offtopic
feketevipera 2012 jan. 13. - 19:21:09
(52/92)
Nem tudom, honnan szedted, hogy szerintem jó volt a szocializmusban élni, én ilyet soha nem állítottam, bár te nyilvánvalóan sokkal jobban ismersz engem, mint én saját magamat. Egyébként nyilván sokkal jobb az álliberalizmus, a "mindent szabad" világa, nyilván rendkívül hasznos volt az is, hogy a baloldali kormányok idején "lefeküdtünk" az Uniónak, meg se nyikkantunk, amikor pl. Sólyom Lászlót nem engedték be Szlovákiába. De remélhetõleg te is kimentél tüntetni, amikor Gyurcsányék olyan f*szául átszervezték az egészségügyet, hogy a mentõk pár embert végighurcolásztak a fél országon, mert egyik kórház sem tudta fogadni a szerencsétleneket. Vagy amikor a fiatalokat belekényszerítették a magánynyugdíjpénztárakba, nem érdekelte õket az, hogy esetleg akadnak olyanok, akik az állami pénztárnál maradnának (és még sorolhatnám, hányszor cselekedtek az emberek akarata ellenére, csak ezen nem csámcsogott olyan élvezettel a baloldali sajtó, és nem voltak felheccelt pártoskodók, akik külföldön felszólaltak volna). Vagy tévednék? Lehet, hogy csak mostanra érzed azt, hogy "kibírhatatlan" a helyzet? Mert ez szerintem nem csak az utóbbi másfél év terméke, bármennyi marhaságot követtek/követnek is el Viktorkáék. A baloldali presztízsberuházásokról szintén lehetne mesélni, mint ahogyan arról is, hogy annak idején Gyurcsányék ugyanúgy bepakolták a maguk embereit a megfelelõ helyekre (államkincstár, megyei és kistérségi intézmények stb., az egyik illetõt pl. azért tették be jó zsíros pozícióba, mert jó szoci volt), ahogyan most Viktorék. Ezt a Debrecen dolgot sem értem, nem tudom, honnan szedted, viszont jellemzõ, hogy sokan Budapestrõl kitekintve mondják meg az "igazságot", anélkül, hogy bármiféle fogalmuk lenne a vidéki életrõl (pl. a liberális megmondóemberek). Egyébként az a véleményem, Gyurcsány sem különb Viktorkánál, csak õ most még viszonylag jól tudja titkolni a demagógiáját és a hatalomvágyát, de majd ha istenigazából hatalomra kerül, akkor lesz nemulass. Majd emlékezz vissza erre késõbb (bár már szerintem abból is látható volt a hatalomvágya, hogy kivált az MSZP-bõl, mert képtelen volt elviselni, hogy nem õ dirigál).
Amúgy meg nyilván senki nem kéri, hogy nézd a Forma-1-et (én se nézek túl sok tévét, minek?), de az eddigi tapasztalataim azt mondják, a "rendszerváltások" során az emberek többségének semmit sem javul a helyzete. Vagy talán úgy gondolod, hogy a többség jól járt 1919 után, 1948 után, 1989/90 után? Ugyan már, a kisembereknek soha nem volt jó, lehetett bármilyen rendszer. Az idealizmus világa szép világ, de az eszméket nem lehet megvalósítani. A TGM-hez hasonlók könnyen osztják az észt, egy esetleges komolyabb konfliktusban valószínûleg nem õk menetelnének az elsõ sorokban (erre mondják, hogy könnyû a más f*szával csalánt verni), bár kétségtelenül nagyszerû ez a hûdefelelõsvagyok "értelmiségi" (nem szeretem ezt a szót, sokan lejáratták már) attitûd.
