Téma: A Passió

offtopic
meszag 2009 ápr. 13. - 16:39:32
(217/1097)
Az emberek soha nem tanulnak a történelembõl se semmit. Felesleges itt összeveszni, nációkat, etnikumokat emlegetni, gyûlölni meg még ostobaság is. Mindig is voltak, lesznek emberek, akik saját céljaik elérésére manipulálnak másokat, és a tömeget sokkal könnyebb, mint az egyént (tömegpichózis, szinkronizáció).
10/10
offtopic
Jennyfer18 2009 ápr. 13. - 16:25:05 10/10
(216/1097)
Rühellem, hogy ennyiszer kell ismételnem magam, de úgy látszik, más nem hat! "Semmiféle zsidógyûlölet nem munkálkodik bennem, ez szeretném, ha mindenki számára világossá válna. Elborzaszt az, amit a s*ggfej nácik a zsidókkal mûveltek, remélem senki nem értette úgy, hogy valaha is azonosulni tudnék ezekkel a szocialdarvinista, idióta elméletekkel. Körülbelül két hónapja tanultuk történelem órán a Holocaust-ot, és végigsírtam a 10 perces bemutató-videót, bár ez gondolom senkit nem hat meg, mivel úgy tûnik, hogy ezen a fórumon én már egy zsidógyûlölõ, fasiszta, Hitler-imádó, elvetemült emberként lettem elkönyvelve..." "Semmiféle gyûlölet nincs bennem, se tév, se valós."
És k*rvára örülnék, ha leszállnának végre rólam és felfüggesztenék az idióta elméletüket az én állítólagos hatalmas zsidógyûlöletemmel kapcsolatban!!!
perry 2009 ápr. 13. - 13:20:56
(215/1097)
"OFF"
Mondjuk már régen nem a filmet kritizáltad több hszn. keresztül, de ez lényegtelen.
Viszont megtudtam, hogy finoman szólva utálod a zsidókat. Bizony, ez sem kevés.
perry 2009 ápr. 13. - 13:17:49
(214/1097)
Végre egy igaz gyûlölködõ magyar, jó ez a film.
10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 13. - 11:17:33 10/10
(213/1097)
Mi van neked a fejedben ész helyett, ha szabad kérdeznem?? Vagy csak a tényleges éveid számát mutatja a 2es szám a profilodon? Szánalmas, hogy még a korodat sem vállalod fel... Igen kérlek szépen, NORMÁLIS vagyok, bár úgy érzem, ezt te nem mondhatnád el magadról... Ha nem vetted volna észre, itt a filmet kell kritizálni, nem pedig más szemléletmódját!
Ezennel megnyugodhatsz, mert én sem kívánok több kört futni veled!
leopard26 2009 ápr. 13. - 10:38:21
(212/1097)
ha neked is ennyi gondod lenne a zsidókkal mint nekem ,szerintem nem védenéd õket ennyire!Az a baj hogy még csak össze se lehet hasonlítani a cigányokkal mert azok rögtön ölnek,a zsidók meg lassan!
pacica 2009 ápr. 13. - 10:33:28
(211/1097)
***SPOILER***a film végén meghal ***SPOILER VÉGE***
leopard26 2009 ápr. 13. - 10:19:03
(210/1097)
Mármint úgy értem egy kicsit durva amit ezzel az országgal mûvelnek!Már ne is haragudj ,de soha a büdös életbe nem védtem õket és ha lehetõség lenne rá újra,lehet hogy segítenék a megnevelésükben
