Téma: A nõ

10/10
-NOMAD- 2015 jan. 03. - 03:29:48 10/10
(75/135)
SPOILER
Egyszerûen imádom ezt a filmet. Tökéletes ahogy van. Csodálatos képsorok, kiváló színészi játékok, magával ragadó történet.
A magyar szinkron tényleg nagyon talált és kellett is neki Samantha miatt, mivel csak vokális kommunikációra képes. Mind az eredeti, mind a szinkronhang szépen játssza a szerepet, nagyon passzolnak. :)
A drámai, érzelmesebb helyzetek szépek, kellemesen hosszúak, jól átérezhetõek.
10/10 részemrõl. Egyedül a befejezést érzem kicsit laposnak, elhamarkodottnak, bár amennyire a hatása alá vont a film egésze, csak ezért nem tudok kevesebbet adni rá. Számomra simán többször nézõs értelmes, igényes alkotás. Kiemelkedõ a kategóriájában.
10/10
NADALFAN 2015 jan. 02. - 14:47:36 10/10
(74/135)
Na ez megint az a film ami megosztja a nézõt. Én abba a kategóriába tartozom akinek tetszett, sõt mondhatnám zseniális. Az Oscart nem igazán értékelem , de most hogy ott értékelték az jó , pont abba a kategóriában nyert ami megillette. És még ,a magyar szinkron most felért a film szintjéhez , ebbe a hangba ki nem szeretne bele:)
marie1 2014 dec. 24. - 22:44:14
(73/135)
A "horoszkópozás" maga az asztrológia. Vicces formáját én vetettem fel, és természetesen egy filmes portálon nem "toljuk" komolyan. Akár komolyan is vehetnénk, hiszen maga az asztrológia , mint tudomány nem tegnap keletkezett, s jó ideig tiltva is volt. Még manapság sem praktikus vele foglalkozni, fõleg a mindenkori hatalmak szempontjából. Inkább mindenféle bulvár formájában divatos lejáratni...A lényeg, hogy az aktuális hatalom, egyház vagy kormányzás semmiképpen sem szeretné, ha az ember megismerné magát, magát a világban, az "amint fent úgy lent elvét", mert akkor önállóan gondolkodó lény lenne és nem egy szerencsétlen manipulálható tévelygõ. A vicces horoszkópom - amit ide firkantottam- tartalmaz megfontolandó elemeket, de nem gondoltam vadul komolyan, részben mert ugye általánosítás, másfelõl ez nem az a hely...
5/10
kritiza 2014 dec. 21. - 23:29:08 5/10
(72/135)
Én untam. A téma jó és fontos, érdemes gondolkodni rajta, beszélni róla, de a megvalósítás az én ízlésemnek gyenge lett. A díszlettervezõ (a film képi világa lenyûgözõ) és a színészek nagyon jók, de sajnos nekem ez kevés volt. 5/10
marie1 2014 dec. 21. - 12:23:21
(71/135)
Szerintem pedig, aki ide kommentel, az esetek többségében nagyon is gondolkodik. Pont ez a lényeg, hogy mindenki másképpen, karakterének megfelelõen. Mindenki más-más érzékenységgel, türelemmel, elfogadással áll a filmhez. Talán ez lehet a megfelelõ, kevésbé bántó megfogalmazás azokról, akik bár értették, mégsem értékelték túl pozitívan a filmet.
9/10
Attaca 2014 dec. 09. - 07:18:55 9/10
(70/135)
***SPOILER***
Meg az a jelenet az elején, az élõ telefonszexrõl. Személy szerint ezt sem értettem soha, kik, miért vették igénybe (mármint a telefonszexet).
Szóval zseniális ahogy érzékelteti az aberrált oldalát, egyrészt a döglött macskával, másrészt azzal, ahogy a végén a nõ kilép a vonalból, tökéletesen érzékelteti a kapcsoalatokban elhatalmasodó önzést.
***SPOILER vége***
9/10
Attaca 2014 dec. 09. - 07:01:20 9/10
(69/135)
Jómagamban is teljesen hasonló érzéseket keltett a film. Az jutott eszembe, hogy 100 éve nem gondolta volna senki, hogy esténként sokan nemi izgalom szempontjából egy monitor bámulását választják a hús-vér NÕ helyett, és ma valóság, még párkapcsolatban élõknél is. Épp így idegenkedünk a filmben látottaktól, pedig nagyon komoly üzenete van a jövõre vonatkozólag, nagyon is valóságos lehet. Nem is nagyon tudok mit írni, mert olyan jól összefoglaltad :)
A kép is nagyon találó a telefonjukat egymás mellett nyomogató emberekrõl, mint ahogy a filmben is mindenki a telefonjához beszél, és a fõhõsnek olyan érzése van, hogy ez nem csak vele történik...

