Téma: A Profi

10/10
Bobo90 2012 ápr. 14. - 09:29:29 10/10
(66/166)
Zene miatt 10-es film.
10/10
DarkGirl 2012 ápr. 10. - 08:56:56 10/10
(65/166)
Nagyon jó film volt. 10/10
black box 2012 ápr. 10. - 00:48:27 Előzmény olahmiki1959
(64/166)
Nem láttam ma este a teljes filmet, így nem tudom, hogy a Filmmúzeumon is kimaradt e a szóba hozott jelenet, a hozzászólásod még a film kezdési idõpontja elõtt íródott. Viszont hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem is nemrégiben amikor az RTL-en Az utolsó szamurájt néztem. Természetesen nem ismerem a szó szerint a filmet, de úgy tûnt, hogy mondatok maradtak ki, többször néhány másodperccel "észrevétlenül" megcsonkítva a filmet. Ha nem tévedek és valóban megvágták, akkor meg nehezen tudom elképzelni, hogy vették volna a fáradságot és ezt mondjuk esztétikai szempontok alapján tették, csakis anyagi motivációik lehettek. Azt tudom feltételezni, hogy a reklám érdekében kellett több idõ. A film kezdési idõpontja, eredeti hossza, a következõ mûsor kezdési ideje alapján kb. 20-25 perc reklámra, mûsorelõzetesre lett volna lehetõség. Nem ültem stopperrel a tévé elõtt, de hogy ennél lényegesen hosszabb volt arra mérget veszek. Megteheti e egy tv csatorna, hogy bármilyen ok miatt megvág egy filmet, nem volnának ennek jogi korlátai? Másik kérdés: Kit lehet így átverni, ha errõl van szó
Garas szinkronra nem emlékszem, de Gátival nekem nincs bajom. Arra példát persze nem tudok mondani, hogy egy új szinkron jobb lett volna a réginél. Viszont a virág küldöncnél meglepett, hogy nem a Harkányi Endre hangját hallom. Csak a karakterek hasonlósága miatt lett volna, vagy mégis csak rémlene valami, nem tudom
black box 2012 ápr. 10. - 00:47:30
(63/166)
Nem láttam ma este a teljes filmet, így nem tudom, hogy a Filmmúzeumon is kimaradt e a szóba hozott jelenet, a hozzászólásod még a film kezdési idõpontja elõtt íródott. Viszont hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem is nemrégiben amikor az RTL-en Az utolsó szamurájt néztem. Természetesen nem ismerem a szó szerint a filmet, de úgy tûnt, hogy mondatok maradtak ki, többször néhány másodperccel "észrevétlenül" megcsonkítva a filmet. Ha nem tévedek és valóban megvágták, akkor meg nehezen tudom elképzelni, hogy vették volna a fáradságot és ezt mondjuk esztétikai szempontok alapján tették, csakis anyagi motivációik lehettek. Azt tudom feltételezni, hogy a reklám érdekében kellett több idõ. A film kezdési idõpontja, eredeti hossza, a következõ mûsor kezdési ideje alapján kb. 20-25 perc reklámra, mûsorelõzetesre lett volna lehetõség. Nem ültem stopperrel a tévé elõtt, de hogy ennél lényegesen hosszabb volt arra mérget veszek. Megteheti e egy tv csatorna, hogy bármilyen ok miatt megvág egy filmet, nem volnának ennek jogi korlátai? Másik kérdés: Kit lehet így átverni, ha errõl van szó
Garas szinkronra nem emlékszem, de Gátival nekem nincs bajom. Arra példát persze nem tudok mondani, hogy egy új szinkron jobb lett volna a réginél. Viszont a virág küldöncnél meglepett, hogy nem a Harkányi Endre hangját hallom. Csak a karakterek hasonlósága miatt lett volna, vagy mégis csak rémlene valami, nem tudom
orgyen 2012 ápr. 09. - 23:09:11 Előzmény engels engels
(62/166)
Légy szép, és tartsd a szád!
(Soi Belle et tais-toi, 1957)...

Ebben a filmben játszanak együtt 1-1 mondatos mellékszerepet Belmondo és Alain Delon.
