Téma: A Passió

movieking 2008 júl. 08. - 15:44:40 Előzmény kaizer chiefs
(117/1097)
A passió dvd-n két befejezés közül választhatsz..az egyikben meghal Jézus a másikban meg nem...tök jó...
kaizer chiefs 2008 júl. 02. - 10:10:37
(116/1097)
Na ez igazán hirhedt film. Én azt gondolom, hogy nem ér sokkal többet a manapság divatos darabolós meg vérben tobzódó horroroknál.
maggie 2008 júl. 01. - 15:58:56
(115/1097)
Én még mindig nem láttam a filmet, de én is - ahogy azt valaki írta az elején - sok-sok képet láttam róla meg videórészleteket, meg sokat hallottam róla, szóval olyan mintha már megnéztem volna.
De most ahogy olvasom a hsz-okat meg már 4 év eltelt azóta, hogy elõször vetítették, most már megnézném, mert akkor még nem mertem volna. Most már merném.

Egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy túlontúl brutális. Szerintem is! Ki van sarkítva az egész, nem kellett volna ennyire véresre csinálni. Mel Gibson a látványosságra helyezte a hangsúlyt, ami valóban nagy hatást gyakorol az emberekre, de a lényegrõl leveszi a hangsúlyt. Mert a lényeg nem is az, hogy HOGYAN szenvedett értünk Jézus, hanem hogy szenvedett és pont. Ennyi a lényeg! Az a baj, hogy a lényeget kevesen értik, mert még homályosan látunk. De majd eljön a nap, amikor a fátyol lehullik a szemünkrõl és mindent érteni fogunk.

Én mindenesetre a Jézus-filmek közül a Jézus élete címû 1979-es filmet ajánlanám mindenkinek. Nincsenek benne túlzások, minden a helyén van, a keresztrefeszítéses jelenet se túl durva, de nem is túl lájtos. A zene benne nagyon jó és a narrátor is, aki Sinkovits Imre.
10/10
GörögNecsi 2008 máj. 12. - 22:16:28 10/10
(114/1097)
Mel Gibson kiváló színész és kiváló filmrendezõ lett!
Csodálkoztam rajta hogy elkezdett hinni és hogy a hite megnyilvánuljon, minden erejébõl olyan filmekre kezd koncentrálni mint pl a Passio, meg is kapta érte a támadásokat de ez evvel jár! Aki vállalja azt hogy hisz Istenben és szembesíteni akarja az emebreket a valósággal azt bántják,mert a világban van a gonosz!!!
Amikor apámmal néztük a filmet akkor mindketten sírtunk és jajgattunk fájdalmunkban mert figyelembe kell venni azt hogy Jézus nem csak attól szenvedett hogy verték, hanem azért is mert magára vette a világ bûneit!
Azért fordult mindenki Jézus ellen mert a gonosz erõsen jelen volt és befolyásolta az embereket,mert azok abban bíztak hogy harc árán fog megszabadulni a zsidó nép,de mivel Jézus fõ törvénye a szeretet ezért nem lehet kiontani vért a szabadságért, mert az erõszak erõszakot szül!
Én megvagyok gyõzõdve hogy ami történt a biblia szerint, annak meg kellett történnie,mert csak így válthatta meg az emebreket Jézus úgy hogy alászált a Pokolba és megfosztotta a Sátánt hatalmának nagy részétõl hogy az emebri lelkek könnyebben jussanak be a mennybe.
A Sátán azért hajtott Jézus halálára mert azt gondolta hogy majd ha lemegy hozzá a pokolba akkor legyõzheti, de súlyosan melléfogott mert Jézus bûntelen volt!
Aki hisz Istenben,annak ez a film kötelezõ darab hogy megértse, mit szenvedett nagyvonalakban Jézus az emberekért, hogy Jézus mindenkinek megbocsájt aki segítségül hívja õt, mert lehet hogy keresztre feszítették, de feltámadott és megdicsõült testben felment, ott ül az atya jobbján, és újra eljön dicsõségben, ítélni élõket és holtakat és országának nem lesz vége.... :)
Mel Gibson csak így tovább!!! :D
10/10
Silent Warrior 2008 ápr. 28. - 20:48:30 10/10 Előzmény ahmed rasim
(113/1097)
"sztem ez nem film! ez tömény szenvedés és ordítás...elhiszem hogy Jézus mi értünk szenvedett meg halt meg meg,de ezt nem szabadna vászonra engedni,akit érdekel a téma,az ugyis kezébe veszi a Bibliát és elolvassa a szenvedéstörténetet!"