1/10
dantonb 2012 jan. 13. - 18:47:22 1/10
(51/92)
Azért az vicc hogy ademokrácia lebontásával és az államcsõd tapintható közelségével áll szemben hogy Gyurcsány elvette a cafetériát:)
offtopic
feketevipera 2012 jan. 13. - 18:42:00 Előzmény dantonb
(50/92)
Nem kell éhen dögleni, de arra kíváncsi lennék, hányan tiltakoztak, amikor pl. Gyurcsányék elvették a cafeteriát, a szerencsi cukorgyárat szó szerint a földdel tették egyenlõvé, pénzt adtak a szõlõk kivágására stb., csak hogy az Unió érdekeinek megfeleljenek, miközben az ország érdeke pont az ellenkezõt kívánta volna. Nem állítom, hogy a forradalmaknak nincs értékük, de normális változást nem lehet várni. Egyébként meg mindenki játszhat felõlem hõst vagy akár mártírt is, nem bánom, akár még polgárháborút is lehet vívni, az úgyis pont jó lenne, csak kérdés, hogy kinek hozna ez hasznot.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 09:58:35 Előzmény feketevipera
(49/92)
Amúgy abban egyetértek, hogy a politikától nem lehet önmagában sok jót várni minálunk (persze fokozatok vannak, és ez most az alja felé közelít). Az LMP szerintem tökéletes példája, hogy nem fogják fel, összefogás nélkül az egész ellenzéknek lõttek.
Elsõsorban a társadalomnak kell felnõnie a feladathoz, a civil szférának megerõsödnie, hogy a szabadság ilyen mérvû korlátozását és a politika öncélúvá válását (ami 2000 óta biztosan tapasztalható) ne engedje meg a nyakán ülõknek! Ez az igazi tét, ezért mondja Tamás Gáspár Miklós, hogy a demokráciát ne a parlamentben és ne a pártrendszerben keressük, a 4. köztársaság az utcán születhet meg.
Ez lassú, nehéz, idõigényes folyamat, és a kormány az alternatív fórumok elhallgattatásával mindent megtesz ennek lassítása érdekében, hogy a lakosságot alattvalói pozícióban tarthassa.
De a hatás-ellenhatás törvénye szerint ezzel csak erõsíti a civil ellenállást. Persze nem tudom, mindez elegendõ lesz-e, de nem tudok másban hinni. Nem akarom életem végéig otthon ülve nézni a forma1-közvetítéseket és a celebek vezette Magyarország, szeretlek!-showkat. Nem.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 09:14:38
(48/92)
Vagy a Horthy-rendszer kiépülését.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 09:13:54 Előzmény feketevipera
(47/92)
Mindig azt gondoltam, történelem szakot végeztél. Ez igaz?
Akkor látnod kell kormányviktor, Horthy, Tisza Kálmán "demokráciafelfogása" közti hasonlóságokat.
Vagy a komminista hatalomátvétel és konszolidáció stratégiáinak és retorikájának ismétlõdését.
Asszem mégsem történelem szakot végeztél...
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 09:00:52 Előzmény feketevipera
(46/92)
Két dolog még, nem akarom elnyújtani.
Nagyon zavar, hogy állítottál valamit a közmédiáról, amit megcáfoltam, majd a válaszodban teljesen mással folytatod. Azt hiszem, így értelmes vitát nem lehet folytatni.
Ami az üzeneted tartalmát illeti, nyilván a hatalom nem sokat javít a kisemberek életén, de rontani nagyon is sokat tud!
Azért szerintem jó, hogy nem szocializmusban kell élnünk (gondolatmeneted szerint akkor volt a legjobb, azóta csak rosszabb lett, mégis azt érzem, neked most a legjobb, bármennyire is véka alá rejted véleményed).
Dantonb ezt jól írja, itt egy erõsen autokratikus állam van kialakulóban, eszetlen presztizsberuházásokkal, az alternatív vélemények és az alternatív kultúra elnyomásával. Lehet ezt te Debrecen környékén nem érzed (pedig ott van csak igazán egyöntetû világ), de a fõvárosban napnál világosabb.
De nem akarok hosszas vitába bonyolódni veled, csak azért provokállak, mert az apolitikus, szakmai hsz-aidat valahol eszképizmusnak érzem, amivel egy olyan rendszert támogatsz, amire nem biztos, hogy 30 év múlva büszké leszünk.
