Téma: A mentalista

1/10
gaben1986 2009 márc. 03. - 16:04:21 1/10
(199/1499)
bocsi deedeeke, de megpróbáltam az értéktelenségét tükrözni annak, hogy mennyire hitvány sorozatokról van szó. amúgy a magyar nyelvnek tagjai ezek a "trágár" szavak is, mint jelzõk. Eszterházy Péter mondta erre, hogy mi számít trágár szónak, bármi, ha a mondat azzá teszi, én ezt nem éreztem trágár kifejezésnek. de bocs, ha valakit ezzel megsértettem.
1/10
gaben1986 2009 márc. 02. - 22:54:12 1/10
(198/1499)
Na mi van, a SZARah Connor eddig bírta, mondjuk ennek a fosnak se adok sok idõt.tiszteletem
10/10
Methos82 2009 márc. 02. - 22:28:25 10/10
(197/1499)
Nem néztem egy részt sem, de a film ok, de ahogy a bemutatóban láttam szerintem nem kellett volna ebbõl sorozatot gyártani!
10/10
offtopic
Methos82 2009 márc. 02. - 22:27:47 10/10
(196/1499)
Nem, tuti hogy nem egy oldalról. Vagy ha arról is azóta már fent van 4 rész szinkronosan!!!!:-)
Rolle 2009 márc. 02. - 20:52:44 Előzmény Dark Hero
(195/1499)
Én egyetértek velük mert a Terminator nagyon gagyi volt!
Eerika 2009 márc. 02. - 20:47:13
(194/1499)
Sztem egy oldalról beszélünk, és akkor ott megtalálod feliratosan is, sok-sok részt.
10/10
Methos82 2009 márc. 02. - 20:14:43 10/10
(193/1499)
Találtam egy oldalt ahonnan letölthetõ a sorozat, de csak úgy rakják fel az egyes részeket ahogy a tv leadta. Bár, én még annak is örülök, hogy fent lesz, és letölthetõ lesz!:-)))
10/10
Methos82 2009 márc. 02. - 20:14:27 10/10
(192/1499)
Teljesen megértelek! Lehet nem fogy eléggé kis hazánkban a tv. Most, így lehet venni még egyet a családnak, vagy az egyiket fel kell venni.
Dark Hero 2009 márc. 02. - 09:45:28
(191/1499)
Mi lett a Terminátorral? Tényleg végleg abbahagyják? Na azt hiszem ez volt az utolsó csepp, végleg kiábrándultam az rtlklubból. Egyszerûen felháborító és felfoghatatlan amit mûvelnek!!!!
10/10
ms0304 2009 márc. 01. - 20:35:05 10/10
(190/1499)
A CSI- t egyszer már számûzte az rtl a Cool-ra. Lehet, hogy jobb a nézettség, mint várták, és visszahozzák, az elsõ résztõl. Ismétlés a tudás anyja!
Dj Saby 2009 márc. 01. - 19:57:45
(189/1499)
Jah... kicsit rosszul írtam... tehát a CSI kiszorította ezt, ez pedig a Sarah Connort. A mentalista is jó am. (Az tartozik a 3 értelmes sorozat közé. A 3. meg a túsztárgyalók.)
Dj Saby 2009 márc. 01. - 19:54:58 Előzmény ms0304
(188/1499)
3 értelmes sorozatot sikerült megvennie az RTL-nek a szökés óta. És mit csinálnak? 4 rész után abbahagyják az egyiket. (Legalábbis nem tom mi lett a Sarah Connorral) Mert az az idióta CSI az aztán rohadtul kell ám oda... Nem elég azt péntekenként nyomni? Áhh kell hétfõn is.
10/10
ms0304 2009 márc. 01. - 14:56:50 10/10 Előzmény kerekgyar
(187/1499)
Kedd 21:20-ra tették át a Mentalistát!
kerekgyar 2009 febr. 28. - 20:00:39 Előzmény ms0304
(186/1499)
Engem se foglalkoztat se a TV, se a rádió színvonala, de azért néha amikor mégis bekapcsolom, elborzadok, hogy miket tudnak megetetni az emberrel. - Ez viszont nagyon bosszant. Pedig lehet, hogy nem kellene.
