1/10
diabonik 2008 aug. 04. - 20:28:47 1/10 Előzmény Narco1
(134/294)
Tökéletesen egyetéstek Narco1 hozzászólásával, nagyon jól leírta a film hibáit. Rachel Weis biztos elolvatsta a forgatókönyvet és úgy döntött inkább nem égeti magát ilyennel...
1/10
diabonik 2008 aug. 04. - 20:21:27 1/10
(133/294)
Sziasztok!
Nem nagyon szoktam hozzászólni de most úgy érzem h a köz érdekében muszály. Imádom az elsõ két részét a Múmiának, de ez brrrr. Összeszedtek, összeloptak egy csomó - néha össze nem illõ - ötletet és összekavarták és lett belõle egy megemészthetetlen turmix. A túúúl csöpögõs részekrõl nem is beszélve - SPOILER az apa-fia jelenet amikor megvallják h de szeretik egymást -. Nagyon érzõdött Rachel Weis hiánya, a mostani fõszereplõnõ megsem közelítette az õ játékát. Meg nem paradox h a csontvázak azt kiabálják h "Halál rátok!" ? Hogy lehet egy jó filmet így elrontani?
Aki szeretne úgy emlékezni a Múmia filmekre mint nagyon jó hangulatú, állati szórakoztató kalandfilmekre, az kérem ne nézze meg, mert csalódni fog. Elnézést ha megbántottam azokat akiknek tetszett a film de nekem sajnos óriási csalódás volt, pedig úgy ültem be h de jó lesz.

Ja és még egy SPOILER amikor a mû tehén behányt a repcsi hátsóülésén erõsen elgondolkoztam rajta h felállok és kimegyek. Azon viszont kuncogtam amikor a jeti se*be rúgta a katonát, nagyon eredeti.
Gilka 2008 aug. 04. - 20:11:44
(132/294)
Filmnek jó. Nekem tetszett. De... Áhh, nem merek megszólalni, mert leharapják a fejemet. Jót röhögtem a barátnõmmel, az tuti. Inkább vígjáték... De kussolok. De a jeti, na az sztár volt. Mikor megjelent a színen, felsikítotunk. Cukiii! :P
manócsek13 2008 aug. 04. - 18:22:02
(131/294)
Hello Emberek!Csak annyit írnék,hogy azért ebbõl a részbõl hiányolom a Rachelt.Tény és való,hogy sztem ezerszer jobban mutatott.A filmrõl meg annyit,hogy aki leszólja annak nem tudom mit jelent az igazi kaland film,mert ez a rész a többivel együtt k....a jó.Az biztos,hogy Én Nagyon szeretem Egyiptomot és az elsõ két rész mivel azzal volt kapcsolatos legalább 20-szor megnéztem.Imádom.De ezzel a 3. résszel valahogy különlegesebbé tették a Múmiát.A kritikákra meg csak annyit írok.Semmi bajom nincs azokkal akik kritizálják a filmet,de ha ennyi bajuk van vele,ennyi dolog nem tetszik benne akkor az ne nézze meg.Minek?Nem értem.

"Skorpiókirályt kihagyom, mert szerintem abszolút a no comment kategória, és nem is a múmia sorozat része, hanem egy különálló valami."

Ha valaki elgondolkodik.Akkor rájön,hogy a Múmia alkotói rendezték a filmet.És Én csak annyit mondok,hogy csak annyival cseszték el,hogy a Múmia elõtt kellett volna forgatni és leadni mindenhol.Ugyanis így lett volna a jó:

1. A Skórpiókirály
2.Múmia
3.A Múmia Visszatér (Skórpiókirály)
4.Múmia-A Sárkánycsászár sírja
Szívem szerint ennyi:P
iwanttobelive 2008 aug. 04. - 17:42:35
(130/294)
Nekem meg meglesz mindhárom rész díszdobozban. Úgyis ki fogjá adni. Többet érek vele, mint ha töltögetnék. Bocs mindenkitõl én már csak ilyen régimódi vagyok, hogy inkább mindent moziban nézek meg.
iwanttobelive 2008 aug. 04. - 17:41:17
(129/294)
Örülünk, hogy neked megvan.....
10/10
bithur 2008 aug. 04. - 17:28:48 10/10 Előzmény zsó93
(128/294)
Nekem ez a film megvan és szerintem nagyon jó :D
zsó93 2008 aug. 04. - 15:28:03
(127/294)
az hogy lehet h ebben nem játszik rachel weis?nem õ volt az eddigi hõsnõ?xd
4/10
Narco1 2008 aug. 04. - 14:26:23 4/10
(126/294)
Bocsi a sok elgépelésért, új a billentyûzetem, de próbálkozok... :)
4/10
Narco1 2008 aug. 04. - 14:22:13 4/10
(125/294)
Nos hát akkor az én kritikám.
nagyon szerettem az elsõ 2 részt, de ebben csalódnom kellett. Ahogy utána olvastam más lett a kivitelezõ gárda, ami a filmen meg is látszi.
Felvetõdött itt pár kérdés:
Helyszín: Mi lenne más a pekingi olimpia érájában, ja és ismert hely, és itt a amerikaiak még nem mutatták meg, hogy csak õk tudjûk megmenteni a világot. Hiszen kitõl is kérnánek a kínaiak segítséget, ha mûr náluk támad fel az õsgonosz.
Cím: ha már Jet a fõszereplõ, akkor mi is lehetne a film címe? Úgyis volt a srácnak már vagy 5 filmje, amiben a sárkány szó szerepelt....

