netti88 2010 jan. 02. - 16:00:53 Előzmény Nafi
(761/861)
Maga az alapötlet tetszik, vagyis hogy rászoruló családokon segítenek, és ezen kívül gyakran még anyagilag is segítik õket.
Nekem csak azzal van problémám, hogy ezt enyhén szólva is csöpögõsen teszik. Amikor meghallják a család történetét mindenki sír, a vadidegen emberek ölelgetik egymást, és az építész aki beszédet mond és a családdal még életében nem találkozott elsírja magát.
Az meg hogy amikor mennek a családokat "meglepni" mindenki otthon van és sorba rohan ki az ajtón megint egy másik hihetetlen dolog.
Tényleg szép házakat építenek és jó mûsor lenne csak nem ezzel a körítéssel.
Nafi 2009 dec. 31. - 13:19:32 Előzmény kraxor
(760/861)
Mû? Hát nem tudom, hogy ha én egy penészes, dohos, fûthetetlen házban laknék, és még a jelzálog is nyomasztana, és jön egy rakat ember segíteni, hogy álmaim házát megépítsék nekem, akkor megtudnám e játszani a sírást....
Szerintem pont így jó. Van benne dráma, vidámság, bóhockodás, munka...nem igazán értem, hogy lehet a benkõ mûsorral összehasonlítani, de hát ettõl vagyunk különbözõek, hogy eltérõen gondolkodunk. Nincs ezzel baj. :)

B.U.É.K mindenkinek!
4/10
kraxor 2009 dec. 30. - 18:16:26 4/10 Előzmény Nafi
(759/861)
Sajnos szerintem nagyon mû a sok sírás. Valahogy minden epizódba kell egy rakás dráma: félig kihalt család, együtt sírás, frankó vakáció, eközben látványos házledúrás / robbantás, 2 perc alatt lezajló építkezés, rengeteg reklám (mindig bemondják, hogy melyik cég mit csinált, mit hol vettek, stb.), végül a naaagy katartikus öröm. Béna, amerikai MÛsor a valóságshow eladhatóságával kombinálva. Mint üzlet - természetesen nagyon ügyes, de csak 3 ponttal több, mint a Benkõ féle trash-reality.
Nafi 2009 dec. 29. - 12:54:15 Előzmény icemantom
(758/861)
annyit tennék hozzá, hogy bóhockodáson, a sok pénzbezsebelésén kívül, és a sok munka mellett, igazi érzelmek is munkálkodnak bennük. Nem hiszem, hogy elõ van írva, hogy a bajba jutottal együtt sírjanak...

Fórumtársunk pontosan az átlagos magyar mentalitás élõ példája. Pesszimista, és a többi negatív tulajdonságot nem is sorolom..

Engem pont nem érdekel, hogy az ABC, és a stáb mennyi pénzt zsebelbe ezért a mûsorért, mivel másokon segítenek.. Másokat nem károsítanak meg, és megdolgoznak a pénzért.
Magyarországon ez elképzelhetetlen, itt csak bezsebelnék a pénzt, aztán a bajba jutott meg le lenne sza*va nagy ívben..nálunk az a divat ( hozzáteszem mérhetetlenül sajnálom), hogy másokat eltíporva jusson javakhoz. S a nagyfejesek erre a "példaképek" ugye. Szomorú.

Nálunk az egyik szomszéd feljelentette a másikat, mert szúrta a szemét, hogy jobban megy neki..
10/10
icemantom 2009 dec. 28. - 17:43:14 10/10
(757/861)
Nikolka*!

Picit régebben volt jópár így készült rész....a tervezõk akiket mûsorvezetõnek neveztél nyilván jól meg vannak fizetve, viszont a bohóckodáson kívül nagyon sokat dolgoznak...
Idáig egyetlen ház nem készült el idõre, az 8 nap volt, egy pedig 12 óra alatt, de az egy New York-i különkiadás volt, és csak egy kis lakást alakítottak át, viszont azt tulajdonképpen élõben...
Nyilván nem a plazmatévvé a legfontosabb dolog, hanem a biztos háttér, sok esetben az akadály mentesítés, de ha már csinálják legyen stílusos....amúgy hagyományos TV-t venni ma igen nehéz, így hát laposakat raknak be.

kovy007!