Clint Eastwood, Kevin Costner filmjei elég távol állnak az ízlésemtõl. Nem azt mondom, hogy rosszak...
Keanu Reeves filmjei nekem is alapnak számítanak. Persze nem a romantikusak (de azért az Édes Novembert még én is többször megnéztem), inkább a Féktelenül, Jonny Mnemonic, Matrix, Az utca királyai, Constantin... Épp tegnap nézte meg "Bill és Ted zseniális kalandját" - Szokatlan volt benne Keanu, de hát olyan fiatal volt még. :) Most meg be van készítve másik 7 filmje, amiket vagy nem láttam még, vagy már régen... Ez a legújabb "Amikor megállt a Föld" viszont... háááát... Nem tudom hogy vagy vele, de nekem nem igazán jött be. Eluntam magam rajta.
Én nagyon sok filmet nézek (mondhatni ez a hobbim). Bármit aminek jó a forgatókönyve, fényképezése, rendezése, vagy csak szimplán szórakoztató. Szerintem nem csak a színészek adják a film értékét, azok csak emelnek rajta. Persze, ha rossz színészekkel dolgozik egy rendezõ, akkor annak csúfos vége van.
Ha érdekelnének filmek, amiket nem adnak a TV-ben, akkor keress meg privátban, lehet hogy tudok segíteni...
10/10
ms0304 2009 febr. 28. - 07:41:28 10/10 Előzmény kerekgyar
(185/1499)
Általában nem foglalkozom a tv-k rádiók színvonalával. nem sok filmet nézek, amit mégis, az vagy a színész, a film híre, díjai, a rendezõ, vagy nézni kezdett sorozat -rész miatt. Pl. a barátok közt nekem kimaradt, pedig a fél ország ehhez igazítja a család vacsoráját.
Visszagondolva néhány évre, szívesen nézem Kevin Costner filmjeit, bármelyiket a Farkasok óta. Azt a filmet -annak ellenére, hogy nagyon hosszú - bármikor megnézem. A Farkasok miatt akármilyen rossz filmjét megbocsátom..
A Szív hídjai óta nézem, keresem Clint Eastwood filmjeit. Nagyra tartom, különösen, amióta megnéztem néhány régebbi (lesajnált )filmjét, és zongorázni láttam-hallottam, sõt a filmjei zenéjét is õ szerzi. (Egy riportban visccesen válaszolta egy erre vonatkozó kérdésre, hogy így olcsóbb. )
Most rákattantam a Guardian óta ( Hallmark: h-cs este 9 óra) Simon Baker filmjeire. Remélem, nem hagyja magát elrontani, zülleszteni amerikában, sokat várok tõle. A Sex and Death nagyon tetszik (mások lehúzták), keresem a Something New-et, az még csak kölcsönözhetõ, moziban sem játsszák. Kár! A Mentalistának szurkolok!
A FÕ kedvencem Keanu Reeves. Az Otthonom idaho-val kezdõdött. Õ ráadásul az élvonalbeli szereplõkkel játszik! Annyi jó filmje van világnagyságokkal, hogy hosszú lenne felsorolni. Amit mégis: "Julia néni és a szellemek". Bármikor megnézem.
Az izgalmas filmek határa nálam a thriller, azokban is a színész a lányeg. Néhány napja az m2-n (ahol esténként -szerintem - a legjobb filmeket adják ) volt egy izgalmas, 2 részes Tom Berengerrel. Ha jól emlékszem, Detektív volt a címe. Azt megnézném mégegyszer!
kerekgyar 2009 febr. 27. - 19:07:09
(184/1499)
Hát igen, a ker. csatornákra szoktunk gondolni, amikor azt mondjuk: a média hatalma. Bármit megtehetnek, minden különösebb következmény nélkül. A legtöbb, amit "büntetésként" kiszabhatnak rájuk vagy pénzbírság, vagy rövid idõre (fél, vagy 1 óra) felfüggesztik a mûsorszórás jogát. RTL-nél régebben többször megtörtént. De mindez a bevételükön nem jelent lényeges különbséget, zsebbõl kifizetik. Nem akarok konkrétumot mondani, de más közszolgálati csatorna meg a dolgozóit ugyan fizeti tudja, de ami filmet megvesz (külsõsre gondolok) azt már képtelen kifizetni. Egyszerûen nincs mibõl.
