Téma: A mentalista

10/10
ms0304 2009 febr. 26. - 23:09:32 10/10 Előzmény kerekgyar
(179/1499)
A két pasi... szuper!!! Társasházban lakom, szerintem legalább a fele azt nézi. Valamelyik este, amikor az exfeleség is náluk lakott, minden lakásból különösen nagy nevetések hallatszottak.
Nagyon jó a szöveg. nem tudom, hogy szó szerinti fordítás, vagy egy jó régi magyar szinkronizálási szokás ( a történet és a karakterek figyelembevételével , jó "magyarítás") felélesztése? Inkább az utóbbira tippelek, hiszen ehhez mindig nagyon értettek a filmesek!
Egyébként nekem - amellett, hogy a címszereplõk nagyon tetszenek - a Charlie-hez a teraszra naponta fölmászó lány és természetesen a házvezetõnõ a kedvencem.
kerekgyar 2009 febr. 25. - 19:40:50 Előzmény ms0304
(178/1499)
Teljesen igaz, anno (sem) biztos nem a színész ment a meló után... Hogy egyáltalán hogy megy egy válogatás bevallom, fogalmam sincs. Én csak a végeredményre tudok mit mondani:
-Odaát, House, = Borzalom!!!
-Született feleségek = Elmegy...
-A mentalista, Terminátor = Most ahogy így leülök a TV elé nem hallok ki semmilyen zavaró különbséget, tehát el vannak találva, nagyon tetszenek.
-Két pasi meg egy kicsi = Olyan szinten nagyszerû, hogy az eredetit minden szinten felülmúlja!

A VIVA TV-bõl azt hiszem valamilyen Kristóf az a bemondó. A hangja kifejezetten irritál. Az Argo-ban illett rá az a nyámnyila szerep amit megkapott, de mást nem lehet nagyon mit mondani róla. Nem értem, hogy miért olyan "felkapott", bár nem sokat tudok róla. De a mai világban ha már a Gyõzike, Annácska, Pákó, Kiszel Tünde, Anettka, stb. életképes, akkor õ miért ne lehetne. (Ezzel nem õt akarom támadni, inkább a magyar kereskedelmi médiát)

A Guardian-ra meg már kíváncsi voltam, annyit emlegeted, próbáltam utánanézni, de sajna nem találtam hozzá feliratot, az angolom meg nem annyira erõs (azért nincs okom panaszra), hogy minden szót megértsek, így az nekem ki fog esni...
Ami pedig az ausztrálokat illeti (meg más országokban a rajongóknak), nekik kb olyan lehet az AC/DC, mint Elvis. :) - ami nem csoda
10/10
ms0304 2009 febr. 25. - 07:40:48 10/10 Előzmény kerekgyar
(177/1499)
Azt hiszem, a színészek között is akkora lett a harc a melóért, mint a hozzánk hasonló közrendûek között. Kevés a magyar film ,-ha van, akkor belsõ haveri körbõl válogatnak- nincs tv játék, ha van, akkor a helyzet ugyanaz, vagy be kell szállni egy kis zsozsóval. Abból kiindulva, hogy anno élvonalbeli színészek szinkronizáltak, biztos vagyok benne, nem kellett nekik utánajárni, mert a szinkronnal foglalkozók mentek értük.
Mostanában már nem hallom Galambos Pétert, Szabó Sípost, Has-Vander Pétert, akik szintén javítottak a filmeken! Láttam egy sorit, amiben az egyik jelentõs szereplõnek a VIVA tv-bõl a kis homo bemondó (nem jut eszembe a neve) volt a hangja! (A homo-t csak a könnyebb azonosítás miatt írtam, nem minõsítés!)
House-ról: Tegnap belenéztem az AXN-en , borzalmas!
