Téma: A menü

9/10
FilmFan2021 2023 ápr. 16. - 00:07:25 9/10
(68/88)
Nagyon ötletes film, remek színészi alakításokkal. Mondanivalója nagyon is van, esetleg egyesek nem értik. Kétlem, hogy ilyesmi a valóságban előfordulhatna, de valamilyen szinten életszerű. Túlzás kis életszerűséggel, vagy életszerűség kis túlzással. Abszolút ehető... Miért kellene egyébként valósághűnek lennie egy filmnek, sose értettem az ilyen igényeket... Arra ott vannak a természet filmek és háborús dokumentum filmek...

Egyébként se nem vígjáték, se nem horror, honnan jött ez a besorolás??
Ez egy thriller, némi akcióval fűszerezve.
9/10
Supercolor 2023 ápr. 13. - 23:27:01 9/10
(67/88)
Ha valamivel pérhuzamba lehetne tenni, az a Szomorúság Háromszöge lenne. Akinek az tetszett, ez is tetszeni fog, és fordítva. Jó ötlet, nem túl klisés kivitelezés, kicsi paródia, sok fekete humor, szóval szerintem megér egy kilencest.
9/10
Supercolor 2023 ápr. 13. - 23:23:10 9/10 Előzmény Ildikó Nóra
(66/88)
Kiderült

amikor az anyjával kapcsolatos sztorit előadta


8/10
gyereamozibabe 2023 márc. 09. - 15:24:24 8/10
(65/88)
Nagyon bejött. És megint átkozom magam, hogy a port-on fanyalgók miatt nem néztem moziban. Többször megjegyeztem magamban, hogy "eddig még tök jó.. ", és vártam a csalódást, ami talán a legvégén éri a realistább embertípust, de nekem ezzel a lezárással sem volt bajom. Hallottunk már mindenféle szektákról, akik közösen csinálnak nagy hülyeségeket. A személyzet motivációja nem volt kifejtve, de azt betudom a szektásodásnak. (az elején mutatták, hogy együtt is éltek a szigeten) Nagyon tetszett ahogy Anya Taylor beszólogat a sznob partnerének. A srác önpusztító sznobságáról a Nagy zabálás c. film jutott eszembe.
A. CS 2023 márc. 04. - 11:21:12
(64/88)
Ralph Fiennes nagyon jó színész, de még így sem győzött meg ez a film, nem az én világom. Azért nem bánom, hogy megnéztem, egyszer simán nézhető kategória.
8/10
offtopic
Anna Dé 2023 febr. 21. - 12:13:52 8/10 Előzmény Shaleen
(63/88)
Ja, így érthető. :) Erre a hamburgeres fotóra nem is emlékeztem. Elég gyatra megfigyelő vagyok, úgy néz ki. :/ Köszi az infókat! ;)
8/10
Shaleen 2023 febr. 21. - 11:41:15 8/10 Előzmény Anna Dé
(62/88)

Azért, mert beteljesítette egy vágyát, amit évek óta nem teljesítette be semmi. Élvezettel főzött valakinek. Mikor az irodában beszélgetnek elmondja, hogy már nem is emlékszik rá, mikor készített élvezettel ételt bárkinek is. Aztán Margot, mikor bemegy a Chef házába, megtalálja a régi fényképeit, többek közt az első díjnyertes fotóját - talán egy újságcikkből - amin egy egyszerű hamburger húst süt éppen. Ezt a két információt rakta össze és az est színjátékának szellemében eljátszotta az éhes vendég szerepét, aki csak egy jó hamburgert szeretne enni. Chef élvezettel elkészített neki az ételt, amire évek óta nem volt példa, a lány pedig a szerepében maradva elvitelre kérte az ételt. Ezt értékelve Chef fizetés után elbúcsúzott a kedves vendégtől. Szerintem óriási jelenetsor volt.


6/10
Istvan010 2023 febr. 13. - 11:51:38 6/10
(61/88)
Érdekes a film témája, de engem valahogy nem ragadott annyira magával. Ralph Fiennes hozta a formáját. Egyszer érdemes szerintem megnézni.
8/10
Anna Dé 2023 febr. 05. - 19:26:21 8/10
(60/88)

Szerintem meg érdekes volt. Annak ellenére is hogy csak egy helyszínes a sztori. És akkor most jöjjön a spoiler;

A csajszit miért engedte el a séf? Nem vágom. Mert fizetett a sajtbuciért? Vagy miért?