A katasztrófa-film szerintem lejárt lemez. Azok a filmek, amiket meg pusztán az erõszak kedvéért csinálnak... Rá se hederítek. Gondolok itt Dolph Lundgren, Van Damme, stb "alkotásaira". De szó se róla vannak nagyon jók is a mûfajon belül. Nagyon szeretem Jason Statham filmjeit. Ott van a "Szállító", ami teljesen nyíltan vállalja a képtelenséget, vagy a "Felpörögve" (Crank) - ezek nagyon jó akciók. De megjelenik ugyanúgy a "Blöff"-ben, meg "A Ravasz, az agy és két füstölgõ puskacsõ"-ben - és egyáltalán nem superman testébe bújva.
Meg kell említenem a "Sasszem"-et, amiben szintén van, nem is egy képtelenség, de egy pillanatra sem áll meg a film, mindig halad elõre a cselekmény és ez kompenzálja.
Magam részérõl inkább sci-fi, thriller, vígjáték, horror (nem a véres, beles, fröcsögõs fajta) párti vagyok. Szeretek kilépni egy kicsit a valóságból és beleélni magam egy másik világba. Legyen az teljes fikció, vagy ahogy írtad, "megtörtént, vagy akár meg is történhetne". Ami pedig a mûvészfilmeket illeti... Lehet, hogy én vagyok kevés hozzá, de nem értem meg õket és így élvezni se tudom.
A Mentalistát pedig tényleg jól eltalálták. Valamire emlékeztetett, de idáig nem kattant be. Most viszont, lehet hogy más tészta, tényleg semmi köze hozzá, de beugrott: "Holtsáv"
-Korábban írtam, hogy az RTL kockáztat a sorozattal. Épp ma olvastam, hogy a Terminator, ami kint a 2. évad felénél tart és sikert arat, idehaza megbukott, mindössze 1 részt adnak még le belõle... Ezen azért meghökkentem. Szeretem a Mentalistát, másodjára nézem a részeket a TV-ben, de nem gondoltam, hogy a "kockázat" fogja ekkora fölénnyel túlélni.
10/10
ms0304 2009 febr. 27. - 17:55:45 10/10
(183/1499)
A Két pasi... nekem tetszik, a közönségességével együtt.
Amiket nem szeretek: a katasztrófa-filmek, az üldözõs, verekedõs, lövöldözõs (nem tudom minek nevezzem) filmek, mert olyanok, mint a rajzfilmek, hogy rég meg kellett volna halni a hõsnek, ámde... Hülyeség, idegesít.
Az un. "mûvész filmek", amelyek a világon semmirõl nem szólnak, általában egy rendezõ "önkifejezése" lenne, ha ki lehetne bírni.
Azokat, amelyek emberi sorsokról, tulajdonságokról, lelkiállapotról, megtörtént, vagy akár meg is történhetne esetekrõl szólnak, nagyon szeretem, lehet tragédia, vagy vígjáték.
A Két pasi az utóbbi kategória nálam. Ilyen hülyék léteznek a világon...
Mentalista:
Született bölcs, jó megfigyelõképességgel, emlékezõtehetséggel, a testek aurájának érzékelésével létezik, viszont ezt komolyan nem lehet filmre vinni, mert akkor ellenkezõjére fordul, vagy magyarázkodássá, látvány nélkül. Jól eltalálták az arányt (és a színészt ) a "mindentudó" és a kicsit "lökött" között.
