Anna Dé 2021 jún. 12. - 12:33:09
(748/1408)
Döbrösi Laura nagyon szép lány, meg nagyon jó színésznő, de nem komika szerepben. Olyan semmilyen volt a mostani resz, azt hittem nagyobb durranás lesz majd az évadzáró. A Séf váratlan felbukkanásának viszont örülök, mert baromi jó pasi, a hangja, a megjelenése, nagyon egyben van, es illene Tecához is. Szerintem. Jobban mint a páter. Nagyon vagányak lennének együtt. Remélem ezt a szálat majd folytatjak a kovetkezo évadban is..
5/10
sita76 2021 jún. 08. - 10:51:19 5/10 Előzmény Bonitó
(747/1408)
Ez jó hír, hogy megint ráállnak az ismétlésekre, így lehet vitamentesen nézni az EB-t :-)
A mi kis falunkat ismételték már a Coolon, RTL II-n, talán az RTL Klubon is,nem gondoltam volna,hogy van még olyan rajongó,aki lemaradt róla :-)
Blindmouse 2021 jún. 07. - 00:18:01 Előzmény guess.who
(746/1408)
Hát igen kezd a humorfaktor erősen megfáradni, le kéne cserélni a geg-író bagázst kell valami vérfrissítés, vagy elküldeni falusi kocsmákba sztorikat gyűjteni őket, nemtudom.

A vallási vonal erőltetése marhagáz volt.

Mondjuk lehetne mondani hogy felhívja a figyelmet egy szerencsétlen kisebbség, a kizsákmányolt terrorban tartott, lábtörlő tipusú, papucs palik problematikáját.
Amúgy az "Erika karakter" a való életben szerintem elég lenne a felmentéshez a bíróságon feleséggyilkosságért szerintem. :D

Bonitó 2021 jún. 06. - 19:02:00
(745/1408)
https://sorozatwiki.hu/hirek/sorozatok-sorozatok-es-sorozatok-itt-az-rtl-klub-nyari-musorrendje-a-mi-kis-falunk-apatigris-csontember-baratok-kozt/?fbclid=IwAR3VwKNzvzNGraEw2nC_1qBLoZpamRmOLVsx9sHJ2yJ4uFcsCk2v_cNKqiE

Óóó be jóóó, vagyis óóó de jóóó! :))
Sorozatok a köbön.......
(Habár én a MKF 2. évadát nem láttam, tehát most nézhetem! :)))
8/10
napraforgó 2021 jún. 06. - 10:56:01 8/10 Előzmény guess.who
(744/1408)
Bizony, ez igaz, Erikáéknak csak egy szobájuk van, ami nappali is és háló is. Igazából azt sem tudom, hogy Erika anyját hol helyezte el Gyuri, amig Erika kórházban volt. Hisz Ildikónak sem tudtak külön szobát adni, sőt Gyuri a gyerekekkel ácsoltatott neki egy ágyfélét, hisz még egy plusz heverőjük sem volt. Hová teszik a két gyereket, meg plusz még az anyóst, aki majd eleinte segit nekik?
offtopic
guess.who 2021 jún. 06. - 10:20:30 Előzmény napraforgó
(743/1408)
Szerintem ott vége is lenne az egésznek...

...hiszen minden a status quo-ra épül: Gyurinak a narancsszínű csodajárgány a mindene, azt babusgatja, és ez adja közöttük a konfliktusforrást. Ha most el kell adnia a kocsiját, akkor Gyuri megszűnik létezni. (Ráadásul abba a pici lakásba nem is tudom, hogy akarnának még két csecsemőt is beszuszakolni: amennyi látszik, az alapján van EGY szobájuk, egy konyha-előtér és egy fürdőszoba.)
Igaz, hogy Erikát ideig-óráig el lehetett távolítani a hivatalból a terhességére hivatkozva, de kétlem, hogy annyira sokáig lehetne játszani a "rínak a gyerkőcök, Gyuri ideges" vonalat. Ez már a hisztikriszti Vikinél (és Nelli és Zsolt) is irtó unalmas volt sokadszorra.
Mondjuk az is igaz, hogy a csók óta nagyon jegelték a Teca-pap szálat is, szerintem vagy egy évada nincs közös jelenetük egyáltalán.

