Téma: A menü

7/10
vargama jan. 28. 11:52:52 7/10
(80/80)
Érdekes film, nem unatkoztam.
A film pellengérre állítja a gasztro-sznobokat, akiket a hivatásába belefáradt, és a vendégekben mélységesen csalódott sztárséf tanít móresre. A várt csúcsélmény rémálomba fordul át, a molekuláris gasztronómiai fogások mellé a séf véres jeleneteket is felszolgál. A film csúcspontja az, amikor az oda nem illő vendég (Margot) a séf szemére veti, hogy nem szereti a szakmáját.
[spoiler]A végső, az úgynevezett "megtisztulási jelenetet" is a séf idézi elő, amit egy rossz emlékű gyermekkori édesség miatti mély undor vált ki, a pilléskeksz, a legkíméletlenebb támadás az ízlelőbimbók ellen.[/spoiler
Kattyka jan. 11. 09:23:11 Előzmény Kattyka
(79/80)
És ami fontos, a végén a tűz, lehet a
megvilágosodás, "jelenlegi" életünknek is, lehet rávílágít arra, hogy még nem késő megtérni. Mert ha nem tudsz, ez vár rád, a pokol bugyraiban, ha nem tudod elfogadni a Megváltót, a Jézus Krisztust. Neked sikerül szeretni? tudsz szeretni? Ez a film, tipikusan rávilágít a mi bűnös életünkre. És Jézus "csak" azt kéri tőlünk- szeressünk. Ez lenne a mi dolgunk jelentéktelen életünknek. Még nem késő. Ámen.
Kattyka jan. 11. 09:13:50
(78/80)
Érdekes, senki nem írta le, hogy lehetene őket megmenteni. Mert mindenki csak magára gondol. Én megakartam menteni őket. Megbocsájtani a tetteiknek. Jézus is azért jött. Különben mind a bűn mocsarában halunk meg.
k11zoltan 2023 szept. 09. - 17:40:34
(77/80)
Jah, kb a Szomorúság háromszöge féle szatíra.
Amúgy meg lehetett nézni.
7/10
The Cortez 2023 szept. 08. - 01:17:04 7/10 Előzmény Damill
(76/80)
Esztétikailag tényleg nem az, tartalmilag már annál inkább.
7/10
Damill 2023 szept. 07. - 17:02:57 7/10
(75/80)
Írjátok, hogy teli van szimbólumokkal. Hát, ami van benne azt a séf azonnal le is vezeti, hogy mire gondolt, így semmi nincs a nézőre bízva. A végét összecsapottnak éreztem. A jobbféle thrillerek közé tartozik, van benne pár hatásos jelenet, de többnyire kiszámítható és nem művészfilm, ha bárki is azt hitte volna.
8/10
Ochoa 2023 júl. 28. - 02:41:45 8/10 Előzmény tammal
(74/80)

Szerintem pedig azért mert egyrészt nem is volt odavaló és nem volt álszent mint a többiek. Csak egy egyszerű hamburgert kért, amibe nem akart belelátni semmit. Nem úgy mint a többiek akik ízeket akarnak belelátni azokba amit felszolgálnak nekik és mindent el is hisznek annak aki készíti és aki felszolgálja. Végülis egy része erről szól a filmnek.


1/10
gilmour 2023 ápr. 25. - 20:06:05 1/10
(73/80)
Kész időpocsékolás!
9/10
tammal 2023 ápr. 18. - 07:48:30 9/10 Előzmény Anna Dé
(72/80)

Leginkabb azert, mert a film elejen elmondjak, hogy x ideig erlelik a hust, de ha tovabb marad ott, akkor valami eleg veszelyes-halalos bakterium fejlodik ki benne. Szerintem nyilvanvalo, hogy a hust ilyenbol keszitette a burgerhez a chef, tehat ugyanugy meghal a kiscsaj is, hiaba hiszi, hogy megmenekul.