Tény, hogy ez egy nyitott fórum, és nincs is ezzel baj. Mindenkinek megvan a szíve joga a véleméyn nyilvánításra, ezzel sincs semmi baj.
Egyedül az zavar, hogy egy határozottan pozitív hangvételû forumot bombázol a neked roszkedved van ezért dögöljön meg a szomszéd tehene, és az összes tehén hozzá állásal. Csak arra szerettelek volna megkérni, hogy ezt ne itt tedd. Nagyon szépen köszönöm!
kovy007 2009 dec. 24. - 08:16:52
(756/861)
senki se mondta hogy vitatkozzon itt bárki is velem. ez egy nyilvános fórum én se azért írtam hogy bárki megsértõdjön :D mindenki azt ír amit akar. Én mondom az igazat ti meg a hülyeségeiteket :D
10/10
icemantom 2009 dec. 23. - 19:12:25 10/10 Előzmény kovy007
(755/861)
Nem vitatkozom veled, mert most nincs kedvem hozzá, és erõteljesen meddõnek is érzem....
Hawk12 2009 dec. 23. - 18:17:05 Előzmény kovy007
(754/861)
Ezt egészen rosszul látod.
Kezdjük ott, hogy önkéntesbõl rengeteg van...Amerikában sokan bármit megtennének azért hogy tv-ben szerepeljenek és ezek az egyetemisták(mert a fele legalább az), akik nem melesleg ezt tanulják szívesen mennek segíteni, hogy aztán dicsekedhessenek, meg a suliban is értékelik gondolom. 1 ilyen házra amit építenek mondod hogy 5-600millió forint?? Nem egészen így van. Egy ilyen házat felhúzni amik itt szoktak lenni cakkompakk 400-450ezer dollár(80-90m ft). Arról nem is beszélve hogy úgy láttam, a mûsor szponzora a Sears áruházlánc, mivel minden szerszámot és anyagot amit lehet onnan szereznek be. És a legtöbb dolgot is szponzoroktól kapják, tehát a csatornának(tán ABC)nem kerül szinte semmibe csak a forgatási költségek, meg pár dolog.
Lényeg hogy a legdurvább ház is mindennel együtt max 140-150millióba fáj bútorral meg mindennel.
lindababa 2009 dec. 23. - 17:57:00 Előzmény kovy007
(753/861)
Én csak azt nem értem, hogy tegnap nem fejezõdött be az a házépítés, ahol az SM-es tánctanárnak építettek, ma meg már más van.
kovy007 2009 dec. 22. - 09:48:55 Előzmény icemantom
(752/861)
Elõször is én téged nem fikáztalak... ugyhogy te se tedd! Utána, nem tudom te mibõlélsz vagy mit csinálsz de én mióta végeztem a sulikkal házakat építek, ugyhogy ne mond meg nekem mi hogy van :D és nem a mérnöki szobában ülök és rajzolgatok. És persze olyan nincs hogy vki egy héten 7 napot dolgozik napi 24 órában mert az lehetetlen fõlegnem éjszaka. Még heti 7 nap 12 órát se lehet kibírni fizikai munkában. Tudom mert én csináltam és kurva jól kerestem vele de még így se lehet bírni. Meg azt se mond márnekem hogy a mai világban van olyan ember aki önzetlenségbõl dolgozik :D akkor az mibõl él mibõl vesz kaját hogy neveli a gyerekeit :D Inkább te keress magadnak más hobbit és ne arról ugass amihez lövésed sincs

