perry 2008 júl. 30. - 17:13:06
(22/62)
Írt egy életrajzi könyvet, ezt haszálta fel Novák Tünde a rendezõnõ pedig több alkalommal beszélt vele a történtekrõl.
filmbolond 2008 júl. 30. - 16:06:34
(21/62)
Nem a lány írta a forgatkönyvet és azért tünteti fel magát elõnyösebb színben? Mintha olvastam volna, hogy könyvet készül írni...Vagy nem ezt írta?
eugénia22 2008 máj. 15. - 22:59:21
(20/62)
Ha jó regényadaptációt akarsz, akkor olvasd el az Ártatlanság korát,aztán nézd meg a filmet...
elaci 2008 máj. 15. - 22:56:00
(19/62)
Bár ennek már semmi köze Miskolchoz, Bonnihoz és Klájdhoz, de mondok három példát, amikor a könyv sokkal-sokkal jobb, mint a belõle készült film: 1984, Lady Chatterley szeretõje, A 22-es csapdája.
C.s.I. 2008 máj. 15. - 22:52:35
(18/62)
Tegyük fel, hogy igazad van, de ez akkor is csak egy példa lenne.
Az már megint másik kérdés, hogy a film és a könyv is lehet jó, de nem ugyan az. Ezért is félek minden könyv-adaptációnál. Joggal.
eugénia22 2008 máj. 15. - 22:50:50
(17/62)
Állítólag a Jadgviga párnája,nagyon jó könyv.A film szerintem jó...
C.s.I. 2008 máj. 15. - 22:47:05
(16/62)
Nehogy azt hidd. Könyvbõl nehéz jó forgatókönyvet írni. Az, hogy a könyv jó-e vagy rossz, az csak kis részben befolyásolja a végeredményt... Persze, ha rossz a könyv akkor rossz lesz a történet, de a jó könyvet IS nehéz visszaadni.
eugénia22 2008 máj. 15. - 22:42:48
(15/62)
Egy jó könyvbõl,sõt nagyon jó könyvbõl,nehéz rosssz forgatókönyvet írni...
elaci 2008 máj. 15. - 22:42:15
(14/62)
Egy csomó film készül forgatókönyv nélkül, vagy legalábbis a végtermékbõl az gyanítható.
eugénia22 2008 máj. 15. - 22:15:46
(13/62)
Nincs rosszul összetákolva a film. a Jadviga párnája is könyvbõl lett csinálva,és jó az a film...
eugénia22 2008 máj. 15. - 21:43:11
(12/62)
Szomorú,hogy a tényleg jó filmek, nem tetszenek az embereknek...
Miért is kellett írod nekem? Az,hogy nem tetszett a film neked,azt úgy kellett volna megírnod,hogy nem írsz senkinek...
A Jadviga párnája után,Deák Krisztinát nem mondnám rossz rendezõnek...
eugénia22 2008 máj. 15. - 20:19:28
(11/62)
Szerintem jó film,nekem tetszett.
A sztori jó, és érdekes.
Deák Krisztina,nem tehetségtelen rendezõ,szerintem jól megis rendezte...
A Jadviga párnája pl.,elég jó film.
A két fõszereplõ, jónak mondható volt.
Szerintem jó is volt,hogy két fõszereplõs a film...
Hámori Gabriella,Haumann Máté,és az összes mellékszereplõ is jónak mondható volt.
Az idõben ugráló vágássok talán, nem mindig voltak jók.
Összességében egy jó,nézhetõ, nem is igazán unalmas,és elég jó magyar film ez,a film...
3 vagy 4 Filmfesztiválon is volt...
Nem emlékszem,hogy kapott-e díjat is,de az,hogy volt, nem is egy Filmfesztiválon már magában eredmény...
10/10
NADAL14 2008 febr. 26. - 20:11:16 10/10 Előzmény Marvin02
(10/62)
ez egy nagyon jol megrendezett film,melynek külön érdekessége az idõsikok váltogatása, nagyon tetszett a két föszereplõ is!egyre jobbak a magyar filmek!!!
Dj. V. 2007 dec. 12. - 13:40:16 Előzmény RedPriest
(9/62)
A filmhez feltett kérdésre, miszerint minek kellettek a macskák, igen egyszerû a válasz: egy üres garázsért nem mentek volna vissza, de más rejtett mondanivalója is volt. A lány önmagában nem volt rossz, hiszen megsajnálta az elsõ macskát és befogadta... a végén pedig csak miattuk ment vissza.
Nekem mindössze az idõbeli ide-oda kapkodás volt kicsit zavaró, de végignézve minden értelmetlen dologra (pl. zsebkendõvel teli befõttesüveg) választ kaphat a nézõ.
Hogy miért olyan "kidolgozatlan" a lány jelleme? Egy lány mindig is kiismerhetetlen marad. Emellett ott van a családi háttér; az erõszakos apa, az újjabb rablásba kényszerítõ pasi, aki ráadásul a fegyvervásárlás után erõszakossá is válik. A lánynak nincs igazi jelleme, hiszen õ mindig is áldozat. Hol az apjáé, hol a szerelemé és õ csak tûr, sodródik az árral.
A Kontrollt hányan nagyra tartják... nekem ez a film sokkal értelmesebb és kidolgozottab volt, mint az. Persze ízlések és pofonok...
A filmen a lány naívitása vonul végig, pont ezért nem egy éles karakter. Sok ilyen "félõs" lány van, akinek a biztonságot 1 pasi jelenti, mert tett érte valami jót (jelen esetben megvédte az apjától) és ezért késõbb bármiben benne van, amivel a pasi kedvében járhat mégha annak bûnözés is a vége. (Macska jellem: ahhoz dörgölõzik, akitõl a kaját kapja.)

