1/10
dantonb 2011 nov. 29. - 22:39:12 1/10 Előzmény víziszinpad
(32/92)
Az enyémek is törölve lettek és szerintem azzal te és beszólós nicked jobban jártál(tatok).
drProktor 2011 nov. 29. - 01:30:24 Előzmény víziszinpad
(31/92)
Ajjaj! Zavaros ez kérem, méltó a tanult házaspárhoz.
víziszinpad 2011 nov. 26. - 07:53:18 Előzmény drProktor
(30/92)
..látom,hogy jól mûködik a "rendszer"..mert az utóbbi hozzászólásaim törölve lettek..ügyesek!!..István csak így tovább!!..:)...azért én írom majd a magamét...
drProktor 2011 nov. 24. - 23:48:22 Előzmény istvan1122
(29/92)
Ó, hát most látom, hogy mind az öt hozzászólásod
a Kun-Gereben házaspár mûsoraival foglalkozik.
Személyesen GerebenÁgnes lennél?
drProktor 2011 nov. 24. - 23:44:49 Előzmény istvan1122
(28/92)
Szereted leegyszerûsíteni a világot, látom.
Tkp. nem igen biztos, hogy értetted, amit írtam.
istvan1122 2011 nov. 24. - 16:49:19
(27/92)
Kun Miklós televíziós mûsorai hatalmas tudásról tanuskodnak. Ez a lényeg, a többi az irigyei mesterkedése. Miközben százezrek hallgatják--nézik, egy-két tucatnyi irigyét elönti az epe. Jól van ez így. Hajrá Kun Miklós!
offtopic
drProktor 2011 nov. 24. - 00:52:45
(26/92)
Az elõbb említett cikkbõl egy másik idézet:

“(.. . )számos pályatársa szerint - idõvel mindinkább a rossz értelemben vett
ismeretterjesztés, a zsurnalisztika terepére helyezõdött át.

Kun tehát az 1990-es évek elejére radikálisan szakított múltjával,
tábort váltott, s onnan intézte támadásait korábbi barátai,
a pálfordulásán megütközõ megannyi egyetemi kollégája ellen.
Az 1994-es parlamenti választások éjszakáján ugyan még valahogy bekûzdötte magát
a Köztársaság téri MSZP-székházba, ám hiába próbált meg elvegyülni az ünneplõ tömegben,
nyilvánvalóvá tették számára, hogy jelenléte felettébb indokolatlan.
Maradt a jobboldal, amely hatalomra kerülve nem is késlekedett teret és elismerést nyújtani
a megtért báránynak. Így a Széchenyi professzori ösztöndíjas tudós részt vehetett
a Terror Háza múzeum létrehozásában, s szakértõi közremûködését
a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével honorálta az Orbán-kormány.
Orbánék 2002-es választási vereségét követõen Kun Miklós bejelentette távozási szándékát
az ELTE menthetetlenül balliberálisnak hírlelt bölcsészkaráról,
s átigazolt az értékõrzõn konzervatív, református Károli egyetem kötelékébe.
Akár politikai, akár tudományos szempontok indokolták e lépését,
döntése gyümölcsözõnek bizonyult, hisz eme felsõoktatási intézmény oktatójaként
rövid úton egyetemi tanári kinevezést nyert, míg ugyanez az ELTE-n a
nagydoktori fokozat megszerzése nélkül keresztülvihetetlen lett volna.”
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Kiemelném a Terror Háza körüli aktívkodást.
Ez egy érzékeny terület, s egyben olyan, amely megítéléséhez nem kell egyetemet végezni,
elég átlagos mûveltség, érdeklõdés és tájékozottság, hogy bárki rájöjjön,
a SchmittMária által vezetett vállalkozás a szinvonaltalan, ócska gagyi maga.

Másik, amit kiemelnék az „érdektelenül hiperpozitivista” jelzõ,
amely véleményem szerint zseniális.
Szánom-bánom, hogy bizonyos személyek körünkben idegenkednek az idegen eredetû kifejezésektõl,
így és de, sajnos ennek magyarázatára itt és most nem térek ki.
Mindenki értse, ahogy akarja.
offtopic
drProktor 2011 nov. 24. - 00:45:43 Előzmény dantonb
(25/92)
Nem csak, hogy KunBéla családtag, de õ a nagypapa!
Néhány idézet KunMiklósról, a Mancs-ban róla közölt cikkbõl
(Narancs XVIII. évf. 2. szám - 2006-01-12):

