Téma: A pokolból

offtopic
Anditos 2008 júl. 24. - 12:09:24
(54/174)
Csak az olyan nehézfejûek kedvéért, mint amilyen én is vagyok. :-)
offtopic
Anditos 2008 júl. 24. - 12:08:22
(53/174)
A végén hogy "ezt az elméleted de miért.. nem lehetetlen elképzelni" mondatban az "elméleted" miatt hittem, hogy mégis nekem írta az egész hsz-t. Mert hogy ezt én írtam. Az télleg nem jutott eszembe, hogy ha az eleje nekem íródott, meg a vége is, akkor a közepe lehet, hogy másnak. :-)
De már értem, hogy mit nem értettem. :-)
Téma lezárva.
OrRo 2008 júl. 24. - 12:02:49
(52/174)
oksa sry majd legközelebb figyelek rá:P
Amshel 2008 júl. 24. - 12:01:39
(51/174)
Bocs de sztem ezt azért ki lehetett következtetni mert látszott hogy kgyudi húzta fel magát és õ mondta h nem ért magyarul:) csak picit zavarosan irta
Anditos 2008 júl. 24. - 12:01:15
(50/174)
A jövõben szerintem a Two In One tipusú hsz-eket ne alkalmazd, mert nem fogjuk tudni, melyik mondatot kinek szántad. :-)
OrRo 2008 júl. 24. - 11:56:48
(49/174)
nem neked azért irtam mert tetszett a ragozás a többi kgyurinak ment :) sry
offtopic
Anditos 2008 júl. 24. - 11:55:42
(48/174)
Hát ezt most nem nagyon értem ám, de mindegy. Hogy miért írtad ezt, és miért nekem. :-)
Ugyanis nem húztam fel magam semmin (ahhoz ez a dolog kevés), és éppen hogy veled értettem egyet mindenben. Ha nem ez derült volna ki a hsz-eimbõl, akkor nem jól fogalmaztam, sajnálom.
Nem akarom ám tovább ragozni, de még egy valamit azért tisztázni szeretnék, mert úgy látom, ebben sem voltam világos: persze hogy értesz és tudsz magyarul. Ha elolvasod figyelmesen még egyszer a hsz-emet, amit gyurinak írtam, akkor kiderül, hogy pont ezt írtam neki.
Amshel 2008 júl. 24. - 11:52:33
(47/174)
Na.. akkor most tisztázuk sztem azért nem lehet áligazság hazug terjesztésének nevezni mivel nem irják nem emlitik hogy köze lenne az igaz valós történethez de lehet hogy valamelyik része télleg úgy volt.
OrRo: te meg ha nem érted inkább hagyd mert láttod milyen zûr lett belõle
OrRo 2008 júl. 24. - 11:46:21 Előzmény Anditos
(46/174)
Ezt szépen beragotad.. de amugy egy szóval sem mondtam h nem értek veled egyet.... te huztad fel magad.
Amugy én is láttam azt a dokumentum filmet ami nyomon követte
és képzeld értek és beszélek magyarul és ahogy elöttem is mondták mivan ha igy történt... mai világban is vannak olyan dolgok amit probálnak elsunyogni...
"Én értem, mit nem ért, mert én sem értettem," erre csak azt hogy ne ragozzuk mert ezt elolvasni:D
de értem mire gondolod... ezt az elméleted de miért.. nem lehetetlen elképzelni
Anditos 2008 júl. 24. - 08:29:59
(45/174)
Ez egy film. És mint a filmek nagy része, kitalált történet, mese. Én legalábbis így néztem a Pokolból-t. Nyitott vagyok minden lehetséges verzióra, és jól szórakoztam rajta, anélkül, hogy mélységeket kerestem volna benne. És már miért ne lehetett volna akár így is? Inkább egy soha ki nem derített sorozatgyilkosság, mint hogy kiderüljön, hogy ki volt Hasfelmetszõ Jack. Hát láttunk már ilyet a valóságban is.
kevinspéci 2008 júl. 24. - 08:19:07
(44/174)
Ez a történet (vagy valami hasonló) szerinted mért nem elképzelhetõ? Ott voltál?

