Téma: A rítus

PivarnyikKrisz 2011 márc. 12. - 18:48:29
(29/209)
A maga kategóriájában megállja a helyét. Anthony Hopkins rendkívül sokat dobott a filmen,az tény. A régi,kalsszikus Ördögûzõt is láttam. Összehasonlítva a kettõt... Hát nem is tudom... Ez a film szerintem sokkal feszültebb volt. Az Ördögûzõn röhögni lehetett a megszállt alanytól. Ezen nem. Valóban megszólal a filmben(A rítus) magyarul Anthony Hopkins. Azt kell,hogy mondjam,hogy sokkal,de sokkal rosszabb filmre számítottam. Hál'istennek tévedtem.
Nekem rendkívül tetszett.
10/9.
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 11. - 22:44:14
(28/209)
Csak egy nappal a bemutató után írhatnátok kicsit spoiler mentesebben is. Vagy legalább jelölve.
bittermoon1992 2011 márc. 11. - 19:50:36
(27/209)
Semmitmondó film egy remek rendezõtõl. Kár, hogy M. H-t is beszippantotta az amerikai filmipar..

Ami miatt mégis emlékezetes marad számomra a tegnapi moziest:

OFF

Elõttem ült egy médiából jól ismert házaspár. A szõkeség azon sopánkodott, hogy a félhomályban látszik csak igazán, milyen gusztustalanok az ülések a fejrésznél. Gyorsan biztosította a férjét, hogy aranyfürtjei nem fogják érinteni ezt a rettenetet. Férjuram, a nõi és férfi lelkek nagy ismerõje, valószínûleg ezt a mártír nõalakot is beleszövi majd a következõ regényébe, továbbá azt is, hogy úgy oldotta meg az asszonyka elhallgattatását - példát mutatva férfitársainak -, hogy feltette mindkét lábát az elõtte lévõ ülésre...

OFF vége
Dius 2011 márc. 11. - 16:52:33
(26/209)
..és ez a vége???????????????????
Dius 2011 márc. 11. - 14:19:21
(25/209)
Ezek szerint te végig merted nézni, velem ellentétben. (Mellesleg az eleje tetszett, de a felétõl már kimondottan nem, átlagos horrorfilm, semmi több. Miért jó ez Anthony H.-nak????)

Kérlek, írd meg a végét priviben!!!!!
(addig láttam, hogy a srác menne haza az apjához, de kap egy telefont -tudod :) - és aztán az ablakból meglát nyomokat a hóban...ott már nagyon idegesített, de érdekelne mégis, mi törtét eztán):
Nagyon köszi elõre is! Dius
Második Mancika 2011 márc. 11. - 11:36:49
(24/209)
Ah pimaszkodni mersz öreganyáddal??
k11zoltan 2011 márc. 11. - 11:34:22
(23/209)
Eleg oreg vagy mar.
:P
Második Mancika 2011 márc. 11. - 11:25:50
(22/209)
Ah nekem is hasonló sztorim van. :-) Életemben nem mertem megnézni egy horrorfilmet se.
Aztán egyszer egy nagyon nehéz vizsgám eredményét vártam, és tiszta ideg voltam. Na akkor, hogy eltereljem a figyelmemet, megnéztem az Ördögûzõ TRAILER-ét. 3 perc kb. Megmaradt az a jelenet, ahogy a kiscsaj hátrafelé mászik le a lépcsõn, folyik ki valami piros a szájából, huh, meg a zene is borzasztó volt.
Egy pár órára, meg egy pár éjszakára el lett terelve a figyelmem.
A vizsga meg sikerült :-)
Majd ha nagyon öreg leszek már , és már semmitõl se fogok félni, végignézem az összes jó horrorfilmet.
Dius 2011 márc. 11. - 09:11:08
(21/209)
Ha leírom, miért láttam a Farkaembert, még inkább kakukktojásnak fogok számítani...
A terhességem 41. (!!) hetének végén jártam, és mindent megtettem, hogy induljon már be a dolog...valaki azt javasolta, hogy ez a tuti, üljek be egy ijeszgetõs filmre, majd meglátom, bla-bla. Persze semmi változás nem volt, pedig eléggé tele volt a gyatyám... :))
Na, ezért láttam.:DDD

Valaki megírná kérem-kérem, a film végét????????? Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiii!
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 10. - 22:49:06 Előzmény Dius
(20/209)
Ne már:)))) Félsz a horrortól, de azért még a farkasembert is megnézed :DDD

