Téma: A Passió

szisz 2006 ápr. 15. - 12:56:04
(17/1097)
Borzalmas ez a film! Én is kíváncsi voltam rá, de az egész egy másfél órás vérfolyás. Tisztára abszurd! Nagyon el van túlozva. pl.: Szerintem nem lehet hogy egy ember ennyit szenved, és nem ájul el, vagy hal meg közben. Egy nagy habi ez a film!
Newcastle United 2006 ápr. 15. - 11:56:52
(16/1097)
Naturalista módon ábrázolta Mel Gibson Krisztus szenvedését, de azért a korbácsolós jelenet nekem is egy kicsit túlzás volt.
Legjobban az tetszett, hogy a rendezõ megpróbált végig bibliai alapokon maradni.
A film összeségében egyedi alkotás, mind az eddig készült Krisztus-filmek között, mind a megszokott mûanyag ízû hollywoodi filmek között.
kolibri 2006 ápr. 15. - 11:36:18
(15/1097)
Sziasztok! Annak ellenére, hogy nagyon kíváncsi voltam rá, nem bírtam végignézni. Annyira gyomorforgató részek voltak benne, ami szerintem iszonyatos túlzás volt. Lehet, hogy ez történt valójában, de nem számítottam rá, hogy ennyire durva lesz. Mel Gibson szerintem kicsit túllõtt a célon, túl nagyot akart csinálni. Nekem nem jött be.
Thonuzaba 2006 ápr. 15. - 00:02:52
(14/1097)
Szerintem az emberi szenvedést kevesebb brutalitással is meg lehetett volna mutatni. Kissé érthetetlen a számomra, hogy egy végkimerülés szélén lévõ agyongyötört ember kereszcpielés közben elesik, majd szinte felpattan és megy tovább. Itt jobban ki lehetett volna domborítani Jézus elesettségét. Maia Morgenstein és Monica Bellucci szerepe nagyon sematikus, a keresztet cipelõ Krisztus környékén ólálkodó sátán szerintem felesleges, inkább a kereszthalál elõtt ("miért hagytál el engem") kellet volna hangsúlyosabbá tenni. A visszaemlékezések lehettek volna egy kicsit részletgazdagabbak és mélyrehatóbbak is.
Newcastle United 2006 ápr. 14. - 17:02:54
(13/1097)
Furdalt a kíváncsiság és a dolog végére jártam. Felhívtam a TV2-t, neked volt igazad, mert mindkét filmet õk adták. Rákérdeztem A passióra és azt mondták, hogy ez is megszakítás nélkül lesz.
simondi 2006 ápr. 14. - 14:55:19
(12/1097)
Nem, 100%-ig a Tv2 adta mindkettõt mert videóra vettem és Tv2rõl vettem fel!
Newcastle United 2006 ápr. 14. - 11:33:55
(11/1097)
Emlékeim szerint a Schindler listáját és A zongoristát az RTL Klub adta.
simondi 2006 ápr. 14. - 11:33:08
(10/1097)
Bocsesz! Javítok! Schindler listája
simondi 2006 ápr. 14. - 11:30:41
(9/1097)
Sziasztok!
Biztos hogy nem lesz megszakítás! Így reklámozták a Schilndler listáját és a Zongoristát is és azokat is leadták megszakítás nélkül!! Szóval 100% hogy nem lesz!! Egyébként én nem tudom hogy megnézzem - e! Már amikor a bemutatót láttam hát nem nagyon néztem oda, de igazából meg megnézném mert nagyon sokat hallottam róla! Nem tudom mit csináljak.......
Üdv:Dia
janos561 2006 ápr. 14. - 09:33:54
(8/1097)
szerintem bisztos hogy lessz egy pár reklám
Atee 2006 ápr. 13. - 20:50:16
(7/1097)
Sziasztok!
Igen bár még nem láttam a filmet de annyit hallottam róla meg annyi képet láttam h ez felér 1 megnézéssel ;)
Majd a film után leírom a véleményem de ahogy ismerem az eredeti történetet meg a film rszleteit, véleményem szerint az abszolút vallástalanokat is elgondolkodtattja ez a történet, és soxor a zûrös/bûnös hétköznapokon jól esik 1 ilyen nagy hatással bíró filmet megnézni!
Newcastle United 2006 ápr. 12. - 14:43:10
(6/1097)
Kíváncsi leszek, hogy megszakítás nélkül lesz-e.
kisjoda 2006 ápr. 09. - 13:45:09
(5/1097)
nekem is tetszik a film elsõnek moziba láttam de azt montam többet nem nézem meg mert annyira megfogott valahol bent hogy nem tudtam jó 2 órát beszélni sem.
de ahogy bánntak a fõszereplõvel az kegyetlen, de persze ez van mindenhol az emberben ha erre a filmre gondol. nagyon jo hogy pont Húsvét elõtt lesz vettítve valahogy én is igy néztem meg a moziba.tele van szenvedéllyel amikor nézem szinte én is ugy érzem mintha én is szenvednék . egy szóval NAGYON JÓ A FILM.
Newcastle United 2006 ápr. 09. - 00:14:05
(4/1097)
Szerintem is remekmû. Még hatásosabb, hogy arámiul, héberül és latinul beszélnek benne. Csak a hollós jelenet nem tetszett, abszolút felesleges volt.
noncsika 2006 febr. 03. - 13:29:05
(3/1097)
Hello !