“Az 1976-ban kandidátusi fokozatot szerzõ Kun áldozatosan aprólékos
(vagy amint a témakör egyik elismert, de egyúttal rosszmájú hazai szakértõje fogalmazott:
érdektelenül hiperpozitivista) kutatásait az 1982-ben megjelentetett
„Útban az anarchizmus felé. Mihail Bakunyin politikai pályaképe
és eszmei fejlõdése az 1860-as évek közepén” címû értekezésében összegezte.
E könyvében, akárcsak Bakunyin magyarul 1984-ben napvilágot látott
fõmûvéhez (Államiság és anarchia) írott utószavában Kun
szigorúan marxista alapon - s az antikommunista Bakunyin-irodalom
szerzõivel polemizálva - kísérelte meg visszailleszteni az idõközben
óvatlanul a nyugati újbaloldal és anarchista csoportosulások ikonjává vált
hajdani vándorforradalmár egyéniségét a XIX. századi orosz és
nemzetközi forradalmi és munkásmozgalom történetébe.”
drProktor 2011 nov. 23. - 23:37:56 Előzmény víziszinpad
(24/92)
Már mint hogy danton az Echo-tv-ben érdekelt?
Micsoda baromság!!!
1/10
dantonb 2011 nov. 23. - 19:33:45 1/10 Előzmény víziszinpad
(23/92)
Öntõl meg a dolgok megértése áll nagyon távol,ugyanis én nem azzal foglalkoztam ,hogy ön miket szokott nézni ,hanem pl azzal hogy az eddigi mindösszesen 17 hozzászólása kizárólag a gerebenék védelmére íródott.
Más:Kit érdekel hogy az Echo TVben mit tudtak kunékról ,mint mondám engem sem érdekelt ,mert már ott is felmértem ami alényeg hogy ezek unalmas mûsorok alkalmatlan mûsorvezetõkkel.kegyed világosított fel acsaládi helyzetérõl ezeknek az Önáltal körömszakadtig védett emberkéknek.Az Echo Tvben való szereplést opedig azért említettem ,mert ott minden mûsor anapi aktuálpropagandát szolgálja .és pl ez a széchenyi díjas prof és neje (kitõl is kapta adíjat?)nem átallotta az aktuális komcsizáshoz szolgáltatni mûsorával a municiót.Ráadásul olyan valaki akinek õse kun Béla volt:P
na ez itten abaj ,meg az is hogy hálából átkerültek a köztvbe ,miközben egy Winkler Nóra ,Rózsa ,Mészáros A. ,Krizsó ki lettek rúgva és sorolhatnám ,pl ahogy Majtényi prof mondá :Senkik rúgnak ki valakiket.Azaz a jelenlegi rendszer rosszabb mint aKádár féle ,pedig azt is útáltam.Az meg hab atortán ,hogy ez az istván nevü álnick meg a valódi tehetséges embereket súgógéprõl böfögõknek minõsít és a kritizálókat pedig AVH tagoknak.na ennyi alényeg, teccik érteni?
víziszinpad 2011 nov. 23. - 08:36:49 Előzmény dantonb
(22/92)
Ön mindig utal arra,hogy "csak" a Gereben-Kun házaspár mûsoraihoz szólok..és itt megjegyzem,hogy Ön árulta el,hogy Echo-ban volt-van érdekelve..így röhejes volt,hogy "elképedve"reagált,hogy házaspárról van szó..az Echo-ban ezt nem tudták...:)??..egyébként más mûsorokat is szoktam nézni..igaz azokat amiket Ön néz azt nem ..X faktor nem hoz lázba..a celeb gyártás a liberálisok asztala.Onnan soha nem "falatoznék".Kun Miklós mûsorait is nagyon kedvelem tisztelet illeti meg Õt,ne feledjük,hogy Széchenyi díjas Professzor.Gratulálni lehet Neki,nem pedig gyalázkodni,munkájához jó egészséget sok sikert illik kivánni.De ez a szemlélet Öntõl nagyon távol áll.
1/10
dantonb 2011 nov. 15. - 23:58:25 1/10
(21/92)
Szeptember elején ezen mûsorban érdekelt személyek néhány nicket regisztráltak ,és amikor támadják a mûsoraikat ,akkor egyet egyet elõrántanak ,akiket arról lehet felismerni hogy 1 azaz 1 db hozzászólásuk van összesen méghozzá ezen mûsor kritizálóinak legyalázására összpontosítva.Ld itt pl solyom 111.Ugyanez megfigyelhetõ Gereben barangolások c. mûsorának topicján is ,aki Kun felesége mintahogy kioktatott ottan az egyik ilyen mûsorvédõ nick.
10/10
kerzs 2011 márc. 19. - 13:10:59 10/10
(20/92)
Lassan már én sem igazodom ki a Színes RTV, a Port.hu mûsorain e remek sorozatot illetõen. Igaz, hogy az MTV videótárában a leadott részeket számozták. Szívesen venném azonban, ha az egyes részek vetítésekor vagy a sorszám megjelenne - pl. a bevezetõ képsoroknál -, vagy az adott részt címmel látnák el, ugyanúgy, mint "A történelem útvesztõi" c. sorozatnál, amely szintén Kun Miklós alkotása. A csúcs persze az lenne, ha az egyes fejezetek számozottak is és címmel ellátottak is lennének, hiszen azok idõrendi sorrendet követnek.
Valószínû, hogy egy terjedelmes ismeretterjesztõ-, dokumentumsorozatról van szó. Ezt abból is gondolom, hogy 1939-1941. júniusáig terjedõ idõrõl már 9 részt vetítettek és Kun Miklósnak rengeteg az információja s a mondanivalója, amit sokan szívesen nézünk, hallgatunk és nem szeretnénk egy részrõl sem lemaradni és szívesen nézzük az ismétlést is. Én legalábbis így vagyok vele.
Kérem, segítsenek bennünket, nézõket a sorozat vetítésénél az egyes fejezetek címezésével, és/vagy sorszámozásával a kiigazodásban. Köszönettel: Kuczogi Erzsébet
tdk 2011 márc. 18. - 21:55:16
(19/92)
Ezt a mûsort amúgy össze-vissza adják? Tegnap is csak véletlen láttam, akkor is kb. az utolsó 10 percet. Valamikor korábban egy pénteken volt éjfélkor, akkor is véletlen botlottam bele. Bosszantó, mert amikor a rákövetkezõ héten nem volt, azt gondoltam, hogy csak idõkitöltõnek használták, mert nem találtak mást.

