malvinkicska 2015 aug. 25. - 13:37:24
(245/325)
Nagyon jó volt olvasni az értelmes szép beszámolódat csak érintve dolgokat de annyi elég is. Azon meglepõdtem, hogy Luana elköltözött, pedig mennyire szereti Brunot. A sorozat nagyon jó olyan természetes emberi dolgokkal foglalkozik, nem túloznak a színészek is kiváló alakítással bírnak.
Csalarozsika 2015 aug. 25. - 02:49:38
(244/325)
Sok minden történt az elmúlt részekben, igazán eseménydús epizódok voltak az utóbbi hetekben!

A legfõbb történés: Luana elköltözése!
Valahol érthetõ, hogy elkeserítõ lehetett számára, ahogy állandóan a családját szidták!
Mégsem tudok vele maradéktalanul egyetérteni!
Hiába, rettenetesen önfejû, konok teremtés!
Bruno pedig mindig mindent megtett érte, s õszintén szeretik egymást!

SPOILER! A bácsikája házában sem fogadja lelkesen mindenki. Rafaela mindent megtesz majd annak érdekében, hogy kizárólag az övé lehessen az örökség! Szinte természetes, hogy szurkapiszkálni fogja az újdonsült Marietát! Rafaela egyre inkább megmutatja, milyen is valójában! Törtetõ, haszonlesõ, pénzéhes! A végén a most még fülig szerelmes férje is inkább visszamegy az USA-ba, s örül, hogy megszabadulhat tõle! Egyébként - azt hiszem, ezt már írtam korábban - Rafaeláról kiderül, hogy nem vérrokon! "Bácsikája" azért nem bocsátja útjára üres kézzel, az ominózus birtokot, Léia volt birtokát kapja majd meg "fájdalomdíj" gyanánt." SPOILER VÉGE!!!

SPOILER!!! Luanára visszatérve: Késõbb bácsikájától is elköltözik, s újra visszakerül oda, ahonnan indult, egy cukornádültetvényen kezd dolgozni. Bruno ismét a keresésére indul, s közvetlenül a gyermek születése elõtt talál rá. Végül õ segíti világra a közös gyermeküket. Ezután már nem válnak el többé, s máig is élnek...'" :) SPOILER VÉGE!!!

A selyemfiú gátlástalansága sem ismert határokat! Komolyan mondom, nem értem, Léia hogy volt képes hozzámenni!
Mégis mit várt? Talán azt, hogy varázsütésre megváltozik?!
Bámulatos gyorsasággal adta el a birtokot, s ha meg nem hal, Léia az árának is bottal üthette volna a nyomát!
Ettõl függetlenül: Az önbíráskodás akkor is elítélendõ!!
Vonatkozik ez Suzana férjére is, aki nem teljesen normális!
Egy agyabugyálás még belefér, de megölni valakit, az már teljesen más!
SPOILER!!! Természetesen megindul a nyomozás, lesz tárgyalás is az ügyben, igencsak enyhe ítélettel!
Szinte természetes, hogy egy újabb nõ jelent meg a porondon, Ralfnak valóságos háreme volt.
Ezt a nõt talán tényleg szerette - a maga módján.
Egyébként Léia és õ elég jól összebarátkoznak majd, a végén együtt fognak közös vállalkozásba, butikot nyitnak! SPOILER VÉGE!!!

A szenátor házassága romokban. A felesége teljesen megbolondult, hogy a férjét házasságtöréssel vádolja!
Már az elején látszott, hogy nagyon nincsenek egy hullámhosszon!
SPOILER!!! A végén a szenátor meghal. :( A felesége új életet kezd, s némileg magába száll, változtat a viselkedésén! Még Marcost is elfogadja, békejobbot nyújtanak egymásnak! :) SPOILER VÉGE!!!

Annak kifejezetten örülök, hogy Ueré kezd megbékélni Donanával!
Szegény nagyanyja! Látszott, mennyire szenved, hogy el kell válniuk!
Nagyon szereti az unokáját, a kisfiú érdekében képes volt lemondani róla!