Volt egyébként egy kis kavar a filmben, ami nekem nem volt túl világos, lehet nektek az lesz:
- Ha egy srácot kirúgnak az egyetemrõl, akkor tul. képpen miért õt kérik fel a kiásásra?
-Miért lesz egy prof gonosz, ha elõtte sok évig barátok voltak? (Ezt az Indiana Jones-ban sem értettem mindig)
-Ha a boszi megátkozta szanszkrit nyelven, amit a császár nem ért, és így tette halhatatlanná, akkor miért nem mondott valami hülyeséget? Vagy most akkor mi van?
-Tul. képpen ha halhatatlan lett, akkor minek kellett neki az a víz?
-Honnan tudott mindenki errõl ennyit, ha szanszkritul volt, és 2000 éve?
-Pont egybeesett a gonoszkodás, a gyémánt megszerzése (szerintem egy kék izé nem gyémánt), a sír kiásása.... Fura

Életem legsiralmasabb jelenete volt a bárban,a mikor mindenki összetalálkozott, borzalmas.

Túl sok volt a bevezetés. Minek kellett a boszinak elõtte elmondania nekünk, hogy mi is történt régen? (nagyon gyûrûk ura feeling volt). Lehet egy már bevált módszerrel, a visszatekintéssel többet értek volna el.

Furcsa volt, hogy nem derült ki, hogy a csajszi a Császár egyik ágyasa volt régen, vagy hogy Brandon apja agyagos mester volt, és a bosszú kötelezi. Ez a jelen epizódból kimaradt....

Az operatõri munka egyes helyeken szuper volt, néhol pedig csapnivaló. Ha már jet is meg brendos is megtanult szépen kózdeni, akkor miért kellett sok helyen elmaszkolni, illetve a kamerát úgy mozgatni, hogy ne látszódjon semmi?
Tetszett, amikor a boszi a császárral harcolt, ütõs volt a szoknyája repülése. Ez a jelenet ott volt a topon.

Sajnos a poénok selejtesek voltak. Tul. képpen röhögtünk, mert valaki elõttünk röhögött a túljátszott, nem hiteles jeleneteken. A beszólások várhatóak voltak, kb ott és úgy, yhog meg voltak alkotva. Ennél többet vártam.

nem volt számomra világos, hogy ki milyen képességekkel rendelkezik. Furcsa volt, hogy zombi agyagkatona lõszerrel, illletve sima karddal üthetõ.... Zombi falszekezet szintúgy...

A jetikkel nekem tul. képpen nem volt bajom.
Tetszett, hogy a fõgonosz most is úgy volt megalkotva, mint eddig, karaktere szerintem jó volt. Tetszett, hogy az alattvalók különösebben nem érdekelték, csak a saját céljai.
Bánni tudott az 5 elemmel, de szerintem ez nem kellett volna a filmbe, illetve akkor plusz 30 perc,a mi arról szól, hogy ezek milyen képességeket adnak neki. Az, hogy mozgatni tudja a jeget, vagy kristályosítani, ez volt az egyetlen.... Egyébként vizet mozgatni az egyiptomi kliens is tudott.

Nem ereseti a fõszereplõ: siralmas megoldás mostanság. Ha a történet nem kívánja meg, akkor ki kell dobni, és új ágyas az õserdõ gõsének. Úgyis eltelt kb 15-20 év, simán kinyiffanhatott addig, vagy leléphetett volna egy másik múmiával.... Ha a forgatókönyv miatt hagyta ott Weis, akkor érthetõ, ehhez jó szeme van a csajszinak akkor.

Valahogy azt reztem, hogy a történet alap egésze jó, jó volt az ötlet is. Kevesebb kellett volna az érthetetlen családi drámából, több a küzdelembõl ellene. Az volt az érzésem, hogy a szegény múmiát 2 nap alatt legyakták, és olyan gyorsan, ahogy csak lehetett.