***SPOILER***
Tele van zseniális aprósággal is a film, eleve, "kézzel írt levelek.com", zseniális, mint munkahely, vágynak az emberek a levelek régi hangulatára, de inkább fizetnek, mint, hogy írjanak egyet. Persze a vicc, hogy külalakra ezt is gép írja :)
Vagy Samantha lesajnálása az emberi fajról, a négyes randevún, áááhhhh, nagyon komoly.
A legzseniálisabb szerintem a filmben a befejezés: Ennyi mindennek kellett történnie ahhoz, hogy õ végre ne csak a munkahelyén írjon egy levelet, hanem végre a volt feleségének is ír egyet...
***SPOILER VÉGE***

Szóval zseniális film szerintem, a hangulata, zenéje is megfogott nagyon.
egzidusz 2014 dec. 05. - 15:05:12
(68/135)
Az elején még volt értelme, de ott, hogy egy MI-bõl bármi is kémiai reakciókat, uram bocsá', orgazmust váltson ki, na.. hát onnan nagyon kínos volt. S akkor erre egy neszenekedoszkár. Nem ártott volna konzultálni elõtte egy informatikussal és egy orvossal is...
Sokan Vagyunk 2014 nov. 30. - 18:28:48
(67/135)
Pöttöm SPOILER!!!

A félóra alatt azért volt számomra egy egetrengetõ mondat, amikor kérdezik tõle:
- Miért nem válsz el?
- Mert az a nõ fontos volt számomra. VÁROM, HOGY MÁR NE LEGYEN FONTOS.
Talált, süllyedt.
Sokan Vagyunk 2014 nov. 30. - 18:23:44
(66/135)
Tegnap a férjemmel belevágtunk.
Én nagy-nagy örömmel, mert már régóta meg akartam nézni.
Szeretem ezt a színészt, eddig mindig nagyot alakított. EDDIG!
Szerintem a szemüvegfeltologatása már az elején idegesítõ volt. Mintha kapta volna az ukázt, hogy idõnként tolja fel, és túl komolyan vette volna. De ez lett volna a legkevesebb.
A hónaljnadrágok jelentettek valamit? Ha igen, akkor nagyon didaktikusan adták elõ.
Más.
Ez az utópisztikus világ úgy, ahogy van, olymértékben idegen és kifejezetten ijesztõ számomra, hogy leírni sem tudom.
Mikor legtöbb ember szeretetlenségtõl szenved, mire megoldás ez a gépi érzelgés?
Fekszik a fõhõs az ágyban és beszélget a fülin keresztül bárkivel? Mire válasz ez? Mit old meg? Milyen hiányt pótol?
Naszóval kb fél óráig bírtuk, mert megfogadtuk, ha fél óra elteltével sem derül ki a filmbõl a történet, vagy legalábbis nem sejlik fel, akkor klikk.
Nem is adok pontot, nincs mire.
Van egy sejtésem: ezt a Phoenix fiút rongyosra játszatják, õ az elõnytelen küllemû, akin azért van valami jó, pl. a haja és a szeme.
Hiába a rászabott ingek/kabátok sokasága, ez egy hibás gyerek, ami egyáltalán nem lenne baj.
A csúnya fiúnak is van szive - énekli Presser Gábor.
De a szerepeket is többnyire rászabják, ez szomorú, áldozata lesz az adottságainak, túl kicsi rá az a skatulya. Mint embert sajnálom ezen a pályán.
5/10
Aszpirin 2014 nov. 29. - 20:59:30 5/10
(65/135)
NYOMOKBAN SPOILERT TARTALMAZ

