Téma: A Pusztító

8/10
arnold-ka 2008 nov. 06. - 00:39:04 8/10
(56/276)
Bonfire!
Köszönöm,hogy nyugtatni próbálsz, igazad van úgy sem tudnak ellene semmit sem tenni,ha például valaki torrentoldalról tölt.
Viszont az EA és Filmipar meg egyebek ezért lobbiztak,hogy ezt tegyék illegálissá.Gondolj csak bele micsoda iszonyat bevételkiesés ez nekik.
Tehát ez még nem biztos,de felvetõdött,valamelyik hírportálon olvastam.
Amúgy pedig nem kell félteni az EA-t meg a Hoolywoodi csirkefogókat,hogy éhen halnak.
Csak tudod a mérhetetlen profitétvágy....hát igen....
Kereskedelmi tv-ken pedig felesleges filmeket nézni.Egyrészt össze vannak nyírbálva,másrészt tele van reklámmal,harmadrészt csúsznak az idõpontok a sok reality show miatt....
BonFire 2008 nov. 06. - 00:29:50
(55/276)
"hamarosan a letöltés(saját használatra) is illegális lesz.."

Na, ettõl nem kell félni, kispajtás! A magyar törvények szerint a LETÖLTÉS MAGÁNCÉLRA LEGÁLIS és az is marad. Az már más kérdés, hogy aki feltölt valamit egy nyilvános oldalra, van-e engedélye rá. A letöltés soha nem lesz illegális, hiszen így akár a sajtószabadság és a demokrácia csorbulna. Technikailag ugyanis teljesen mindegy, hogy amit letöltesz az egy újságcikk, vagy egy film. A számítógép számára ugyanúgy csak 1-esek és 0-k sorozata. Így ki dönthetné el, és mi alapján, hogy mit szabad és mit nem? Ha megtiltanák, az cenzúra lenne. Ahogy a filmben is mondta a földalatti mozgalom vezetõje, hogy ha õ bizony zsírt meg körömpörköltet akar enni, meg piálni, meg jól érezni magát, mert a demokráciában mindehhez joga van. Vagy ahogy Wesly mondta "Nem foszthatja meg az embereket attól, hogy seggfejek legyenek."

A másik kényes kérdés az, hogy ha hoznának is ilyen törvényt, ki tartatná be? Az a törvény, ami nincs számonkérve, az nem törvény. Jó példa erre, hogy Magyarországon nyilvános helyen évek óta tilos a dohányzás. A törvények szerint. Az államaparátus és a rendõrség nem töltheti azzal minden percét, nem szentelheti minden energiáját, hogy az "illegális" letöltõket üldözze, miközben betörés, emberölés, lopás, verekedés, csalás, sikkasztás megy még vagy tízezer egyéb jogsértés forog fenn. Marad a torrent, vagyis a fájlcserélõ, végsõ soron. Az onnan szerzett fájlból az atyaúristen sem tudja szétválogatni, hogy a 10000 db a világon melyik számítógéprõl érkezett. Ráadásul míg egyik országban a letöltés is illegális, a másikban nem. És a fájl egyik darabja az USÁból jött, a másik Indiából, a harmadik Hollandiából stb. Ennyi erõvel megkorbácsoltathatnánk a tengert, valahányszor elsüllyed egy hajó.

Úgyhogy csak ízi!
BonFire 2008 nov. 06. - 00:11:03
(54/276)
Kár, hogy nem ismerem a vágatlan verziót, mert annak ellenére, hogy egyik fõszereplõ sem kedvencem, elég jól mulattam már ezen a filmen többször is. Ahhoz pedig nem kell nagy ész, hogy észrevegyük, hogy valami hiányzik. Lukas a film.

Nem ismerem az ide vonatkozó médiatörvényt, de ami van, az is egy prûd marhaság. Az összes "civilizált" országban pl. nemi életet élni csak 18 éven felülieknek szabad? Az alatt nem szoktak? Ugyan, kérem! A gyermekek mit tanulnak meg édes anyanyelvünkbõl elõször? A káromkodásokat bizony. Sõt, bármely nyelvet tanuló ember tapasztalhatja, hogy azok a kifejezések ragadnak jobban az emberre, amelyek érzelmeket keltenek bennünk. Még jobban ragad, ha az érzelem negatív. Ezért tanuljuk meg egy idegen nyelvben is elõször a vulgáris kifejezéseket. Álszemérmesség, álprüdéria.