leopard26 2009 ápr. 13. - 10:16:47
(209/1097)
nem kell fogékonynak lenni arra hogy felismerjük azt ,ami minket akar úgymond elpusztítani
10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 12. - 23:07:53 10/10
(208/1097)
Kedves Chief Brody!
Gondolataim egészen szörnyûek? Aggodalomra adnak okot? Brutálisak? Szerintem az Ön gondolatmenete ad okot az aggodalomra, mert úgy tûnik, hogy nem tudja értelmezni az egyszerû, magyar mondatokat. (Az enyémeket legalábbis kifejezetten nem.) Semmiféle zsidógyûlölet nem munkálkodik bennem, ez szeretném, ha mindenki számára világossá válna. Elborzaszt az, amit a s*ggfej nácik a zsidókkal mûveltek, remélem senki nem értette úgy, hogy valaha is azonosulni tudnék ezekkel a szocialdarvinista, idióta elméletekkel. Körülbelül két hónapja tanultuk történelem órán a Holocaust-ot, és végigsírtam a 10 perces bemutató-videót, bár ez gondolom senkit nem hat meg, mivel úgy tûnik, hogy ezen a fórumon én már egy zsidógyûlölõ, fasiszta, Hitler-imádó, elvetemült emberként lettem elkönyvelve...
"És felejtsük már ezt el, hogy a szemét zsidók megölték Isten fiát..." Miért, talán nem ezt tették? És nem, nem voltak szemetek, csak tudatlanok. A filmben Jézus is imádkozik értük, hogy Isten bocsássa meg vétkeiket, mert nem tudják, hogy mit tesznek.
Az enyémhez hasonló tévgyûlöletek?? Semmiféle gyûlölet nincs bennem, se tév, se valós.
"Végül megsúgom, sokaknak ha épeszû oka nem is, de indíttatása az bõven van, hogy bántsák a zsidókat, te kis naiv :)" Nem szükséges felvilágosítást adni errõl, mert annak ellenére, hogy így ismeretlenül is "kis naivnak" tart, tisztában vagyok a világban zajló kegyetlenkedésekkel és öldöklésekkel. Nem élek álomvilágban!
Végül elnézést, hogy ismétlem magam, de ezt a mondatot - "A holokamuzást is be lehet fejezni, szánalmas, pitiáner és undorító." - kérem, továbbítsa a szó kitalálójának, aki nem ÉN vagyok!!
10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 12. - 22:39:39 10/10 Előzmény perry
(207/1097)
Kedves perry!
Nem, természetesen nem minõsítheti és nem is ítélheti el egyik ember sem a másikat vallása miatt.
"Kétleném, hogy ezen el tudnál gondolkodni." Ez már önmagában is egy ítélet, de mindegy... És miért ne tudnék? Mert tizennyolc éves vagyok?
Mindemellett fontosnak tartom kiemelni, hogy a "holokamu" és az ½Isten kinyújtott büntetõ kezei½ kifejezések r*hadtul nem tõlem származnak! Utána lehet olvasni...
leopard26 2009 ápr. 12. - 20:26:39
(206/1097)
½Isten kinyújtott büntetõ kezei voltak½