De egyébként igazad van. Hopkins amellett, hogy jó színész, még jó munkás ember is.Amivel megbízzák , eljátssza becsülettel. Ilyen a De Niro és a Depardieu is:))
9/10
orizatriznya 2011 márc. 10. - 21:37:09 9/10 Előzmény Thor81
(19/209)
Nekem is nagyon tetszett, bár a Port-on idézett kritikák eléggé leszólták. Az ne nézze meg, aki véres horrorfilmre vágyik, vagy aki abszolút ateista. Elggé elgondolkodtató, megrázó, szép film.
Dius 2011 márc. 10. - 17:21:32
(18/209)
Igen, sanszos volt, tudom, tudom :)))) - valamiért mégis azt gondoltam, hogy Anthony Hopkinsnak köszönhetõen mégis valami "nézhetõbb", nem annyira az ijesztgetõs effektekre hajazó film lesz... de nem. Tanulhattam volna már a Farkasemberbõl is.

Várom a végét,ha látta itt valaki! Köszi! :))
miénkittatér 2011 márc. 10. - 14:28:17
(17/209)
Így jár aki vaktában ül be a filmekre.Egy ördögûzõs filmnél azért sanszos, hogy van benne rémisztõ rész:)
Dius 2011 márc. 10. - 14:03:50
(16/209)
Ma én beültem megnézni. Majdnem így is lett... kijöttem.
Nem azért, mert olyan rossz :) - csupán nem szeretem/ bírom a horror-filmek hangulatát, és azt hittem, ez sem az. Ilyenformán csalódnom kellett, és - bár a film elég érdekesen indult - mégsem tetszett az ijesztgetõs második fele miatt. :(

Addig láttam, míg a srác elindult volna haza az apja miatt, és a panzióban kinézve az ablakon, meglátott nyomokat a hóban...valaki megírná kérem prviben a film végét? :)))

Egyébként, aki szereti ezeket a misztikus témájú filmeket, annak teszeni fog, aki pedig nem bírja a horrorfilmeket, ne üljön be rá..! :)
10/10
Thor81 2011 márc. 10. - 08:57:35 10/10
(15/209)
Jó film, tegnap megnéztük. Hopkins mûvész úr hozza a megszokott ironikus formáját, amiért szeretjük, és a beteg arckifejezéseit is:) Csak ajánlani tudom. Vannak benne hirtelenijesztõs részek, de nem vészes. És magyaruk is megszólal benne a gonosz:)))
CTU 2011 márc. 09. - 23:01:58
(14/209)
A bevételi adatokat nézve, nem volt egy kasszarobbantó film az usa-ban, de attól még elég jó lehet.
A sztori nyilván nem újkeletû, de attól még lehet izgalmas, látványos, feszült.
Plusz itt van Anthony Hopkins és Rutger Hauer. Az életbe nem gondoltam volna hogy õk ketten egy filmbe fognak játszani.
Régebben úgy gondoltam hogy Rutger Hauer is tökéletes lett volna Hannibal Lecter szerepére, van valami nagyon hasonló a két színészben, fõleg a kb 20 évvel ezelõtti tekintetükben.
Mind2 nagy színész, Rutger kicsit vissza maradt a karrierbe, inkább B filmekbe jáccik mostanában, de a 80-90es években voltak jó filmjei igazi A kategóriás is, legalább 8-10.
Anthony Hopkins meg ugye még mindig Nr.1. A Legjobb színész.
Várom a filmet nagyon.
miénkittatér 2011 márc. 06. - 14:46:36
(13/209)
Ja, bár a fene tudja a legtöbben hasonlít vagy a fazon vagy a sztori:))
Az biztos, ha bezöldül a feje és azt mondja, hogy exöszájzbúk akkor gond van:)))
twillight 2011 márc. 06. - 14:33:16
(12/209)
Nem muszály, elvégre nemm inden vámpírfilm se a Lugsis Drakula koppintása!
miénkittatér 2011 márc. 06. - 13:35:56 Előzmény twillight
(11/209)
muszáj annak lennie , mert egy ördögûzésrõl szól a film:))
gusztavka 2011 márc. 06. - 13:29:30
(10/209)
Tengerentúl már januárban bemutatták, egyébként nem csak moziban lehet filmet nézni. Nem kell ezen csodálkozni, aki akarta már megnézte a fimet.