10/10
ms0304 2009 febr. 27. - 17:40:08 10/10
(182/1499)
Nem keveslem a ker. csatornák számát, bár a környezet védelmével még foglalkozhatna egy-kettõ. Azt kifogásolom, hogy három kereskedelmi csatornának (ATV, TV2, RTL ) engedélyeznek "közszolgálatot "is. (A TV2-t és az RTL -t még megfejelték azzal, hogy földi sugárzási jogot kaptak, nem tartoznak az elõfizetõi körbe. )
A többi megmarad az eredeti profiljánál, de ez a három ugyanazzal a szerkezettel dolgozik, mint az m1 és m2, az állami csatornák. Minden jogot élveznek az államiakkal együtt, viszont a magántulajdon miatt nem kötelezik õket a középarányok betartására. Minden téren kilóghatnak. Így könnyû, hogy a mûsorok között annyi reklámot sugároznak, amennyit akarnak, közölhetnek híreket, híradókat, amelyeknek nincs szabályozása. Ha akar bulvárkodik, ha akar politikával foglalkozik, ha akar lejárat bárkit. Ezt tiltanám meg. Széna, vagy szalma. Vagy ker. adó profillal, vagy közszolgálat a KÖZ szolgálatával!!!
offtopic
kerekgyar 2009 febr. 27. - 17:04:18 Előzmény ms0304
(181/1499)
Két pasit eredetiben majdhogynem fapofával nézem végig és ez nem annak tudható be, hogy nem értem meg. Egyszerûen csak gyenge, vagy legalábbis távol áll attól a színvonaltól, amit megszoktunk. Két pasi fórumán írta "Cuttani", hogy állítólag elkezdték az 5. évad szinkronját (nem lep meg), szóval hamarosan új részek, addig meg végignézhetjük az egészet még egyszer! :)
Nálunk nem lenne értelme több ker. csatornát indítani, mert megoszlana a nézettség, így kevesebb bevétel lenne (de azért a reklámokkal ugyanúgy kaszálnának). Ez az õ szempontjuk. Nekünk pedig, ha le akarunk ülni a TV elé, csupa másodrangú mûsorokat kell néznünk (tisztelet a kivételnek: Fábry, Showder Club, Beugró...)!
(Azért megjegyezném, hogy amíg az RTL és TV2 vegyesen sugároz, addig a Viasat 3 leginkább a sorozatokra specializálódott.)
Ez az oka, hogy nem nagyon nézek TV-t. Filmet meg végképp nem. Inkább megszerzem máshonnan, mert ha megszakítják reklámokkal, csak kiesek a ritmusból és nem szórakozok olyan jól.
10/10
ms0304 2009 febr. 26. - 23:28:42 10/10 Előzmény kerekgyar
(180/1499)
(((De a mai világban ha már a Gyõzike, Annácska, Pákó, Kiszel Tünde, Anettka, stb. életképes, akkor õ miért ne lehetne. (Ezzel nem õt akarom támadni, inkább a magyar kereskedelmi médiát) )))
Ezek a sztárocskák olcsók, a csatornának nem kell gondoskodni jól képzett szakemberrõl a velük való beszélgetéseknél, az un. sztájlisztek azt csinálnak velük, és a mûsorvezetõkkel, amit akarnak, igény nincs, csak "sztárok " akarnak lenni.
Azt hiszem, ennek az lehet az oka, hogy nálunk a ker. tv-k rádiók a pénzért szó szerint mindenre képesek és a tartalmi tevékenységüket semmi nem korlátozza.
Más - szerencsésebb - országokban egy ker. csatorna vagy adó kénytelen meghatározni a szolgáltatásait. Pl: egy filmekre, vagy show-ra, vagy a természetvédelemre, vagy az életbõl vett igaz történetek bemutatására szakosodott csatorna, vagy rádió-adó nem adhat híradót, nem foglalkozhat politikával. Az eredeti feladatát kénytelen magas színvonalon teljesíteni. Persze így nálunk nem élnének meg ennyien, ha nem támogatnák meg õket innen-onnan. Szerinted élne még a TV2, vagy az RTL, a slágerrádió, a danubius, ha nem teljesítené a magas politikai körök kívánságait? A kérdésem költõi!