Téma: A negyedik

10/10
julcseee 2011 febr. 23. - 12:52:14 10/10
(37/157)
Tegnap megnéztük, és nagyon tetszett! Bár úgy ültem be, hogy egy Hõsök utánzatot fogok látni, és nem lesz egy nagy durranás... de nagyon pozitívan csalódtam. Persze senki ne várja, hogy egy akció dús filmben lesz része, mert szinte csak a végén van benne egy-két akció jelenet. Az érzelmi vonal jobban ki van fejtve, mint pl. a képességük, vagy a harcok, de nekem így is nagyon nagyon tetszett!! 10/10!
3/10
donlouis@freemail.hu 2011 febr. 23. - 12:44:56 3/10
(36/157)
Nem is tudom, kinek készülhetett ez a film: 18 alatt túlteng benne az ijesztgetõs thriller, 18 felett meg zavaró az ostoba, se füle se farka sztori.
Lapos, közhelyes, bugyuta tinimozi.
teo73 2011 febr. 23. - 09:19:56
(35/157)
Sziasztok! Én is megnéztem a filmet a párommal. Nekem azt nyújtotta, amit vártam tõle. Egyébként egyikünk sem a tini korosztályt képviseli.... és tetszett nekünk. Van benne valami báj, amivel ezt az ezerszer lerágott csontot érdekesen megcsinálták. Tényleg volt benne szerintem is egy csomó baki, amit elõttem már többen is részleteztetek, de nekem ennek ellenére tetszett. (annak ellenére, hogy nem tudom, hogy miért kellett belõle Henrit kinyírni :( ). Kíváncsi lettem a könyvre is. Ha lesz folytatása, biztos, hogy megnézem azt is.
Az értékelés pedig éppen azért különbözõ, mert nem vagyunk egyformák, hál istennek. Van akinek tetszik, van akinek nem. Ettõl még egyikünk sem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak különbözünk ízlésben egymástól.
10/10
barnalaura 2011 febr. 22. - 17:14:48 10/10 Előzmény Caedy13
(34/157)
Nekem is feltûnt, hogy nem kérdezi meg, hanyadik
nem annyira SPOILER!
Amúgy lehet, hogy csak én vagyok kukacoskodó, de mindig azt mondják, hogy kilencen élték túl a lorianiak a bolygójuk leigázását, mégis 18an vannak, mert mindegyikõjüknek van/volt egy védelmezõje. Szerintem ez egy kicsit vicces.
Nekem, amúgy nagyon tetszett a film, fõleg a fõszereplõ fiú :)
Andzse 2011 febr. 21. - 19:52:04
(33/157)
Én egy kicsit többet vártam, a trailer több izgalmat sejtet, mint amit a film valójában ad. Az elsõ 5 perc marha izgalmas, aztán ez jó idõre el is tûnik. Én bevallom a közepét nagyon untam, aztán az utolsó kb. fél óra megint nagyon jó volt, szóval számomra elég hullámzó volt. A vége miatt igazából, (mivel az tényleg nagyon tetszett) ha pontoznom kellene egy 7-est kapna. Remélem lesz folytatás, hátha az jobb lesz.
// egy kis SPOILER //
Nekem kicsit hiányzott, hogy a Dobozra akkora hangsúlyt fektettek, hogy tényleg kíváncsiak lettünk, ugyan mi van benne, erre nem nyitják fel...
Amint kijöttem a filmrõl, megvettem a könyvet, összehasonlításképpen (már majdnem végeztem vele) és abban már vettek ki dolgokat a Dobozból. Jah, és abban nem hal meg Henri. :D Hogy is van ez?
10/10
Caedy13 2011 febr. 21. - 15:01:18 10/10
(32/157)
Most néztem meg a videót ami itt van, lehet én vagyok a hülye de az ami az elsõ 30mp-ben történik nekem nem rémlik, hogy benne lenne a filmben ... szerintem nem kérdez rá Henrinél, hogy õ hanyadik hanem élbõl tudja, az sem rémlik, hogy kiderülne a filmbõl hol haltak meg a többiek. ???
8/10
Bogoj 2011 febr. 21. - 11:56:58 8/10
(31/157)
ja meg még valamit nem értettem.
ezeket a 'neveket' (harmadik, negyedik, hatodik) ki adta nekik?
õk saját maguknak? és utána átadták a listát a mogoknak? merthogy azok is tudták, ki kicsoda. és akkor tartják magukat a sorrendhez?
de mi van, ha elõbb találják meg a kilencediket? nem fogják megölni, mert nem õ a soron következõ?
8/10
Bogoj 2011 febr. 21. - 11:52:01 8/10
(30/157)
tetszett
szintén nem a tinivonalat erõsítem (40+) :-D
látványos, bár nem túl eredeti történettel nekem jó szórakozást nyújtott. a feleségemnek szintén tetszett, sógoromnak viszont nem.
ízlések és pofonok...