Annak viszont örülök, hogy Pali bácsi Saci nevű lánya végre megint feltűnik! :)

Arra viszont nagyon kíváncsi lennék (vallásügyi szakértőnket, Ordító egeret kérdezném főként!), hogy mennyire általános ez a nagy hallelujázás bármilyen magyarországi egyházi rendezvényen? Mert eddig tényleg csak amerikai filmekben láttam hasonlót. :) Oké, nem a szektákra vagyok kíváncsi, hanem a nagy, történelmi egyházakra.
8/10
napraforgó 2021 jún. 06. - 10:06:09 8/10 Előzmény guess.who
(742/1408)
Én még megvárnám, hogy megszülessenek Erika ikrei, Gyuri igába hajtsa a fejét és végképp papucs legyen belőle.
offtopic
guess.who 2021 jún. 06. - 08:30:58
(741/1408)
Ejnye, pedig már majdnem-majdnem sikerült megugraniuk a lecet ezzel a "30 napos határidő van az esküvőig vagy apasági nyilatkozat" dologgal... Ilyen magasra még egyik sorozat sem jutott - csak aztán a végén elbambáskodták az izgalmak, kalandok, csavarintások érdekében.
Hiszen Károlyunk nem jegyző vagy anyakönyvvezető (polgármesterként legfeljebb akkor tarthatna esküvőket, ha szakirányú végzettsége lenne (amit erősen kétlek, hiszen a polgármesterséghez még a 8 általános sincs előírva) és az előbbiek akadályoztatva lennének), de még ha az lenne is: az apasági elismerő nyilatkozatnak éppen az a lényege, hogy ne kelljen az apának és az anyának hivatalosan is házasságot kötnie ahhoz, hogy a születendő gyermek az apa nevére kerülhessen. És annál nincs is ilyen várakozási idő, ergo Erika teljesen nyugodt lehetne egy félórás papírozás után, hogy nem lesznek zabigyerekei - no és Gyurinak sem kellene frászban lennie, hiszen továbbra sem lenne anyósa hivatalosan. :)
ummogo 2021 jún. 05. - 20:43:29
(740/1408)
Ideje, hogy vége legyen. Nagy baromság ez az évad, remélem több nem lesz.
Blindmouse 2021 jún. 03. - 11:42:00 Előzmény napraforgó
(739/1408)
Nem állítottam hogy szebb lettem én is az évszázadok múlásával. :D
Igen, lehet méltósággal is öregedni, meg lehet úgy is mint kiszeltüncike, aki bohóc lesz.

Igaz az egész puszta genetika, semmi több. aztán hogy van aki fejben hozzá tud idomulni a karakterekben amit hoz és jól hozza-e, vagy 84 évesen is vastagon rúzsozza magát, az egy külön kérdéskör.
offtopic
guess.who 2021 jún. 03. - 08:49:06 Előzmény Rojita
(738/1408)
"Tóth Enikőt is nagyon szeretem. "
Ezzel bizony egyet kell értenem.
Mondjuk én szinkronhang-fétisiszta vagyok (több színészünket sem ismerem fel arcról, csak hangról), úgyhogy nekem a kora, vagy az életkorral való változása nem (nagyon) tűnik fel, de szinkronhangként rengeteg filmben volt: Julia Roberts, Catherine Zeta-Jones, Daryl Hannah, Madeline Stowe (és még mennyi más!) szinte elképzelhetetlen lenne az ő orgánuma nélkül. :)

Az idő meg... Nos, amennyire visszaemlékszem az elmúlt 600 évre, csak két olyan ember volt, akin nem látszott a kora: Connor MacLeod és Juan Ramirez. :)
offtopic
janderka 2021 jún. 03. - 06:20:30 Előzmény Blindmouse
(737/1408)
Igen, de ez a felismerés valójában az adott felismerő önnön rádöbbenése az idő könyörtelen múlására, mely őt magát sem kíméli.
8/10
napraforgó 2021 jún. 03. - 06:01:46 8/10 Előzmény Blindmouse
(736/1408)
Édes Istenem, bizonyára te sem leszel szebb és fiatalabb az évek múlásával.
De nekem tetszik, ha valaki méltósággal öregedik, ha középkorú, vagy idős asszonyként is jól mutat és főképp jól alakít.

Sok férfi szépen öregszik, ősz hajkorona, szikár test és markáns arc. Na de valljuk be, nem ez az általános. Mert van sok kopasz/odó, pocakos/odó, tohonya pasi, aki még mindig a csinos, karcsú lányokra csorgatja a nyálát, általában hiába.
Hacsak a pasi pénztárcája nem kövérebb, mint ő maga....
Mert akkor mindig akad egy mutatós lány, aki belészeret ... a pénztárcájába.
Blindmouse 2021 jún. 02. - 23:24:30 Előzmény napraforgó
(735/1408)
Háááát.. azért meglátszanak rajta az évszázadok. ahhoz képest hogy a Dögkeselyűben milyen volt ledér prostiként, elég nagy kontraszt.