9/10
tammal 2023 ápr. 18. - 07:46:39 9/10
(71/80)
Ja lemaradt, hogy legyen negativ is: a hajos csoka nagyon levagos volt, az olcso megoldas volt, kimaradhatott volna ilyen formaban.
9/10
tammal 2023 ápr. 18. - 07:44:59 9/10
(70/80)
Nos a film utan a kommenteket is vegigneztem. A felet nem is ertem, akik azon lovagolnak, hogy ez nem horror-thriller-vigjatek, ok mit neztek? Persze, hogy nem az, de ki mondta, hogy a filmet egy ilyen kategoria megjeloles alapjan kellene megitelni? Ez egy kokemeny szatira, tele ironiaval, tarsadalomkritikaval, itt minden szimbolikus. Fiennes tokeletesen hozza a szerepet, ahogy egyebkent a tobbi szinesz is, a film nagyresze karakterkomikum es parodia. Nagyot lendit az egesznek a megertesen, ha valaki volt mar Michelin csillagos etteremben, vagy legalabbis foglalkozott a gasztronomiaval ilyen melysegben, de nyilvan enelkul is ertheto. Az nagyon meglepett, hogy itt senki nem beszel arrol, hogy a kiscsajjal mi is lett a vegen, ugy latszik ok a film elso par jeleneteben nem figyeltek elegge a husos hazban.... :) Szerintem nagyon jol sikerult film, kifejezetten intelligencia es empatiaigenyes film, raadasul az elejen a kulcsot is megkapjuk hozza: ezt a filmet nem enni kell, hanem izlelgetni. Nem mindenkinek valo es nincs is ezzel semmi baj, sok ilyen mufaj van.
2/10
Ahoj poplacsek 2023 ápr. 16. - 10:11:16 2/10 Előzmény FilmFan2021
(69/80)
Ne feledkezzünk meg arról a valószínűleg mérhető nagyságú nézőszámról, akik értették ugyan a mondandót, de esetleg nem voltak tőle hasraesve.
9/10
FilmFan2021 2023 ápr. 16. - 00:07:25 9/10
(68/80)
Nagyon ötletes film, remek színészi alakításokkal. Mondanivalója nagyon is van, esetleg egyesek nem értik. Kétlem, hogy ilyesmi a valóságban előfordulhatna, de valamilyen szinten életszerű. Túlzás kis életszerűséggel, vagy életszerűség kis túlzással. Abszolút ehető... Miért kellene egyébként valósághűnek lennie egy filmnek, sose értettem az ilyen igényeket... Arra ott vannak a természet filmek és háborús dokumentum filmek...

Egyébként se nem vígjáték, se nem horror, honnan jött ez a besorolás??
Ez egy thriller, némi akcióval fűszerezve.
9/10
Supercolor 2023 ápr. 13. - 23:27:01 9/10
(67/80)
Ha valamivel pérhuzamba lehetne tenni, az a Szomorúság Háromszöge lenne. Akinek az tetszett, ez is tetszeni fog, és fordítva. Jó ötlet, nem túl klisés kivitelezés, kicsi paródia, sok fekete humor, szóval szerintem megér egy kilencest.
9/10
Supercolor 2023 ápr. 13. - 23:23:10 9/10 Előzmény Ildikó Nóra
(66/80)
Kiderült

amikor az anyjával kapcsolatos sztorit előadta


8/10
gyereamozibabe 2023 márc. 09. - 15:24:24 8/10
(65/80)
Nagyon bejött. És megint átkozom magam, hogy a port-on fanyalgók miatt nem néztem moziban. Többször megjegyeztem magamban, hogy "eddig még tök jó.. ", és vártam a csalódást, ami talán a legvégén éri a realistább embertípust, de nekem ezzel a lezárással sem volt bajom. Hallottunk már mindenféle szektákról, akik közösen csinálnak nagy hülyeségeket. A személyzet motivációja nem volt kifejtve, de azt betudom a szektásodásnak. (az elején mutatták, hogy együtt is éltek a szigeten) Nagyon tetszett ahogy Anya Taylor beszólogat a sznob partnerének. A srác önpusztító sznobságáról a Nagy zabálás c. film jutott eszembe.
A. CS 2023 márc. 04. - 11:21:12
(64/80)
Ralph Fiennes nagyon jó színész, de még így sem győzött meg ez a film, nem az én világom. Azért nem bánom, hogy megnéztem, egyszer simán nézhető kategória.
8/10
offtopic
Anna Dé 2023 febr. 21. - 12:13:52 8/10 Előzmény Shaleen
(63/80)
Ja, így érthető. :) Erre a hamburgeres fotóra nem is emlékeztem. Elég gyatra megfigyelő vagyok, úgy néz ki. :/ Köszi az infókat! ;)
8/10
Shaleen 2023 febr. 21. - 11:41:15 8/10 Előzmény Anna Dé
(62/80)

Azért, mert beteljesítette egy vágyát, amit évek óta nem teljesítette be semmi. Élvezettel főzött valakinek. Mikor az irodában beszélgetnek elmondja, hogy már nem is emlékszik rá, mikor készített élvezettel ételt bárkinek is. Aztán Margot, mikor bemegy a Chef házába, megtalálja a régi fényképeit, többek közt az első díjnyertes fotóját - talán egy újságcikkből - amin egy egyszerű hamburger húst süt éppen. Ezt a két információt rakta össze és az est színjátékának szellemében eljátszotta az éhes vendég szerepét, aki csak egy jó hamburgert szeretne enni. Chef élvezettel elkészített neki az ételt, amire évek óta nem volt példa, a lány pedig a szerepében maradva elvitelre kérte az ételt. Ezt értékelve Chef fizetés után elbúcsúzott a kedves vendégtől. Szerintem óriási jelenetsor volt.


6/10
Istvan010 2023 febr. 13. - 11:51:38 6/10
(61/80)
Érdekes a film témája, de engem valahogy nem ragadott annyira magával. Ralph Fiennes hozta a formáját. Egyszer érdemes szerintem megnézni.