Téma: A negyedik

4/10
doktormacko 2012 jan. 22. - 21:51:35 4/10
(117/157)
Nagy csalodás volt számomra a film. Mesének is gyenge .
9/10
Kukucsa 2012 jan. 22. - 21:42:04 9/10
(116/157)
Szerintem igenis nézhetõ film. Biztos vagyok a folytatásában és meg is fogom nézni. Kellemes kikapcsolódás volt, én ajánlani tudom.
Tapikaa 2012 jan. 15. - 02:07:57
(115/157)
Ja meg még Alex P. szinkronhangja szörnyû volt ://
Tapikaa 2012 jan. 15. - 02:04:58
(114/157)
Spoilert is tartalmaz
Nekem tetszett, bár nem egy olyan film amit utána még órákig kattog az agyad..de nem rossz.Bár tényleg vannak belé elég hülye dolgok..Nem olvastam a könyvet, de pl azt nem értettem, hogy ha -nem tudom , hogy jól emlékszem-e már- 9 ilyen volt, mint John plusz az õrzõjük akkor már az 18 ember..akkor miért csak azt a 9et akarták megölni és miért nem a 18 külön-külön..?Mert azok is onnan jöttek, arról a bolygóról.
Na meg mi volt a ládában?Úgy vigyáztak rá meg rakosgatták, aztán meg sem tudtuk, hogy mi volt benne.
Meg a hülye csávót megvédi a kutyus õ meg ott hagyja?? Nem normális -.-
Olyan édes volt az a kutyus :)
Bár nekem Alex Pettyfer-rel sincsen bajom :)))
Spoiler vége.
Bozótharcos 2012 jan. 09. - 17:06:51
(113/157)
Azok ne csodálkozzanak, akik elõször könyvben olvasták utána pedig filmen nézték. A könyvben a saját képzeletvilágod jelenik meg, a filmben meg a rendezõé. Ez mindig is így volt. Én nem olvastam, de ez egy nagyon jó kis film. A látványvilág, a harcok nagyon jól sikerültek, a történet pörög, a szereplõk nagyon rendben voltak /a gonoszok is, de a legjobb a 6-os/. Kerek történet, de sok kérdés maradt megválaszolatlanul, amit remélem egy második részben pótolnak, és nem valami gagyi tv sorozatot csinálnak belõle. 9/10
wrossi 2011 dec. 07. - 01:43:02
(112/157)
Nagy poén,hogy a szörny elcsúszik a zuhanyzóban.
Béna dolog a filmet a könyvhöz hasonlítani.Miért ne lehetne mindkettõ jó?Más-más okból.Hatodik a legjobb karakter a filmben,ezt vitatni olyan felesleges mint esõben öntözni.
Amerikában nagy siker volt a film ezért nem lepne meg ha még 3-4 rész készülne belõle,csak nehogy a mennyiség a minõség rovására menjen.Akinek nem tetszett nézze meg még egyszer,nekem bevált.Jól ötvözik a romantikát az akcióval,nehéz ezt elsõre befogadni,mert az ember általában vagy az egyikre vagy a másikra számít.
Butaság egy filmet elõre leírni mert a legjobb barátnõ azt mondta,hogy vacak.
wrossi 2011 dec. 04. - 20:33:36
(111/157)
SPOILER
Fiúként is azt gondolom Alex Pettyfer a tökéletes ember a magányos középiskolai hõs megtestesítõjének és akármennyire elcsépelt téma idõnként szivesen megnézek egy ilyen történetet,de a földönkívüli marhaság mint körítés csak ártott a filmnek.Nos,ezt így gondoltam egészen az utolsó fél óra kezdetéig,de aztán egészen jól ötvözték a földi erõket a földönkívüliekkel és a Hatodik érkezése sem ártott a történetnek.Nagyon jól mutatott azon a piros Ducati-n,ilyen jó izléssel bíró idegenek bármikor jöhetnek.A blöki meg a leghatékonyabb házörzõ amit valaha láttam.
7/10
Krissztoforo 2011 nov. 08. - 02:55:52 7/10
(110/157)
Egyszer meg lehet nézni. Timothy Olyphant-ot fel sem ismertem:). A csajokat eltalálták, nekem bejönnek.
Citromfû 2011 okt. 20. - 20:28:36 Előzmény Képkockaördög
(109/157)
Na, azt én is rühellem, ha a film teljesen más mint a könyv! Ilyenkor a filmet megnézni csalódás...Én a könyvrõl ugyan nem hallottam, de már érdekel...
A filmrõl: elõször elítéltem, és azt gondoltam, hogy buta tinifilm, vagy vmi hasonló, de aztán megnéztem, és nekem tetszett. Oké, nem a legjobb, de akció volt benne bõven, viszont tényleg sok lezáratlan szál van benne, amit jó lett volna elnyesni...A fõszereplõ nem a legjobban játszó színész, de a látvány-üldözési jelenet-verekedõs jelenet-stb.-dömping akadt benne jócskán. Számomra 10/7
2/10
Képkockaördög 2011 szept. 15. - 01:49:33 2/10
(108/157)
Ez nem akart offtopic lenni, csak mellényomtam :$
2/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 15. - 01:48:43 2/10
(107/157)
Azta... sejtettem, hogy nem jó, na de ez... ez minden várakozásomat alulmúlta. Rég láttam ilyen pocsék, egyszerû, béna, gagyi filmet és ilyen béna, irritáló színészeket és.. és... Jézusom.