Nem szabadna vászonra engedni??? Manapság annyi mocsok, borzalom, szánalom és erkölcstelenség kerül a vászonra, hogy az nem igaz! Lehetne sokminden ellen tiltakozni! De most, itt ez nevetséges! Számtalan Jézus-film készült, ami eléggé "light"-osan mutatta be Jézus szenvedését! Akinek ez kell, nézze az ilyet, de attól még a Gibson-féle áll közelebb a valósághoz! Sokkal közelebb!
És az a sok szerencsételen, akit nem érdekel a "téma", az ne nézze meg!!!
Grishnak 2008 márc. 24. - 20:44:54 Előzmény cherry baby
(112/1097)
Jézus nem a papoknak "kavart be" hanem az egész zsidó vallásnak. Aki ismeri (én nem annyira jól mint lehetne) az tudja h tele van szabályokkal, és Õ ezeket mellõzte. Szóval a papságnak ehhez semmi köze, ráadásul 1 zsidó rabbit nem hasónlítgatnák 1 keresztény paphoz. Remélem senki nem érez semmi antiszemitizmust a mondandómban ( csak mert van aki meglátja a zsidó kifejezést leírva és már anyázik).
ahmed rasim 2008 márc. 24. - 10:32:50
(111/1097)
Azok akiknek tetszik,ne haragudjanak,meg de sztem ez nem film! ez tömény szenvedés és ordítás...elhiszem hogy Jézus mi értünk szenvedett meg halt meg meg,de ezt nem szabadna vászonra engedni,akit érdekel a téma,az ugyis kezébe veszi a Bibliát és elolvassa a szenvedéstörténetet! Pedig 2X is adtam neki esélyt,de nem birtam!
Gonda 2008 febr. 25. - 16:28:34
(110/1097)
Üzenet egy illetékesnek. Csak õ értheti. Ide illik, mert az Istenrõl szól.: Ha nincs világmegváltás, ahogy te képzeled, akkor ne legyen jóslat sem? A Mindenható Úr Isten majd eldönti, hogy ki hova tartozzon! He-he-he. Igaz? A jót el kell rontani, és ha már nem teljesen olyan, mint volt, akkor még jobban el lehet, mert akkor már mindegy? Mi van? Összevesztek rajtam? Mitõl vagy ennyire ügybuzgó? Csak nem a szeretet? MINDEN ÚGY TÖRTÉNIK, AHOGY AZ ISTEN AKAJA! IGAZ? "Úgy fogsz szenvedni, mint egy állat! Nagyon fogsz szenvedni, de majd utánna a Menyországba jutsz. Már mindent elintéztem. És akkor majd a képed alá írják, hogy "Íme az Ember.""
9/10
SandroVM 2008 febr. 19. - 16:40:53 9/10 Előzmény albert_1988
(109/1097)
A végefelé volt egy zene, amit nagyon nem találtak el. Egyébként nagyon jó film. Nem is értem miért tetszik ennyire. Az egyik jelenet elég hosszúra sikeredett, de pont ezért volt jó. Addig-addig büntették, hogy az már nekem fájt. Ergo, ez a hatás...
10/10
albert_1988 2008 febr. 13. - 15:15:44 10/10
(108/1097)
Szerintem nagyon jó film volt, megfelelõ drámával, zenével és képekkel. A vágással sincs semmi probléma. Nagyszerû rendezés, hiteles ábrázolás, bár a Biblia önmagában nem érdekel, de nálam nem szempont, hogy a legapróbb részletig klappoljon a film. 10/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 21. - 12:40:38
(107/1097)
Sokminden nincs a szenvedéstörténetben, amit Gibson szemérmetlenül, és nyilvánvalóan az elborzasztás fokozása érdekében, egyébként meg indokolatlanul belecsempészett a filmjébe. Pl. Jézus karjának kitörése, A kereszt arcraborítása a porba, rajta Jézussal, a legdurvább ferdítés a szögek visszakalapálása, nem kell taglalnom, miért.
A vallási hszok meg igencsak elfajultak. Valaki itt kerek perec kijelentette, hogy Jézus nem volt zsidó ??!!??
*Bátorszív* 2007 dec. 20. - 09:59:49
(106/1097)
...Hát nincs mese!... Most nagyon egyetértek Veled...! ;):)
*Bátorszív* 2007 dec. 20. - 09:56:59
(105/1097)
...Bocsánat,(helyesebben) Te csak 'finoman' :) utaltál 'valamire', de Én vettem a bátorságot, és ezt markánsan ki is fejtettem...!(!)

