akciók a filmben és itt aztán folyik a vér rendesen.
A hangulata is megfeleõen sötét és komor.
Szuper!

Bízom benne lesz majd még a közeljövõben is Punisher film.

Franck Castle Forever!
sandros5000 2009 okt. 23. - 13:18:38
(15/42)
Ez nem annak a folytatása, olvasd el a többi hsz-et, itt leírták, újra kezdték, és egy képregényhez hûebb részt készítettek, az a rész volt egy vacak, és szinte semmi köze nincs a megtorlóhoz, két gyereke volt egy lánya és egy fia, és egy maffia leszámolás kereszttûzében haltak meg és nem úgy ahogy abban a vacak Thomas Jean-esben volt. A figura is a képregénybõl volt, így nézett ki a fõgonosz...mert az arca megsérült.
Geri23 2009 okt. 23. - 04:32:20
(14/42)
Most néztem meg és számomra csalódás volt! Ennek a filmnek olyan Batman feelingje volt! Összefércelt arcú ember a fõgonosz! Röhej! :D

A másik, hogy az elõzmények abszolút eltértek az elsõ résztõl! A megtorlónak egy fia volt! Nem volt lánya! És nem azért ölték meg a családját, mert észrevettek egy maffia kivégzést! Legalább ezekben követhették volna az elsõ részt! Szerintem, egy B-kategóriás mozi!
Cullangka 2009 aug. 23. - 12:40:15 Előzmény bellushy
(13/42)
nem ovlastam végig akommentedet de egy szavon megakadt szemem:D poember:D tom h pokot akartál írni, de angolul a po- bilit jelent vagy éjjeliedény de ugyanaz:D kitörtem:D a biliember:DDD
10/10
bellushy 2009 aug. 09. - 12:55:02 10/10
(12/42)
87-89-ben, mikor végre megjelentek a külföldi képregények magyarul (Póember, X-man, stb.), végre nem értetlenül ült az ember a képregény fölött, hanem végre teljesen megértette a történetet is. A Happyend képregény-újságban jelent meg elõször a Megtorló (és többek közt a Conan képregények) és azonnal megfogott az azonnal gyilkoló, önjelölt terminátor, az örök túlélõ Jigsaw (Fûrész, az eszement egykori szépfiú, aki csak a bosszújával volt képes foglalkozni), és néhány hónapra rá már önálló képregényként lehetett megvásárolni. Csodás idõk voltak:) (kivéve mikor a Pókemberben megjelent a soft-Megtorló,az bûn rossz volt...)

Aztán VHS-en láttam a 89-es Dolph-i féle Megtorlót,ami nem volt valami nagy durranás.

A 2004-es olyan siralmas volt számomra, hogy alig tudtam végignézni a gyerekeknek készült nagyon buta filmet.

