Téma: A rejtély

10/10
zora 2010 szept. 27. - 12:04:33 10/10
(354/734)
spoiler 3x01

Nagyon izgalmas volt, és utálom alt.-Oliviát, mert elvette Petert!
Vajon Olivia el fogja felejteni a saját emlékeit, vagy párhuzamos lesz az újakkal? És átveri Walternatívot is?

Azért milyen poén, hogy a párhuzamos világban Tom Cruise szintén színész lett, valamint, hogy leforgatták a Star Wars-t (de remélem, csak a 4-5-6-ot ...bocs az OFFért)
10/10
annana 2010 szept. 26. - 19:06:00 10/10
(353/734)
Tök jó ez a sori én kb 1 hete kezdtem el letölteni az elejétõl és mindjárt bedarálom a 2. évadot is :D A 3. évad 1 részét már letöltöttem csak nem nézem meg direkt :D am imádom a sorit nekem 10 pont :D
lost80 2010 szept. 25. - 15:27:48
(352/734)
Sziasztok, van egy fringe oldal is, ahol le is lehet tölteni és fórumozni is lehet....

http://fringe.weboldala.net - érdemes bekukkantani.
kennyflevi 2010 szept. 21. - 19:40:01
(351/734)
MI LENNE HA NEM SPOILEREZNÉTEK SZÉT EZT A FÓRUMOT, VAGY LEGALÁBB EGY "SPOILER" SZÓCSKÁT ODAÍRNI A MONDANDÓTOK ELÉ. KÖSZÖNÖM SZÉPEN.
sakit felut 2010 szept. 20. - 19:25:07 Előzmény krisztatina
(350/734)
... persze hogy megint sikerült a lehetõ leggyerekesebben elb*szni a köv Fringe részt, pedig az alapgondolat- emberek- világ jó, így inkább meg se csinálták volna ..

Peter odamegy, ráküldi az emberekre az agyszétoperáló alakváltó rémálmokat ... nem elég hogy már több nagyon durva agyboncoló rész vannak, már aki egyszerû ember megtudja, az se hívja az FBI- t vagy akarja Peter- t elkergetni vagy megölni, hanem ebben a teljesen irracionálisan félelmetes helyzetbe él tovább, ez ugy is csak egy sorozat, kábítsunk, grat ..

ugy hogy reálisan semmi esélye ellenük, és mindenkire a borzadájt küldi a vidéken, hõssé csinálják mindenféle nagyon szép helyen és kamerázással ..

az embernek néha elmegy a kedve élni is ettõl a sorozattól, de azért is végig nézem mostmár ezt a befejezõ nagy részt hmmm

.. ha olyan mélyen arról szólt volna idáig a sorozat hogy a Broyles- Oivia- Peter ügynöktengely mennyire jól mûködik, akkor nem az FBI lepi el a helyet ha szól nekik ...
a vége azért jó csattanó volt, de az egész rész valószerütlen undorító felemelése volt annak, hogy épen jól megy minden Peternek ..
10/10
krisztatina 2010 szept. 19. - 16:42:39 10/10 Előzmény sakit felut
(349/734)
????


Jó kis sorozat,érdekes rejtélyekkel :)
sakit felut 2010 szept. 18. - 14:28:07
(348/734)
.. az a vicc hogy Walter még fel se hozza a témát hogy konkrétan mit bán azontúl, hogy elhozta a gyereket ... olyan mintha idáig látna a sorozat kemény drámai sorsú sokat tudó öregje, egyszer nem mondja, még most Peternek se hogy az általa legjobban ismert és értékelt embernek az életét, aki sajátmaga a másik világban, elmebajjá tette a másik világban is, és ezt bánja .. .
sakit felut 2010 szept. 18. - 03:12:12 Előzmény memari
(347/734)
És itt vagyok még két rész után és nem gondolnám hogy lejebb és lejebb süllyedhet még a Fringe, pedig Peter dolgai elõtt már kezdtem minden bajomat megértõ lelkes rajongó lenni. Túl vagyok egy szerencsétlenül megrendezett és egy nevetségesen kithogyszeressünkféleképpenszummázó részen finoman szólva az utolsó kettõ elõtt. Én tudom hogy az vagyok, de ez a magát lekomolyabban vevõ filmszéria gyerekes ostobaság hozzám képest is. A lényeg hogy néha semmiféleképpen nem tudok röhögni se a dolgokon pár kisebb poént leszámítva, mint az éneklõ halottak. Az egész egy ilyen elrettentõen butitó dologá kezd válni, ahogy mennek a frekvenciás, napkitöréses dolgok. Egyeltalán miért zavarják meg az átjárót egyetlen egy légkalapáccsal a három irányból jövõ spéci technikájú jeleket :)
Na akkor a gondolataim azon kivül hogy még mindig nem tartom normálisnak, értelmesnek, jónak hogy Walter se szó se beszéd, csak a feleségének átverése után ott hagyja a másik világban való életét...
-most Peter spéci alkat, szellem, valami, de miért is kell a másik világból származzon azért mert kibírta a dolgot
- egyeltalán minek hasonlítja összemagát a másik világból jött férfival, aki erre az egészre fel volt készülve ott, ráadásul más a helyzete is, mert akkor jön át amikor a legjobb neki, azon a világon se immunis mindenki a dezintegrálásra
- tehát Walter miért árulta el most
- ha már elárulta miért nem mondott ennyi látványos szenvedés után legalább annyit, hogy ezt akarta elmondani és Peter anyja vette ré hogy tényleg itt is maradjon
- azt már nem is mondom, hogy valami magyarázatot próbáljon mondani arra hogy miért csinálta a másik világbeli családdal ezt