Amikor elõször láttam akkor még nem voltak híresek és fel sem tûntek, csak évtizedek múltán mikor ismét mûsorra tûzte a TV akkor csodálkoztam rájuk és az akkori föszereplõkre már nem is emlékeztem.
bandey 2012 ápr. 09. - 22:52:49
(61/166)
Sajnos újra lett szinkronizálva. Belmondo hangja Gáti Oszkár (egyébként nem rossz egyáltalán, de Garas volt az igazi), Farge-é Kaszás Attila volt, most nem is ismertem fel, hogy ki az új hang.
smartdrv 2012 ápr. 09. - 21:09:49
(60/166)
"szerintem ezt a filmet 14 éves kor felett nehéz élvezni"

egyetértek. nekem is kínszenvedés volt mind a 25 alkalommal, amikor megnéztem
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 09. - 17:03:02 8/10
(59/166)
De most komolyan. Titeket nem idegesít, hogy egész film alatt ugyanaz a zene megy??? :DDD És vagy 50-szer elkezdik mindig valami új jelenetnél....ez az egy nem tetszik benne. De amugy alapmû.
fzoltan 2012 ápr. 09. - 13:32:24 Előzmény olahmiki1959
(58/166)
Ritkán lehet olvasni itt ehhez hasonló (a mások véleményét is tiszteletben tartó...) magas szinvonalú hozzászólást. A magam részérõl mélységesen egyetértek a benne foglaltakkal. A mai futószalagon gyártott, sablonokból összeállított filmekhez képest IS a Profi még mindig egy igazi kikapcsolódás idõsebbeknek, fiataloknak egyaránt.
10/10
tibrock 2012 ápr. 08. - 23:35:10 10/10
(57/166)
Nagyszerû film !
10/10
olahmiki1959 2012 ápr. 07. - 19:42:02 10/10
(56/166)
Beleolvasgattam régebbi hozzászólásokba, egy elég hosszú vita alakult ki egy bizonyos jelenet kivágása kapcsán, - dramaturgiai szempontból van-e jelentõsége annak, hogy Belmondo felesége meztelenül, kiszolgáltatottan áll és beszél a rendõrfelügyelõvel, - vagy a film egészének szempontjából nincs jelentõsége ennek az epizódnak, tehát a film - úgymond - nem sérül, ha kivágják belõle. Pro és kontra érvek hangzottak el mindkét álláspont védelmében.
Szerintem sokkal egyszerûbb a dolog.
Hogy jövök én ahhoz, hogy nálam valószínûleg alacsonyabb intellektusú emberek döntsék el helyettem, hogy mit nézhetek meg, vagy mit nem? Majd én eldöntöm, hogy megnézem-e a filmet, neveltetésem, identitásom, ízlésem, hangulatom, és ezer más szempont függvényében. Mégpedig úgy, ahogyan azt egyszer valamikor a rendezõ letette az asztalra, egyetlen másodperc kivágása nélkül.
Egy tv társaságnak egy dologhoz kétségtelenül joga van, amibe senki nem szólhat bele. Bemutat-e egy filmet, vagy sem. Megvágni, megcsonkítani azonban nincs joga. (Tudom, hogy más a gyakorlat, de az ember igazságérzete ösztönösen tiltakozik ellene).
Megfigyeltétek már, hogy a film talán az egyetlen mûvészeti ág, amely esetében rengetegen úgy érzik, - akiknek lehetõségük van rá, - hogy mindenféle ürüggyel belenyúlhatnak, megvághatják, ujjukat figyelmeztetõen felemelve, erkölcsi magasságokból oszthatják az észt?
Amikor a kisember - a vágó, a cenzor, a magát tévedhetetlennek gondoló ítész - hatalmat kap a kezébe, és nem érdekli, hogy esetleg tönkreteszi százezrek, vagy akár milliók szórakozását, élményét.
"A profi" egyébként kisebb-nagyobb hibáival, elavult megoldásaival együtt is az egyik legjobb film a politikai thriller mûfajában. Izgalmas az alaptörténet, meglehetõsen lesújtó képet kaphatunk a régi gyarmati idõk francia vezetõinek, titkosszolgálati tisztjeinek mentalitásáról, beidegzõdéseirõl, egy letûnt korszak embereinek az új idõkhöz való alkalmazkodásának képtelenségérõl, a politika koroktól és rendszerektõl független aljasságáról.
Joss Beaumont felett eljárt az idõ, de az õt üldözõ titkosszolgálat felett is.
