drProktor 2011 máj. 15. - 20:19:07
(26/86)
Hát nem vagyok én ezzel kibékülve, nagyjából ugyanaz a gondom, mint a Schindler listájával.
Nincs igazán komoly koncepció, ahelyett kapkodás van. Olyan marhanagyot akar mondani, hogy akármekkora marha nagyot is mond, még marhanagyobbat szeretne. Csak, hát sokat akar a szarka, de nem bírja a farka. Elveszti az arányérzékét, a sztorit elrontja mi(sz)tikus túlzásokkal, jelképes marhaságokkal, amik stílustalanok is, végtére filmet nézünk, nem klipeket lirai költeményekhez(a film végén egy nagy rét telipakolva mindenféle csetreszekkel, fehér zongorától kristálycsillárokig és, ha jól láttan, Rollsroyceig.
Antonioni még igazi filmrendezõ volt, a ZabriskyePoint végén minden levegõbe repül, a fogyasztói társadalom javai lebegve úszkálnak alá a levegõben, ez a film vége, hatásos kathartikus zárás az értelmes „földhöz ragadt”történet végére.

Spielbergünk esetében a film már felétõl gyakorlatilag nézhetetlen, itt már nem történik semmi csak szimbolumok, túl sok a dege „csetreszbõl”, ahogy monadani szokták: kevesebb több lett volna.
Így utólag már jobban idegesít a fõszereplõ kisfiú lázas és hiperaktív föl s alá rohangászása is nem egyszer a meglehetõsen nyeglén operettes balett szerû zenére. Meg az eszement ordítozásai, a bajok idején, az õ korához képest fele idõsek is észlelik, és felfogják a veszélyt s a helyzet komolyságát, jó, ez is nyilván afféle jelképiséget szeretett volna megjeleníteni, de túlzásba lett spilázva, az jut eszébe a nézõnek: adjanak már ennek a hülye kölyöknek két egyformát, hogy fékezze be magát.
Szóval baj van Spielberg mester izlésével s mértékével, nem tud szerkeszteni,nincs önfegyelme, valószínûleg önkritikája se.
apuska 2011 máj. 15. - 19:15:20
(25/86)
Pontosabban fogalmazok, nem "szerintem viszi a prímet", hanem "számomra viszi a prímet". Akkor amikor láttam, talán minden együtt volt ahhoz, hogy az a bizonyos varázslat sikerüljön Sp-nek. Lehet, ha újra megnézném, akkor más háborús témájú filmje alá tenném.
7/10
orizatriznya 2011 máj. 15. - 12:51:43 7/10
(24/86)
Szívembõl szóltál Apuska a brit/amerikai ábrázolást illetõen.
Bale zseniális volt, de az általa alakított karaktertõl a film jelentõs részében szerintem falra lehetett mászni. Nekem az is irreális volt, hogy ezt a tenyérbemászóan hülye kölyköt nem lõtték le még az elején a japánok (pl. amikor a tank elé ugrott üvöltözve). Kezdve azzal, hogy morzézott a hadihajónak, odáig, ahogy elveszett. Azért egy átlag 10-12 éves gyereknek ennél több esze/életösztöne van. Persze az idegesítõ szinkron is rátett egy lapáttal.
De a búcsújelenet (találkozás a szülõkkel) tényleg egészen különlegesen gyönyörû.
AvatáR Gil Maerth 2011 máj. 15. - 11:19:42
(23/86)
Ahogy olvasom a Suo Gan egy wales-i altatódal (lullaby).
Simán elmehetne himnusznak is, mert olyan mint egy patakból kiinduló bõ, széles folyó mely a tengerhez ér.
AvatáR Gil Maerth 2011 máj. 15. - 10:34:44
(22/86)
Bõdületesen nagy történelmi tabló. Tényleg mindent belevettek!

A fõcímzenétõl (Suo Gan- megindítóan gyönyörû) az egyszerû lábos sercegéséig nagyszerû hangulata van mindennek!
Az operatõri munka (mozgatás+ fotózás) elõtt le a kalappal.
Erre mondják: ISKOLAMUNKA

Malkovich pedig az egyik legzseniálisabb színész, és ahhoz mérhetõ alakítást is nyújt: azt el kell ismerni.
a legjobbak egyike.