Ezekután vicc azzal bóditani a hülye embereket hogy szentimentális érzelmies történetet beszél Walter bácsi hogy õ mennyire jó ember régies stílusú de laptopos, mobilos világban. Csak épp a gyerekek álmaiból rémálmokat csinál, bár nem teljesen értettem meg, hogy. " Got Patience with Patients " legalább ütött még, mert az összes többit vagy elõre ki lehetett találni, vagy gyerekesen ostoba hülyeség volt, dehát Dunham ügynök kislánya kapta csak és õ még szebb történetet csinált, kettétépett egy szívet :D .. na jól van megnézem a két befejezõ részt, aztán elgondolkodok hogy nézzem e a 3. évadot az biztos ... egy van mellette hogy nagyon szépen megcsinált sorozat, kisebb poénok, valamikor jó részek vannak benne és a világ tényleg ilyen hülyévé válik körülöttünk :)
memari 2010 szept. 10. - 00:29:56
(346/734)
Spoiler!

Miss M. jól írta, Walter vissza akarta vinni Petert és csak azért ment át érte, mert az ottni õje elnézte a gyógyszerkísérletet, és meg akarta menteni az életét. Az már más tészta, h nem vitte vissza, elsõsorban a felesége miatt.
Mint késõbb kiderül a másik világból a szülõk egész jól viselték, h a fiúk eltûnt/váltott 1 dimenziót, míg a mi világunkban az anya azért lett öngyilkos, mert nem tudta elviselni, h Peter nem az a a Peter és hogy elvették õt az ottani anyjától.
S mint szintén késõbb kiderül az igazi szülei az alternatív világban nem épp szívszaggató meghittséggel és nagy boldogsággal várják, és hogy bepótoljuk az elvesztegetett éveket, csak úgy, mintha elutazott volna pár évre világ körüli útra. Sõt egybõl tervük van vele...

Ezzel nem Waltert akarom védeni, a jó szándék vezérelte, aztán önzõsködtek, majd tönkretette/tönkrement amivel a másik világot meg tudta figyelni, de kommunikálni velük korábban sem tudott (csak Ninácska tud üzenni jóval késõbb)

Spolier vége!

