Téma: A rejtély

Bec# 2010 jún. 15. - 22:17:28
(254/734)
A második évad epizódainak élvezeti indexe lineárisan nõ. Minden egyes rész egyre izgalmasabb, komplikáltabb, az utolsó öt rész pedig egyszerûen leírhatatlan élmény lesz! Egyszerûen hihetetlen, hogy ilyen sztori megszületik egy emberi elmében. Lenyûgözõ lesz az évad vége!! Alig várom a harmadikat..
sakit felut 2010 jún. 15. - 13:14:38
(253/734)
Valahogy azt reméltem hogy a 2odik évad nyitója majd nagyon jó lesz, hát sajnos nem tetszett annyira ez a beteg, morbid, buta, pár helyen tahórossz rész .. de azért érdekes volt, majd néha letöltök egyet :-`
sakit felut 2010 jún. 14. - 22:35:56
(252/734)
Akkkkor kössz, jól teszem hogy letöltöm továbbra is ;)
10/10
deeb23 2010 jún. 14. - 22:31:34 10/10
(251/734)
Az elsõ évadot feliratosan láttam, így ez a mai rész az elsõ szinkronos Fringe élményem. Számomra hatalmas a csalódás! :(
Egyetlen karakternek sem "passzol" a hangja szerintem.
sakit felut 2010 jún. 14. - 22:14:36 Előzmény Bec#
(250/734)
Nem kell olyan, komolyan venni amit írtam, természetesen sok dologban eltér ez a kettõ sorozat, amirõl szintén írtam :)

És fõleg nem kell bocsánatot kérni azért hogy szerinted mi ez :D

Ezek a sorozatok kapcsolódhatnak valamiben történetükben a földet körülvevõ energiamezõ fura változásait nézve, nekem még tetszene is ha valami kis megjegyzésben találnának egy ugráló erõsen magnetikus varázspontot a Fringe- ben valahol a mikronéz szigetvilágban például és ez a Lost szigete lenne. És emellett nagyjából most egyidõben csinálták õket hasonlóan fejlett kameramunkával, technikával a kaliforniai sorozatdömpingben :)

De nagyon jó amit írtál, és ebben más tényleg a Fringe, az erõssége is teljesen egyetértek az, hogy Walter nagyon jó alapot csinál a paranormális-scifi jelenségeknek összekötve õket a mi valóságunkkal... hhhátt az egy más kérdés hoy ezek így is lehetnek e :-)

Emellett van pár bajom a részekkel, hogy ahhoz képest hogy mindent a ZFT irányít és miket meg tudnak tenni egy két részben, hogy el tudnak tûnni a többiben, miközben simán leverhetnék az FBI- osokat, mert Oliviáék néha elég kevesen és tudhatóan mennek felderíteni valahovó. De ha nem ezt nézem elég érdekes dolgok vannak, néha meg nagyon gonoszak is, és a fõszál kezd egyre érdekesebbé válni, ugyhogy neki kezdek a második évadnak ezennel : ) ..
10/10
totyizselé1 2010 jún. 14. - 19:01:13 10/10
(249/734)
Bec#! Teljesen egyetértek veled!!!Nagyon jól összefoglaltad!
Szerintem egy fantasztikusan jó sorozat!!!
Bec# 2010 jún. 14. - 12:26:25
(248/734)
Bocsi, szerintem a Fringe sem a Lost-tal, sem a Flash Forward-dal nem emlegethetõ egy lapon, már csak az epizódonként feldolgozott témák és a cselekmény összefüggésének szempontjából sem. Ha ezekbõl a szemszögekbõl nézzük, leginkább az "X Aktákhoz" hasonlítható, mégegyszer mondom, szerintem..
Valójában azért írok, hogy minél több embert rávegyek arra, hogy vágjon bele a második évadba, még akkor is, ha az elsõt elmulasztotta egyéb okokból kifolyólag. Az elsõ évadban gyakorlatilag minden rész más, megmagyarázhatatlan jelenséget dolgozott fel, amelyre sokszor élethû tudományos magyarázatot is kaptunk Waltertõl, amely csökkentette a sokak által ellenszenvet kiváltó erõs sci-fi hatást. (Walter az a kulcsfigura többek között, aki által hihetõbbek, tudományosabb eredetûek ezek a jelenséget.) Ugyanakkor mindvégig, bár elsõsorban csak hosszú távon függött össze a cselekmény. Na ez az, ami a második évadban megdõl. Nagyobb hangsúlyt kapnak a részek közötti rövid távú kapcsolatok is, persze hosszú távon az elsõ évadhoz is szervesen kötõdik. Azoknak a lelkes sorozatimádóknak ajánlanám leginkább, akik nem riadnak vissza a párhuzamos világegyetemekrõl szóló elméletektõl!!, a szemük elõtt felboruló tér-idõ kontinuumtól, vagy a fizika ( egyébként tudományos magyarázattal alátámasztott=Walter (= ) határainak átlépésétõl.
sakit felut 2010 jún. 13. - 21:04:10
(247/734)
Nahhh, a Rejtély elsõ évadját pont most néztem meg egy nagy szünet után, mert vagy egy éve abbahagytam a 14edik résszel. Vannak hibák ebben is bõven és mivel nem vagyok egy nagy sorozatdaráló, ezért valahogy egy vonalba van nekem a Lost- tal és a FlashForward- dal, amibõl eddig a Lost- nak kedveztem. Ami lehet nem azt jelenti hogy jobb ezeknél, csak én azt gondoltam hogy sokkal jobb volt az alaphelyzet és kiindulás, a karakterei, meg hát az elsõ volt ezek közül.
A Fringe egy évadját angolul befejezve most :) azt kell mondjam, hogy volt ekkora potenciál a Lost- ba is de nagy romantikáért meg olcsó kalandakciósablonokért eldobták. A Frindzzsnek se az akció jelenet vagy sokszor még a története egyes részei az erõsségei de a gondolati tudományos háttere már bõven veri a Lost mítoszát :)
Ami még nem tetszett elsõre, hogy gyilkos szemét a fõszála és a mellékjelenségek is a valóságra nézve összekötve, milyen ismeretlen, ártatlan emberek pusztításával, kisérletezésével ad valamennyire ötletett is a nézõinek. De ha már ez van az elsõ évad végére ez az alternativ világos dolgokat meghatározó a nagy mûszaki tudományoktól felborított és bizonyos helyeken meggyengíthetõ fizikai törvényekkel felépülõ és körülvevõ energiahálója planétánknak már sokkal többet jelent mint a Lost Szigete. Nem tudom ki nézte a Lost- ot, de nem határolódik annyira el a kettõ, a Szigetet akár még meg is találhatják a nagy energiamezõ egy ugráló gyebge pontjával, ha követik a mintát hhah ehh .. :-`
ZsoltXD 2010 jún. 13. - 11:09:55
(246/734)
Én még emléxem arra h mi történt az elõzõ évad végén. Úgy fog ez a rész kezdõdni, vagy valahogy máshogy?
memari 2010 jún. 07. - 21:19:56 Előzmény zora
(245/734)
minden részben rengeteg sorozatbeli és azon kívüli utalás van,ezért is szeretem annyira :D
10/10
zora 2010 jún. 07. - 08:23:49 10/10
(244/734)
A 2x10-ben lättätok Olivia autojänak rendszämät?! Az Aranypofa! Tök jo! Hiäba, Fox! ( 20th Century...)
memari 2010 jún. 04. - 23:21:19
(243/734)
és már reklámozzák is :)

