cila83 2009 jan. 04. - 21:44:52
(58/218)
Szeretem a Coen-filmeket(bár eddig csak 3-at láttam, ez volt a 4.), de azt kell mondjam, ettõl többet vártam. Mindegyik Coen film szerintem eltér a hagyományos amerikai filmektõl és ez jó. Nem tudhatod mi fog történni a film végére.. Viszont ez a film valahogy nem ragadott meg.. a hangulata jó, valahogy mégis azt vártam már hogy vége legyen, nálam nem ültek a poénok. Nem mondanám hogy jó vígjáték 6/10 kb.
Coenék nálam vígjátékban nem maradandóak..
filmbarbár 2008 dec. 21. - 23:05:10 Előzmény Mokusmokkancs
(57/218)
Nem, tényleg nem veled van baj. Magam is csodálkozom, hogy nem olyan sokan rajonganak ezért a Coen filmért. Pedig zseniális filmes húzások sokasága van benne. Nem is beszélve az egészen kiemelkedõ színészi teljesítményekrõl. A sztori, bár szerintem kissé túl lett komplikálva, nagyon élvezetes. Aki elsõre beleszeretett, az nem fogja megunni sokadszorra sem: http://angolmozi.5mp.eu/web.php?a=angolmozi&o=cnoUHZM9iM
Attrax 2008 dec. 21. - 18:51:47 Előzmény maukaar
(56/218)
Na én sem láttam de Coen miatt mexerzem!!
maukaar 2008 dec. 02. - 13:25:06
(55/218)
Egyszer meg lehet nézni, nekem nem tetszett különösebben dacára annk, hogy néhányan nagyon dícsérték. Hiába, ízlések és pofonok...
10/10
Mokusmokkancs 2008 nov. 20. - 19:05:13 10/10
(54/218)
Egy éve néztem elõször (eredeti nyelv + felirat) és nagy kedvencem lett a film. Egy ideje adagoltam a baráti társaságomnak is, hogy nézzük meg, mert mekkora. Már a cím hallatán húzták a szájukat, aztán pár hete beadták a derekukat és: utálták! Én ezt nem értem. Azóta hülyének néznek emiatt...:D
Pedig már önmagában a karakterek (és micsoda színészek!) miatt egy hatalmas film, imádom az összes szereplõt A Tökitõl (The Dude:D) Jesusig, de leginkább Waltert "B***ni rá Töki, menjünk bowlingozni!":D.
Nyugtassatok meg, ugye nem velem van a baj?:)
Amúgy csodálkozom, hogy a legtöbb ember nem is hallott róla.

10/10
hecsedli 2008 okt. 04. - 21:40:41
(53/218)
Csak most szereztem be a filmet. Jobb késõn, mint soha.
Nagyon eredeti. Egy rakás röhejes karakter, telitalálat színészekkel.
Sajna, ez nem mondható el a szinkronról. Dörner György túl jó színész. Egy tök unalmas, monoton gügyögõ hang kellett volna Lebowski-nak, és ilyenbõl mennyivel nagyobb felhozatal van nálunk. Helyey László élvezetes, de közel sem olyan begolyózott, mint Walter, 'Töki' legjobb haverja. És a szenzációs Julianna Moore magyarításához bizony hozzá hasonló szintû színésznõ kellett volna, de hallhatóan nem találtak ilyet...
Szerencsére van eredeti hang a DVD-n. Az biztos h még sokszor fogom megnézni.
10/10
Drakeamarth 2008 júl. 17. - 22:07:16 10/10
(52/218)
Lehet benne valami. Viszont rengeteg film van, amit egész egyszerûen bûn nem eredeti hanggal nézni (a legutóbbi ilyen az In Bruges volt). Lehet, hogy Lebowski is ilyen, csak én ugye elõször szinkronosan láttam.
10/10
Drakeamarth 2008 júl. 17. - 21:48:25 10/10
(51/218)
Nem értem, ebbe minek kell belekötni. Ez van, nemtom, neked miért fáj .
efes 2008 júl. 17. - 18:55:24
(50/218)
"a "fuck" az egyetlen káromkodós szó, ezért szoktam a Ponyvaregényt is magyarul nézni. "--- ezért te nyerted a mai Lõrincze Lajos-hátbaveregetést, mint az eredeti nyelv kontra szinkron-meccs döntõ góljának szerzõje.. :)))
10/10
Drakeamarth 2008 júl. 17. - 18:25:48 10/10
(49/218)
Én szinkronnal láttam és betegre röhögtem magam rajta, nem hiszem, hogy eredetiben is ekkora élményt nyújtana. Meg kb 3 perc után a falra mászok, hogy a "fuck" az egyetlen káromkodós szó, ezért szoktam a Ponyvaregényt is magyarul nézni.
10/10
tojasur 2008 márc. 21. - 13:04:44 10/10
(48/218)
a világ legjobb filmje pont
egyébként tipikusan szinkronosan nézõs fajtába tartozik. élvezhetõbb, kivéve annak persze aki anyanyelven beszéli az angolt
10/10
acidphase 2008 febr. 25. - 01:20:08 10/10
(47/218)
ezt a filmet is sztem mindenképp angolul érdemes megnézni a sok duuude-ozás meg fuck-ozás miatt meg amugyis :D
Lery 2008 febr. 24. - 11:36:08 Előzmény kxmole
(46/218)
az õsamerikai, los angelesi cowboy? naná, hogy isteni :)
10/10
kxmole 2008 febr. 01. - 23:42:52 10/10
(45/218)
( bocsi, amit = aki )
10/10
kxmole 2008 febr. 01. - 23:41:58 10/10
(44/218)
Engem egyébként egyetlen figura, amit idegesít kissé a filmben, ez pedig a narrátor-cowboy. Lehet a szinkronhangja nem jött be, de teljességgel feleslegesnek tartottam a szereplését, persze valamilyen szinten fura lett volna a film egy dokumentukfilmszerû, láthatatlan narrátorral, de engem zavar ez a modern cowboy figura, persze lehet azért, mert nem vagyok amerikai és túl távol áll egy ilyen karakter tõlem... Nektek mi a véleményetek Róla?

"Te ki a here vagy öregem?" :D
10/10
kxmole 2008 febr. 01. - 20:44:06 10/10
(43/218)
Erre nem is gondoltam még, de teljesen igazad van, Lance figuraja egy az egyben passzol Tökire, és viszont.
"miiivagytee, mii?? Egy vadõr??" :)
10/10
kxmole 2008 jan. 31. - 20:58:44 10/10
(42/218)
"pár sör, némi kaja...a gondjaink megoldódtak Töki"
"Na... végül csak sikerült. Kicsinálták a kurva kocsimat."
Rocco 2008 jan. 23. - 22:00:39
(41/218)
Na mi a pálya gyerekek? Töki csak ennyit érdemel, hogy hetekig hallgassunk róla?
Lery 2008 jan. 03. - 03:24:34
(40/218)
"én legalább szobatiszta vagyok"
"vegyél magadnak saját taxit"
"úgy bánik a tárgyakkal, mint a nõkkel"

LOL
Rocco 2008 jan. 02. - 23:14:11
(39/218)
Megjavítja a kábelt.