Alternat 2007 márc. 24. - 09:47:37
(16/656)
Nekem is, mint annyi más hozzászólónak az elsõ két rész tetszett a legjobban, ezek közül viszont inkább a második nálam a favorit. A harmadikból meg hiányzott valami új, legalábbis szerintem. A negyedik részt illetõen meg teljesen igaza van Thingolnak, egyszerûen nem illik a sorozatba.
Egyébként szerintem az egyik legnyomasztóbb az egészben talán az, hogyha jól emlékszem egyáltalán nincs a filmben zene, vagy ha van is akkor nagyon kevés. Ez valami borzasztóan idegölõ tud lenni, hogyha megfelelõen használják. Tehát pl mikor a második részben keresik az alient és mennek elõre a sötétbe és csak a mozgásérzékelõjük pittyeg, se zene, se semmi... az iszonyú, falra mászik tõle az ember. :-)
Anteris 2007 márc. 23. - 23:16:08 Előzmény anci38
(15/656)
hogy lenne abból? Ennek az ürgének robbant fel a hasa az elsõ részben.
Thingol 2007 márc. 23. - 20:18:45
(14/656)
Szerintem az Alien1 egy olyan történetet teremtett amire még ma is van kereslet. Az én kedvencem a 2. az 1. és a 3. fej-fej mellett. A 4. mû film nem illik bele a sorozatba.A 3. végén Ripley bele esik a forró fémbe és elég.Ennek ellenére simán fellehet támasztani néhány száz év múlva.Az meg, hogy Ripley vére savas, az alien királynõ eleven szülõ, a keverék meg lecsapja a királynõ fejét és Ripleyt ismeri el anyjának egyszerûen abszurd
Redfield 2007 márc. 11. - 03:54:09 Előzmény Newcastle United
(13/656)
Az alapfilm. Nyomasztásban és parában az élen jár a sorozatból, kellõképp vezet be minket az Alien-ek nagy nagy történetébe. :) És Ripley sem utolsó, az utolsó nagy megmérettetés elõtt a filmben. :) hehe
8/10
Neszfor 2007 febr. 10. - 13:43:57 8/10
(12/656)
Szerintem a sorozatból (a VS-en kívül azt én nem venném ide) a legjobb az elsõ és a máspdik. A harmadik olyan rossz, hogy az elsõ húsz perc után nem is volt kedvem végignézni, a sorozat mélypontja. A negyedik némileg javított a helyzeten, de az is nagyon haloványan teljesít. Azonban az elsõ és második közül nem igazán lehet kiválasztani a jobbat, mert mind a kettõ a maga stílusában és rendezésében (az elsõ rész inkább ideglelõs Ridley Scott elképesztõ rendezésében, a második pörgõsebb, több látvánnyal Cameron akciója) különbözik. Mind a kettõ egyformán jó.
Kamnouze 2006 okt. 23. - 12:01:44
(11/656)
Az összes alien közül ez a legjobb, érezhetõ végig a feszültség, nem szoktam filmektõl félni, de amikor megnéztem, többet pillantgattam a szoba sötétebb sarkaiba:)
Amúgy, ha érdekel valakit, állítólag készül az ötödik alien sztorija, sigourney weaver azt mondta, hogy az elsõhöz hasonló, sötét hangulatú filmet akarnak
(szerintem a második rész nem éppen horror. inkább akciófilm...)
8/10
Newcastle United 2006 szept. 23. - 10:33:32 8/10
(10/656)
Nálam az elsõ két rész fej-fej mellett van. Az elsõnek a hangulata kitûnõ, nagyon hátborzongató. A második rész fordulatosabb és izgalmasabb, de már nem olyan rémísztõ. A harmadik rész is nagyon jól sikerült, méltó folytatás. A negyedik már csak bõrlehúzás. Az Alien vs Predator pedig valóban nem ide sorolható.
anci38 2006 szept. 23. - 08:58:44
(9/656)
Sziasztok!
Én is szeretem az összes részt.
Végignéztem a képeket és szerintem az utolsó nem a Nyolcadik....-ból való, hanem a 4. rész 1-ik jelenete.
Csak 1 észrevétel volt....
Mikor adják le a 2. részt?
Bru 2006 szept. 22. - 23:08:55
(8/656)
Én is nagyon kedvelem. Bár nekem is a 2. a kedvenc.
Az elsõ részt az alapötlet miatt kedvelem. A másodikat a sztori miatt. A harmadikat a flm végéig tartó nézõnyomasztás miatt. (Ripley mint idõzített bomba?!) A negyediket meg azért kedvelem mert nagyon tetszett a mai technikai háttérrel való megvalósítása. (Leszámítva az utolsó jelenteteket amitõl a frász kitört és ellehetetlenítette a folytatás komolyságá azzal a pöcök orrú nyáladzó albínó Quasimodoval.) A VS. filmet meg nem is venném ide.
Szóval ez a film valóban klasszikus!!
tamsabá 2006 szept. 22. - 22:27:06
(7/656)
Én a Jarmust néztem de ez kihagyhatatlan(azt inkább fölveszem.
matzera 2006 szept. 22. - 19:44:54
(6/656)
én olyan gyerek vagyok aki egy filmet sokszor meg bír nézni , és a véleményem errõl a filmrõl mai napig az hogy fasza!

Legelõször a falu mára rég eltünt elgyalult mozijában láttam a 80-as években. Azt sem tudtam, hogy mi az a tudományos fantasztikum. A lábam nem mertem letenni a padlóra és néha menekülni is szerettem volna a moziból.
37 éves vagyok de a pricc még mindig meg van az elsõ résztõl. A többi lájtosabb, de az elsõ rész "vereség érzését " valamennyire segítettek feloldani.
Szóval a film tananyag lehetne...
szikra 2006 szept. 19. - 22:05:35 Előzmény MegaBrutal
(5/656)
Ebben nagyon igazad van. A legjobb része a 2. szerintem és az 1.,de mindet kedvelem.
Fiona 2006 júl. 24. - 15:07:58
(4/656)
Nagyon jók az Alien filmek!!!! Kár, hogy a Nyolcadik utas... történetét nem sikerült jól leírni, a story nem egészen ez... :)
adri1 2006 jún. 27. - 11:47:36
(3/656)
Kár hogy nem láttam de még mindig vannak TK-k, nem? :)
8/10
Newcastle United 2006 jún. 24. - 16:07:54 8/10
(2/656)
Két évvel a Star Wars utéán készült, egészen más alapokra helyezte a sci-fit.
MegaBrutal 2006 jún. 24. - 10:46:43
(1/656)
Igazi klasszikus. Szerintem korszakalkotó mû, kitûnõ ötlet összehozni a sci-fi és a horror mûfaját.