És az évadzáróból kiderül, h Walter miért olyan, amilyen; Bell miért vette ki agyának 3 darabját
sakit felut 2010 szept. 09. - 22:47:58 Előzmény Miss M.
(345/734)
Elég könnyen elfogadta és döntött az ügyben. Még csak fel se hozta senki ezt a dolgot. Mondjuk a feleség tudatlanságának vagy hiszékenységének ez betudható, de õ is belegondolhatott volna. De Walter a nagy intelligens okos élet nagy tudósa, az egészet ismerte mert átélte és egyszer nincs szó róla. Nagyon ostoba, felelõtlen és hülye beteg az egész történet így. Pedig én az ilyen d9olgokért nem szoktam szólnimindig amikor mások felhozzák, de ez nagyon önzõ, mohó, nagyképû dolog így. Lehet még az is jobb lenne ha megöli az ottani önmagát és feleségét vagy hagyja ezt a gyereket is meghalni mint kiteszi ennek ami ott történni fog, de a legegyszerübb lett volna ha valamennyire beleteszik, hogy törödik ezzel és tudatja velük mi történt .. ;-`
Madmoiselle Dee 2010 szept. 09. - 21:54:15 Előzmény Kismet
(344/734)
megtaláltam köszi :)
Miss M. 2010 szept. 09. - 12:07:49 Előzmény sakit felut
(343/734)
De Walter vissza akarta vinni Petert, csak a felesége nem engedte, meg asszem, a sejtjei is megsínylették volna az ide-oda ugrálást, ezért tartotta végülis itt.
Kismet 2010 szept. 09. - 12:05:58 Előzmény Madmoiselle Dee
(342/734)
Tekerj hátrébb pár hsz-szel.
Madmoiselle Dee 2010 szept. 08. - 23:51:02
(341/734)
Nem tudja valaki h a Csárli mit keresett az elõzõ részben??? csak mert úgy õt megszálta az az alakváltó, aztán az Olivia meg is ölte!akkro h került oda?1részt hagytam csak ki de nem tudom h mi történhetett h visszajött?:D vki segítsen vagy nem is volt ott csak haluztam :D
sakit felut 2010 szept. 08. - 19:17:59
(340/734)
Most nézem hogy nem biztos hogy érthetõ. A lényeg hogy a azt akartam írni hogy a másik ALTernatív világba vagyok és a feleségem fog engem okolni. Walter átment és a legrosszab életben hagyta ottani önmagát. Nemhogy jót nem csinált de élõ tragikus pokollá tette valószínû az ottani életét. Ez azt jelenti hogy saját magát se értékeli annyira, hogy legalább nem csak kedvesen beszélget az ottani teljesen hasonló feleségével hanem el is mondja, vagy megírja neki hogy miért van ott. Szóval törödik azzal hogy minél inkább elhioggyék mi történt és ne egymásra próbálják ott a dolgot vádolni .. :-`
sakit felut 2010 szept. 08. - 17:52:55 Előzmény memari
(339/734)
Hhhá a végére csak nagyon elrontották Walter- t, a legnagyobb aljas szemét tudóst csinálták belõle és még fel is emelik az érzelmi megértést, együttérzést, amivel csak még szarabbá teszik ezt a világot. Már a White Tulip után vagyok, aminek az alapötletén azért szakadtam egy nagyot és Walter is furán érdekes azon kivül hogy látszik jó emebert akarnak belõle csinálni. Ha itt vagy oka világomba és van egy családom és valaki teljesen hasonmásom megjelenik és elviszi a gyerekemet semmi üzenet nélkül és valószinû a feleségemet is megõrjiti és engem gondol valami morbid undorító szemétnek és mondjuk meg akar ölni, mert azt akarja hogy mondjam meg hol a gyerek, az jó ? Sajnos nem tudom ki volt az, mert nem én voltam, biztos valaki felvette az alakomat, õt átverte és úgy gondolja kibas* egy olyan emberrel, aki épphogy nem olyan mint õ és a legnagyobb szemétté teszi a saját világában semmi üzenet nélkül. A Fringe- nek egyébként is az a legrosszabb dolga hogy ha komolyan veszi az ember a végén már semmit nincs kedve csinálni a világban, mert ezek a dolgok történnek vele, de így már az életnek sincs értelme ha bárki megcsinálhatja az általa legjobban ismert hasonmásával is a legnagyobb horrorokat hogy aztán még meg is értsük õt és felemeljük, a végére csak csináltak ennek az évadnak is valami nagy sza*t .. :-`
sakit felut 2010 szept. 06. - 21:05:32
(338/734)
Még nem nagyon tudtam foglalkozni a Rejtély oldalával, ezért ideírom hogy megint nagyon dühös vagyok a Rejtélyre. Most vagyok túl az egyébként sokat jelentõ Peter résznél. Az egy dolog hogy Walter- t nem érdekli senki a saját világában, amit elfogadok, bár elég bután megy az is, de hogy a ngyokos fickót annyira szeressük, hogy a saját :D Walternative alteregójával és annak feleségével, akik szinte ugyanolyanok mint ebben a világban, tehát belõrülnek, hogy ezt tette velük, így kibass*on az r*hadt sz*mét, értelmetlenül egyszerû. Pedig ez történt, most majd láthatjuk mit szól ehhez Olivia meg Peter, de félek kis ejnye bejnye után marad az egész és még az is kiderül hogy a másik dimenzióban is vígan élnek Walternative- ék, ami teljesen ostoba értelmetlen sza*ság.
redisztribucio 2010 aug. 31. - 21:16:49
(337/734)
állat
Arkagyin 2010 aug. 31. - 17:49:15
(336/734)
Na igen, szegény Astrid. Volt már Asteroid, Asterix, és még sok minden más is :D
10/10
Parker 2010 aug. 31. - 16:54:57 10/10
(335/734)
Nagyon vicces, mikor Walter Astrid helyett benyögi: "Aszteroid ügynököt, kérem azt adja ide..." és hasonlók :D