Egyébként a kertvkben sokszor nem azért vágják a filmet, mert brutál, hanem mert kellenek az ellopott percek a reklámhoz. Nemrég töltöttem olyan sorozatot, ami már lement nálunk, tehát szinkronizált, és majd eldobom az agyam, amikor bizonyos helyekrõl hiányzik a szinkron. Mert a magyar tuskó forgalmazó ezt is hátulról mejjbe csinálja. Elõbb vág, aztán szinkronizál. Aztán, ha késõbb ki kell adni az egészet, akkor hiányos lesz a szinkron. Fordítva kell. Elõbb lefordítunk meg megcsinálunk mindent, aztán ha kényes az ízlésük, vagy kevés a reklámidõ, akkor vagdoshatnak.

Egyébként Hollywoodban az ilyenért a producerek perelni szokták a kertvket, és meg szokták nyerni. És igazuk is van. Egy jó példa erre Dolák-Saly Róbert versjavításai.

"Petõfi Sándor

Falu végén kurta kocsma...

Falu végén kurta kocsma
hangos
Bekopognak az ablakon,
S hazamennek
a legények."

No, kábé ennyi értelme van egy sztoriból is nyirbálni, fõleg ész nélkül. A végén még pont az ellenkezõ hatást fogja kiváltani, vagy lemarad a nagy büdös tanulság.
Perrico 2008 nov. 06. - 00:10:10
(53/276)
Összegzésképpen az a 8 rész nevesítve, nem éppen idõrendi sorrendben, ahol biztosan kimaradt egy jelenet: rögtön az elején a jégbörtönben a fagyasztóládában, kiolvasztás után Simon kihallgatásánál, a falfirka eltávolításnál, a múzeumi vitrinüvegnél, a virtuális szexjelenetnél, a Pizza Hut-ban, a városalapító és vezetõ lelövése az irodájában, majd Phoenix "guillotine" mintájára történõ kivégzése. Csak azokat sajnálom, akik most, itt és elõször látták ezt a filmet, mert amúgy valóban 10/10-et kap, de így pont annyival kevesebbet ért, mint amennyi vágás volt benne, tehát 10/2.
8/10
arnold-ka 2008 nov. 06. - 00:03:58 8/10
(52/276)
Az elõttem szólókhoz csatlakozom,csúnyán megvágták, akárcsak a Megtorlót anno.
Így lehet elrontani a filmnézés élményét....tragikus,hogy itt tartunk.
Kereskedelmi csatorna, az a cél,hogy mindenki vegye meg boltban a filmeket DvD-n,mert hamarosan a letöltés(saját használatra) is illegális lesz..
itt tartunk....minden a pénz..profit stb.stb.
8/10
arnold-ka 2008 nov. 05. - 23:59:44 8/10
(51/276)
Komolyan mondom,ahhoz képest,hogy ez a film 15 éves nagyon is élvezhetõ 3x is!
Aki még nem látta, annak ajánlom!
9/10
kol3 2008 nov. 05. - 23:58:21 9/10
(50/276)
Hát én már nagyon régen láttam ezt a filmet de most én emlékszek rosszul vagy nagyon durván megvátták ezt a filmet? Nem hiszem el hogy ilyen Csicska az rtl....
Gabriella54 2008 nov. 05. - 23:44:47
(49/276)
Nem mondod, hogy ezt is megvágták? Ki az, aki ezek után ezt a csatornát nézi? És persze a bíráló levelekre tojnak válaszolni (már bocsánat!)
Tihi83 2008 nov. 05. - 23:24:23
(48/276)
Szánalmas ez az RTL Klub, hogy ennyire fosik az ORTT-tõl, hogy még 22:00 után is egy 16 éves korhatáros filmbõl is kivágják a durva jeleneteket, meg a trágár szavakat. Mellesleg ezek a film legjobb részei.
Nevetséges....
És hány filmmel megcsinálták már!
Régen ez volt az egyik kedvenc filmem, milliószor láttam és kívülrõl tudtam a szövegét, de most nincs kedvem így megnézni.