5/10
manias 2023 febr. 05. - 01:22:04 5/10
(59/88)
1x megnézed, nem értesz meg mindent az igaz, de még egyszer biztos nem tudnam megnézni.. Ahhoz nagyon gyenge, lassú és idegesítő is. Jah és az összes szakács megunta az életét.. Persze..
10/10
3,14159 2023 febr. 01. - 22:27:10 10/10
(58/88)
Az életemről szól a film. Benne van ennek a szakmának minden fájdalma, és tragédiája, a legapróbb részletekig. Tökéletes!
juhito 2023 febr. 01. - 00:35:57 Előzmény estoril
(57/88)
Mutatták, hogy mi lett a sorsa.
10/10
Convoy22 2023 jan. 31. - 00:00:05 10/10 Előzmény estoril
(56/88)

felakasztotta magát a nyakkendőjével, valószínüleg azért amit a fülébe súgott a Séf


6/10
Gaddemon 2023 jan. 30. - 19:08:16 6/10
(55/88)
Összességében tetszett, értem a mondanivalóját, és a társadalomkritikával is végeredményben egyetértek, csak valahogy túlságosan átment groteszkbe egy ponton, és onnantól már nehéz volt komolyan venni. A színészek remekül alakítottak. Arra nem tudok rájönni, hogy a borozós vénasszonynak milyen jelentősége volt, azon kívül, hogy a "memory" fogásnál szóba került. Szerintem ez egy rövid filmként hatásosabb lett volna.
6/10
estoril 2023 jan. 29. - 20:48:24 6/10
(54/88)
Kérlek valaki mondja el, hogy mi lett Tylerrel?
offtopic
capt.nemo 2023 jan. 28. - 19:35:50
(53/88)
A JÓ KURVA ANYJÁT A PORT.HU MODERÁCIÓNAK !!!
7/10
The Cortez 2023 jan. 26. - 01:11:44 7/10
(52/88)

„A séfek az élet alapanyagaival játszanak”.

Szatirikus gasztrothriller, Adam McKay-vel & Will Ferrellel a háttérben. A film ütős kritikája az elitnek, a sznobizmusnak, a kapitalizmusnak, a fogyasztói társadalomnak, a vendéglátásnak meg a séfkultusznak, de a szociális osztályok közti szakadékról is szól. Mindezek mellett beszél a művészetről, a szerzőiségről, a kiégésről, a szektásodásról, a seggnyalásról, továbbá a Stockholm-szindrómáról.
A szereplők széles palettája szintén megtalálható a menün: nyugdíjas gazdagok, önmaguktól elszállt milliárdosok, egy hollywoodi sztár, egy ételkritikus, egy kurva stb. Sokáig Nicholas Hoult karaktere tűnik az egyetlen pozitív figurának, ám később abszurd módon dilettánssá változik. Ralph Fiennes végig szenzációsan hozza a fasiszta, terrorista, kissé Jigsaw-szerű főszakácsot, aki képben van pénzes vendégeinek titkait illetően.
A kajákról elnevezett fejezetekre bontott sztori, a főtéma + az elején látható hajókirándulás miatt az ugyancsak 2022-es az A szomorúság háromszögére hasonlít a legjobban, ám az utóbbi elem végett eszünkbe juthat a megint csak 2022-es Tőrbe ejtve 2, ám a cselekmény több ízben az úgyszintén a 2022-ben bemutatott az A látogatásra hajaz. A történet fokozatosan megy át egyre feszültebbe, elvontabba, illetve durvábba. Kiderülnek nagy igazságok, akadnak fordulatok, mint ahogy homályos pontok is. A játék megoldása zseniális, viszont az elborult lezárás azért hagy maga után némi kívánnivalót. Az alkotók sajnos nem tudták megállni, hogy ne erőltessenek a forgatókönyvbe egy kis férfiellenes felhangot.
10/10
Ocsisonka 2023 jan. 24. - 17:52:43 10/10
(51/88)
Számomra ez a film jelentette az utóbbi években A FILM-et. Igen jól felépített történet, fokozatosan kifejlődő véggel, és egy eszméletlenül nagyot játszó RF-szal. Régen láttam már ilyen jó filmet, ami ennyire fenntartott az érdeklődésemet.
5/10
Tudom 2023 jan. 22. - 21:42:48 5/10
(50/88)
Ez egy társadalomkritikának álcázott ostoba agymenés, amit azok a nézők élveznek majd, akik végre úgy érezhetik, találtak egy "komplex művészfilmet", amiről elmondhatják maguknak, hogy "megértették a mélyebb jelentésrétegeit". Ezek a nézők valójában nem a film "mondanivalóját" élvezik, hanem az általuk olyannyira megvetett (és irigyelt) gazdagok és sznobok ellen elkövetett - és "jól megérdemelt" - brutalitást. Szerintem a filmnek abszolút semmi mondanivalója nincs és még csak nem is félelmetes (egy horrortól legalább ezt elvárnám).
DeathAdder 2023 jan. 22. - 00:20:22
(49/88)
Rengeteg a metafora benne, még háromszor meg lehetne nézni és újakat találni benne, eszméletlenül komplex film, szerintem már sok is (legalábbis nekem), de megértem akinek ez nagyon bejött. Nekem a Sziget szellemei jobban tetszett (ír polgárháború metaforája), de ez is bőven megérte, az ilyen filmekért érdemes leülni a tv elé, és nem is kellett vonatnak ütköznie repülőgéppel és CGI orgiázni, elég volt hozzá egyetlen berendezett helyszín. Briliáns.