Ez egy rendkívül találó mondat!!!
perry 2009 ápr. 12. - 19:00:20
(205/1097)
Kedves Jennyfer!

Minõsíthet-e egy embert miképpen vélekedik más emberekrõl, vallásokról?
Krisztus szenvedése igazolás lehet-e a "holokamura"?
Hitler Isten keze lehetett a II. Világháborúban?
Kétleném, hogy ezen el tudnál gondolkodni.

"És ezennel nem is akarom tovább feszíteni a "Holokamut", mert valóban politikai szájízt kaphat a fórum, s nem szeretném, ha ezért kiraknának a rendszerbõl. :)"
Nyugodt lehetsz, pillanatnyilag sokkal többnél sem történik veled semmi.
Heathcliff 2009 ápr. 12. - 18:31:43
(204/1097)
Hoppá. Hát ez érdekes megközelítés. Szerinted bábok vagyunk, akiket Isten dróton rángat, és bármit is teszünk, az MINDEN az Õ akarata? De akkor vajon miért imádkozott úgy Jézus: "legyen meg a Te akaratod, miképp a mennyben, úgy a földön is"? Ha egyszer minden Isten akarata, minek ezt külön kérni?
Isten nem vonta ki magát a forgalomból; de ha egyszer már beteljesedett egy prófécia (i.sz. 70-ben), akkor az nem fog újra meg újra beteljesedni és Isten nem fog újra meg újra ugyanazért büntetni. A bibliai próféciák nem valami gazdaságos újrafelhasználható cuccok. Ami betelt, az betelt. Helyette új jön. Hogy Hitlert Isten használta igazságos büntetõ eszközként, azt sürgõsen felejtsd el.
10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 12. - 17:46:12 10/10
(203/1097)
És ezennel nem is akarom tovább feszíteni a "Holokamut", mert valóban politikai szájízt kaphat a fórum, s nem szeretném, ha ezért kiraknának a rendszerbõl. :)
10/10
Jennyfer18 2009 ápr. 12. - 17:43:01 10/10
(202/1097)
Ezt a témát valóban nem a legszerencsésebb feszegetni, de ez a mondat mégis magyarázatra szorul: ½Mindaz, ami ezután következett, már nem Õrá tartozik, ahhoz Neki immár semmi köze.½ Miért? Véget ért az Ószövetség és Isten "kivonta magát a forgalomból"? Ez úgy hangzik, mint a deizmus továbbfejlesztett, logikátlanabb változata. (Bár lehet, hogy csak én nem értem.) Senki nem cselekedhet önakaratából, minden tettünk mögött isteni irányítás áll! A nácik a legkevésbé sem saját igazságszolgáltatásukat hajtották végre. Az igaz, hogy a Holocaust idején megölt zsidók többsége nem származásában, hanem vallásában volt zsidó, ez azonban nem változtat azon a tényen, hogy SENKI nem tud önszántából cselekedni, s hogy a nácik igenis ½Isten kinyújtott büntetõ kezei voltak½!
offtopic
Heathcliff 2009 ápr. 12. - 14:41:54
(201/1097)
Remélem, nem.
Heathcliff 2009 ápr. 12. - 14:21:46
(200/1097)
„Ha én csinálnám a Passiót, akkor egy két kilós nyers húscafat grasszálna végig a filmen, aztán végül feltûznék egy hurkapálcára. (Minden jog fenntartva.)”
A jogvédelemmel elkéstél: az emberiség történelme során a megváltás aktusát több milliószor játszották el pontosan így. Jézusig ez volt a bûnökért hozott helyettesítõ áldozat: egy darab nyers hús (bárány, kecske, marha vagy galamb). De büszke lehetsz - azt találtad föl újra, amit Isten (vagy egy ember, ahogy tetszik) már kitalált. (Az áldozatot általában meg is ették – a filmed kajálással végzõdne?) http://www.youtube.com/watch?v=jLZdrPwp5vs

„ha készítenek egy filmet, amely meghurcolását és különösen a kivégzését taglalja, akkor az sokkal inkább az adott korról kialakított képet tükrözi, mint azt a személyt, akit megkínoztak.”
A film lényegét szerintem is így lehetne összefoglalni: "Ecce homo"

„mi ez a Jézust ártatlanul ölték meg? Nem volt ártatlan (az a szegény Barabás)”
Barabbásról ellentmondásosan nyilatkoznak az evangélisták:
Máté: „Vala pedig akkor egy nevezetes foglyuk, a kit Barabbásnak hívtak.”
Márk: „Vala pedig egy Barabbás nevû, megkötöztetve ama lázadókkal együtt, a kik a lázadás alkalmával gyilkosságot követtek vala el.”
Lukács: „…Barabbást! Ki a városban lett valami lázadásért és gyilkosságért vettetett a tömlöczbe.”
János: „Ez a Barabbás pedig tolvaj vala.”

„sõt a fáma szerint magára vette mindenki bûnét, vagyis éppen õ volt mindenki közül a legbûnösebb.”
Igen. Mindenért Õ felel, mindenért Õ a felelõs. A kereszthalállal közölte: tudjuk meg mi is, ami kezdettõl fogva van. Éppenséggel épp ez hitelesíti, mint Istent. Mert mégis milyen isten az, aki nem vállal felelõsséget? Aki csak utasít meg számonkér, ha baj van, másokra mutogat: nem én voltam, hanem Lucifer…Miért is kéne akkor a „seggét nyalni”, ahogy leopard fogalmazott?
Pont a felelõsségvállalása miatt biztos, hogy nem emberi agyszülemény. Mert az ember miért azt ültetné a vádlottak padjára, akitõl segítséget remél? Akihez reméli, hogy valami módon köze lehet? Ha az Isten a vádlottak padján van, akkor hol van az ember?
Mindebbõl az következik, hogy vagy direkt istengyalázó sátánisták írták az újszövetséget, akik kéjelegtek a „bûnös isten” kínhalálának leírásában – vagy mégis ez az igazság. Mert szimpla vallásos, konformista elmék ilyesmit nem találnak ki, az holtbiztos.