Ez a sztori ugyanúgy egy lehetséges megoldás, mint sok másik. Mondjuk, hogy egy elmebeteg járta akkoriban London utcáit, aki levelet írt, torkot vágott s boncolt, mikor kedve szottyant hozzá.
2/10
kgyuri0 2008 júl. 24. - 01:49:49 2/10 Előzmény Anditos
(43/174)
Természetesen azért, mert a cím nem „Hasfelmetszõ jack igaz története” attól még sugallhat téves elképzelést, amit én olyan súlyosnak ítélek, hogy „áligazság hazug terjesztésének” nevezek. Tényleg nem értem, mit lehet ezen nem érteni!
OrRo ezt írta: „mi ez az áligazság hazug? sry de nem tudom nyomon követni”, szerinted nekem ezt kellett volna megértenem!
Na ne izéljetek má!
Áligazság az ami arrogáns és pöffeszkedõ módon elhitetni igyekszik magáról, hogy valószerû és elképzelhetõ. Ennek terjesztése eleve hazug dolog, azzal hogy hazug terjesztésnek neveztem, hangsúlyoztam a hazug mivoltát. Mi ezzel a baj?
offtopic
Anditos 2008 júl. 23. - 15:31:57
(42/174)
Én értem, mit nem ért, mert én sem értettem, miért írtad azt, amit, (de erre már reagáltam lentebb), és éppen hogy te tettél úgy, mintha nem értenéd, hogy õ mire céloz. Mert nyilvánvaló, hogy beszél és ért magyarul.
Anditos 2008 júl. 23. - 15:27:58
(41/174)
Kb 15 évvel ezelõtt leadott a tv egy 2 vagy 3 részes brit minisorozatot Hasfelmetszõ Jack-rõl. Azt hiszem, ez is volt a címe. A tényekre alapozták a forgatókönyvet, minden szereplõ hiteles volt. Bár a végére természetesen nem derült ki, ki is volt a gyilkos, mégis lebilincselõen izgalmas volt követni a nyomozást. Emlékszem, hogy a felügyelõt egy helyes bajuszos fickó játszotta. :-) Itt a port.hu-n nem találtam meg a filmet. Ha valaki felismerte, mirõl beszélek, lécci szóljon.
Anditos 2008 júl. 23. - 15:13:08 Előzmény kgyuri0
(40/174)
Akkor lenne "áligazság hazug terjesztése", ha az lett volna a címe, hogy pl "Hasfelmetszõ Jack igaz története". Bár nem én készítettem a filmet, szerintem távol állt tõlük, hogy "hazugságokat" terjesszenek, alapul vettek egy rejtélyt, és körítettek köré egy történetet, mint annyi más filmben. Pusztán szórakoztatás céljából. Én nem érzem úgy, hogy átvertek volna. :-)

Amúgy sajnos nekem sem volt meglepetés a gyilkos kiléte, jó hangfelismerõ vagyok. :-)
2/10
kgyuri0 2008 júl. 23. - 14:32:28 2/10 Előzmény OrRo
(39/174)
OrRo!
Ha neked annyira tetszett a film, rendben van, nem értsz egyet velem!
De megjátszani, hogy nem érted azt, hogy „áligazság hazug terjesztése”, mint ha nem tudnál magyarul!
Mire jó ez?
offtopic
OrRo 2008 júl. 23. - 12:58:14
(38/174)
milyen kedvesen oda irtad a mosolygo fejet:))
kire gondoltál ?:)
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 23. - 10:41:12
(37/174)
A selytettem továbbra is seJtettem! Bocsi.
kevinspéci 2008 júl. 23. - 08:05:23
(36/174)
Ja, még valami: kifejezetten tetszik a cím. Végre nem a "fõhõs" nevét sütötték el a készítõk, s honfitársaink se próbáltak "bravúroskodni".
kevinspéci 2008 júl. 23. - 08:03:18
(35/174)
SPOILEREK lesznek benne - meneküljön, aki nem látta még!

Szerintem jól el van találva a hangulata. Ez a nagyvárosi (nem kisvárosi, mint az 1. hsz-ban) környezet, a rengeteg szûk utcácskával, sikátorral; szajhák, bûnözõk tömkelegével nagyon nyomasztólag hat.

A zene, a látvány nívós, a fényképezés nem bravúros, de szerintem nincs különösebb gond vele. A történet érdekes, de Depp nyomozása szerintem nincs túl jól kibontva. Egész végig csak a hullákat nézegeti. (Gyakorlatilag elolvas egy darab könyvet, amibõl rögtön rájön, ki a hunyó... Aki a szembesítéskor egybõl vall...)

Számomra a csúcspont egyértelmûen az a jelenet, amelyben leleplezõdik Jack. Még most is beleborzongok abba a technikai megoldásba, amelynek során szinte Holm egész szemét feketévé varázsolták. S mellé az a valóban pokolbéli arckifejezés meg a suttogás.

Ez utóbbi számomra gyenge pont. Nem tudom, hányan tudták már a film elejétõl, kicsoda Jack, de én mint elég jó hangfelismerõ, már az elsõ elsuttogott mondatai után rájöttem. De ez sajnos az én bajom. :)

Nálam 9/10.