Blényesi Balázs 2007 ápr. 15. - 22:20:59
(58/178)
A film csodás, nekem még a cenzúrázott könyvem van meg, de így látni igazi élmény. A magyar szinkron nagyon jó, visszaadja a Bulgakovi hangulatot. Oroszul nem tudok, nem mérhetem fel a különbséget, de a magyar szinkron szinvonalas
Blényesi Balázs 2007 ápr. 15. - 22:09:45 Előzmény csabus
(57/178)
Kedves Csabus !
Engem érdekel a Mester és Margarita DVD-n.
Erdélyi vagyok, gondolom, hogy ide nem postázol.
Ha megadok egy Magyarországi cimet elküldenéd oda ?
Elõbb még beszéljük meg a részleteket, -választ várok
Üdvözlettel Balázs
DOREA 2007 ápr. 15. - 11:48:37
(56/178)
Sziasztok!
Örülök, hogy rajtam kívül még ennyi embert rabul ejtett a film. Mivel én is veszem DVD-re, inkább arra lennék kíváncsi, nem tudja-e valaki véletlenül, hogy kiadták-e a filmzenét CD-n. Ha igen, hol lehetne megvásárolni?
Köszönöm: DOREA
galen 2007 ápr. 13. - 20:39:37
(55/178)
Ez nagyon kedves! Igazából a szappanoperák szoktattak le a tv-zésrõl....elegem lett!! A nézhetõ müsorok meg hajnalban kezdõdtek....
A lengyel-olasz Mester és Margaritát még láttam anno, de nagy csalódás volt, hogy nem vállalták fel az egészet, pl. hogy lehet kihagyni a Sátán bálját?!
Mondjuk megértem, mert azt nem lehet akárhogy. A hivatalos orosz honlapon láttam pár villanást belõle és félelmetesen JÓ-nak tünt...nagyon várom!
És persze köszönet Maiá-nak is!!!!
Ilweran 2007 ápr. 13. - 15:57:20
(54/178)
Még mielõtt ezt a fórumot megtaláltam volna, én is kétségbeestem, amiért nem tudtam felvenni az elsõ két részt. Írtam a Duna TV ügyfélszolgálatának, ahonnan azt a választ kaptam, hogy a sorozatot még háromszor(!) fogják ismételni, mert négyszeres vetítési joguk van. A további adásoknak még nincs idõpontja, érdemes figyelni, és nem lemaradni róla! Sajna arról õk sem tudnak, hogy DVD-n megjelenteti-e valamelyik kiadó...
csabus 2007 ápr. 13. - 12:32:18
(53/178)
Korábban már írtam, de most megismétlem, hátha nem mindneki olvasta:
Felveszem az összes rész a magyar szinkron miatt. A hangot hozzávágom a DVD-rõl leszedett filmhez. Így meglesz a teljes sorozat jó minõségben, dual audio-val. Tehát oroszul értõk eredeti nyelven is élvezhetik. Ill. angol feliratot tudok még adni hozzá. Két DVD-re fog ráférni, úgyhgy 2 db üres DVD lesz az ára :)
Akit érdekel, írjon egy privát üzenetet. Ha nem is válaszolok rögtön, mindenkit meg fogok keresni, amint lement mind a 10 rész.
Fjodor 2007 ápr. 12. - 22:30:43 Előzmény Eurydice
(52/178)
Kaptam tõled egy E-mail-t, és - kicsit megkésve - válaszoltam is, hogy rendben. Nem jeleztél vissza. Ha érdekel a dolog, akkor nézd meg az E-mail-jeidet, ott van az elérhetõségem.

