frbully 2015 febr. 03. - 09:17:47
(36/116)
Akkora, de akkora csalódás!
SPOILER Hawking az élõ bizonyíték arra, hogy abszolúte nem ép testben is abszolúte ép lélek lakik. Egy roncs emberi testben korunk Einsteinjének a szelleme, akinek a nagysága elõtt leborul a tudománycsinálás színe-java. Azt vártam, hogy szárnyaló gondolatokkal szembesülök majd (filmmel nem könnyû megoldani, belátom, de hát ez lett volna szép!), közben látom a kis család örömeit, bánatait: papa egyre betegebb, a kis Gyuri mumpszos, papa Wolf-díjat kap, mama beleszeret másba, Évikét megtapsolják a zongoravizsgán, papa a laikusoknak is megmagyarázza három szóval a világ teremtését... Mittudomén. Ehelyett ennek a szentfazéknak a nyomorát kell nézni 2 órán át, aki könnyezve kitart és kitart. Hát mégiscsak összehoztak három gyereket valahogy, miért nincs a kapcsolatuk örömeirõl egy árva szó se; se egy símogatás, se egy puszi, se egy összebújás?! Hiába a fõszereplõ színész emberfeletti kiváló teljesítménye! Hát ehhez minek?! Remélem, születik majd Hawkingról olyan film is, amilyennek ezt képzeltem, amíg nem láttam.
10/10
queenforever 2015 febr. 01. - 21:51:39 10/10
(35/116)
Szenzációs film! Elég sok filmet láttam már, de ilyen hatást film nem igazán ért még el nálam. Ebben rettenetesen nagy szerepe volt a színészi játéknak. Írták valahol, hogy "fogyatékos" embereket könnyû eljátszani... való igaz, hogy sokkal látványosabb a színész játéka ha egyes tulajdonságokat ki kell hegyeznie, DE!! itt nem csak egy "fogyatékos" embert kellett eljátszani, hanem egy olyan embert, akit majdnem mindenki ismert! És ez hatalmas feladat! Eddie Redmayne elképesztõen jól hozta a szerepet, s néha az volt az ember érzése, hogy tényleg Stephen Hawkingot látja a filmvásznon. Ez nem akármi. Nagyon szurkolok neki az Oscaron!
8/10
sanderb 2015 jan. 31. - 21:28:11 8/10
(34/116)
Szépen elkészített, összességében jó filmecske, családi mozidélutánra való. Ha nincs jobb program, kiváló választás.
Vannak hiányosságai, amik zavartak:ilyen a cím, és amit sejtet, valamint a drámai fordulatok nem kellõ hangsúllyal való kidolgozása, továbbá az 'egyéb' karakterek színtelensége.
A két fõszereplõ játéka kimagasló, képesek a fent említett hibák ellenére magukkal ragadni a nézõt. Ajánlható film. 10/8
Dalocska 2015 jan. 31. - 21:04:19
(33/116)
Nekem a Steve Jobs film is tetszett úgyhogy akkor ez is fog ezekszerint :D (egy-egy hozzászólásból ítélve)...
Sokszor az ember mást vár egy filmtõl, van egy elképzelésünk, és kiderül a forgatókönyvíró vs. Rendezõnek is volt. Sokszor érdekes látni kit mi mozgat meg egy adott életrajzi drámában. De persze mindenkinek van lehetõsége véleményt formálnia és megalkotni a saját szemszögébõl a történetet. Hajrá! ;)
10/10
Volpino 2015 jan. 29. - 15:46:45 10/10 Előzmény lipgloss
(32/116)
Szerintem egy kiváló film lett belõle, és le a kalappal Eddie Redmayne elõtt. Szerintem nagyon - nagyon jól játszotta ezt a szerepet, ami valóban nem egy egyszerû szerep. Sõt. Azt gondolom, hogy miután életrajzi drámáról van szó, így jogtalan azok felháborodása, akik szerint kevés az elmélet benne. Aki erre kíváncsi, az menjen el egy könyvesboltba és szerezze be a könyveit, amiben az elméleteirõl ír. Szerintem maga Stephen Hawking pedig egy nagyszerû és hihetetlen erõs ember. Véleményem szerint éppen ezen tulajdonságai miatt szolgál sok ember példaképeként. Szerintem a filmben amúgy minden nagyon szépen egyensúlyban van. Vannak benne nyilván részek, melyeken az ember meghatódik, de azt gondolom, hogy az emberben ha egy picike empátia is van, akkor ez természetes. Nem tartom benne túlzásnak egyik jelenetet sem. Nagyon jól összerakott film és mindenkinek ajánlani tudom csak. (Rengeteg erõt lehet a professzorból meríteni.)
