Téma: A parfüm

user11 2013 nov. 29. - 17:14:20
(5/5)
Úgy értettem, hogy könnyû és szórakoztató olvasmány, hogy hamar végzel vele, falod, nem agyalsz rajta, kizökkent a hétköznapokból, kikapcsolódásnak jó. Oké, megrázó, megdöbbentõ, de azért nem vészes.
fresia 2013 nov. 25. - 12:29:33
(4/5)
... hát igen, elég nyomasztó mû - tehetetlenséget és elkeseredett sajnálatot éreztem, miközben olvastam. De azért ajánlanám - korhû és bizony, vannak hasonló sorsok ma is, ha nem is ennyire szélsõségesen, kivételesen alakulnak, mint a - nevezzük így - fõhõsé. Hamar kiolvastam én is pár éve, szinte egy szuszra, nem tudtam letenni... Nem vagyok krimi kedvelõ igazán, de ez nem is az.
Lehet, ludovenoviny ironizált az elsõ mondatával a regényrõl - most sem tudnom eldönteni. :S
offtopic
Texas Bill 2013 nov. 25. - 10:28:13
(3/5)
Szerencsére nem olvastam, mert amit itt leírtatok róla, az nem igazán vonzó számomra.
fresia 2013 nov. 25. - 08:12:42
(2/5)
Könnyû és szórakoztató olvasmány? Hetekig a hatása alatt voltam... és nem éppen vidám hangulatban. Félrevezetõ az elsõ mondatod, ami utána leírsz a könyvrõl, teljesen ellentmond annak.
user11 2013 nov. 01. - 21:53:20
(1/5)
Könnyû és szórakoztató olvasmány, és mivel a borzalmakat alig pár szóban írja le a szerzõ, nem is megrázó. Nagyon érdekes az a világ, ami feltárul a mûben, az illatokon/szagokon keresztül látjuk az 1700-as évek Franciaországát. Különös a fõhõs, egyrészt zseni egy területen, másrészrõl igazán primitív, egyszerre borzadunk és sajnáljuk. Hamar végzel a könyvvel, és sokáig emlékezni fogsz rá.

A könyvismertetõ pár szavában van egy csacsiság, a fõhõs nem nyúzza meg áldozatait, "csak" beletekeri egy zsíros lepedõbe õket.