Üdv.: Fjodor
galen 2007 ápr. 12. - 21:11:18
(51/178)
Tényleg csodálatos! Hasonló élményem volt a Bondarcsuk-féle Háború és békével! Óriási élmény volt látni miután elolvastam a regényt.
galen 2007 ápr. 12. - 21:05:32 Előzmény csabus
(50/178)
Nagyon szeretem a könyvet!
Már régen nem nézek tv-t és sajnos nem tudtam errõl a filmrõl. Múlt vasárnap véletlenül kapcsoltam a Duna tv-re , akkor már ment tán a 6. rész. Nagyon tetszik a film! Hálás lennék, ha kisegítenél. Szeretném látni az egészet ! Kérlek írj, ha lehet róla szó: galen1@freemail.hu
Nekem is kicsi a sávszélességem és csak videora tudom felvenni. Csodálatos ez a feldolgozás!
bébé1 2007 ápr. 11. - 21:39:57
(49/178)
Nekem megvan divx-ben az eredeti orosz nyelven a sorozat. sajna felirat nincs hozzá, az hihetetlen macerás lenne megcsinálni (Bár apósom nagyjából lefordította az egész sorozatot, csak hát mig összerakja az ember a 10 rész feliratát, addig megõszül)

Ha esetleg így is kell, jelentkezz.
resti 2007 ápr. 11. - 00:00:32
(48/178)
Errõl a filmrõl EDDIG lemaradtam.
Mostmár tudom, pótolnom kell.
Ez volt az a könyv, amit elõször 20 évesen olvastam el, és semmit nem értettem belõle. (Ebben a korban kellett volna egy értõ, s terelgetõ felnõtt.) Késõbb már a magam kalauza lehettem. Másodjára már meg-megállva olvastam, harmadjára rögtön a 2. után, ceruzával a kézben, ezt-azt ahol kell kiemelve. Negyedjérte egy füzettel a kezemben, hogy megértsem a szerkezetét.
Ötödjére megvettem oroszul és párhuzamosan áll elõttem az orosz és a magyar oldal, mert ez csemege. Ha hiányos is bennem Puskin nyelve, azért ez valódi csemege. Ez a könyv nem egyszerûen olvasmány. Ez útmutató az összecsúszó dimenziók határán vergõdõ emberek számára, hogy akármit teszenek is, csak a jóság adhat reményt. És fény kell az árnyékhoz is. Aki pedig árnyékot vet, nem feltétlenül gonoszságból teszi.
Ezekre hívta fel a figyelmemet a könyv.
Vallom, hogy bármennyire igyekeztek is annak idején Ugo Tognazzi-ék, egy ilyen formátumú mûvet csakis orosz gárda vihette hitelesen filmre.

Lesz ez DVD-n boltban, ki tudja?
Engem érdekelne az orosz eredeti hanggal,
érdekelne magyar szinkronnal és orosz hang+ magyar felirattal is.
S mivel ez alapmû, a tanárok kalauzolása elengedhetetlen, ha a diákokat be akarják gerjeszteni egy ilyen mûre. Lehet, hogy mesélni kell elõtte nekik sokat. De hát errõl szól a tanítás. A film után a könyvet valószínûleg már könnyebben fogadják majd be.

Resti
ljozsef 2007 ápr. 10. - 14:00:00
(47/178)
FTP://prompt.hu szerveren user:ftp1 psw:pftp
Innen letöltheted a 5,6 részt, jó minõségben. CSerébe kellene feltölteni 1,2, mert az nincs meg, a 3,4 részt pedig csak ff-ben tudtam rögzíteni mert rossz volt a vétel, szóval ha tudod akkor azt is. Köszi
Ja és ha lehet este kezd el tölteni, mert nappal használják sokan a net-et és max. ápr. végéig lehet nyitva a szerver.
1man 2007 ápr. 10. - 11:00:40
(46/178)
syrius!