Bruno nagyon engedékennyé vált, még abba is beleegyezett, hogy Lia kövesse a szerelmét!
SPOILER! Tényleg elkészül a busz, s nyakukba veszik az országot!
A végén mégis felbomlik a duó! Ahogy mindketten megállapítják, már nem érzik azt, mint a kezdet kezdetén.
Akkor tényleg szívbõl zenéltek, bár a zsebük üres volt!
Aztán jött a siker, s már semmi sem volt ugyanaz! SPOILER VÉGE!!!

Várható még 1-2 csavar a történetben, de szépen halad a végkifejlet felé! :)
offtopic
Csalarozsika 2015 aug. 25. - 02:14:31 Előzmény malvinkicska
(243/325)
Szia! Bizony igaz! Jó régen nem jártam a fórumon! :(
Egyáltalán nem sértõdtem meg, szó sincs róla!
Írtam privát üzenetet, abban beszámoltam a "nyaralásomról" is. :)
malvinkicska 2015 aug. 22. - 16:42:35 Előzmény Csalarozsika
(242/325)
Személy szerint nagyon hiányzik a tartalmas véleményed nagyon régen nem írsz semmit, biztosan nem sértõdés az oka.
borisz55 2015 aug. 19. - 19:52:59
(241/325)
borisz55 2015 aug. 19. - 18:09:01
(240/325)
Keresem azt a szomorú dalt, amit ( tolvaj nagybácsi )Jeremias Berdinazzi hallgatott lemezen. Hol találhatom, esetleg a címe....
elõre is köszönöm a segítséget.
malvinkicska 2015 aug. 12. - 18:55:52
(239/325)
A fórumtársak biztosan nyaralnak annyi minden történik és nincs véleménye senkinek, amai rész is ragyogó volt, hogy felkeresték Geremiast Luana , és Bruno, nagyon szemetûl viselkedik Marieta. Aztán a szenátor feleségének biztos elment az esze, mennyire félti, teljesen zavarodott. Aztán Leia asszonyságnak, mintha lenne most már egy kis esze. A legjobban ZÉ és a felesége jelenete volt számomra megható a kisfiú miatt van köztük a vita.
malvinkicska 2015 aug. 05. - 20:26:46
(238/325)
Nagyon jó volt a mai rész sok minden történt benne, Marcos most már remélem észre tér, csak a pénz kell a csajnak és nem õ. Aztán az a másik jobbik is mit követ Ralf után, a férje jól meg csinálta, eljátszotta a szeretõ szerepet. Luana nem pénz éhes azt nem érdekli ki örökli a vagyont Geremias után.
Don Benito 2015 aug. 03. - 17:57:25
(237/325)
Rafaela is ugyanolyan hülye! Pont a legértékesebb dolgot vágja a szemétbe! A szeretetet!
malvinkicska 2015 aug. 02. - 18:09:46
(236/325)
Nagyon csendes a fórum pedig jó a sorozat, na majd a jövõ héten.
malvinkicska 2015 júl. 31. - 07:38:06
(235/325)
Nagyon jó volt olvasni a részletes beszámolót, szeretem ezt a sorozatot, olyan helyeken játszódik szem gyönyörködtetõ, élvezet nézni.
Szép napot neked és mindenkinek.
Csalarozsika 2015 júl. 31. - 01:38:11
(234/325)
Szia! Az utóbbi napokban valóban nagyon elfoglalt voltam, s nem maradt idõm az írásra.

Tényleg zajlanak az események!
Rafaela egyre inkább megmutatja az igazi arcát, igyekszik mindenkinek azt mondani, amit hallani szeretne.
Még arra is képes volt, hogy Otavióban reményeket ébresszen, holott ki nem állhatja!
Elvileg Marcost szereti, bár komoly kétségeim vannak afelõl, tud-e igazán szeretni!

SPOILER!!! Késõbb egyre gátlástalanabbá válik, s mindent megtesz annak érdekében, hogy övé legyen az örökség, kerül, amibe kerül! SPOILER VÉGE!!!