...Remélem nem feddsz meg érte...! :)
*Bátorszív* 2007 dec. 20. - 09:41:46
(104/1097)
Tévedsz, kedves csillagvirág!:) Ez egy mûvészileg elhibázott film...Pedig lehetne akár remekmû is..., de ezen kár is sopánkodnunk, mert nem az...! -Ha visszaolvasol láthatod, hogy dióhéjban elmondtam már a véleményemet, úgyhogy ezt ezennel mellõzném...!
Viszont amit a történelmi Krisztusról, és tanainak a középkori Római Katolikus Egyház által eltorzírott, megcsúfolt, meggyalázott, aljas módon népbutítássá degradált dogmatikájáról írsz, -- amivel anno dominie az antihumánus gaztetteit - úgymond- szentesítette(!), és amivel többekközött hatalmas kárt tett az emberiség progresszív fejlõdésében...Majdhogynem ezeregyszáz'éves szellemi sötétségbe taszítva Európát...-- azzal totálisan, és mélységesen egyetértek...!!!
...És igen'is nyissunk hitvitát! ... Miért ne...??!!...

...Én állok elébe...!(!) :)
cherry baby 2007 dec. 20. - 08:29:02
(103/1097)
A Stigma c. film. az igen. az bemutatta, miért is vannak a papok. nem kellenek. ha valaki hisz, nélkülük is hisz. Koppány is ezt vallotta, Istvánnal jól befürödtünk. Idehozta a külföldieket Koppány ellen. Ugyanezt csinálták amikor a ruszkikat idehozták. A papok a legnagyobb politikusok és gyalázatos amit csinálnak. Jézus ugyanezt vallotta, ezért mondták Isten tagadónak. Pedig nem volt az. Csak megtanította az embereket arra, hogy papok nélkül is lehet hinni. a papok csak dumálnak. de te saját magadért még tehetsz is ha van hited.
kocamama 2007 dec. 19. - 09:37:33
(102/1097)
Az nem baj, hogy pénzt kérnek érte, inkább az a gond, hogy nem teljesítik küldetésüket. A film szerintem nem jó, a kálvária történetének ilyen naturális bemutatása olcsó hatásvadászat lett.
cherry baby 2007 dec. 19. - 08:44:21 Előzmény Obi1
(101/1097)
Pont a vatikánnak nem igazán volt jó, hogy Jézus létezett. hisz jól bekavart a papoknak. Jézus nem kért adót azért, hogy megkereszteljen, vagy meg gyógyítson. egyház adót viszont sokan fizetnek.
cherry baby 2007 dec. 19. - 08:40:25 Előzmény zotyo65
(100/1097)
Jézus nem volt zsidó. a zsidók nem keresztelkednek és nem keresztelnek. és zsinagógába járnak nem templomba. ráadásul Jézus tagadta a templomokat és papokat (akárcsak én) Azért mert valaki izraelbe születik, nem jelenti azt, hogy zsidó.
damien 2007 dec. 11. - 20:26:16 Előzmény k11zoltan
(99/1097)
jajj, az nagyon nagy volt, Cartman hogy nyomja a német szöveget és egész kis sereget szervezett, ami a zsidók kiírtására "szakosodott" :D persze azt hitték, hogy a passio fan club tagjai :D
pozsizsuzsi 2007 dec. 11. - 16:12:33
(98/1097)
Nem. Hanem amikor a dagi srác, Cartman, lefagyasztja magát, hogy kibírja a kedvenc játéka kiadásáig hátralevõ pár napot, és valamikor a jövõben olvasztják ki. A jövõbeli béke, ami abból következett, hogy elutasították isten létezését, rövid életû volt, különbözõ pártok, minimális névkülönbséggel harcolnak egymás ellen, a béke jegyében, ki a jobb ateista. Én viszont ezt a passiós részt nem láttam... :(((