Meklód fia 2015 jan. 29. - 14:50:56
(31/116)
Most nagyon rágyúrtak arra, hogy jelentéktelen emberek életét filmesítsék meg. Elõbb Steve Jobbs, most meg Hawking.
Egy szaros közmunkás többet tesz a társadalomért, mint ezek, mert az legalább eltakarítja a szemetet.
tombenko 2015 jan. 29. - 10:05:50
(30/116)
Érdekes, ezt nem tudtam...
9/10
lipgloss 2015 jan. 29. - 09:02:01 9/10
(29/116)
De engem pontosan ez érdekelt. Láttam már filmeket, amelyben Redmayne játszott, teljesen semleges szerepekben, és kíváncsi voltam, hogy ezzel hogyan birkózik meg. Valamint én tudtam mire számítsak, és hogy ez egy romantikus film, nem egy elmélet kifejtõs már-már dokumentum film a kozmológiáról. Tehát én azt kaptam amit vártam.
Pikacsu 2015 jan. 29. - 01:44:15 Előzmény lipgloss
(28/116)
Nem az Oscar-díjas színészetért vesznek rá jegyet, hanem mert átveri õket a cím.
Ettõl még lehet nehéz eljátszani, de ez már másik téma, valószínûleg téged sem ez érdekelt.
Pikacsu 2015 jan. 29. - 01:17:33 Előzmény Meklód fia
(27/116)
Stephen a tudós társadalom elõtt, már sok éve leszerepelt. Minek kellett pont õt megfilmesíteni. Minek kell eljátszani... Eddig is volt róla film. Tök ingyen, teljesen korrekt.
Pikacsu 2015 jan. 29. - 01:06:44 Előzmény zakzag
(26/116)
A normális, átlagos ízlésû moziba járóknak kommentelek. Hogy korrekt képük legyen, mire adnak ki pénzt, ne várjanak többet vagy kevesebbet. A film címe miatt megtévesztõ lehet, és szerintem nagyban erre mentek a készítõk.
Nem láttam, csak évekkel ezelõtt foglalkoztam csillagászattal stb...
6/10
filmróka 2015 jan. 28. - 20:53:54 6/10
(25/116)
Kicsit csalódtam a filmben, én több tudományos vetületet vártam, pl. SH elméleteinek kifejlõdési folyamatát. Helyette egy ember személyes drámájáról szól, amolyan Film Cafe stílusba csomagolva (családias, édes-bús, kevésbé drámai), közepes szintû alkotás. A fõszerepet alakító színész viszont jól játszik, szerintem nem egyszerû feladat groteszk testhelyzetben, szinte csak az arcmimikára hagyatkozva különbözõ érzéseket hitelesen átadni.
Nálam így is csak 6/10 pont.
9/10
lipgloss 2015 jan. 28. - 11:52:22 9/10
(24/116)
Szép és nagyon jól összerakott film volt! Hatásvadász, játszd el a nyomorékot és társai hozzászólok, hát így eljátszani ezt a szerepet azért valljuk be, nem semmi, le a kalappal elõtte. Láttam Redmayne-nel egy interjút amiben elmesélte, hogy mennyit járt ilyen beteg emberek közé, hogy elsajátítsa ezt a mozgást, viselkedést, és Hawking családja is mennyire segítette õt ezek átvételében. Szerintem kevesebbért is megkapták már az Oscart. Nem mellesleg a film zenéje is nagyon jól sikerült.
