10/10
Titinóó 2010 febr. 28. - 18:42:46 10/10 Előzmény LajtaJ
(85/145)
Mint említettem a film nem igaz történet alapján készült, tehát a filmek általában mesék vagy van némi igazság alapja, de ez a ritkább. A filmet nem muszáj szó szerint érteni. Nekem tetszett a film és valószínûleg még meg is fogom nézni párszor. Engem meg nem Monica Belluci keblei illetve alakítása érdekelt, szerintem õ volt a legjelentéktelenebb az egészben. Nem kell ezt a filmet azért fikázni, mert nincs túl nagy igazság tartalma. Ha egy háborús filmnek nem tetszett fogd fel romantikusnak, vagy drámának...
szamarhegy 2010 febr. 28. - 18:40:23
(84/145)
Nagy csalódás volt, Monica Belucci-t nagyon kedvelem, de ez a szerep semennyire passzolt a habitusához, Bruce Willis és ez a kemény katona figura se nagyon találta egymást. A sztori meg egy vicc, láttam egy-két balkáni háborúról szóló amerikai filmet, na azoknak se volt sok köze a valósághoz.
jikov 2010 febr. 28. - 17:39:16
(83/145)
Nyálas és amatõr, de egyszer nézhetõ. Nagy jóindulattal 10/7.
10/10
ilyés 2010 febr. 28. - 16:04:04 10/10
(82/145)
Ha ebból a filmbõl nem vágnak ki egy csómó lényeges jelenetet, akkor biztos mindenkinek jobban tetszett volna, deh így ez nagyon szar film! Köcsög ortt és kereskedelmi csatornák!!! Akinek van pro7 csatorna az nézze meg azon, ott tuti nem vágják össze-vissza!
2/10
LajtaJ 2010 febr. 28. - 15:45:35 2/10
(81/145)
Örömmel fedeztem fel a tévé mûsorban a filmszereplõi között Monica Bellucci nevét, ami erõsen ráirányírátotta a filmre való érdeklõdésemet. Be is állítottam a DVD felvevõt, de visszanézve a filmet az hatalmas csalódás volt. Ezt az óriási csalódást még Monica szépsége sem tudta ellensúlyozni.

A hõs amerikai katonák, a saját életük feláldozása árán is kimenekítenek néhány afrikai üldözöttet a lázadók által hatalmukba kerített Nigériából. Nevetséges az egész!

Tudjuk, hogy az amerikaikat sohasem érdekelte egyetlen nép igazságtalan szenvedése sem, hacsak nem az országuk pénzügyi rendszerét, ezáltal az USA-t is irányító elõnyös helyzetû nemzetiség érdekei kívánták így. Elég ha visszaemlékszük a magyar 1956-os Forradalom és Szabadságharcra, amikor egy hõsies jajkiáltása és felkelése sem hatotta meg egyetlen amerikai politikus, vagy katona szívét sem és az oroszokkal folytatott háttéralkuk eredményeként rezzenéstelen arccal hagyták vérbe fojtani szent forradalmunkat.

Bruce Willis tipikus Hard Die macho stílusú érzõ lelke röhejes volt. Az elüldözött négiriai elnök - aki országa demokráciáját oly nagyon akarta, csak közben õ is kifosztotta az országot, a javait pedig ellopta, az ellenzékét pedig hasonló módon üldözte - fia több mint röhejes volt. Nálam is a film végén elüvöltött "szabadság" szónál szakadt el a cérna, akkor határoztam el, hogy méhg Monica szépsége és kivillanó keblei ellenére is ezt a filmet gyorsan letörlöm.

Õszinte részvétem Monica Belluccinak, aki valamilyen megmagyarázhatalan okból - hiába, nagy úr a pénz - szerepelt ebben a képességeit mélyen alulmúló amerikai giccsben.