„Egy barbár kor barbár szereplõi meg aztán nagyon összetett személyiségek lehettek”
Azok voltak. Meglehetõsen nehéz a jellemábrázolást észrevenni a Bibliában, és gyakran tényleg csak ilyen benyomásaink lesznek: „Karakterek a szó többdimenziós értelmében nincsenek: a farizeusok aljasok, a zsidó nép ostoba, vérszomjas és manipulálható, Pilátus gyáva, Heródes feslett..” De ha sokáig szemléljük, akkor ellentmondásos és összetett emberképet találunk az Írásban. A barbár korban élt Pál pl. nem lógna ki a mai nagyvárosi kultúrán felnõtt, globalizmuson szocializálódott, okos és ingerült, távolságtartó és nehezen kötõdõ emberek közül. Agresszívebb és magányosabb volt, mint az átlag. Mellesleg zseniális koponya.
És különben: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=70377

„Google tárolt változata attól még õrzi egy darabig.”
Nem õrzi. Kár, mert az utsó részt nem olvastam.
Heathcliff 2009 ápr. 12. - 14:20:56
(199/1097)
Tetszik, amiket írsz, ezt kivéve: "A zsidó nép már megkapta méltó büntetését a második világháborúban, a Holocaust idején" Mert ez nagyon butaság. Nem tudom, miért gondolod, de jó lenne, ha te is és mindenki megjegyezné: EZ NEM IGAZ!!!!!!!!!!!!!!! A második világháború vérengzésében SEMMILYEN ISTENI IGAZSÁGSZOLGÁLTATÁS NEM VOLT, HITLERÉK NEM ISTEN AKARATÁT TELJESÍTETTÉK, nem az Õ büntetését hajtották végre!!!!!!!!!!!!!!!!!
(Akármilyen gagyi is a sok felkiáltójel és a nagybetû használata, most nem érdekel).

Az igaz ugyan, hogy Jézus nagyon durva büntetést prófétált a zsidóknak:
Magatok ellen tesztek bizonyságot, hogy fiai vagytok azoknak, a kik megölték a prófétákat. Töltsétek be ti is a ti atyáitoknak mértékét! Kígyók, mérges kígyóknak fajzatai, miképen kerülitek ki a gyehennának büntetését? Annakokáért ímé prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök én hozzátok: és azok közül némelyeket megöltök, és megfeszítetek, másokat azok közül a ti zsinagógáitokban megostoroztok és városról-városra üldöztök. Hogy reátok szálljon minden igaz vér, a mely kiömlött a földön, az igaz Ábelnek vérétõl Zakariásnak, a Barakiás fiának véréig, a kit a templom és az oltár között megöltetek. Bizony mondom néktek, mindezek reá következnek erre a nemzetségre. Jeruzsálem, Jeruzsálem! Ki megölöd a prófétákat és megkövezed azokat, a kik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyûjteni a te fiaidat, miképen a tyúk egybegyûjti kis csirkéit szárnya alá; és te nem akartad. Ímé, pusztán hagyatik néktek a ti házatok.

Nos, ez a prófécia nagyon hamar be is telt: Titus 70-ben megostromolta és lerombolta Jeruzsálemet, több százezer ember halt meg, akár egymilliót is elhurcoltak rabszolgának, Heródes templomának még az alapját is lerombolták, hogy a kövek közé folyt olvadt aranyat kikaparják. A megmaradtak szétszéledtek. Ezzel az iszonyatosan kegyetlen háborúval (forrás: Josephus Flavius) az Úristen gyakorlatilag végképp lezárta az Ószövetséget, a zsidó néppel való külön történetét. Mindaz, ami ezután következett (és a második világháború elõtt még rengeteg pogrom, gyilkosság, üldözés volt a zsidó vallásúak ellen) - már nem Õrá tartozik, ahhoz Neki immár semmi köze. Fõképp, hogy akiket a második világháborúban zsidóként megöltek, sokkal inkább csak a vallásuk vagy identitásuk, és nem a származásuk szerint voltak zsidók. (Az ún. 'sémita vonások' pont nem sémiták).
Vagyis: az valóban igaz, hogy senki ne tartsa "bûnös népnek" a zsidókat; de ne is gondolja senki, hogy a nácik Isten kinyújtott büntetõ keze voltak.
Angel20 2009 ápr. 12. - 13:11:36
(198/1097)
Jennyfer, nagyon értelmes lány vagy, meg kell, hogy jegyezzem. És teljesen egyet értek veled.
A filmhez pedog annyit, hogy engem a vége fogott meg a legeslegjobban. Mikor Isten könnycseppje lehull az égbõl, egyszülött fiáért.