Ez a Megtorló az igazi:D

"Frank! Frank!!! Frank? Tiszta agyvelõ lett a ruhám..."
2008 2009 aug. 02. - 19:46:58
(11/42)
Nekem nagyon tetszett a film. Sokat nevettem a trancsírozásokon :D azok nagyon jók voltak!
laca0947 2009 jún. 05. - 13:29:00
(10/42)
Végre egy remek képregényfilm!!! Pont olyan amilyen a punisher képregények, milliószor jobb az elsõnél, ami nekem szintén tetszett!! A pókemberek, vasemberek, hulkok után végre igazi hangulatot látni!!!!
7/10
FHGr 2009 máj. 03. - 12:38:03 7/10
(9/42)
Nekem a hanghatások, amik a véres jeleneteknél vannak, nem tetszettek. Azok az idióta fröcsögés hangok... :\
4/10
damienisback 2009 ápr. 21. - 23:12:18 4/10
(8/42)
errõl a filmrõl a shoot 'em up jutott eszembe, csak ott bevallottan egy "paródia" megalkotása volt a cél, míg itt nem hiszem. ennek ellenére próbálkoztak vele, ami nem jött be...
3/10
beo71 2009 ápr. 20. - 19:51:18 3/10
(7/42)
8.4-es átlag emberek!Hogyan?Miért?Neeeee!!!
Pár napja fikáztam Nicolas Cage Veszélyes Bangkok c. filmjét,hát az ehhez képest még egy elfogadható alkotás.(4/10)Ez a valami nálam veri a 3/10-et,erre meglátom,hogy 8.4-es átlaga van,ezt nem hiszem el,azért az imdb értékelés már valamivel árnyaltabb (6.3)
Nem láttam a képregényt,így nem alakult ki bennem vágy értelmetlen,hülye gyilkolászás után,ezért ez a film annyira kiakasztott,hogy szinte semmi jót nem lehet összeszedni róla.Az,hogy,ez a Ray Stevenson nevû valaki kb.annyira sármos,mint a szép emlékû Zámbó Jimmy,de még csak jelenléte sincs,mindenki másra jobban emlékszel,mint a fõszereplõre,ez egy dolog.Emellett a gonosz bácsik szerepeiben:Dominic West már a 300-ban gyanús volt,hogy õt valóban úgy festették,itt,ahogyan próbál digó maffiózó lenni csak pár percig röhejes,utána már fájdalmas.Az õrült öccs szerepében akár egy kutyát is játszathattak volna,talán izgisebb is lett volna,az apu-fiú gonoszok a Gálvölgyi-show színészóriásai szintjén brillíroznak.
8 percig volt érdekes,hogy brutálisan leszámolunk a gazemberekkel,majd próbáltam lazára venni,hátha bejön vígjátéknak és tudok rajta röhögni,de annyira komolyan veszi magát,hogy csak fájdalom lett belõle.Nem akarom megbántani a rajongókat,lehet,hogy néhány szavam kiidegeli õket,de nekem,mint abszolut elvakult filmrajongónak ez a film egy tõrdöfés a szívembe.
9/10
Zyppho 2009 ápr. 10. - 00:58:14 9/10
(6/42)
erõszak dömping megint... ezigy este kellemesnek nem volt mondható :D attól függetlenül nagyon jó (Y) :)
sipka 2009 márc. 21. - 21:13:32
(5/42)
Az elõzõ "Megtorló" filmtõl is ezt vártam volna: a képregényhez hû mészárlást, és kegyetlenséget. Itt végre fellélegezhetünk, mivel nem fordulnak elõ olyan érzelmek Frank hangulati repertoárjában, mint a félelem, vagy a kétségbeesés. Csak menetrendszerûen legyilkol mindenkit, szinte habozás nélkül. S hát végülis ez lenne a karakter lényege: egy kíméletlen igazságosztó.
Tehát kellemesen csalódtam, ami nem jelenti azt, hogy nincsenek hibák. A történet néha-néha el van kapkodva, illetve a kislány érthetetlen érdeklõdése ("Megtorló" személye iránt) is abba a kategóriába tartozik, amit csak úgy szoktam nevezni, hogy "A megmagyarázhatatlan dolgok..".
S akkor még szóba sem lettek hozva a negatív szereplõk (Fûrész, Gyogyós Jimmy), akik az alkotás elején még valamennyire komolyan vehetõk, ám a mû lecsengése felé egyre idétlenebbé, röhejesebbé válnak (a szónak legrosszabb értelmében). Pedig az összefércelt gonosztevõ megért volna egy jobb szövegkönyvet :)
Ám ami a legjobban zavart, hogy a remekül megoldott akciórészeket olyan momentumok zavarják meg, mint a golyókat vonzó golyóálló mellény!! :P Persze nem szó szerint kell érteni a leírtakat, mivel csak arról beszélek, hogy amikor Franket hátulról meglövik, akkor nem a fejét, karját, lábát, vagy egy védtelen testrészét találják el, hanem pont a lövedékfogó mellényét... Ennél már az is értékelhetõbb lett volna, ha egy lövés sem találja el az egész film során :DD
Amúgy összességében tényleg nem rossz képregény-adaptáció, fõleg ha az elõzõhöz hasonlítjuk. Kár hogy Amerikában csúfosan megbukott... :(

UI: Amúgy a felvezetõ zenéje tisztára olyan mintha egy Batman filmhez komponálták volna :P
TheOriginalP 2009 márc. 10. - 22:53:49
(4/42)
Szerintem a film teljesen rendben van. Hangulatvilágra teljesen visszaadta a képregényt, ami azért nem könnyû. Nekem ennyi elég ahhoz, hogy egy-két ráérõsebb délután megint elõvegyem.
4/10
joysi22 2009 márc. 10. - 22:19:21 4/10
(3/42)
Elnézést kérek, tényleg nem ismerem a képregényes történetet. De ha már elkezdtek egy történetet, akkor miért nem folytatták? Ebben a részben úgy sem számított... Sajnos a második részben a karakter nem adta vissza úgy a megtorló személyiségét, ahogy azt vártam. A sztori pedig a 90-es évek akciófilmjeire emlékeztetett. nem volt semmi ötlet. Sokkal többet vártam. Lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem Ray Stevenson sem jött be.