1/10
dantonb 2012 jan. 12. - 21:07:07 1/10
(45/92)
Azoknak afogalmaknak van szerinted értelme hogy demokrácia és diktatúra?vagy nincs és üljön mindenki otthon és ne csináljon soha semmit.Nincs akkor értelme a forradalmaknak sem, szelid mosollyal dögöljünk éhen ,mert valakiknek az a jó?
adamnagysweetmovie 2012 jan. 12. - 20:46:42
(44/92)
Te tudod, miben hiszel...
Az viszont tuti, hogy ebben ami van, nem lehet.
offtopic
feketevipera 2012 jan. 12. - 20:34:10
(43/92)
Sehol nem állítottam, hogy a mostani helyzet jó (vagy jobb, mint a korábbi). De pont az általad felhozott példa is bizonyítja, hogy a "rendszerváltás" semmit nem oldott meg, és újfent kitermelõdött egy "elit". Gyaníthatóan egy újabb "rendszerváltással" sem oldódna meg semmi, ugyanúgy ottmaradnánk a béka s*gge alatt, csak azoknak lenne jó, akik közel vannak a tûzhöz. Szép dolog az idealizmus, meg abban hinni, hogy majd minden jóra fordul, de nem fog. Ha esetleg sikerül majd eltávolítani a jelenlegi elitet, még akkor is csak úgy fogok örvendezni, ha nem fogja senki kisajátítani a "húsosfazekat", bár erõs a gyanúm, hogy ez így lesz, mert az emberi természet ilyen. A legutóbbi "rendszerváltással" is csak rosszabb lett a helyzet, nem pedig jobb. Hogy az egyszerû ember és a tüntetés mennyit ér, arra vonatkozóan csak Gyurcsány megnyilatkozását idézném: "Majd megunják, és hazamennek". Ezeket az embereket sokkal nagyobb erõk mozgatják annál, hogy mi bármiféle jelentõs változást el tudnánk érni, bármennyien fogjunk is össze. Persze néha a látszat megvan, és akkor elhisszük, hogy "igen, mi vívtuk ki a szabadságot, és ezután majd jobb lesz". Hát nem lesz.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 12. - 19:25:48
(42/92)
Mondj egy példát a sokkal gusztustalanabb mértékre!
Amúgy minden szabályozás kérdése, korábban paritásos alapon osztották szét a médiát, a jobboldal a Kossuthon és a Duna TV-n garázdálkodott, a bal meg a királyi tévén.
Ez is szar volt, de ez a mostani mennyivel jobb? Ha csak a kulturális mûsorokat, filmkínálatot nézem, akkor sem látom a javulást. Viszont az elherdált pénzeket igen amerikai sorozatokra, magyar ordibálós showkra.
Én nem törõdök ebbe bele, és orbán eljuttatta a teljes ellehetetlenülésig a rendszerváltás struktúráját (ami 2002 óta az õ obstrukciója miatt sem mûködhetett).
Mivel az õ közállapotai sem élhetõk, valami új kell, hogy legyen. Persze ha neked ez elfogadható, nem akarlak semmire rábeszélni...
offtopic
feketevipera 2012 jan. 12. - 19:24:28 Előzmény adamnagysweetmovie
(41/92)
Nem indokoltam a múlttal, csak megemlítettem, hogy azért Kun Miklós mûsorait se mindig éjjel adták. (Ha már a hülyítésrõl beszélünk, azért fel lehetne emlegetni a "dübörög a gazdaság" hangzatos jelszavát, a "nem lesz vizitdíj, nem lesz tandíj, ez rágalom, vonja vissza, egy tisztességes ember nem akar ilyen vádakkal választást nyerni" címû nótát stb. stb., de ebbe ne menjünk bele.) Igaz, megvan az a "hibám", hogy sok "portlakóval" ellentétben soha nem dicsekedtem az állítólagos pártatlanságommal (akinek nem inge, ne vegye magára), vállaltam azt, hogy nem vagyok elfogulatlan. Arra azért kíváncsi lennék, hogy a "pártatlanok" közül hányan háborognának majd egy esetleges baloldali kormány hülyeségei láttán-hallatán.