Asszem egyenlõre ennyi jutott eszembe, majd még írok, csak meg kell emésztenem :)
editka 2008 aug. 04. - 12:22:44 Előzmény iwanttobelive
(124/294)
Amire gondolsz, az 'átlagban', na meg believe... igényeském.:-))
kmaate 2008 aug. 04. - 10:18:53 Előzmény Balivet6
(123/294)
szerintem a filmeknek legalább két csoportja van (nálam):
1. szigorúan mozis: lásd TDK, meg Múmia 3 is, mert látványos, meg nem akarok rá soká várni.
2. kis filmecskék, drámák, negatív kritikát kapott filmek, amiket inkább letöltök és megnézem ott. Nem mozis letöltés, mert az szánalom. Kizárólag dvd-rip, vagy dvd-screen legfeljebb, tehát jó minõségû és nagy tévén is élvezhetõ, eredeti hangú alkotások. Hozzátéve, hogy ezek nagy része vagy soha, vagy jópár hónap elteltével jutnak csak kicsiny kis haznák mozivásznaira.
5/10
Pavesz 2008 aug. 03. - 23:53:16 5/10
(122/294)
Nekem nagyon tetszett a film!
Balivet6 2008 aug. 03. - 22:44:24 Előzmény iwanttobelive
(121/294)
ha egy nap 3 filmet fogyasztasz el, akkor nehezen bírja a pénztárcád a mozit...amúgy sztem attól, h vki vmit megnéz az még nem zárja ki, h bemenjek és megnézzem a moziban is! sõt! inspirál rá, ha már tudom h az jó vétel lesz és megéri! de egy egyszernézhetõs kacatfilm mozis "élménye" nálam félévre tuti kiüti a biztosítékot, és a moziknak a környékére sem megyek miatta! :)
ui.:másik meg sokan szeretik eredeti nyelven nézni a filmeket! és a vidéki mozikban szinte sosincs ilyen elõadás...csak ritkán és soká a premiertõl számítva...
offtopic
TraceR 2008 aug. 03. - 20:30:36 Előzmény iwanttobelive
(120/294)
Szerencsére azért manapság, a BluRay ripek és a plazma tévék korában, az otthoni - akár számítógépes - filmnézés nem csak a monitor elõtti kockulásból állhat.
Persze az ennyire új filmek esetében nyilván kamerás felvételekrõl van szó, az ilyenek nézése pedig valóban hihetetlen igénytelenségrõl tanúskodik. Ennek ellenére mindig, mindenhol ezek a legnépszerûbbek - az mondjuk más kérdés, hogy a sok letöltõ vajon meg is nézi vagy csak eldicsekszik vele az oviban, hogy neki már megvan.
lemezek01 2008 aug. 03. - 16:04:10
(119/294)
Még nem láttam sajnos,pedig jónak ígérkezik.
Remélem legalább az elsõ részt lenyomja
iwanttobelive 2008 aug. 03. - 13:45:22
(118/294)
Valaki világosítson már fel: soha nem értettem mi a jó a filmek letöltögetésében? Nekem eszembe nem jutna, mert egy filmet élvezni akarok azt pedig nem lehet kockamód egy monitor elõtt... Szerintem szánalmas dolog. Ha valaki filmrajongó akkor vegye a fáradságot és menjen le moziba. És az nem kifogás, hogy drága. Akkor nem iszik meg 3 üveg sört vagy nem vesz 2 dobozcigit, máris megvan a jegyre a pénz. A mozis élményt semmilyen más eszköz nem tuja pótolni és nem is fogja tudni. Fõleg nem a szar kamerás lopások. Nem tudom miért ilyen igénytelenek az emberek. Egy dvd- film sem nagy összeg, átlagba megkapod 900 és 3000 ft között, ami olcsó ugyanis rendszerint tele van extrákkal és annyiszor nézed meg ahányszor akarod. ááááá én ezt nem fogom megérteni.
iwanttobelive 2008 aug. 03. - 00:26:02
(117/294)
Én pont most néztem meg moziban. Abszolút megérte a pénzt szerintem. Szerintem a Visszatérnél jobb volt (Fõleg látványban, a 2-ben a Skorpiókirály botrányos volt sztem a végén. Ilyesmire számítottam, és ahogy néztem a teremben a legtöb embernek bejött a film. John Hannah, Meg Brendan hozzák a szokásos, de telejsen jó és mûködõ poénokat (pl a repülés a Himalájában, és hasonlók) Különösen tetszett még, hogy berakták a 30as években készült múmia filmek plakátjait, amikre Brendanékat montírozták rá:)
Nálam a rangsor:
A Múmia: 10/10
A Múmia visszatér: 10/7
A Múmia, a Sárkánycsászár sírja: 10/8

Skorpiókirályt kihagyom, mert szerintem abszolút a no comment kategória, és nem is a múmia sorozat része, hanem egy különálló valami.
6/10
Újvállalkozó 2008 aug. 02. - 22:59:47 6/10
(116/294)
Nagyon jó kis film volt. :) Egyesek csak azért fanyalognak,mert az elsõ rész 1999 (!!!) -ben volt. Nem is gondoltatok bele,hogy 9 év alatt mennyi minden változik egy emberben és a világban is. Az elsõ részt 3szor néztem meg a mozikban,mert azt mondtam,hogy HÚHA. A mostani filmekben meg az a minimum,ami akkor óriási trükknek számitott.
10/10
vimper 2008 aug. 02. - 21:33:25 10/10
(115/294)
Nekem ez a rész sokkal jobban tetszett ez rész mint a másik kettõ mint a törnténete és mint a tartalma alpján nekem ez a film 11/10 nagyon jó volt és ajánlom mindenkinek izgalmas és egyben látványos ami jobban tetszett ebben a részben mint a másik kettõben hogy ebben nem voltak olyan gusztustalan része mint a 1ben hogy a szkarabeuszok felfalják az embereket na mind 1 ez a film naona jó