SPOILER
volt néhány rész, ami nem volt tiszta.
az elején, amikor a 4. megdobta a lasztit, a fényképész kislány UTÁNA elõvette a gépét, és elkezdte fényképezni a gyereket. a dobás UTÁN! mégi voltak utána fent a neten olyan képek, ahol még a labda a kezében volt. ezeket ki fényképezte?
a vége felé a suliban volt egy takarítóember, akinek késõbb már csak a nyoma volt ott: a takarítógép egy vérfoltot dörzsölgetett. a roszfiúk viszont csak ezután hatoltak be az iskolába, azok a denevérszerû jószágok meg még késõbb. ki ölte meg a takarítót?
10/10
Caedy13 2011 febr. 20. - 23:08:11 10/10
(29/157)
***Spoileres***


Annak aki szereti ezt a világot annak tetszik a film, részemrõl nagy LIKE neki. Nemrég jöttem ki a moziból és várom a folytatást :)
Bár azért klisék voltak benne dögivel, meg számomra hibák is. Ha sorba ölik meg õket, hogy lehet hogy a hatodikra elõbb találtak rá? És az õ ereje miért aktiválódott elõbb? Ha az õrzõk tudták mi vár a srácokra miért nem keresték meg korábban egymást? És miért van, hogy a mogoknak szuperfegyvereik vannak nekik meg világító késük? :D A cuki kutyust és a szõke lányt és a lúzer jóbarátot (aki majd személyiségfejlõdésen megy át)nem lehetett kihagyni a történetbõl :P És miért volt olyan baromi fontos azonnal és együtt elõhívni a fényképeket, nem elköszönni akart a srác? Azt meg hagyjuk, hogy a dobozt miért nem nyitotta ki mielõtt elment megmenteni Herit! ...

Ennek ellenére bejövõs a dolog lehet utána nézek a könyvnek ami alapján készült.