offtopic
feketevipera 2012 jan. 12. - 19:13:52 Előzmény dantonb
(40/92)
A közmédia mindig is az aktuális kormánypárt szócsöve volt, csak legfeljebb kevésbé vagy sokkal gusztustalanabb mértékben. Vagy te hiszel abban, hogy teljesen független lehet az a közmédia, amelyik pont az államtól (vagyis az aktuális kormánytól) kapja a pénzt?
offtopic
feketevipera 2012 jan. 12. - 19:11:11 Előzmény adamnagysweetmovie
(39/92)
Azért az a naivitás se semmi, ami néha a te részedrõl is megnyilvánul. :) Most komolyan azt hiszed, hogy itt bármiféle változás is lehetséges? Ugyan már, ha a jelenlegi politikai "elitet" sikerülne is eltüntetni, újfent csak olyanok vennék át a hatalmat, akik csak a saját érdekükkel törõdnének, és a saját embereiket pakolnák be a hatalomba. Mondj egy olyan esetet, amikor egy "rendszerváltást" követõen a történelem során maradéktalanul pöpecül ment minden, amikor a régi elit helyébe nem egy újabb haszonlesõ banda ült be! Ideje leszállni a fellegekbõl, és rájönni arra, hogy az elvek szépek, de MEGVALÓSÍTHATATLANOK, mert az ember ilyen. A kisembernek soha nem volt jó, és soha nem is lesz jó. Építgethetünk légvárakat, hogy demokrácia így, jólét úgy, ilyen soha nem lesz. Ez nem elbagatellizálása a dolgoknak, ez a valóság. Ha tízmillióan mozdulnánk is meg az országban, és eltûnne az "elit", mi változna? Mindig kitermelõdik egy olyan réteg, amelyik befészkeli magát a zsíros pozíciókba, a többieket meg jól otthagyja a sz*rban.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 12. - 11:23:02
(38/92)
Arról nem is beszélve, sokakat azzal hülyített be a fidesz, hogy most minden másképp lesz.
Most meg még úgyabban van minden, ahogy te is a jelen anomáliát a múltéival "indoklod"...
Aki ezek után kitart a jobboldalon (bocsánat a jobboldal jelenlegi pártjai mellett), az álnok, "mentõ körülményként" elvakult.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 12. - 09:32:44
(37/92)
"Döntse el mindenki maga" - azért ez valahol közügy lenne, könyörgöm:)
adamnagysweetmovie 2012 jan. 12. - 09:31:25
(36/92)
Te mindig elbagatellizálod a dolgot, hogy ilyen mocskos a dolgok rendje. Szerintem pont ezzel legitimizálod. Ezen érdemes lehet elgondolkodnod.
1/10
dantonb 2012 jan. 11. - 19:55:10 1/10
(35/92)
Csak az volt a különbség hogy az elõzõ kurzusban pl a beépített téglák már elõre kirúgták a szerintük pártos Napkeltét ,még a kurzus regnálása alatt .Ma pediglen teljes megszállás van totális seggnyalás és retusálás.
offtopic
feketevipera 2012 jan. 11. - 19:43:43 Előzmény adamnagysweetmovie
(34/92)
Kun Miklósnak nem egy mûsora ment délután is a tévében, egyébként meg minden kurzusnak megvoltak/megvannak a maga emberei, és nyilván mindegyik arra törekszik, hogy hasznot húzzon belõlük. Hogy ezt mennyire erõltetetten csinálják, azt döntse el mindenki maga.
adamnagysweetmovie 2012 jan. 10. - 18:42:52 Előzmény feketevipera
(33/92)
Pákót említed, pedig politikai agymosott zombik manapság hasonló gyakorisággal tûnnek fel. Tõkéczki László mehet fõmûsoridõben, Kun viszont sajnos nem tud elég elfogult lenni, így nincs jobboldali politikai haszna, tehát csak éjszaka mehet.... Egyszerû.