Egyetértek a véleményeddel. Jó, erõteljes, igényes.
Szerintem csak így van értelme megcsinálni ilyen témakörû filmet. Õszintén szólva engem már a Rettenthetetlen címû filmmel kapcsolatban is meglepett a Mel Gibson, mint rendezõ. De hát itt aztán teljesen. Amúgy a fõszereplõ, Jim Caviezel szuper választás volt. Van abban az emberben valami titokzatos amúgy is. Mellesleg nem tudom láttad-e már ezen a filmen kívül. Tök másképp néz ki. Kék szem, pici formás orr...
Érdekes, hogy meg tud változni az ember arca az orra formájától és a szeme színétõl. (Pl. Madonna is tök más lett az Evitában, amikor a világos szemére felpattintottak sötétbarna kontaktlencsét.)
Elmondok egy személyeset. Miután megnéztem otthonomban DVD-n (sajnos, pedig moziban akartam) a Passiót, nekiszaladtam véletlenül az üvegasztalnak, de annyira, hogy elszakadt a nadrágom és akkora seb keletkezett a lábamon, hogy csuda. Nem furcsa? Tudom, hogy hülyeség, de akkor is, olyan érdekes, hogy pont akkor esett meg ez velem, mintha azért történne, hogy hadd szenvedjek én is.
Szóval szerintem remekmû ez a film.

Szia;
noncsika
noncsika 2006 febr. 03. - 13:24:20
(2/1097)
Hello !

Egyetértek a véleményeddel. Jó, erõteljes, igényes.
Szerintem csak így van értelme megcsinálni ilyen témakörû filmet. Õszintén szólva engem már a Rettenthetetlen címû filmmel kapcsolatban is meglepett a Mel Gibson, mint rendezõ. De hát itt aztán teljesen. Amúgy a fõszereplõ, Jim Caviezel szuper választás volt. Van abban az emberben valami titokzatos amúgy is. Mellesleg nem tudom láttad-e már ezen a filmen kívül. Tök másképp néz ki. Kék szem, pici formás orr...
Érdekes, hogy meg tud változni az ember arca az orra formájától és a szeme színétõl. (Pl. Madonna is tök más lett az Evitában, amikor a világos szemére felpattintottak sötétbarna kontaktlencsét.)
Elmondok egy személyeset. Miután megnéztem otthonomban DVD-n (sajnos, pedig moziban akartam) a Passiót, nekiszaladtam véletlenül az üvegasztalnak, de annyira, hogy elszakadt a nadrágom és akkora seb keletkezett a lábamon, hogy csuda. Nem furcsa? Tudom, hogy hülyeség, de akkor is, olyan érdekes, hogy pont akkor esett meg ez velem, mintha azért történne, hogy hadd szenvedjek én is.
Szóval szerintem remekmû ez a film.

Szia;
noncsika
10/10
goettchen 2006 jan. 30. - 08:43:43 10/10
(1/1097)
Jó és erõteljes film. Célja a figyelemkeltés, ami bejött neki, de igényes is egyszerre.