Gratulálok, RTL Klub!
hoseman 2008 nov. 05. - 23:02:39
(47/276)
-amikor kiolvasztják meghallgatásra,akkor a kihallgató zsernyák kivájt szemgolyójával megy ki a biztonsági ajtón(retinaleolvasás..)..eredetileg
-a rendõrt a falnál a grafiti megsemmisítõ égeti oda..eredetileg
-a kirakatot az alkalmazottal veri be..felméri hogy a faszi súlya elegendõ lesz-e ahhoz hogy vastag bezúzza vele,majd megfogka,átpörgeti egy csodás mozdulattal,és veri be az üveget..eredetileg...stb stb
Perrico 2008 nov. 05. - 22:53:57
(46/276)
A kezdéstõl számított egy órán belül a második 10 perces reklámblokk, az eddig leadott kb. 40 percben pedig legalább 4 db kihagyott jelenet a film mérlege. Gratula!!!
_K 2008 nov. 05. - 22:52:07
(45/276)
na meg amikor muzemuban rugdosta az uveget, aztan odajott hozza egy alkalmazott, vegul nem derult ki hogy de vhogy betorte az uveget... az ember meg mar ott fekudt, megintcsak nem ereztem teljesnek... de nem tudom hol mi hianyzik, eleg reg lattam mar
es persze mar megint a lenyeg: REKLAM
_K 2008 nov. 05. - 22:49:52
(44/276)
amikor eloszor akartak elkapni annal az automata felesegnel, aktivalt vmit es vmi tortent a falnal allo rendorrel... most csak en erzem ugy hogy kivagtak hogy mi tortent vele?
hoseman 2008 nov. 05. - 22:43:31
(43/276)
..szájbab*szott retekklub!! Miért nem egymás anyját***moderálva***meg az illetékesek???
..elnézést,de ez kikivánkozott..
Perrico 2008 nov. 05. - 22:31:11
(42/276)
Ahogy mondjátok! Jó párszor láttam ezt a filmet vetíteni, de most elõször fordult velem elõ, hogy már az elsõ leadott húsz perc alatt valahogy kétszer is hiányérzetem támadt, kezdtem azt hinni, hogy az Én "készülékemben" van a hiba, aztán ráeszméltem az igazságra, amirõl több alkalommal olvastam a fórumon más filmek kapcsán is, melyek az RTL Klubon mentek. Egyetértek: így nincs értelme az egésznek!!!
10/10
leo_23 2008 nov. 05. - 22:21:39 10/10
(41/276)
Teljesen igazad van! Tényleg undorítónak tartom az RTL KLUB-ot, hogy így este 10 óra után is VÁGJA a filmeket, ezzel tönkreteszi más emberek szórakozását. Azt a rohadt köcsögöt VÁGNÁM KI aki ezt kitalálta hogy vágjuk a filmeket!
BonFire 2008 nov. 05. - 22:20:08
(40/276)
Az igazán jó könyv! Igen sokszor elolvastam. Az ötlet mégsem onnan származhat, lévén a könyvet Nemere István írta. Még ha innen is vették volna, a téma nem számít plágiumnak.
10/10
bosszutallok 2008 nov. 05. - 22:04:23 10/10
(39/276)
Nem sok filmet nézek meg sokszor, de ezt amikor leadják, mindig megnézem :-)
Steve1 2008 nov. 05. - 21:47:01 Előzmény portponthinnye
(38/276)
Ebben teljesen igazad van. Azt a könyvet én is olvastam. Egy ikerkönyv volt (Holtak harca / Játszma tíz milliárdért). Ez a film tényleg nagyon erõsen arra hajaz, már amennyire gyerekkori emlékként emlékszem rá. Ettõl függetlenül jó film, szeretem. Mind a három fõszereplõt is, így biztosan megnézem sokadszorra is.
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 05. - 21:32:30
(37/276)
Basszus, kezdõõõõdííííík! :)