Pár perce néztem végig ezt a filmet, és rögtön billentyûzetet ragadtam, hogy leirjam, amit gondolok róla...
Nem olvastam elõtte róla, nem láttam az elõzetest, így nem befolyásolt semmi a választásban, egyszerûen kiválasztottam magamnak egy filmet szombat estére az HBO GO kínálatából...
Jól indult. Szép képek, futurisztikus, de azért ízléses városi környezet, Joachin Phoenix, kellemes zene, és a történet az elején nagyon érdekfeszítõnek ígérkezik...
De hirtelen lohadni kezt a lelkesedésem, amikor elérkezünk a liftbéli beszélgetéshez. Elfog egy fura érzés, vajon én vagyok érzelmi fabábú, vagy a filmben az összes karakter hibbant? Mi ez a bezsélgetés hármasban? Kik bezsélnek így? Egy Shakespeare-darabban talán, de egy modern filmben? Ennek így semmi értelme, közeli ismerõsök egy liftben nem folytatnak egymással ilyen párbeszédet...
Aztán jön a szex a programmal, ez még oké, modern guminõ, na de ez a fazon bele is szeret, mondom nem lehet, hogy beleszeret egy programba, ami nyilvánvalóan azt mondja, amit hallani akar, mert arra készült. Ja, és a program is elkezd érezni, mindent, örömet, bánatot, érintést, orgazmust... Aha...
Magányos emberi lényként próbálok azonosulni a fõszereplõvel, Joachin tényleg brilliánsan játszik, mindent megtesz, hogy sikerüljön elhitetni, hogy ez így lehetséges. Oké, elhiszem én, sok fura dolog lehetséges a világban, de ezt megérteni nehéz. Beleélni magam nem tudom. Szóval csak nézem, egyre rosszabb, strandra viszi, összevesznek, majdnem szakítanak, itt már fújjolok magamban... de végigszenvedem a két órát.
Nem, kösz. Nevezzetek sekélyesnek, de sem romantikusnak, sem átérezhetõnek, sem tanulságosnak, sem a legcsekélyebb mértékben hihetõnek, sem semmilyennek nem tudom tartani ezt a történetet.
Vannak benne jó dolgok: Phoenix játéka, a nagyon profi képek, és az egészhez nagyon passzoló, melankólikus zene... De a történet nagyon bárgyú, a párbeszédek pedig helyenként iszonyat erõltetettek. Egyszer nagy nehezen végig tudtam nézni...
5/10
10/10
Fairy88 2014 nov. 24. - 19:03:52 10/10
(64/135)
Nem szimpla sztori, nem fekete-fehér, nem jó vagy rossz, emberi. Valami ilyesmit gondolok én is mint Bujdosó Bori az Origon közölt kritikájában: Mi frász az a szerelem? címmel.
"Csodálatosan szép metaforája ez a szerelemnek általában, nagy drámai erõvel adja át azt, hogy csak akkor éljük meg a létezést teljes szépségében és intenzitásában, amikor szerelmesek vagyunk, miközben ennek az érzésnek nincs sok köze két ember kapcsolatához, hanem a bensõnkbõl eredõ illúzióról van szó, amit szinte bármilyen alanyra kivetíthetünk. És ez nem egy keserû, kiábrándult konklúzió. A film végtelen szomorúsággal konstatálja ugyan, hogy képtelenség, hogy két ember boldoggá tegye egymást, ugyanakkor rácsodálkozik, hogy milyen szép, hogy boldoggá tudjuk tenni önmagunkat azzal, hogy szerelmesek leszünk. Végeredményben azt mondja, hogy a szerelemhez elég egy ember. "