Valaki kérdezte, hogy Timothy Olyphan milyen karakter, jó de meghal :(
Marcipáncica_ 2011 febr. 20. - 21:55:16 Előzmény Mr. D
(28/157)
Szerintem azért voltak ezek a furcsaságok, mert eredetileg nem filmnek indult, hanem egy könyvbõl készült. Nem olvastam, de gondolom az alapján készült a sztori, a vonalvezetés, meg pl. az animált vagy maszkírozott figurák is. Én elnéztem neki a némileg gagyi cgi-t, mert alapból aranyos volt, és úgy gondolom nem a rémisztgetõsre vagy élethûen horrorisztikusra helyezték a hangsúlyt, inkább amolyan "mesések" lettek megalkotva a figurák.
Amúgy a Thort én is rettenetesen várom! :) A Cowboys and aliens-et az érdekes sztori és jó szereposztás ellenére valahogy kevésbé.
8/10
horusz 2011 febr. 20. - 20:45:08 8/10
(27/157)
A film jó volt. Tetszett nekem és a páromnak is (két harmicas évek végén járó személy, tehát nem tinik). Ha lesz folytatása, biztos, hogy azt is megnézzük.
8/10
horusz 2011 febr. 20. - 20:43:58 8/10 Előzmény Horcsogg
(26/157)
Túl komolyan veszed magad. Miközben nem lehet komolyan venni olyan valakit, aki anélkül kritizál, hogy megnézné a filmet.
Mr. D 2011 febr. 20. - 18:31:21
(25/157)
Nekem a film olyan semleges volt. Igazából olyas volt, mintha nem tudná, mi is akar lenni. Láthatóan nem tört blockbuster szintre, de a tinilimonádékon túlmutat. Nem volt különösebben agyafúrt sztori, és még az is kissé gyengén lett kidolgozva, de végig nézhetõ, élvezhetõ maradt. Az akciójelenetek simán megállnák a helyüket egy blockbusterben is, a színészeknek nem volt nehéz dolguk, de összességében sikerült szerethetõ figurákat összehozniuk. Ellenben a romulánokra hajazó földönkívüliek kissé kínosra sikeredtek, az ûrkutya meg egyenesen vércikire. Azért érdemes volt megnézni, legalább, amíg nem futnak be a moziba a mûfaj olyan elõre láthatólag profibb darabjai, mint a Thor, az X-Men: First Class vagy a Cowboys and Aliens.
Marcipáncica_ 2011 febr. 20. - 10:12:19
(24/157)
Nekem is pozitív csalódás volt.
Mivel nem vártam tõle különösebb nagy sztorit, sem akciót, csak egy arayos átlagos kis kalandfilmet némi romantikával. És ezt is kaptam.
Külön érdekesség hogy a társaságban lévõ 2 férfinek (átlagéletkor 40 körül - tehát nem tini) is tetszett, ezt csak azért emelném ki hogy eloszlassam a "csak tiniknek jön be" téves következtetést amit itt páran levonnak.
És ha már itt tartunk kérdem én: miért baj, ha mondjuk a tiniknek tetszik egy ilyen film? Miért mi tessen nekik inkább? Egy kemény horror? Vagy valami darabolós-thriller? Szerintem egyáltalán nem baj ha a mai tiniknek olyan fiatalok a példák akik tudnak szívbõl szeretni, akiknek értelmes hobbijuk van (ld. itt pl. fotózás), akik jól néznek ki, sportosak...stb
A film nem titkolt szándéka a fiatal korosztály megcélozása, szerintem ez sikerült, és ha néhány öregebb (mint pl én is) betéved egy kis popcorn-ropira a filmre azok sem csalódottan jönnek ki. Az eddigiek legalábbis nekem ezt mutatják.
Az imbd-n is úgy megy a pontozás ám hogy vannak a negatív kritikák, aztán jönnek a kritizáló hangadók, és sokan már csak divatból is rányomják a szar pontot. (Ez még minidg amolyan alkonyat-bosszuhadjárat lenne?)
5/10
Horcsogg 2011 febr. 20. - 09:34:58 5/10
(23/157)
Egyetértek Findzsel, de ha 5 pontot adsz rá, miért csak egy csillag világít a neved felett a 10-bõl? :P
Ez a film Rottentomatoeson is csak 28%-ot kapott, ki fogom hagyni.
1/10
Findzs 2011 febr. 20. - 00:24:03 1/10
(22/157)
azt már megfigyeltem, hogy a port.hu olvasói hajlamosak túlértékelni egy filmet
ebben az esetben is ez történt
talán azért van ez mert itt magyarországon fiatalabb a net társadalom és a fiataloknak csak a réteg filmek tetszenek
nekem ez a film egy 5 pont

én már nem is veszem figyelembe az itteni pontszámokat csak az imdb számít
8/10
Miss Arizona 2011 febr. 19. - 21:59:01 8/10
(21/157)
Egész jó kis film, leköti a figyelmet, nem túlozza el nagyon a scifit, az akció és a szerelem egész jó egyensúlyt kapott.
tunci2468 2011 febr. 19. - 21:08:21
(20/157)
Annyira nagyon jó film *.*. Imádom!!! :D Ez lett a kedvencem. xD :))Nézze meg mindenki!
10/10
szivárványlány 2011 febr. 19. - 20:58:11 10/10
(19/157)
Szerintem nagyon nagyon jó film :DD.Tegnap láttam, nekem nagyon tetszett. Ajánlom mindenkiek!!! =))
8/10
red.:D 2011 febr. 19. - 10:36:16 8/10
(18/157)
engem is meglepettxd.annyi szar kritikát olvastam róla,hogy olyan mint az alkonyat meg minden:DD.erre beültem és ez nem is rossz,sõt ez jó:DD10/8 várom a folytatást:D