Nagyon érdekes egyébként a sorozat. Mennyire jellemzõ, ahogy K.M. megállás nélkül mondja a szöveget, mint aki fél, hogy nem fér bele az idõbe, és ezalatt kb. 2-3 mondatos közbevetéseket csinál a mondatok közepén. :) Tetszik, hogy ennyi mindent sûrít a mûsorba, persze erre jobban is kell koncentrálni, nincs idõ közben átgondolni a hallottakat.

Mostanában volt egy megemlékezés-féleség is, amin Kun Miklós is részt vett, és a mondandója végén levetítettek egy kb. 10-15 perces részt egy dokumentumfilmbõl, ami az ukrajnai 1932-33-as (mesterségesen gerjesztett) éhínségrõl szólt. Az is jó volt, de sajnos nem emlékszem a címére.
tdk 2011 márc. 18. - 21:43:02 Előzmény gerlits
(18/92)
Elég rossz lehetett, ha olvasni kellett. Mondjuk szerintem ez a mostani hang nem passzol ehhez a komoly témához, fiataloknak szóló mûsorokban szerepelt régen az illetõ, és nekem mindig ez ugrik be róla. De azért annyira nem rossz.
10/10
kerzs 2011 febr. 17. - 21:07:56 10/10 Előzmény tomikgb
(17/92)
A számozást én is kértem, és kérésem teljesült, bár "rejtélyesen", mint ahogyan azt már korábbi hozzászólásomba jeleztem. Sajnos a Színes RTV újságban idõnként megjelenõ számozás igen csak megtévesztõ.
Az adások számozását az MTV videótárában láthatjátok: http://videotar.mtv.hu/Kategoriak/A%20rejtelyes%20XX,-d-,%20szazad.aspx
tomikgb 2011 febr. 08. - 01:19:41
(16/92)
Nem teljesen értem, miért nem lehet a részeket számozni, mint régen. :D 1. rész, 2. rész, ésatöbbi ésatöbbi. Mivel csúsztatva, de párhuzamosan vetíti a sorozatot az M1 és az M2, ezért ez a dátum-alapú jelölés teljes káoszhoz vezet. :S
10/10
kerzs 2011 febr. 05. - 11:50:34 10/10
(15/92)
Látom a számozást, bár "rejtélyes". Köszönöm: KE
ebedido 2011 febr. 03. - 23:12:07 Előzmény crybaby
(14/92)
Sok Egyesült Államok létezik.
Itt gondolom az USA-ra gondol, bár hibásan.
Én pedig nem ott éltem, máshol.
10/10
kerzs 2011 jan. 28. - 14:55:06 10/10
(13/92)
Nagyon kedvelem és figyelemmel kísérem Kun Miklós ezen sorozatát is, ugyan úgy, mint "A történelem útvesztõi"-t. Szeretném, ha az egyes részeknek címe, vagy sorszáma lenne. Véleményem szerint ezzel könnyebb lenne a nézõk számára az egyes fejezetek közötti eligazodás. Számomra mindenképpen. Reménykedem, hogy kérésem meghallgatásra talál. Köszönettel: Kuczogi Erzsébet