ui.: nem mindegyik ház 5-600 millió de bõven van közte olyan. csak egy példa.: 7 napon át több tucat meg 100 ember munkáját fizetni 2-3 mûszakban. És azok nem 10000 ft ért dolgoznak egy nap ( csak itt magyarországon egy kõmûves segéd aki semmihez nem ért csak támasztja a lapátot napi 8 óráért kap 5000Ftot és persze éjszaka meg hétvégén nem dolgozik) :D volt olyan rész amikor annyi munkás jött hogy nem látszódott a végük. mint vmi háborús filmben... csak az 50-80 millió de gondolom azért még számolni tudsz...
10/10
DarkGirl 2009 dec. 17. - 18:48:18 10/10
(751/861)
Nagyon aranyos,és megható sorozat. Jó,hogy még vannak a világban ilyen,csupaszív,segítõkész emberek. :)
magdinka 2009 dec. 17. - 14:36:23 Előzmény Nafi
(750/861)
Szia, szülés után nem sokkal felment a szobájába pihenni , és mire a férj rátalált már meg volt halva. Azt hiszem tüdõ embóliát kapott.
10/10
icemantom 2009 dec. 12. - 17:09:16 10/10 Előzmény kornyezet
(749/861)
A Ford és a Sears a két fõ szponzor, de mindenki más is akinek a logóját látod az építkezés közben...ez egy olyan reklám megjelenés, ami önmagában megtérül, vagyis ebbõl bõségesen kijön a produkció költsége és a ház és minden adomány...a hagyományos reklámok csak extra bevétel...
Nafi 2009 dec. 11. - 12:49:58
(748/861)
A tegnapi délutáni részben, ahol az apuka egyedül neveli három kislányát, mi történt az anyukával? Sajnos nem láttam az elejétõl.
kornyezet 2009 dec. 11. - 11:49:18
(747/861)
Ki szponzorizálja õket?
zuzan 2009 dec. 09. - 21:35:29 Előzmény kovy007
(746/861)
nem kötelezõ nézni. ...
10/10
icemantom 2009 dec. 08. - 00:29:21 10/10 Előzmény icemantom
(745/861)
helyesbítés: idegeimet (más szó akart oda kerülni, ezért lett helytelen...)

ui: azok közel sem 5-600 milliós házak!
10/10
icemantom 2009 dec. 07. - 17:39:20 10/10 Előzmény kovy007
(744/861)
Személyszerint nem osztom a véleményed! Annyira nem osztom, hogy a nyári keresetemet egy DVD felvevõre költöttem azért hogy felvehessem az összes Nagy házalakítás részt!
Teszem mindezt azért, mert jó látni, hogy a világ nem egy sötét komor hely, hogy van jó a világban, hogy van aki önzetlenül segít, mert önzetlenül segít! Nincs a világon senki, aki 20 szor egy évben egy héten át reggeltõl estig, sokszor több mint 24 órán át talpon van és dolgozik, tesz azért, hogy jobb legyen egy családnak. Ha már tettél valaha valamit önzetlenül, nem azért mert a kötelességed, nem azért mert megkértek, hanem azért, hogy jó legyen és utánna láttad a hálát, az igazi tiszta hálát, akkor tudod, hogy mirõl beszélek.
Ha nem tudod, akkor kérlek szépen keress magadnak egy új hobbit és ne borzold tovább az idegeimat! Köszönöm!
kovy007 2009 dec. 07. - 06:49:52
(743/861)
vki szólhatna a viasatnak, hogy nem kéne ilyen mûsort adnia a mai Magyarországon, mert nem vmi nagy élmény nap mint nap ezt látni, hogy csak az 50 perces mûsoridõ kedvéért kapnak 500-600 milliós házakat. Itt meg lassan már kajára se jut pénz a lakosság 30%-nál ... Nem csak a jóléti USAban vannak nehéz sorsú emberek:D (és persze ne felejtsük el, hogy melyik országból indult a 2008-as világválság)
arpibacsi 2009 nov. 28. - 14:46:45
(742/861)
Te egy elkeseredett ember lehetsz!