Nekem a 3. kivételével mindegyiket sikerült felvennem. Írj az amd64@vipmail.hu-ra.
Maia 2007 ápr. 09. - 09:11:56
(45/178)
Nagyon szivesen! En mar harmadjara nezem:) Es nagyon remelem, hogy a Duna TV -nek sikerul megszereznie a tobbi regenyadaptaciot is, mert van tobb is! Gogol, Lermotov es Dosztojevszkij.
Maia 2007 ápr. 08. - 22:34:30
(44/178)
Annyira jo olvasni azt, hogy mennyire sokan nezik a sorozatot, de legfokeppen az erint meg, hogy sokaknak is tetszik ez az adptaciot. Nem is igazan tudnam, hogyan lehetne jobban is bemutatni Bulgakov vilagat. Az akkori emberek gondolkodasat, raadasul a sorozatban szerepel a valosagos Moszkva es az NKVD szekhelye is az ami, annak idejen az volt:) Persze ez csak reszletkerdes, az larszika legjobban, hogy nem csupan a regenyt adjak vissza, de egyben egy hatalmas kutato munka all a hatterben, szamomra, amikor a filmet neztem, hihetetlenul tetszett az, hogy a szineszek, pl a Mester mennyire hasonlit Bulgakovra, ugyan azok az arvonalak, es termeszetes Margarita alakja is megfelel Bulgakov utolso felesegevel egyben utolso szerelmevel. Minden ott van a megkorbacsolt eletek, lelkek... na mindegy errol majd talan maskor...
Tovabbra is mindenkinek jo szorakozast a sorozathoz!
Omachel 2007 ápr. 08. - 22:00:40 Előzmény Maia
(43/178)

Hát igen, ez is orosz nyelven magyar felirattal lenne az igazi: gondolom, hogy a magyar szinkron nem adja vissza mindenben az orosz finom árnyalatait. Ám bizonyára sokan, sajnos minden bizonnyal a nézõközönség rendkívül jelentõs hányada, lehet, többsége nem örülne ennek a megoldásnak. Viszont engem mindenképpen érdekelne a sorozat eredetije, természesen magyar vagy angol felirattal (oroszul - sajnos - nem tudok (a földkerekség egyik legérdekesebb nyelve, csak igen nehéz elsajátítani)).

Amúgy a sorozat szerintem elképesztõen zseniális, már-már megközelíti az eredeti szinvonalát - sõt, biztosan haragudni fogtok rám ezért - egy két helyen - képnyelvi eszközei révén - kicsit talán túl is szárnyalja azt.
Például a mai rész is elképesztõ volt (tényleg nagy húzás volt ezt pont húsvét vasárnap leadni.)...

Ja egyébként örülök, hogy tetszett a Félkegyelmû is. Eléggé más világ ugyan, mint ez, az alkotók mégis ugyanolyan zseniálisat alkottak. A Félkegyelmû csöndes, magábaforduló tizenkilencedik századi orosz nemesi és polgári világa teljesen más, mint a Mester és Margarita felkavaró és bizarr módon szürreális kulisszái, néhol a szocreál színeivel árnyalva a képet.

Immár mindkettõ ott van - nálam - minden idõk legtökéletesebb regényadaptációi között.
Mara60 2007 ápr. 08. - 19:57:20
(42/178)
Nem semmi a Dunatv idõzítése, hogy pont ez a rész került húsvét vasárnapjára. Ügyesen csinálták.
janoci 2007 ápr. 08. - 17:27:29
(41/178)
Halihó!
Engem nagyon érdekelne "A Mester és Margarita" DVD!!! Ahogy készen leszel vele légyszives jelezd.
e-mail: janoci@vipmail.hu
kalo1 2007 ápr. 07. - 00:18:40 Előzmény gerlo
(40/178)
Nekem megvan az elsõ két rész jó minõségben, közvetlenül DVD-re vettem fel, viszont lemaradtam a 3-4 részrõl. Csere érdekelne. Igyekszem a továbbiakat is felvenni, ha valaki lemaradna, majd kooperálhatunk.
kalo_f@freemail.hu
csabus 2007 ápr. 06. - 23:16:46
(39/178)
Úgy látom, többeket érdekel:
Én felveszem az összes részt. A DVD-riphez hozzávágom a magyar hangot, így meglesz szinkronizálva, jó minõségben.
Feltölteni nem tudom, ahhoz túl kicsi a sávszélességem, de DVD-n eljuttatom, akinek kell.
Akit érdekel, írjon egy privát üzenetet. Amint lement mind a 10 rész, jelentkezem.