Téma: A nő mosolya

8/10
kifo2 jan. 14. 08:01:36 8/10
(3/3)
Tényleg vígjáték. De ne felejtsük el, hogy igazából háromféle dráma van: tragédia (szomorújáték), középfajú dráma (színmű), komédia (vígjáték). Ezt a reklámok, a minél hangosabb kiabálás miatt felejtjük el. „Ez nem dráma, ez vígjáték.” „Ez nem autó, ez Jaguar.” „Ez nem öltöny, ez Armani.”

Filmismertető:
André lektorként dolgozik a szerkesztőségben. A főnökének (főszerkesztő?) ajánlott könyvek közé „becsempészi” egy saját könyvét is. A szerelmesregény főszereplőjét, Sophie-t élő személyről mintázta, aki (valójában Aurélie) valódi helyszínen egy kicsi éttermet vezet. De igazából nem találkoztak még, André legföljebb egy lehetett a sok vendég közül, talán még az sem. A könyvet André kitalált néven írta, egy sosem hallott angol író nevén. Csakhogy a könyv remekmű, és óriási sikere lett, így a nem létező írónak meg kell jelennie az olvasók, kiadók, sajtó stb. előtt…Itt aztán hazugság hazugságot szül, és vannak vicces helyzetek. Ha ez még nem lenne elég, Aurélie is elolvassa a könyvet, magára ismer, és találkozni akar a nem létező íróval…

színész……………………...szerep
Melika Foroutan……………Aurélie Bredin
Benjamin Sadler…………...André Chabanais
Hans-Jochen Wagner .........Adam Goldberg, André barátja és ügynöke
Armin Rohde.......................Jean-Paul Monsignac, főszerkesztő-féle
Julia Richter………………..Bernadette, Aurélie barátnője
Christoph Letkowski ...........Caesar, állástalan színész
Muriel Wimmer ....................Florence Mirabeau, kézbesítőféle a szerkesztőségben

A mellékszálakban is vannak vicces vagy érdekes jelenetek, például

amikor valaki elbújik az asztal alatt, de a lába kilóg, vagy amikor egy hajléktalantól ellopnak egy órát…

9/10
sadrok 2019 aug. 28. - 23:15:23 9/10 Előzmény vcse
(2/3)
Szerintem is ... :-) egy aranyos kis film.
10/10
vcse 2018 nov. 04. - 21:04:34 10/10
(1/3)
Kedves kis film, csak azt nem értem, miért DRÁMA.
Szerintem vígjáték.
Parno Graszt nagykoncert
2020. február 14., 20:00, MÜPA Parno Graszt nagykoncert

Vendég: Ferenczi György

Jegyvásárlás