Mentalista: A Guardian szerepében nagyon megszerettem Simon Bakert, ezért elfogult vagyok. Tetszik a "kinõtt" ruhája. (A G-ban Armani-Gucci összeállításban öltözik "a jónevû ügyvéd könnyelmû fia". )
Azt hiszem, az ausztrálok ( SB is az) szeretik az "Ac/Dc stílust". (A leghíresebb ausztrál rock-banda vezetõ tagja még évtized múlva is az érettségire fölvett ruhájában lépett (lép?) föl).
kerekgyar 2009 febr. 24. - 19:13:45
(176/1499)
Ennyire nem ismerem a szinkronhangokat (persze ismerõsen csengenek a nevek) éppen azért, mert az eredetiség híve vagyok. Azért Columbo-ra természetesen emlékszem, meg Tony Curtis Sztankay-ai is élénken bennem van.
Az viszont teljesen érthetõ, hogy az elsõ élvonalbeli színészek nem mennek válogatásokra, hiszen ez kb olyan lenne számukra, mint amikor egy nyomozót lefokoznak utcai járõrnek. Õk már megdolgoztak ezért. Az meg már más kérdés, hogy a hangjuk adott esetben emelné a film színvonalát és élvezeti értékét.
Az pedig, hogy a hangszín a döntõ vagy annak hasonlósága, gyakran még az se jön össze nekik, de ezt már az elõzõ hsz-ben leírtam az Odaátról - viszont arról meg senki se tehet, hogy nincs elég "hangunk"... De attól még zavarja a fülemet.
StAdrienn 2009 febr. 24. - 17:55:33
(175/1499)
Ha jók az információim, Lux Ádám a magyarhang! Javítsatok ki, ha tévedek!
StAdrienn 2009 febr. 24. - 17:52:49
(174/1499)
Köszönöm "minyóka", "kerekgyar"! Az rtl megtarthatta volna a jó szokását, hogy nem tesz be reklámot...
10/10
ms0304 2009 febr. 24. - 17:17:22 10/10
(173/1499)
Az a baj a mai szinkronokkal, hogy megváltoztatták a szabályt. Régen engedélyezett volt, hogy a külsõ hasonlóság, hazai szerepkör és, (vagy) a hangszín alapján (is) ki lehessen választani a szinkronszínészt. Egy komoly, ismert, jó színész fel tudta dobni a filmet, hiszen együtt képzeltük el a látható színésszel. Most a hangszín a döntõ, vagy annak hasonlósága.
Elsõ vonalba tartozó színész nem megy a lóvásár szerû mustrára, ezért olyan a szinkron, amilyen.
Egy film hazai forgalmazásakor már elsõ blikkre biztos volt, ki tudja hangban sikeresre hozni a figurát. Képzeld el aPeter Falk összest Szabó Gyula, Az Angyalt Láng József, Tony Curtis összest Sztankay, Alain Delon összest Fülöp Zsigmond , a régebbi szerelmes szerepeket Kovács István, az újabb kori hõsöket,szerelmes figurákat Kautzky Armand nélkül!
((((Zárójelben: Lauri olyan karakter, akinek a magyar hangja mögött hasonlóan cinikus, zseniális, és férfi-as színészt kell elképzelni. Kulka - lehet, hogy jó színész, lehet, hogy cinikus, ámde nem férfias...)))
10/10
ms0304 2009 febr. 24. - 16:56:32 10/10
(172/1499)
Lux Ádám.
kerekgyar 2009 febr. 24. - 13:39:19 Előzmény StAdrienn
(171/1499)
Igen, õ követte el az ügyvéddel együtt, aki elrabolta a kislányt. A Péter és a farkas elõadásra nem az anya ment el, hanem a dada miközben õ megkínozta a férjét.
A pénz pedig gyémántokban a kislány szobájában a csilláron volt.
kerekgyar 2009 febr. 24. - 13:30:23 Előzmény ms0304
(170/1499)
"Egyik alkalommal elkövették azt a szemétséget, hogy egy rész közben volt egy kis szünet, majd váratlanul Kulka hangján szólalt meg"
Rémlik, hogy egyik haverom is mintha már megjegyezte volna ezt nekem. Azt tudom, hogy jelenleg felirattal nézi... :)

Mindenesetre a szinkronok általában nem jók - talán pont azért, mert nem eredeti... Legalábbis sorozatok terén.