És a sokak által lenézett giccses Coelho szerû mondat, a dobozba nem férõ szeretetrõl, lehet, hogy giccses, de igaz. Aki még nem tapasztalta meg azt a szerelmet, amikor õ maga eltûnik, nincsenek igényei és elvárásai a másik felé, csak adni akar, az még nem tudja, hogy ilyenkor az érzelem valóban határtalan és nem kizárólagos. Nem ölelhetsz meg mindenkit de ölelheted azt, aki ott van veled, mintha a világot ölelnéd. Aki kételkedik, kívánom, hogy tapasztalhassa meg.
MateLorinczy 2014 nov. 18. - 23:06:45 Előzmény marie1
(63/135)
Egyetértek. Kos vagyok, és ez a film szörnyû volt! Egy tétova béna teszetosza szerencsétlen a fõszereplõ aki megállás nélkül hazudik magának, és komolyan fizikai fájdalmat éreztem amikor a munkatársainak ecsetelte, hogy a barátnõje egy operációs rendszer. Borzalom. :D Szeretnék kérni minden kost (és lehet, hogy nyilast ha tényleg olyan jó a leírás a horoszkópokra) ha megnéz 15 percet, és nem köti le, hagyja abba. Rettenetes. Viszont maga a film nem igénytelen vagy ilyesmi... kicsit olyan mint nekem a Jazz zene. Tudom, hogy rettentõ profi, de nem tetszik. A film is ilyen. Viszont mindenki másnak ajánlom, mert tényleg különleges a film, és ha nem mosolyog a film témáján hanem megmozgatja a fantáziáját... úgy biztosan egy mestermû. Örültem!
Caline 2014 nov. 16. - 23:55:50
(62/135)
Nekem nem annyira tetszett
brutyó spirális 2014 szept. 21. - 00:01:42 Előzmény psytrance
(61/135)
:))
zegorias 2014 szept. 13. - 10:47:32
(60/135)
Egy skorpió számára kifejezetten vonzó egy megfoghatatlan, elérhetetlen, titokzatos partner, illetve a skorpió jól bele tudja élni magát egy mélyen érzelmes hullámzó hangulatú romantikus filmbe.
blowup 2014 szept. 01. - 20:04:57
(59/135)
Skorpió vagyok, és nem, sõt nagyon is bejött :):)
marie1 2014 szept. 01. - 08:09:17
(58/135)
Hobbi asztrológusként azt mondom,
-egy Kos óriási hibát követ el, amikor nekikezd e filmnek…
-egy Bika éppenséggel elviseli, ha elhelyezkedik a kényelmes kanapéján, bekészít egy jó nagy kerek pizzát és néhány jó sört…
-egy Ikrek egészen el lesz bûvölve, s ha itt-ott mégis vontatottnak találná, nyisson egy chat -ablakot, és minimum flörtöljön párhuzamosan…
-egy Rák bátran fogjon bele, készítse maga mellé rák-csigáját, plüssmackóját, és egy csomag pzs-t…
-egy Oroszlán kényelmes ágyra helyezkedjen, jót fog szundítani a film közben…
-egy Szûz lelkesen szételemezheti a látottakat, felteheti a kérdéseket, melyre természetesen nem kap érdemi választ a filmbõl…
-a filmet egy Mérleg rendezte, egy Mérlegnek íródott, úgyhogy egy Mérlegnek feltétlenül meg kell néznie…talán, vagy mégsem, vagy nem is tudom…
-a Skorpió gyakorlatilag eret vág a film közben, (ha szerencsénk van, csak a sajátját)…
-egy Nyilas jobban teszi, ha teniszezni megy a film megtekintése helyett, mondjuk barátjával, a Kossal…
-Egy Bak szívósan végignézi, közben azonban arra gondol, hogy inkább összebarkácsolhatta volna azt a széket, aminek elõzõ este nekifogott…
-Egy Vízöntõ élvezni fogja, kellõen megmozgatja az agytekervényeket, totális fantazmagória, csak semmi hétköznapi rutin…
-no és végül a Halak a legideálisabb nézõje ennek a filmnek, mert kellõen érzelmes, elvarázsolt, tétova, éteri, és nem bánja, ha csak úgy kicsúszik a kezei közül 2 óra hossza….


Magánemberként meg azt mondom, hogy Joaquin Phoenix teljesen elviszi a vállán ezt a filmet is, mint ahogyan bármelyiket, amiben játszik. Én azt hiszem, Õmiatta vergõdtem végig a 2 órát. Nem gondolnám, hogy érzéketlen vagyok, de ennyi tipródást, nyavalygást, teszetoszaságot egy rakáson már nehezen bírok. Ráadásul a pofa körül egyetlen épkézláb ember sem volt. Még azok is idióták voltak, akikkel a metróban találkozott….

SPOILER lehet….
Egyáltalán nem gondolt bele, hogy manipulálva van, és a fizetett szolgáltatás érdekében történik úgy, a dolog, ahogyan történik? Ja, hát az alkoholista sem gondolja, hogy miközben vedel, egy illúzió világban jól átveri saját magát….
3/10
stellaz 2014 aug. 30. - 20:42:38 3/10 Előzmény Rutra
(57/135)
Mit lehet ezen gondolkozni? cohello sem írhatott volna rosszabb dialógusokat

a történet meg tök béna, én azt hittem egyoldalú lesz a szerelem, mármint a pali beleszeret a masinába, de az attól még csak egy gép, és ebben még lett is volna ráció (pl. egy iphone tulaj már így félig szerelmes a telefonjába)

de így szimplán gagyi volt
10/10
Rutra 2014 aug. 20. - 15:39:28 10/10
(56/135)
Szerintem ez egy tökéletes film. Nálam 10/10
Úgy elrepült ez a két óra,hogy észre se vettem.

A film során több oldalról is képet kapunk a OP-rendszer-Ember kapcsolatáról anélkül,hogy ítélet szülessen. Hihetetlen jó film. Gondolkodni szeretõ embereknek ajánlom! 10/10*