cherry baby 2008 szept. 15. - 07:22:10 Előzmény zuzan
(121/861)
Igen láttam a péntekit. És a kosaras srác, azóta nem volt kórházba, mióta megcsinálták normálisan a házat. Egy szem por nincs sem a szobájában, sem az egész házban. Na most, ha Õt kórházba fektetik, több száz dollár a kórház.
zizioo11 2008 szept. 14. - 12:17:03
(120/861)
Igen én is pont ezt akartam leirni...:) :) :)
puszi
zuzan 2008 szept. 13. - 20:33:23
(119/861)
aki látta a pénteki részt az láthatta , hogy visszamentek azokhoz a családokhoz akiknek megcsinálták a házát és még mindig megvan ugy ahogy hagyták. sõt. csak a kételkedõknek mondom.
Oly20 2008 szept. 13. - 14:17:39
(118/861)
Habitat for Humanity otthonépítõ segélyszervezet Magyarországon, weboldala http://www.habitat.hu/ .

2006 nyarán segítettem házat építeni, ennek a szervezetnek akit érdekel annak szívesen mesélek :)

Szép Napot !
cherry baby 2008 szept. 13. - 09:25:38
(117/861)
passzív házat kellett volna már csináltass, abból a pénzbõl, amit eddig ráköltöttél. minimális rezsivel, tiszta levegõvel, kevesebb takarítással (már ezzel is vizet, tistítószert és fizikai energiát spórolsz) olcsón fent lehet tartani. én nagyon azon vagyok, eladom ezt a szart és építtetek egy ugyanekkorát, passzívba.
cherry baby 2008 szept. 13. - 09:20:06
(116/861)
ez a mûsor nem Magyaroszágon készült. Amerikában már rég nem építenek gáz fûtéses házakat. Én arról beszéltem, nem az itthoni helyzetrõl.
5/10
offtopic
ceia 2008 szept. 12. - 17:12:55 5/10
(115/861)
A mûsor rajongóinak ajánlom ezt az oldalt:
A baloldali menübõl a 'Bios' és A 'Photo Gallery' lehet érdekes.
Sajnos a videólejátszás funkció csak amerikában mûködik.

http://abc.go.com/primetime/xtremehome/index?pn=index


Ezeket pedig a mûsor (vagy Ty) rajongói NE nézzék meg!
A többieknek talán vicces lesz :)

http://www.youtube.com/watch?v=aq9XitaXjH4
http://www.youtube.com/watch?v=uTlq4snA6mw
http://www.youtube.com/watch?v=mTXJTVCz9RU
http://www.youtube.com/watch?v=3LKDNcwZCmI
zuzan 2008 szept. 12. - 16:48:22
(114/861)
pacica 2008 szept. 12. - 14:13:04
(113/861)
Majd felélik a gyerekeknek szánt fõiskolai pénzt. hehe
5/10
ceia 2008 szept. 12. - 13:49:34 5/10
(112/861)
Én úgy látom köztünk nincs ellentét, amiket írtál, azzal 99%-ban egyetértek.
Szerintem a hajléktalanokat kivéve biztosan övék marad a ház.

Érdekes, ha valakinek már volt valami háza, bármilyen ócska, legfeljebb teljesen lerombolták, és építettek neki újat - ami az ÖVÉ is maradt. De a hajléktalanoknak nem építettek SAJÁT házat, pedig ott még rombolni sem kellett. Beköltözhettek egy ideiglenes házba, ahonnan egyszer menniük kell.
-??

Én fõleg azt kérdõjelezem meg, hogy akik eddig egy adott jövedelembõl adott módon éltek, hogyan tartják fenn ezeket a hodályokat a sok berendezéssel. (adó, közüzemi számlák, internet, autóra adó, biztosítás, benzin) Ha eddig sem volt elég a jövedelmük, most még annyira sem lesz.
cherry baby 2008 szept. 12. - 09:48:50
(111/861)
nem jól látod. mit kell fenntartani egy kész házon????? a rezsije még kevesebb mint addig volt, mert vadonat új gépeket kap, szigetelve van minden. Emlékezz arra a 2 részre is, ahol napkollektort építettek. Meg ezek a szellõzõ rendszerek is jóval kevesebbet fogyasztanak, mint mondjuk a beteg gyereknek a kórházi kezelése, ha nincs megfelelõ környezet a számára.
Az a helyzet, hogy csak egyszer kell sokat rákölteni egy házra és lakásra. Aztán 5 évente apró pénzt költesz. Csak nálunk az aprópénz sem apró, és nem tudunk egyszer sokat rákölteni, mert nincs mibõl. Nekem is csak 3millát kéne és 20 évig nem kéne hozzá nyúlni. de nincs 3 millám :DDDDD
5/10
offtopic
ceia 2008 szept. 12. - 00:45:42 5/10
(110/861)
"Nem tudom ezt bárki is hogy gondolhatja.....Ebbe én nagymértékû irigységet érzek...."
-Mit?? és nagy mértékû irigység? Persze.. tökre irigylem a sorsukat! :]

"amiket épitenek azok meg nem luxusvillák...akkor még nem láttatok olyat....!"

-Ha ezek neked nem érik el a luxust, jó neked! De semmit sem önmagában kell nézni. Ahhoz képest, amiben eddig voltak nagyon is luxus!

"És jééézusom az a mondat mi h aki éhezik,azt nem jó utána teletömi?????????????"