Egy másik példa rá az Odaát (Supernatural), ami az eredeti hangokkal (nem csak a színészek hangjaira gondolok) ad neki egy nyomasztó hangulatot és éppen ezért jó. Magyarul viszont fõszereplõknek olyan gyerekes hangjuk van, hogy borzalom...
Viszont egy ellenpélda erre a Két pasi meg egy kicsit (Two and a half men), amit viszont nagyszerûen eltaláltak és mérföldekkel jobb, mint az eredeti: a hangszín, hanglejtés, meg maguk a szövegek is.
StAdrienn 2009 febr. 24. - 07:56:42
(169/1499)
Sziasztok! A tegnapi résznek mi volt a vége? Elaludtam a reklám alatt... :-) A feleség volt a gyilkos?
leopard26 2009 febr. 24. - 01:11:02
(168/1499)
Most milyen mentáról írnak listát?
pozsizsuzsi 2009 febr. 24. - 00:52:21
(167/1499)
Hát, lányok, fiúk, ma megint megnéztem egy részt, így most már határozottan állíthatom, hogy ez nem az én sorozatom.
Nagyon nem jó, szvsz.
10/10
ms0304 2009 febr. 23. - 23:20:31 10/10
(166/1499)
Láttátok a Mentalistát ma este? Nekem tetszett!
10/10
ms0304 2009 febr. 23. - 23:18:33 10/10
(165/1499)
Szakácsi két éve halt meg, gondolom a szinkronnal elõre voltak a leadáshoz képest, még kb 2 hónapig az õ hangján szólalt meg House. Addig olyan volt, mintha nem is szinkron lenne, tökéletes .Szakácsi a legfelsõbb fokon értett a szinkronhoz, szerintem teljesen értette Laurit.
Egyik alkalommal elkövették azt a szemétséget, hogy egy rész közben volt egy kis szünet, majd váratlanul Kulka hangján szólalt meg. Ezután néztem még 1-2 részt, de már nem tetszett, nem adja a film eredeti hangulatát.
Volt már ilyen váltás példa, anno a Kojak. Amikor Inke László meghalt, Koncz Gábor kapta a szinkront, õ viszont jó választás volt.
kerekgyar 2009 febr. 23. - 22:32:16 Előzmény Ezredes úr
(164/1499)
Én se szenvedtem végig gondolhatod... 10 percet nézhettem belõle, aztán leszûrtem, hogy House magyar nyelven elvesztette a humorát.
1/10
Ezredes úr 2009 febr. 23. - 20:20:49 1/10
(163/1499)
Egyetértek !!!! Én csak pár percet láttam a filmbõl, de azzal nézetném aki megvette, és ezáltal terjeszti ezt a " kultúrát ".
kerekgyar 2009 febr. 23. - 19:40:27 Előzmény ms0304
(162/1499)
Lehet, hogy akkor nem Szakácsi hangjával néztem. 1-2 hete kapcsoltam rá a TV-ben és annyi maradt meg, hogy borzalmas.
10/10
ms0304 2009 febr. 23. - 07:34:34 10/10 Előzmény Methos82
(161/1499)
Azt hiszem, a Mentalistának azok között lesz nagy sikere, és más hasonló nem ûberelheti, akik láttuk-nézzük a The Guardiant. (Csak az egyszerûség kedvéért írtam angyalnak már néhányszor) A Hallmarkon megy, hétfõtõl csütörtökig. este 9-kor és éjfélkor. Simon Baker a fõszereplõje, már a vége felé tart. 67 részes, még a mai nappal 9 rész van vissza.
10/10
ms0304 2009 febr. 23. - 07:29:19 10/10 Előzmény kerekgyar
(160/1499)
Dr House-nak az eredeti szinkronja nagyon jó volt! Szegény megboldogult Szakácsi Sándor után - nem is értem - hogyan jöhetett Kulka?