Végül csakis Monica miatt adtam 2-est a filmre, egyébként akkora karót írtam volna be, hogy kilógott volna a naplóból is!
10/10
Titinóó 2010 febr. 28. - 11:49:02 10/10
(80/145)
Szerintem jó volt ez a film, és a témája is. Amúgy meg nem igaz történet alapján készült, tehát ez csak egy film és ugye a filmekben minden megtörténhet, tehát nem az a leglényegesebb szerintem, hogy, ha nem teljesítik a parancsot akkor hadbíroság.... Amúgy attól mert nem szó szerint igaz a film, olyan dolgokat mutat be, amik valósak és azt próbálja bemutatni, hogy nem kéne tétlenül nézni a rossz dolgokat azoknak, akik tehetnének valamit.
Szerintem jót alakítottak, és jól volt összerakva a film.
2/10
szingh 2010 febr. 28. - 10:51:54 2/10
(79/145)
Hát ez is megvolt.
Nagy elvárásaim nem voltak, ám a film alul múlta ezt is. Minden érzelmemet félretéve, az objektivitás határait súrolva, remegõ kézzel adtam rá egy kettest. Azért nem egy, mert a képek nagyon szépek voltak. Minden más tényezõ, amely egy film jóságát adhatná, nem volt megtalálható. Nyálas, amerikai-katoncsis parasztbutító propaganda giccs. És most nagyon meg kellett erõltetnem magam, hogy válogassak a szavak között.
Hogy ez a ..izé megmutatta bárkinek is, hogy mi történik Afrika háborús területein, hogy megismerhettük ez alapján azt, hogy hogyan is élnek, hogyan szenvednek ott az emberek...Aki ezt gondolja, az naivan keveset tud a világról.
A bájosan hervadó Monica folyamatosan fedetlen dekoltázsa is csak „B” kategóriás klisének hatott, már csak azért is, mert a színészi játék valószínûleg szigorúan meg volt neki tiltva. Ez általános rendezõi elvárás lehetett minden szereplõtõl, mely követelménynek maradéktalanul eleget is tettek.
A nyálparádé, a film végén, nehezen tolerálható méreteket öltött. A gusztustalanság akkor érte el a tetõfokát, amikor a törzsfõnök-fekete-srác, az ég felé emelt ököllel belebõgi a nagy afrikai alkonyatba, hogy: szabadság. Ezt csak nagyon erõs gyomrú, sokat megélt veteránoknak ajánlom! Én majdnem elhánytam magam. Hát ehhez képest a Rambo történelmi kordokumentum. Így utólag erõsen fel is értékelõdött bennem Stallone munkássága.
Azért ajánlanám is: romantikus lelkû fiatalembereknek, akik könnybe lábadt szemmel, borsódzó gerinccel élik bele magukat a zord arcú fõhõs helyébe, tudomást sem véve a gusztustalan propagandáról (már csak azért is, mert arról mit sem tudnak), mindezt úgy tizennégy éves korig.
Mindenki másnak nem ajánlanám!
10/10
zerrik08 2010 febr. 28. - 10:10:02 10/10
(78/145)
a lázadókra értettem :D
OnlyD 2010 febr. 28. - 09:29:19
(77/145)
Nem azért, de ti melyik filmet néztétek?
Hogy jön ide a környezetszennyezés?! Akiknek nem jött volna át a film lényege, azoknak elárulom, hogy egyszerû propaganda film volt, sok klisével azt elismerem. Az üzenet: a hõs amerikai katonák mindenkit megmentenek saját életük feláldozásával is. Ennyi:)
Nem mondom, hogy Oscar díjas film, sõt azt sem hogy belátható idõn belül újra megnézném, de szerintem annyira nem volt szörnyû. Ha másra nem, arra mindenképpen hasznos, hogy néhány burokban élõ ember szembesül vele, hogy a (haldokló?:D) Földünk más pontjain ez az élet.
1/10
Szappan* 2010 febr. 28. - 08:18:30 1/10
(76/145)
Te hol szolgáltál, ahol ilyenek megtörtén(het)tek? Mármint hogy egy harci feladat közben, egy civil parancsol egy katonának (egyáltalán ki nyithatja a száját, vagy engedély nélkül finghat) aki emiatt parancsmegtagadást követ el, és halálba küldi az embereit? Egy ilyenért egy katonai bíróság jópár tíz évet ráverne!
NANU..! NANU..! 2010 febr. 28. - 00:44:36
(75/145)
Vagy ott van az Al Gore - 'Kellemetlen Igazság' 100" ;)
10/10
zerrik08 2010 febr. 28. - 00:33:08 10/10
(74/145)
hát azzal az volt hogy a görény európaiak Amerikába vonszolták õket az ott élõ õslakosokat meg kiirtották >.<
NANU..! NANU..! 2010 febr. 28. - 00:29:22
(73/145)
Ja és a rabszolgaságal mi is volt... {?:(}
2/10
bercibe 2010 febr. 28. - 00:19:34 2/10
(72/145)
Az mindegy hogy hol élnek az emberek, mert Káin és Ábel óta egyfolytában ölték és ölni fogják egymást, tök mindegy, hogy éppen melyik kontinensen élnek.

De szerencséjükre ott termett a nagy fehér jótevõ és megtanította õket puskával is gyilkolni és közben símán kifosztotta õket. Van mire büszkének lennünk.
2/10
bercibe 2010 febr. 28. - 00:11:29 2/10
(71/145)
hát én csak ezt a verziót láttam, de ami itt volt látható, arról lesújtó a véleményem.
Az eleje még vontatottnak tûnt a végére meg teljesen amerikai giccs lett.

A környezetvédelemrõl illetve mit is mûvelünk a Földdel erre egy nagyon jó filmet láttam a TV2-n hétköznap 11 órás kezdéssel - csak ebben az idõpontban merték (számomra érthetetlenül) bevállalni.:-((
Aki nem látta volna az a neten is megnézheti, igaz angolul - bár akár arabul is megtekinthetõ.

Ime: http://www.youtube.com/homeproject

Izgalmas a forgatókönyv, mert mi írjuk, igaz a vége még nincsen kész a történetnek.

Gyönyörû felvételek és meglátszik, hogy elég színvonalas rendezõ munkája.

Jó szórakozást és gondolkozást hozzá!
10/10
zerrik08 2010 febr. 28. - 00:03:19 10/10
(70/145)
nem ülök stopperrel a tv elõtt :)
ez csak statisztika
offtopic
Marcipáncica_ 2010 febr. 28. - 00:02:45
(69/145)
kekec
offtopic
ghostraider 2010 febr. 28. - 00:00:58
(68/145)
"a Föld már nem megmenthetõ"
Látom van háttér tudás...
A Földnek semmi baja köszöni szépen jól van.
Nem nagyon tudna elpusztulni, csak ha esetleg a naprendszernek netán az univerzumnak lenne valami baja. Amit tönkretettünk az csak az Oxigént igénylõ élõvilág. Az ember majd szépen kipusztul, az állatok is, talán lesz egy kisebb áradás is de kb. ennyi.
Azután szépen regenerálódik és kezdõdhet az egész folyamat elölrõl...
offtopic
Marcipáncica_ 2010 febr. 28. - 00:00:21
(67/145)
stopperrel ülsz a tv elõtt??
az még oké hogy a filmet, de a reklámokat is méred? :D
offtopic
ghostraider 2010 febr. 27. - 23:59:50
(66/145)
Bocs, de nekem már a Retek klubbal szemben nincsenek elvárásaim :) Csak a Criminal Minds menjen azt jó van XD