10/9 -mert ekkor még Spielberg tudott igazi klasszikust gyártani, monumentálisat és fantáziáról, spirituszról tett tanúbizonyságot.
Bizony a mai munkáit nem emlegetjük ennyire :(
sanjust 2011 máj. 15. - 10:23:55
(21/86)
Hát pedig ami szerinted a prímet viszi,a Schindler, az is elég felejthetõ alkotás.Ez meg kifejezetten bárgyú és unalmas.
apuska 2011 máj. 15. - 02:11:51
(20/86)
Amúgy, Spielbergistáknak Ryan közlegény a TV2-n éjféltõl.
Hajrá...
apuska 2011 máj. 15. - 01:53:25
(19/86)
Egy film akkor jó, ha elvarázsol. És annak jó a film, akit elvarázsolt.
Spielberg nagy varázsló(sokakra), de nem mindenkire tud hatni.
Téged nem talált el, mondjuk engem sem egészen.
Nem igazán tetszett a nációk (brit, amerikai) meglehetõsen egysíkú és "bevett" ábrázolása. A britek unalmas, kékvérû, sótlan, borstalan, betegségben elhulló egyedek, bezzeg az amerikaiak, az igen, ott zajlik az élet, azok a jég hátán is megélnek, a pokolban is feltalálják magukat, soh'sem vesztik el a hitüket, mindig készen állnak egy kis csínytevésre, egy kis fogadásra, egy kis vadnyugatra, stb. (Erre gondolhattál "elcsépelt sztori" alatt?). Egy mondat különösen fájt: "Most már, Te is igazi amerikai lettél". Ha, ez önirónia, akkor OK. Ha nem, akkor Totálgáz.
Persze, azért, a mindenen átgázolás kritikája ebben a filmben is kötelezõen megjelent.
Számomra nem igazán egyértelmû, de inkább idealizált az angolszász gyerek/japó katona/repülõsök/ellenség viszonya is.
Nekem nem ez a film a Spielberg etalon, inkább érdekes, mint fullos. Ebben a témakörben, inkább a Schindler listája viszi a prímet.
Mint minden Sp filmet, pontozni csak is a felsõ kategóriában lehet, még akkor is, ha nem igazán tetszett.
sanjust 2011 máj. 14. - 22:13:57
(17/86)
Na eddig néztem ,mert ez aztán giccs a javából,és elég elcsépelt a sztori is.
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 14. - 14:23:32 10/10 Előzmény nidi1
(16/86)
Pontosan, egyetértek, nagyszerû film fantasztikus szereplõkkel, Spielberg zseniális, ez nem kétség.
10/10
nidi1 2011 febr. 06. - 18:58:12 10/10
(15/86)
Csodálatos film, Bale már itt is zseniálisat alakított - szerintem felnõttként is tudta überelni - azt gondolom, az egyik legtehetségesebb ma élõ színész. Spielberg pedig ... errõl nem is kell mondani semmit.
offtopic
Thousand Lakes 2011 febr. 05. - 22:56:03
(14/86)
.
3/10
Desintegrator 2011 febr. 05. - 20:39:45 3/10
(13/86)
Ha valaki itt néz utána milyen értékelést kapott a film, hogy el tudja dönteni megéri-e megnézni, akkor ebben nem akarom befolyásolni. Viszont ha úgy döntött, hogy megnézi, semmiképpen se szinkronizált magyar hanggal tegye ! Mert ennyire idegesítõ állandó jajgatást amit ez a "jólnevelt" csak kissé féleszû gyerek levág, az idegõrlõbb mint megnézni a filmet kínaiul. Fél órát án bírtam mire escapet majd deletet nyomtam rá...aaargghhh...még mindig sokk alatt vagyok.
Ez csak az én véleményem, nem kérek se visszajelzést se ellenreakciót.
8/10
Rahar 2011 jan. 02. - 10:31:52 8/10
(12/86)
Nekem kifejezetten tetszik a film, 10 pontból 8 pontra értékeltem. Jó alaptörténet, kiváló cselekményvezetés, nagyon jó színészi munka és érdekes képi megvalósítás jellemzi. Ez egy igényes kivitelû, érdekes történetû, mondanivalót is tartalmazó alkotás. Megtekintését mindenkinek ajánlom.
10/10
Lipicai_Laci 2010 aug. 28. - 20:37:43 10/10
(11/86)
Az egyik kedvenc filmem. Annyira szép, monumentális, lenyûgözõ... És a fõszereplõ bár "csak egy gyerek", mégis nagyon hitelesen játszik: félelem, bátorság, kétségbeesés, boldogság stb. igazi profi. Nagyon tetszik ahogy az õ szemszögébõl láthatjuk a háborút. John Malkovich is jó benne, egy minden hájjal megkent, jég hátán is megélõ férfit alakít. A rendezõ pedig annyira odafigyel a részletekre, eszméletlen. Több mint tízszer láttam, de még mindig nagyon szeretem nézni, teljesen elvarázsol. 10/10 egyértelmûen, csak ajánlani tudom mindenkinek!
10/10
vedder 2010 aug. 19. - 23:24:42 10/10
(10/86)
NEm tudtam, hogy Bale már gyerekként is játszott. Érdekes volt látni és felismerni a vonásait. Eddig is szerettem, de ez sokat hozzátett. Érdekes, hogy milyen kevesen szavaztak a filmre 41-en, úgy látszik kevesen ismerik pedig nagyon jó.
10/10
TheIm 2010 márc. 01. - 15:41:32 10/10
(9/86)
Hatalmas film, igaz hogy Spielberges de szerintem annyira látszik hogy itt még fiatalabb volt és mindent beleadott a munkába, annyira figyelt apró részletekre, és még nem volt elszálva magától.
Meg a két szinész (Bale + Malkovich) alakitása is nagyon viszi a filmet, a sztori + zene is nagyon ott van, egyszóval ilyen egy 10/10 es film.
8/10
NADALFAN 2010 febr. 11. - 22:43:14 8/10 Előzmény bbohun
(8/86)
olyan igazi spielberges film-a gyerek szerepében tényleg fantasztikusat nyujtott bale-ezt felnõttként nem is tudja überelni!!
9/10
bbohun 2009 szept. 07. - 02:37:19 9/10
(7/86)
tényleg jó film, igaz egy-két helyen azért kissé vontatottra sikeredett. Bale nem rossz színész, de én azért annyira nem kedvelem. bár amit itt egyik elsõ komoly szerepében játszik, az nem mindennapi. hangulatát és témáját nézve összességében talán az Élet szép volt még hasonló, mármint a "vegyük lazán a háborút" feelingre gondolok. a zene nagyon tetszett nekem is. 9/10