***SPOILER***
A könyvet ajándékba kaptam, azelõtt nem is hallottam errõl semmit, és annak ellenére, hogy nem túl eredeti, és hogy alapvetõen inkább tiniknek/gyerekeknek íródott, két nap alatt elolvastam (350valahány oldal), mert egy viszonylag izgalmas, érdekes, aranyos történet, és majdnem biztos vagyok benne, hogy a következõ részét már én magam veszem meg, mert ugyan nem ez a legjobb könyv a világon, de tetszett. Na de a film! Köze nincs a könyvhöz. A fõszereplõ srác borzalmasan tehetségtelen, és még csak haloványan sem hasonlít a könyvben leírt karakterhez. 15 éves? Na persze :D Egyedül a Sam-et alakító srác néz ki annyinak, az összes többi 20-22 körüli lehet, pedig 15-17-nek kéne lenniük. Sarah 14 éves, a focisták olyan 17 évesek kb.
Aztán Hatodik is... ne röhögtessenek! A könyvben egy hosszú, fekete hajú, kreol bõrû csaj van, és csak a legvégén bukkan fel. Sam egy kis szemüveges geek, a focisták meg tényleg focisták, nem csak szimplán taplók, rendõrökrõl pedig szó sincs. És miért halasztották meg a közepén Henrit?! Aki nem is "Henri", mert "Anri"-nak kell mondani, mert ez egy francia név, és a könyvben külön ki van emelve, hogy francia... és úgy kezdõdik a film, hogy õ egy harcos, aki azért van a sráccal, hogy megvédje. Azt hittem, dobok egy hátast! Pont hogy õ nem harcos, mert a srác az... és kb. semmit nem magyaráz meg a film, kik õk, miért jöttek, honnan jöttek, mik ezek a képességek, mi az a ládika és hogyan mûködik (pedig az egyik legfontosabb, hogy abban mi van, és a film során egyszer sem nyitják ki, pedig központi szerepe kellene legyen). Aztán ezek a béna mogadoriak meg a szörnyecskéik... Agyam eldobom :D
Tudom, hogy egy film nem lehet pontos mása egy könyvnek, ezzel nincs is semmi baj. De miért változtatnak meg egy csomó olyan dolgot, aminek benne kellene lennie a filmben is? És olyanokat, amiket teljesen felesleges megváltoztatni, mert oka van annak, hogy a könyvben olyan, amilyen. Gondolok itt a karakterekre, épületekre, ruhákra... vagy pl. arra, hogy Halloween van, aztán hálaadás, meg könyörgöm... TÉL. Nem pedig tavaszi karnevál. És miért hagytak ki olyan dolgokat, amiknek teljesen egyértelmûen benne kellett volna lenniük? És az, hogy a szülei nem házasodtak össze, az magyarázat arra, hogy õ az apjával van?! Nem lett volna hihetõbb azt mondani, hogy az anyukája meghalt? (Mert a könyvben úgy van.) Ráadásul az üldözõik már a film legelején felbukkannak. Minek?! Nehogy véletlenül izgalmas legyen a film? És a motoros csaj is minek van ott?! Semmi értelme.
***SPOILER VÉGE***

Pedig lehetett volna ebbõl egy egész jó filmet csinálni. Meglepne, ha lenne második rész, egyenesen bûn lenne elkészíteni :D
Na jó, vannak azért pozitív dolgok is. Timothy Olyphant tetszett (bár õ meg kicsit fiatal Henrinek) meg az, hogy Sam apjára nagyobb hangsúlyt fektettek, mint a könyvben, mert a könyvben szinte egyáltalán nincs róla szó. Elvesztegettem az életembõl több, mint másfél órát :S
8/10
Sadenal 2011 szept. 13. - 00:03:08 8/10
(106/157)
Hát én sokkal szarabbra számítottam, így nem volt ez olyan rossz. :D Kíváncsi leszek a következõ részre.