Liliana legalább õszintén szereti Marcost! Egy napon sem lehet említeni Rafaelával! (Igaz ez akkor is, ha kétségbeesésében csinált néhány butaságot.)
SPOILER!!! Késõbb Marcos is rájön, ki szereti õt igazán. SPOILER VÉGE!

Léia szinte betegesen vonzódik a selyemfiúhoz! :-(
Szomorú, hogy ennyire nem képes józanul gondolkodni!

Geremias viselkedése is érhetetlen számomra.
Nagyon megszerette Rafaelát, s ez - egyelõre - süketté és vakká teszi irányában!
Ezzel szemben Luanával bezzeg tud gyanakvó lenni!
Persze, Luana is ellenséges volt vele, nem hízelgett neki!
Ha az "öreg" alaposan végiggondolná a dolgot, ráébredne, Luana igazi Berdinazzi!
A viselkedése is pontosan erre vallott, szemébe mondta, mi is a véleménye a "kedves bácsikájáról"!
Annak idején Geremias és Giacomo hajba kaptak, haraggal váltak el egymásról, Geremiast furdalta is a lelkiismeret emiatt.
Sejthette, hogy a testvére nem engesztelõdött meg iránta, s ezt továbbadta a gyerekeinek is! (Ahogy az már a Berdinazzi - családban szokás.)

Bruno esetleges féltékenysége teljesen alaptalan, Luana kizárólag õt szereti, s ez így is marad!
SPOILER!!! Bruno beváltja az ígéretét, és segíteni próbál a földfoglalókon, akik azonban visszautasítják az ajánlatát. SPOILER VÉGE!

Sajnálom szegény Donanát! Nem érti, nem is érheti, miért olyan ellenséges vele Ueré.
Õ tényleg mindent megtesz érte!
Szerintem Zé hibát követ el azzal, hogy eltitkolja, a saját fiáról van szó.
SPOILER!!! Természetesen késõbb Donana megtudja! SPOILER VÉGE!
Csalarozsika 2015 júl. 31. - 00:50:53
(233/325)
Szia! Minden tekintetben osztom a véleményedet, nekem is ez az egyik kedvencem! :)
A színészi alakításokkal kapcsolatban is egyetértek!
Sejtettem, hogy valamennyire megvágták, de ha így is volt, valóban nem sínylette meg!
10/10
gasko 2015 júl. 30. - 17:51:19 10/10
(232/325)
Nálam ez a sorozat benne van a mindenkori TOP5-ben (Yo compro esa Mujer, Laberintos de Pasion, El Manantial, A proxima vitima, O rei do Gado). Fantasztikus, nagyívû történet, csodálos helyszínek, nagyszerû alakítások. A színészek közül kiemelkedik számomra a három központi figura: Antonio Fagundes (Bruno), Gloria Pires (Rafaela), Raul Cortez (Geremias), õk viszik a hátukon a történetet, maguk a karakterek és a színészek is. De mellettük még kiemelkedõt nyújt Patricia Pillar (Luana) és Silvia Pfeiffer is (Leia asszony), aki nagyszerûen hozza az utálatos nagyságát.
Maga a sorozat kint hosszabb volt, mi már egy alaposan megkurtított változatot kaptunk, de jó volt így anno, mert teljesen kerek volt, s jól végzõdött.
A sorozat esetében még kiemelendõ a zene is, nagyszerû instrumentális betétdalai vannak.

Ezt a sorozatot mindenkinek csak ajánlani tudom.
malvinkicska 2015 júl. 30. - 07:49:55 Előzmény Csalarozsika
(231/325)
Szevasz biztosan el vagy foglalva értékes sokat mondó véleményed régen olvastam, jól pörögnek az események, már Lia is férjhez készül az apja beleegyezett, teljesen megváltozott, mióta balesete volt, más szemszögbõl nézi az életet. Marcos, most megint belebolondult abba a ronda Rafaelába, mit eszik rajta nem tudom, igaz nem az a szép aki szép, ki kit szeret arra néz. Aztán ujj lenyomatot vettek mindenkitõl, zajlik a dolog a selyem fiút, majd nem meglõtte az a másik ribanc, de pont telefonált a nagy asszony úgy menekült meg Ralf, zajlanak az események. Azt veszem észre Bruno féltékeny arra a földfoglaló R-re, pedig Luana nem szerelmes, csak sajnálja õket, hogy olyan földön futók lettek.

Szép napot mindenkinek, várom a véleményeteket.
malvinkicska 2015 júl. 28. - 18:59:46
(230/325)
Szeretem a hozzá szólásaid alaposan kielemzed, a részeket nekem már nincs türelmem csak röviden a fõbb dolgokat, meg sokszor idõm sincs. A mai rész jó volt, a nagy asszony megkapta a jussát, vajon mit kezd vele, mivel csaka férfiakhoz ért a selyem fiú elherdálja majd. Geremias most nagy bajban van a fegyver miatt, annak sem ért sok rossz indulat szorult bele, van aki túl jár az eszén. Luana milyen aranyos volt mikor megtudta, hogy leégett a földfoglalók kis viskói, már egybõl Brunóhoz fordult segítsen nekik egy kis földdel. A kisfiú huncut nagyon sajnálom Donaanat, még a nyelvét nyújtogatta neki, nem szép dolog, mikor az odáig van érte, de látszik milyen körülmények között volt a mamával, vadóc. Marcos megint dilis azzal a Rafaelával, már inkább a kis naiv Liliana, mint ez az ormótlan durva pokróc, az legalább bájos vannak nõi vonásai.
10/10
édesmaya 2015 júl. 28. - 09:35:43 10/10
(229/325)
Szióka kedves fórumtársak!

Igazán mozgalmas volt a legutóbbi rész!

- Jeremias úrnak volt egy vidám bemondása, amikor elég gorombán faggatta szegény Judite-t, hogy hogy is volt a fegyvere körül: Nem vagyok egy szent, akik körül angyalkák lebegnek, és a béke himnuszát rebegik! Hát ez annyira megnevettetett engem! Nem tudja elképzelni a vén róka, hogy miként szerzett tudomást Valdir felügyelõ az õ vadászpuskájáról az ágya alatt. Elsõ körben persze Judite-t gyanúsította, elég randán beszélt vele. Csíptem, hogy Judite nem hagyta magát, jól megválaszolgatott az öreg úrnak.
Azért csak kiderült, hogy Otavino volt az, aki elárulta a nyomozónak. Kivi vagyok a fejleményekre, de szerintem nagy valószínûséggel az öreg róka volt, aki lepuffantotta anno annak idején a fiatal ügyvédet. Nem tudom elképzelni, hogy Rafaela lett volna.

- Zé do Araquaja elment Brúnó úrral a kis indián fiáért. Hát nem semmi egy környezetben él! Igazi indiánok között a nagymamájával. Vidám kis beszélgetések folytak a két férfi közt a csónakban, míg odaértek a gyerekért. Zé uram csak most merte bevallani, hogy kivel kell megküzdeniük a gyerek elhozataláért. Brúnó úr kérdi, hát csak nem ijedsz meg egy öregasszonytól? Zé: Nem, nem ijedek meg fõnök, hanem rettegek! Hát volt is miért rettegni! Az a nézés, ahogy fogadta a két férfit az indián nõ! Hát azzal ölni lehetett volna!
Zé uram attól félt, hogy a nõ egy husánggal várja õket. Brúnó úr ugratásképpen: És te megijedsz egy husángtól? Zé: Csak ha az öregasszony kezében van!
Amikor megmondta neki Zé , hogy a gyerekért jött, micsoda reakciója volt! Magas Cében visította, hogy A gyerek enyém!, a gyerek enyém! És ezt sokszor ismételgette, de az a fejhang, ami kijött belõle,és utána a madárhangszerû szörnyû visítás!
Na és amikor a kis Ueré elõkerült, hogy örült elõször az apjának! Aztán amikor meglátta Brúnó urat! Úgy nézett rá, mint egy anyagyilkosra! Brúnó úr, mint úriember, kérdi az öregasszonytól: Hajlandó velem pár percet beszélni asszonyom? A nõ naná, hogy nemmel felelt.
- Késõbb Brúnó úr megállapítja: Ez a kölök egy vadember! - az hát, hisz vadak közt nevelkedett! -
Az az asszony meg egy boszorkány! Hát annak mondható, nem a civilizált világból való.
- A kisfiú biztosította a nagyanyját, õ nem hagyja el õt, úgy, mint az anyja! Itt tudtuk meg azt, amit Zé uram nem tud, hogy tul.képpen meghalt a kisfiú anyja. Mondta neki a nagymama:
- Az édesanyád az egekben van, hagyjuk, hadd pihenje ki magát!
A látogatás végén még egyszer szóba áll Brúnóval a nagyi, bár rossz embernek nézi õt: Mit akar?
Brúnó úr: Az unokáját asszonyom! Ettõl kezdve nem szól az indián nagyi semmit, csak némán sír, peregnek a könnyei lefelé az arcán. Mert nyilván imádja a kisfiút, és a lánya már meghalt. A szívem mélyén én nagyon sajnáltam, együtt éreztem vele.
- Aztán üti a mellkasát a nagyi, sír, és besétál a folyóba. De remélem, nem lesz öngyilkos.

- Zé uram hazafelé a csónakban okítja a kisfiát, hogy ne szólítsa apának, nincs apád, se anyád!
A kisfiú nagyon okosnak látszik: vissza is kérdez, ha nincs se apja, se anyja, akkor hogy jött a világra? Talán egy saskeselyû hozott a világra? Brúnó mosolyog rajtuk, és mondja is Zének, hogy jobb lenne, ha mindent újra elmagyarázna a kislegénynek.
- Otthon Donaana már nagyon várja õket, kicsinosította magát, másik ruhát vett fel. Amikor megérkeznek, Zé uram mondja Uerének: Fiam megérkeztünk! A kissrác jól megválaszol neki: Ha nem vagy az apám, miért szólítasz fiadnak?! Aztán Zé bemutatja a kissrácot : Bemutatom Rafaelt. Erre õ nagyon randán néz Donaana kedves mosolygós arcára.
- Aztán telnek a napok Ueré mint egy kis vadember, nagy lábosból kézzel eszik. Ezért neheztelve szóvá is teszi Donaana, de Zé uram kéri, alakítson ki neki egy kis kuckót, és ne kérdezõsködjön.

Aztán látjuk, hogy mennyire élvezi Ueré a lovaglást az apjával. Szóval lesznek még itt bonyodalmak a kis vadember körül.
Csalarozsika 2015 júl. 27. - 01:22:08
(228/325)
Malvin nagyon helyesen írta, hétfõn a 71. rész következik.
A sorozat egyébként 130 részes.

Szerintem elég jól elhaladtál a Neten, hamarosan beérsz minket. :-)
Azt gondolom, érdemes nézni ezt a sorozatot.
Természetesen ez sem mentes a hibáktól, de mindenképpen igényesebb, mint sok más hasonló társa.
Jó szórakozást kívánok! :)

Ha zavar a "spoiler", nyugodtan ugord át a bejegyzéseket!
Jól láthatóan jelzem, ha ilyen információkat osztok meg. :-)
Sajnos nem tudom megtagadni önmagamat, mivel korábban már láttam a sorozatot, s emlékszem a történésekre. :-)
Csalarozsika 2015 júl. 27. - 01:13:24
(227/325)
Szia!

Örülök, hogy - ha csak véletlenül is, de rátaláltál az újabb feldolgozásra! :)
Ezáltal legalább megtudhattuk, hogy 20 év elteltével újraforgatták, ráadásul még szereplõket is "átvettek" a régi sorozatból, s Ana bárónévá avanzsált. ;-)

Sajnos nem tudom, milyen lehet az új sorozat!
Szerintem azt nem vetítették nálunk.
Kíváncsi lettem az új feldolgozásra!
Ha belenéztél, tudnál róla írni néhány sort?
malvinkicska 2015 júl. 26. - 17:32:36
(226/325)
A történet a 70-es résznél tart, sok élményben lesz részed, nézzed tovább jó szórakozást lesz az tuti.