Szerintem jó film, a valóságot tükrözi... viszont csak olyannak ajánlom, aki nem egy akciókkal teli filmre vágyik, hanem inkább egy mûvészi megközelítésbõl nézné, elgondolkodva azon amit látott. Nem egy átlag krimi, annál többet szeretne mondani, az érzelmekre hatni.

Én pl. ha a film alapján kéne ítélnem, nem 11 évet adtam volna a lánynak, hiszen nem õ lõtt, nem õ akart rabolni. 1-2 év letöltendõ talán, mert tettestárs, de az emberekre ártalmatlan és egyedül nem is rabolna.
6/10
RedPriest 2007 dec. 08. - 12:07:31 6/10
(8/62)
A filmet megnézve elgondolkodtam. Tehát ez a része jól sikerült, képes a nézõben felhozni a kérdéseket, amivel ha nem is foglalkozik tovább, mint 10perc, de már az is több, mint a semmi. Viszont énis csak azt tudom mondani, hogy többet is ki lehetett volna hozni, kicsit szegényes lett. Összecsapott munka, jobbat is le lehetett volna rakni az asztalra, szerintem a történet megérdemelte volna. Értem, hogy mit akar közölni a film, de nem mindegy, milyen csomagolásban akarunk valamit adni, sokat számít a köntös. Ami még zavaró volt, a lány jelleme. Kidolgozatlan volt, a nézõ elvárná, hogy egy egészet kapjon, úgy ismerje meg, hogy a végére mintha már ezer éve ismerné, de helyette csak egy töredezett valamit kap. Sajnálom, pedig egy nagyon jó film lehetett volna, kár volt elsietni.
Marvin02 2007 máj. 02. - 13:28:40
(7/62)
Nekem összecsapottnak tûnt. Hirtelen "összebarátkoznak" a fegyverárussal meg a bnõjével, mindenfajta elõzmény nélkül. Meg a macskák. Azt nem értettem. Minek cipelték magukkal a macskákat? Lehet így volt a valóságban, de a film szempontjából felesleges volt.
perry 2007 máj. 02. - 07:12:28
(6/62)
Kedves Brody !

A lány életvitelérõl és az élettörténetérõl tudok nyilatkozni , azokról a körülményekrõl melyek erre az útra diszciplinálták. A filmben ábrázolt sorsfolyam valós és dokumentum értékü. Természetesen a társadalomban nem lehet deiváns módon helyzetmegoldást alkalmazni , mert annak elkövetése a bûn, a büntetést vonja maga után. Igen, a film valóságos alapokon nyugszik , bár kétségtelen vannak olyan damaturgiai pillanatok
melyek a valós történettõl "idegenek". A lány szerepét nem védeni akarom ,csak azt elmondani,hogy sok olyan körülmény vezette addig az elhatározásig , hogy bûnözõ lett. Több olyan gyermekkel fogalkoztam akiket szüleik úgy nevezett "megélhetési" bûnözésre kényszerítettek, vagy
a családi minta a bûnelkövetés volt. Ezek a gyermekek a bevésés / tanulás/ természetes folyamatának élik meg a bûnt. A jellemek ábrázolása a többi szereplõ viszonylatában számomra ismeretlen terület mert errõl érdemi
információm nincs.
perry 2007 máj. 01. - 07:10:33 Előzmény Tenaxpsd
(5/62)
Elõször is gratulálok mélyen szántó stiláris /vulgáris/ megszólalásodhoz.Egyben találkozik a véleményünk , ez nem a magyar film mûvészet csúcsa. Viszont jó társadalmi kor és kórkép a a XXI. század magyar valóságáról. Talán nem részeletezném, de miskolci gyeremkvédelemben eltöltött 20 évem alatt ezzel a hús, és vér
lánnyal is volt "szerencsém" találkozni , valamint szaktanácsadóként közre mûködni a filmben ezen a vonalon. Így venném azt a bátorságot, hogy mondjam : amit leírsz az kb. annyira fedi a valóságot mint a a bulvár sajtó és az irodalom közötti különbség
Tenaxpsd 2006 nov. 25. - 05:56:02
(4/62)
Csak egy probléma van vele, és a könyvvel is. Úgy állítja be a csajt, mintha a szerelem áldozata lenne, holott az egész rablás-sorozatnak õ volt az értelmi szerzõje, õ kergette bele a barátját az egyre nagyobb balhékba. Másrészt viszont aljas felelõtlenség egy olyan faszit és a kurváját mentegetni, aki képes a kocsija miatt egy ember térdét szétlõni, vagy egy rendõrt hátha lõni. Gazemberek, és aki képes egy ilyen filmet forgatni a történeteikbõl, az is az.
Sydneyke 2006 nov. 24. - 20:24:50
(3/62)
Nekem annyira tetszett, hogy még a könyvet is megvettem utána.
Az sokkal jobb!!!