Nem véletlen, hogy a film egyik legemlékezetesebb pillanata - Joss és a rendõrfelügyelõ végsõ leszámolása - mintha egy klasszikus westernfilm utolsó jelenete lenne, amikor a két egymással szemben álló fõhõs közül az gyõz, aki gyorsabban tudja elõrántani a pisztolyát. (A rendezõ mintha összekacsintana a nézõvel).
Az eredeti szinkron, - mint általában - telitalálat, Garas Dezsõ száraz, kiégett, érzelemmentes hangja tökéletesen azonosul a Belmondo által játszott figurával, egyszerûen zseniális. (Hallottam Belmondo eredeti hangját más filmekben, ti ha lehet, hagyjátok ki ezt a lehetõséget. Borzasztóan illúzióromboló).
"A profi" Belmondo és a mûfaj egyik legjobb filmje, minden igazi filmrajongó gyûjteményének megbecsült darabja lehet, szerezzük meg, - ha lehet Garas Dezsõ hangjával, - és ha olyan hangulatunk van, bátran megnézhetjük. Nem fogunk benne csalódni.
leho 2012 ápr. 06. - 20:01:05
(55/166)
A filmnek bizonyára vannak hibái (pl.a feleségével való kapcsolata igen sablonosan megrajzolt), ettõl függetlenül klasszikus. Szerintem a nõ sem rossz benne.
7/10
Sasha Wins 2012 ápr. 01. - 15:11:10 7/10
(54/166)
Maga az egész film ilyen. Mikor elmegy a feleségéhez, kimászik az ablakon bemászik, lemászik megfürdeti a rendõrnõt visszamászik, mikor a haverja fel akarja ültetni Belmondo meg kihivja a médiát, és hiába ott van az egész rendõrség de õ szabadon távozik. Az elején is mikor megszökik a sittrõl, lemészárol egy egész tank sereget magába, a kiflis jelenet is amit mondtál, szóval itt tényleg az volt hogy vagy Profi nagyon, vagy mindenki nagyon hülye. Ezt egyébként tipikus francia jegynek is mondhatnám, de azért a történet ment elõre és jó volt. Valahogy maga Belmondo vitte a filmet a vállán, meg a Rosent alakitó szinész. A végén is nem is õ ölte meg az elnököt, hanem az idióta hekus, de ez is francia módi. Ma már ez nem divat, meg a Rambo is elavult mára. Összeségében akkor is egy élvezetes film volt, a maga sajátos bájával. Ma már más az értékrend, de azért is volt üditõ élmény.
7/10
Sasha Wins 2012 ápr. 01. - 11:25:54 7/10
(53/166)
Most láttam elõször, kiskoromból emlékeztem ugyan rá, hogy van ilyen film de semmi nem rémlett belõle. A zene az komoly akkor is szerintem, van egy rap zene az fel is dolgozta, azt sokszor hallottam 15 éve kb. Igy nekem több élmény köthetõ hozzá. Pont reggel mikor felébredtem gondolkoztam a filmen, és egy jelenet jutott eszembe ami nem tettszett, amikor a szálódában leveri a két hekust, és az egyiket bedobja az arabok szobájába, utána meg visszaszól hogy feltét a kuszkuszra. Ez nagyon erõltetett volt, de ez az egy ami rossz. A felesége meg igazi ideál is lehetett volna nekem, ha akkor nézem meg mikor készült. A prosti tényleg nem szép arcra, de testre nem rossz, szóval õ is lehetett volna ideál.
8/10
_Freddy_ 2012 ápr. 01. - 09:18:12 8/10 Előzmény eynrg
(52/166)
A zene annyira egyedi, hogy az egész film alatt ugyanaz megy, már-már idegesítõ tud lenni egy idõ után. :D
7/10
Sasha Wins 2012 márc. 31. - 22:26:42 7/10
(51/166)
Belmondo brilirozik a szerepében, igazi filmcsillag módjára. Hibátlan film, kiváló zene, csinos nõk.
eynrg 2011 okt. 11. - 08:40:27
(50/166)
9/10
JetiRulez 2011 szept. 21. - 14:00:43 9/10
(49/166)
Ez egy kötelezõ darab. Mást nem is lehet rá mondani. :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 szept. 18. - 08:48:25 8/10
(48/166)
30 éves film, de sok mai filmnél 100x jobb :D
10/10
OldReelFilm 2010 júl. 26. - 12:47:31 10/10
(47/166)
Nem jelent meg régi szinkronnal, de házi kiadásban létezik dupla szinkronnal.