De kint már a 3.évadról beszélnek:
http://www.youtube.com/watch?v=F3-vwzI61vA
memari 2010 jún. 04. - 22:59:25
(242/734)
Júni 14. 22:20 Rejtély 2. évad :D
Csoda, hogy ilyen hamar leadják, de nem baj :D
10/10
szbarbi30 2010 jún. 03. - 09:43:06 10/10
(241/734)
Sziasztok:)

Én tegnap fejeztem be a 2. évadot feliratosan. Hát, mit ne mondjak majd felrobbantam, hogy ez lett a befejezése, és hogy egy csomót kell várni a 3. évadra.
Szerintem az egyik legjobb sorozat. Az X-aktákkal szemben nekem azért tetszik jobban, mert itt van a rejtélyeknek megoldása, valahol a sorozat ésszerû keretein belül. Érdemes egy esélyt adni neki:)
memari 2010 jún. 01. - 12:10:42
(240/734)
Sajnálom, h csak 1,5 részig bírtad.
ÉN nem sütném rá tejesen, h csak X-aktás, mert itt nem UFÓk és földönkívüli lényeg ténykednek, van benne 1 kis Sliders és Flash Forward (jövõre utaló pillanatképek, látomások) is (amit szerettél) és mindenre van (ál)tudományos válasz. És nem csak az ügy a fontos, hanem a szereplõk háttere is.
Walter meg kimondottan nagyon is jól játszik.

Sztem adj még neki 1 esélyt.
zoreb 2010 jún. 01. - 00:08:47
(239/734)
Mivel a Flashforwardnak vége lett, új sorozat után kellett nézzek.
A második rész feléig bírtam, ez végig ilyen? Rém idegesítõ,X-aktás sztorik, rossz alakításokkal. Lesz ez jobb?
10/10
genius9104 2010 máj. 31. - 23:37:30 10/10
(238/734)
Nagyon várom már a 2. évadot magyarul, az elsõ nekem abszolút bejött. Második kedvenc a Hõsök után :).
memari 2010 máj. 31. - 22:21:31 Előzmény zora
(237/734)
sztem is egész jó a szinkron, bár a Walter hangváltást 1 ideig nem szerettem.

-Nézelõdtem a porton és mit látnak szemeim?
-Jún 14én hétfõn 22:15-Rejtély II. évad 1 rész
El sem hiszem, h ilyen hamar leadja az RTL, csak nyáron ne szakítsák félbe.
Így egész könnyen elviselhetõ a várakozás a 3. évadra.
10/10
zora 2010 máj. 31. - 11:06:15 10/10
(236/734)
A 2. évadot feliratosan nézem, és meg kell mondjam, nagyon eltalältäk Olivia szinkronjät Pikali Gerdäval! (Ziva is ö). Szinte teljesen Anna Torv hangja! Walterén kivül amugy a többiek is jok voltak az elsöben.
memari 2010 máj. 31. - 10:52:20 Előzmény MiaLarge
(235/734)
ugye, ugye :D
az évad végén is élvezni fogod a sorozatot, igaz közepén kicsit sok a kitérõ a fõ száll tekintetében, de a végere felpörög azért rendesen