-Elõször is, ez így nézett ki:
[egy régóta éhezõt nem biztos, hogy jó ötlet telizabáltatni]
Ez így is van, ha valaki pl. elveszik az erdõben, és éhezik, de aztán megtalálják, hát nem lenne jó ötlet jóllakatni, mert az többet ártana, mint használna. Ugyanis fokozatosan kell visszaállnia.
Én ezt használtam hasonlatnak arra, hogy akik eddig rossz körülmények között éltek, azoknak nem biztos, hogy az a jó megoldás, ha hirtelen a luxusba helyezzük õket. Hogy miért? Nem biztos, hogy fenn tudják majd tartani azokat a körülményeket. Egy csomó villamos eszköz, szökõkút, meg a jó ég tudja mi után számlákat is kell fizetni. Egy darabig lehet, hogy állják nekik, de nem örökké. Ha jól tudom, magasabb fizut nem kaptak.

"pfff.....(ennél a mondatnál már biztos nem jutott más eszedbe....)"

-Nem szoktam azért mondani valamit, mert más nem jut az eszembe.
De egyébként eszembe jutott.
5/10
offtopic
ceia 2008 szept. 11. - 23:57:35 5/10
(109/861)
Na látod, végre csak leírta valaki, hogy mirõl szól ez a mûsor. Én nem akartam helybõl ezzel indítani, de abszolút egyetértek veled :) Nem az a lényeg, hogy segítsenek, hanem a reklám. Ez egy profi showmûsor, gondosan kiképzett szereplõkkel. Én azért írtam azt, hogy kisebb felhajtással többnek is lehetne segíteni, mert ez igaz is - csak nem ez a cél! Persze így valóban kiemelnek pár családot a sz..ból, de mennyi marad még ennél jobban is benne, arra nem gondol senki. Megkapták a hollywood-i álmot, lehet meghatódni, a többi meg kit érdekel..
10/10
garjud 2008 szept. 11. - 23:50:05 10/10
(108/861)
Hi!

Igen, igaz inkább késõbbi részeket és nagyon lassan, de lehet. Isohunt, mininova,btjunkie meg ilyen oldalakon.
Amit én leszedtem asszerint nem ez jött volna, hanem az, amikor Tynak volt a vakbélmûtétje vagy mi, de akkor is volt építés, na de mindegy
5/10
offtopic
ceia 2008 szept. 11. - 23:39:52 5/10 Előzmény Rika
(107/861)
"Minden családnak, aki pályázik, elõre szólnak, hogy itt ekkor és ekkor álljanak készenlétben, hátha õket választják."

-Örülök, hogy egyetértünk. Ugyanis szerintem is tudja a család elõre.
Pont erre értettem azt, hogy egybõl kiszalad mindenki. (de a mûsorban úgy tesznek, mintha meglepetés lenne az érkezésük!)

"Én szeretem az extrákat, biztos azért, mert nõbõl vagyok, a jelmondatom: Ha már valamire rászánod az idõd, hogy megcsináld, akkor azt csináld a legjobban. Egy kis változás sokszor nem elég."

-Ki ne szeretné a jót? De szerinted akkor már nem csinálnák a legjobban a munkájukat, ha "csak" az amerikai átlagnak számító családi házat építenének nekik? Még az egyesült államokban sincs mindenkinek kandallója, fõleg a fürdõben, és óriás plazmatévéje sem. A roncs, leégett, meg egészségtelen.. stb. házban lakó embereknek az is nagy változás, ha kapnak egy normális új családi házat berendezve. Fõleg, ha azelõtt az udvari retyóra jártak.

Szerintem is jó ez az ötlet, mert így legalább pár családnak segítenek. Csak volt egy-két olyan dolog is, ami már röhejes volt.
manocka 2008 szept. 11. - 23:31:08
(106/861)
hali
lelehet ezt tölteni netröl? mert látom h 40en tul lépett, én meg láttam kb 4 részt.....
10/10
garjud 2008 szept. 11. - 22:57:17 10/10
(105/861)
Sziasztok!

A magyaron ma miért nem az a rész volt, amelyik jött volna? Legalábbis amit én leszedtem a neten részeket aszerint ez a mai lett volna holnap, lehet csak felcserélték.
zizioo11 2008 szept. 11. - 19:53:05 Előzmény Rika
(104/861)
Nem tudom ezt bárki is hogy gondolhatja.....Ebbe én nagymértékû irigységet érzek....amiket épitenek azok meg nem luxusvillák...akkor még nem láttatok olyat....!
És jééézusom az a mondat mi h aki éhezik,azt nem jó utána teletömi?????????????pfff.....(ennél a mondatnál már biztos nem jutott más eszedbe....)
10/10
Rika 2008 szept. 10. - 21:58:44 10/10
(103/861)
Minden családnak, aki pályázik, elõre szólnak, hogy itt ekkor és ekkor álljanak készenlétben, hátha õket választják. Ezért nem 'sz@rnak', hanem lesbe állnak az ajtóban, valószínûleg másodpercenként kitekingetve.
Én szeretem az extrákat, biztos azért, mert nõbõl vagyok, a jelmondatom: Ha már valamire rászánod az idõd, hogy megcsináld, akkor azt csináld a legjobban.
Egy kis változás sokszor nem elég.
Amúgy a mai részben pont hogy a funkcionalitás került elõtérbe: nem az akkori családnak, hanem a többinek is készült a ház, akik késõbb beköltöznek, ill. nem lett túl nagy (az eddigiekhez képest).
zuzan 2008 szept. 10. - 21:06:01
(102/861)
szzerintem simán megérdemelnék a golden globot vagy az emmyt mert tényleg csodás dolgot tesznek.