SPOILER

Mondjuk a kutyát azt tényleg nem hagytam volna ott. Olyan kis aranyos volt, ahogy bicegett, a kis jószág....:( :D



8/10
Dean88 2011 szept. 03. - 05:59:43
(105/157)
Szerintem ez egy eszméletlenül unalmas film. Az utolsó 15 percet leszámítva, nem történik benne semmi. Valaki azt írta kevés a párbeszéd. Szerintem ebbe csak párbeszéd van, sajnos az értelmetlen fajtából. Csalódás volt. Ja és

SPOILER SPOILER SPOILER

Ha a kutyám átváltozik, és megmenti az életemet, a legkevesebb,hogy megnézem jól van e és nem pedig leszarom magasról csak mert az aktuális ribivel smacizom! :D
8/10
zz76zz 2011 szept. 01. - 13:11:09 8/10 Előzmény Sonic8
(104/157)
én támogatom, persze csak mentálisan :)
popkorn mozi örökifjaknak :)
IamWhoIam 2011 aug. 27. - 23:53:55
(103/157)
Nekem nagyon tetszett!!! Ennyi kérdést amivel itt foglalkoztok! wow egy filmet nézni kell, mert ha kérdezel csak magadnak teszed élvezhetetlenné! még ami nagy hülyeség is azon át kell siklani.... és élvezni mert ebbe szerintem volt mit!
szamszak 2011 aug. 22. - 01:33:45 Előzmény Rahar
(102/157)
***SPOILER***
Az általad felvetett problémákra: az nem zavar, hogy a srác keze világít :-)? Emlékszem, amikor azon kezdtem el valakivel vitatkozni, hogy amikor Superman megmenti a zuhanó repülõt, akkor az egész gép súlya a tenyerén fekszik, mégsem horpad be. A másik fél érve a fentihez hasonló volt :-).

Ez a film nem sci-fi, hanem egy akció-mese. Innentõl akár az is lehet, hogy pl. a mindennapi betevõt a srác "világítja elõ" ;-).

Amúgy szerintem gyenge közepes. A látvány sem vágott földhöz, amellett, hogy hányszor facepalm-oztam a blõd kliséken, illetve azon, hogy mennyire (nem) eredeti a sztori, vagy akár a karakterek.
***SPOILER***

Üdv,
Szaky
8/10
adi223 2011 aug. 15. - 16:06:30 8/10
(101/157)
Nekem tetszett, de a második részre(ha lesz) jobban kiváncsi vagyok :D
6/10
Rahar 2011 júl. 31. - 20:32:35 6/10
(100/157)
Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt nagyon látványosnak tartott az alkotást. A színészek játékát és a párbeszédeket viszont már csak közepesnek. Az alaptörténet és a cselekményvezetés problémás. Egyszerûen kidolgozatlan. A film érdekesen, izgalmasan kezdõdik, bár szerintem túl sokat árul el az elején. Egyszer jó volt megnézni, de ennyi, számomra nincs benne ennél több. Erõs közepes filmnek tartom.
***SPOILER***
Kilenc gyereket elmenekítettek, hogy ne öljék meg õket, mert õk különlegesek, milyen eredeti. Természetesen nem egy néhány tagból álló csoport védi, hanem csak egyetlen egy ember. Ennyi erõvel már eleve lehetett volna egy nõt és egy férfit küldeni, kerek család benyomását lehetett volna így kelteni és kettõ mégis hatékonyabb, mint egy. Valamint ha a nagy kiválasztottakat megpróbálták volna kiképezni, nemcsak menekültek volna, annak eleve több értelme lett volna, ez így butaság. A rájuk vadászó lények pedig retardált emberek benyomását keltik.
A buta rendõrök bemutatása szintén nem maradt ki a filmbõl. A különleges képességû emberek iránti katonai igény a hidegháború óta folyamatosan jelen van. Tehát, ha felkerül pár videó, akkor az már gyanús. Ha a videó fõszereplõje rejtélyesen eltûnik, majd rejtélyes esetek közelében feltûnik, annak már az FBI is utánanéz. Leromboltak egy iskolát és egy stadiont, ráadásul különlegesek a körülmények. Ezt nem lehet megúszni, persze õk elautóznak és motoroznak az ismeretlenbe. Az idegenek ûrhajóik vannak és/vagy tudnak teleportálni, de egy normális fegyverük az nincs. Csak egy tõr, a másik oldalon meg egy iszonyúan bumszli puska. Ez annyira gagyi, mintha a napjaik reguláris hadseregeit egylövetû puskákkal szerelnénk fel. Valamint még ami irritál a filmmel kapcsolatban: sem az üldözött, sem az üldözõ nem dolgozik, de azért házat bérelnek, kamerákkal szerelik fel, húst vásárolnak, autókkal és kamionnal rendelkeznek és az azokhoz szükséges üzemanyaggal. Honnan van pénzük? Hogyan szereznek hamis papírokat? Még tudnék írni ide pár dolgot, de már elegem van.
***SPOILER VÉGE***
7/10
JetiRulez 2011 júl. 22. - 09:54:16 7/10
(99/157)
Féltem elkezdeni elõször a filmet. A bemutató és a kritikák nem kecsegtettek túl sok jóval. Aztán végülis haverokkal nekiültünk. Most azt mondom, hogy egyszer érdemes volt megnézni...csak egyszer. Addig viszont jól szórakoztunk rajta, de egyáltalán nem az év, sõt az évtized filmje.
1/10
11messi87 2011 júl. 22. - 01:21:49 1/10 Előzmény balgad
(98/157)
Teljesen egyetértek, nincs mit hozzáfûznöm.

Továbbá: én is úgy voltam vele, mint Pickwick kolléga.

ISZONYAT.