6/10
beszelo86 2015 jan. 28. - 00:01:25 6/10
(23/116)
No, azért ne hasonlítsuk a magyar színjátszás "krémjét" a nyugati színházi és filmes kultúrával!! Teljesen más a kettõ. Nyugaton alapkövetelmény, hogy egy színész akár egy virágcserepet is el tudjon játszani. Láttál már Broadway-darabokból összeállított felvételeket? Amit Redmayne mûvel a filmben, teljesen rendben van, de nem kiemelkedõ. Oscar-recept: játssz el egy dilinyóst vagy egy szellemileg-testileg leépülõ embert, és tuti a díj. Minél nagyobb a szenvedés, annál esélyesebb vagy!
zakzag 2015 jan. 27. - 13:31:47
(22/116)
@Pikacsu: vagy te csak ennyit fogtál fel az egészbõl. Szerintem jobb ha csendben vagy.
Meklód fia 2015 jan. 27. - 12:22:23
(21/116)
én sem vagyok az elméleteiért oda, és szerintem SH egy hatalmas nagy kókler.
A film nagyon hatásvadásznak tûnik. Akinek elég egy jól beillesztett filmzene ahhoz, hogy sírógörcsöt kapjon, az valószínûleg szeretni fogja.
9/10
culas25 2015 jan. 27. - 12:04:18 9/10
(20/116)
Tegnap láttuk moziban a filmet, szerintem nagyon jó. Persze lehet azon vitatkozni, hogy a hozott anyagot leszámítva is jó -e, de szerintem felesleges. Aki soha életében nem hallotta még Hawking-ról, az is élvezni fogja, bár remélem hogy nem sok ilyen ember van.
Pikacsu 2015 jan. 27. - 03:39:29
(19/116)
Élete "fõmûve" az az elmélet, hogy nem fognak minden anyagot magába vonzani a fekete lyukak. kb ennyi.
Jó szórakozást a filmhez. Iszonyat lehet.
Bigpapa 2015 jan. 26. - 16:38:18 Előzmény beszelo86
(18/116)
Azt azért ne feledd, hogy "hiába gyártottak egy filmet Oscarra- bár szerintem ez picit erõs volt - , a színész nem beleül egy szerepbe, hanem eljátssza". És ebben zseniális a srác, hogy jól adja vissza. Fõleg úgy, hogy nem használhatja egy színész összes készletét. De mondok mást. Ott van Hujber Feri. Felkérik erre a szerepre, és eljátssza. Nem lesz Oscar esélyes, mert maga a Hujber pocsék, ripacs!

A Birdman-t még nem láttam, talán holnap eljutok moziba és megnézem. Keatont imádom, szóval õ már csak a kora és a"mit tett le eddig az asztalra" miatt is jobban megérdemelni az Oscart. De mint tudjuk, nem ez alapján ítélik oda.
Az évek során olyanok lettek Oscar filmek,amitõl a hajamat téptem. Pl. Gravitáció! Életembe ne jöjjön elõ az a film. Mégis Oscart kapott! Lehet, neked meg az tetszett :)
6/10
beszelo86 2015 jan. 26. - 10:02:38 6/10 Előzmény Lizus-ka
(17/116)
Nekem is tetszett a film, bár egyáltalán nem különleges. Egy tisztességesen megcsinált életrajz. A két fõszereplõ is jó, bár egyikük sem kiemelkedõ. Az Oscar-díjat én inkább Michael Keatonnak ítélném a Birdmanben való zseniális játéka miatt. Eddie Redmayne simán egy Oscar-szezonra gyártott szerepet játszik, amelyet már annyi más színésztõl láttam a múltban, sokkal zseniálisabban, emlékezetesebben megformálva. Nekem a film: 6/10