Téma: A rítus

1/10
jean sol partre 2011 nov. 10. - 00:40:04 1/10 Előzmény voltegyszeregyKrisztián
(149/209)
Ez nagyon gagyi lett...
5/10
voltegyszeregyKrisztián 2011 szept. 19. - 21:44:01 5/10
(148/209)
A.H. az egyik kedvenc színészem, ennél rosszabb filmet még nem láttam tõle. Csalódtam...
7/10
szisz 2011 aug. 28. - 10:10:20 7/10
(147/209)
Jó kis film, szeretem az ilyen témákat, bár még egyszer nem nézném meg. A történet nem sodor magával :) Csak ismételni tudom az elõttem szólókat: Hopkins és a megszállt csaj tényleg nagyot alakítanak de a film maga egyszerûen csak hatásvadász.
8/10
E. Luca 2011 aug. 22. - 12:18:53 8/10
(146/209)
Egyszer érdemes megnézni, de leginkább arra törekszik a film hogy hirtelen jött képekkel, hangokkal ránk ijesszen...
7/10
Damian 2011 aug. 18. - 21:54:37 7/10
(145/209)
Furi a film, olyan elcsépelt egy picit.7/10. Elég egyszer megnézni, viszont az egyszernézõs filmek közül a jobb fajta.
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 14. - 18:41:20
(144/209)
Szerintem nézd meg Az ördögûzõt, ugyan ez, de sokkal jobb. Na az szerintem mindenkit elgondolkodtat.
8/10
Sadenal 2011 aug. 14. - 15:38:05 8/10
(143/209)
Azért volt érdekes a film, mert tényleg vannak egzorcisták (a nõvérem szerint is, aki apáca) és úgy tûnik a gonosz is létezik. Habár elég hihetetlen módon jött elõ az ördög, Hopkins meg a megszállott csaj elég durván játszott. Jó volt a sminkjük is, mindenesetre nem nézném meg még egyszer, mert annyira nem gondolkodtatott el....azt hiszem olyan vontatott volt meg rendszertelen.


8/10
Io 2011 júl. 24. - 19:24:25
(142/209)
Én nem állok egyik oldalra sem, ennek ellenére nagyon szeretem az ilyen jellegû filmeket. Mint a gyerek a mesét, kicsit kiragad a hétköznapokból.

Hopkins nagyon jót alakított........nagyon. ( Mink 2 szerepben) Azért külön köszönet, hogy 3 magyar szót szólt, ráadásul kétszer is. Jó volt hallani. :)

Nekem még is kicsit hiányérzetem van. Nem tudom mért.
Na mind1, A. Hopkins miatt érdemes megnézni. :)
Coolhanek 2011 júl. 11. - 20:55:08
(141/209)
Egyetértek veled.
De inkább azt kérdezném; jó keresztényi dolog mások hibáit keresni?
A nem elfogadást hirdetni és kirekeszteni? Alázatos dolog magunkat mások fölé emelni?
A Biblia nem arra tanít, hogy elfogadjunk és szeressünk?
Elnézést.
Kaliff 2011 júl. 11. - 08:13:30
(140/209)
Kedves Magukat hívõnek tartó kommentelõk!

Csalódottságomban írok nektek.
Elképesztõnek tartom ezt a nagyképûséget amit ti leírtok miközben hívõnek tartjátok magatokat. Tele vagytok elõítéletekkel azok iránt akik nem hívõk, vagy nem gyakorolnak semmilyen vallást. Általánosítotok, hogy akik nem hívõk azoknak nem tetszik majd ez a film, vagy leegyszerûsítitek, hogy "akik nem hívõk nem érthetik ezt meg". