2/10
Rahar 2011 júl. 27. - 13:59:04 2/10
(91/151)
Nekem egyáltalán nem tetszik a film. A film eleji bevezetõ szöveg 8 éves koromban valószínûleg tetszett volna, de 12 év felett rendkívül primitív. Valamint a kezdeti képregényes megoldás jó ötlet, de miért kellett ilyen igénytelen módon megvalósítani? A történet kidolgozása a kisgyerekeknek való képregények színvonalát tükrözi. A vámpírnak nevezett lényeket szerintem csak marketingfogás miatt nevezik így, mert azon kívül, hogy vért isznak semmi vámpíros nincs bennük. Szerencsésebb lett volna nekik valami más nevet adni, az alkotás színvonalához illett volna a szörny megnevezés :) A cselekményvezetés alapvetõen semmilyen érdemi csavart nem tartalmaz, amit mégis beleraktak annak pedig nincs jelentõsége és elõre sejthetõ. A párbeszédek felejthetõek, a filmnek estleges mondanivalója pedig kimerül abban, hogy vámpírok mindig is voltak :) Aki kifejezetten szereti a vámpíros alkotásokat annak valószínûleg nem fog tetszeni. Aki az igényes fantasy filmeket kedveli annak sem. Viszont aki szereti a képregényes jellegû és szintû alkotásokat az nézze meg, mert ez egy tipikusan olyan. Egyedüli pozitívumként a motorokat tudom felhozni, ennek fényében pontoztam :)
***SPOILER***
A papok honnét szerezték a harci tudásukat? Ki oktatta õket? Csak úgy maguktól, hát persze. Egy teljesen elpusztult világ van bemutatva, akkor mit esznek az emberek? A farmon mibõl élt a család? A vámpíroknak vér kell, az honnét? Ha csak a csirkéken élnek ,akkor a csirkék mit ettek? A papok miért ugrottak akkorát mit a jedik? Hiszen nekik semmilyen különleges képességük sincs. Valamint amit a legjobban utálok az ilyen filmekben, hogy a szereplõk és különösen a fõszereplõ akkora ütéseket és rúgásokat kap, hogy több mint 5 méterre elrepül tõle. Ha valaki épp ésszel belegondol, akkor egy ilyen behatás nagy valószínûséggel halálos, melynek nem következménye, hogy a fõszereplõ összeszorítja a fogát és még harciasabban tovább küzd. Most már ideje lenne ezen a rendkívül gyermekded hülyeségen továbblépni.
***SPOILER VÉGE***
8/10
eming 2011 júl. 23. - 09:59:22 8/10
(90/151)
Még lesz hosszabb, gondolom, mert még folytatódik tovább.....Egyébként nekem tetszett, aki szereti a vámpíros filmeket annak ajánlom, bár szerintem kevés volt benne a harc, de tetszett!
9/10
klylla88 2011 júl. 16. - 21:55:25 9/10
(89/151)
szerintem nem rossz, de lehetett volna hosszabb a sztori.. túl hamar találtak rá a vonatra, és szerintem túl hamar végeztek.. ha raknak bele.. furfangot, meg több "öléses" részt, akkor még izgalmasabb is lehetett volna xD
4/10
Viktor6665 2011 júl. 14. - 20:02:15 4/10
(88/151)
Az elsõ 5perc tetszett, a második 5 már nem annyira, utána meg egy rakás szar.
4/10
nusee122 2011 jún. 28. - 21:55:21 4/10
(87/151)
Szerintem többet is ki lehetett volna hozni belõle... nem tetszett! És nem is fejezték be rendesen.Nem tudott kibontakozni a sztori. Szerintem Camet is csak azért rakták bele, hogy legyen valami, ami ott tart a film végéig. ;-)
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 16:47:07
(86/151)
.
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 16:46:24
(85/151)
.
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 16:45:32
(84/151)
.
Ford Mustang 2011 jún. 25. - 15:11:10
(83/151)
Nem tereltem el a szót egyáltalán. Nem tudom amúgy sem mire ez a nagy felháborodás, oké, nem tetszik a film, de én sem mondtam, hogy jó. Szóval nincs itt semmi probléma. Felesleges vitázni.
Nem értem: mi az a 'halagatlak' ?
Oldscool horror 2011 jún. 25. - 15:00:02 Előzmény Ford Mustang
(82/151)
Na akkor erre neked csak azt tudom mondani, hogy amíg én elmondtam mivel kevesebb ez a film, addig te csak próbáltad elterelni a szót. Ugyhogy halagatlak...
andesz89 2011 jún. 23. - 21:52:46
(81/151)
nekem inkább a papok harcolnak témával van problémám.egy pap ne akarjon Penge lenni.
ha meg vámpírsztorikról van szó akkor Anne Rice,Laurell K Hamilton könyvei és persze King Borzalmak városa az alap.
tanhu 2011 jún. 23. - 13:17:27 Előzmény andesz89
(80/151)
Jobban jársz ha inkább ebben a témában könyveket olvasgatsz,könyveket mondtam nem a twilight nevezetû szutykot és az azon alapuló klónokat pl. Justin Cronin:Szabadulás c. remekét ami már azért is tetszeni fog mivel egyfajta kellemes elegyem Martinnak és Kingnek is.)))És noha vámpíros ez egyáltalán nem az egykaptafás szarhalom,mint az ulpiosos vagy könyvmolyolós elrettentõ példák,kivéve az Engedj be-t...)))Ám mivel kedveled George bátyót ezért erõsen javallott az 1982-ben írott Lázálom c. egy napot se avult azóta remekmûve...
andesz89 2011 jún. 22. - 14:18:24
(79/151)
nem tudom meg merjem nézni ezt a filmet.annyira gagyinak érzem a sztorit és ezt folyamatos vámpírfilmes áradatot.csodálkoznék ha sikeres lenne.
tanhu 2011 jún. 22. - 11:28:29
(78/151)
Nézhetetlen foooos!Pedig az elején jó a rajzfilm aztán, ahogy annak vége szakad a filmnek is...Egy kezemen meg tudom számolni a jó vámpíros filmeket,ez azért szánalmas.A számukat tekintve...
8/10
PivarnyikKrisz 2011 jún. 22. - 10:54:28 8/10
(77/151)
Igaz. Köszönöm a gyors választ:)
frenchbullie 2011 jún. 21. - 21:35:28 Előzmény PivarnyikKrisz
(76/151)
Üdv! Én ma néztem meg a filmet, és engem is szórakoztatott:-) Spoiler-féle A Pap (P.B.) a végén közölte a Fõpappal, hogy a Királynõ nem volt a vámpírokkal, mikor felrobbant a vonat. Úgyhogy szerintem arra utalt, a most kezdõdik a háborúval, hogy még azt is el kell kapni.
Heisenberg 2011 jún. 21. - 21:33:20
(75/151)
Spoiler
Ja a filmmel kapcsolatban nem értettem hogy ha az emberek ugye épp hogy csak legyõzték óriási véráldozatok árán több 100 év alatt a papok segítségével a vámpírokat, akkor már miért nem irtották ki õket?? Miért hagyták õket meg rezervátumokban?? -Bár igaz ha megtették volna nem lett volna film- de ez akkor is elég nagy hiba
Heisenberg 2011 jún. 21. - 21:26:23
(74/151)
Az elején az animáció jó volt, jobb lett volna ha az ott elmesélt történetrõl szól a film akár animációs stílusban.
A film azért végig pergett így is.
8/10
PivarnyikKrisz 2011 jún. 20. - 22:09:35 8/10
(73/151)
Mióta vártam ezt a filmet. Amikor megjelent(már egy jó ideje) mindig terveztem,hogy elmegyek rá,de valahogy sosem tudtam rá idõt szakítani. Most végre megtettem. Mielõtt elmentem a filmre,megnéztem a kritikákat,értékeléseket. Kapott hideget, meleget. Fõként hideget… Ám mégis érdekelt,így beültem rá,azt vártam,hogy nagyon rossz lett. Szerencsére én pozitívan csalódtam benne. Azokhoz csatlakozom akiknek tetszett,igaz nem valami népes a tábor… Tulajdonképpen végig élveztem a filmet. Kellõképpen lekötött és kikapcsolódtam. Lehet,hogy a hangulatom is rátett egy lapáttal arra,hogy élvezzem a filmet. „Ki voltam már éhezve” egy mozizásra. Pláne,hogy a legjobb haverommal néztem. Na mindegy,nem ez a lényeg. A filmecske nem váltja meg a világot,de azért egyszer megnézhetõ. Sõt az elsõ megnézés pozitív élmény. Engem a filmek leglényegesebb része fogott meg ennél az alkotásnál. Maga a sztori. Szerintem rendkívül ötletes. A poszt apokaliptikus világ a filmben engem már önmagában is teljes mértékben magával ragad. Imádom az olyan filmeket amik egy ilyen világban játszódnak. Nem tudom megmondani miért. Pozitívum a filmben,hogy nagyon tetszett,ahogy ábrázolták a kies,kipusztult világot. A vámpírok nekem tetszettek. Olyan értelemben mondom ezt,hogy bejött az ábrázolásuk. Jobban tetszett,mint mondjuk ahogy a ’Daybreakers”-ben kinéztek. Ott sokkal vadabb az ábrázatuk… A szereplõk tetszettek,bár néha azért nem tetszett,bizonyos jeleneteknél a szöveg. Egy-két negatívumot tudnék azért kiemelni,de nem áll szándékomban,mert nem voltam olyan szinten zavaróak,hogy befolyásolták volna a filmet. Egy nagy(!) negatívuma a filmnek a vége és,hát maga a hosszúsága. Rövid a film… Elhúzhatták volna sokkal hosszabban,szerintem jót tett volna a filmnek. Ahogy a mondatom kezdõdött,a film vége. Számomra érthetelen!!!! Bõvebben a SPOILER-ben!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!
A film végén felrobbantják a vonatot és meghal benne minden vámpír,plusz a „fõgonosz” is.
Ennek ellenére a film végén, a fõszereplõ azt mondja, hogy „A háború csak most kezdõdött.” Miért is? Felrobbantották a vonatot,benne az összes vámpírall!!!
Ezt volna szíves megmagyarázni nekem valaki,mert sajnos így nekem a film végét egy pici homály fedi… 
SPOILER vége
Nekem megérte megnézni a filmet. Szóljatok le, írjatok amit akartok,nekem akkor is tetszett. 10/8.
Ford Mustang 2011 jún. 20. - 00:02:52
(72/151)
Ez egyáltalán nem lenézés. Te akartad nekem megmagyarázni hogy milyen egy jó film, egy 21 évvel idõsebbnek, na, szerintem meg ez a lenézés.