Más: most döbbentem rá hogy polgárjenő hivatal új hisztérikája, akarom mondani tikkkárnője volt az Isteni Műszak-ban a "Katika". ha nem tévedek :)
2/10
zazee 2021 jún. 02. - 19:39:53 2/10 Előzmény Rojita
(734/1408)
Tóth Enikő és Zsurzs Kati tökéletes, minden rezdülésük, arcmimikájuk maximálisan hatásos a humoros jelenetekben. Rusznák Andrást szeretem még ennyire, eszméletlen mekkora energiával tudja Bazsó nem könnyű karakterét ilyen jól alakítani!
Bonitó 2021 jún. 02. - 18:48:30
(733/1408)
Súghatna valaki Bazsónak, hogy csak egy csipetnyivel lassabban hadarjon. :))
(mert néha alig értem, hogy mit mond, pláne, ha közben hármat szippant is. :)))
Semmi gondom vele,  hiszen  Bazsó karakterét, a büntetett előéletű, hiperaktív, suttyó stílusú falusit Rusznák András színész remekül alakítja. Ráadásul a nehezen érthető "tolvajnyelvet" még megspékeli a megállás nélküli szipogásával, mint súlyos kokainfüggő. :))
Node amikor a "halottnak vélt" apját talicskába gyömöszöli, majd levág vele egy etapot, majd kiborítja a "megszokott helyére aludni", mint egy billencs a sódert, felnyerítettem! (no meg már etap közben is.)
Bazsó jelenete vetekszik azzal, amikor Gyuri "jelel"  a nőgyógyásznál (Kembe Sorel).
(Egyébként így hadarva beszélni folyamatosan, szipogással nagyon nehéz feladat!!)
Anna Dé 2021 jún. 02. - 14:39:15
(732/1408)
Zömbikné csak elsózza az ételt mindig. Biztos szerelmes a Kiraly Sanyiba. :D
Anna Dé 2021 jún. 02. - 14:37:30 Előzmény Rojita
(731/1408)
Nem figyelsz eléggé. :) Nem Zömbikne csinalta ki a ferjet, hanem a baratosnője az anyosat. Ja, es asszem az is elhangzott az egyik reszben, hogy regen titkarno volt az elozo polgarmester mellett, vagy talan a regi tsz-es időkben nem tudom, de említették, pont abban a reszben amit te is emlitettel, amiben a mostani polgi keresett asszisztenst maganak.
10/10
Rojita 2021 jún. 02. - 12:21:52 10/10 Előzmény napraforgó
(730/1408)
Tóth Enikőt is nagyon szeretem. Minden szerepében tökéletes és szép nő. Ő az a szerencsés alkat, aki évtizedek óta nem változott. (Olvastam, h a hajdani Ki, mit tud? -on indult, utána rögtön felvették a főiskolára.)
Itt, a sorozatban Ő is nyugdíjas, (az a bizonyos esztergomi - kirándulás előtt Ő is várta a nyugdíját.) De valóban, még nem nyugdíjaskorú. Ő a férje után kapott özvegyi nyugdíjból él. Nem tudjuk, h a férje életében csak htb volt, vagy eljárt valahová munkába? Munkahelye, ha volt, megszűnhetett, aztán azóta nem keresett, vagy nem talált más munkát? (De pár hete Ő is jelentkezett Erika megüresedett ügyintézői helyére.)
Érdekes ez. Ha Ő még aktívkorú, munkát meg nem talál, a 3 hónapos (?) munkanélküli segélye már elmúlhatott, akkor Ő is közmunkára lenne jogosult. De milyen közmunkát tud adni egy kisfalu egy a nyugdíjkorhoz közelítő nőnek? Vagy jelen esetben, Zömbikné özvegyi nyugdíjat kap. Lehet, h ezért nem is lenne jogosult közmunkára?

Most az utolsó részekben vki, (talán Ő) mesélte, h a férje az Ő főztjétől kapott ételmérgezésbe halt bele. Vmi ilyen poént írtak Neki.
Nagyon jó a szerepe (Zsurzs Katival együtt). Életszerű és humoros. Főleg, olyan jól játsszák mindketten, h jeleneteik repítik a filmet.
8/10
napraforgó 2021 jún. 01. - 13:21:39 8/10 Előzmény Rojita
(729/1408)
Végül is igazad van, csak Dorka sokkal fiatalabbnak látszik a koránál.
Az esztergomi kirándulás meg nem igazán volt korhatárhoz kötve. Tóth Enikő is fiatalabb a nyugdijas kornál, mégis mindig ott van a nyugger asszonyok közt.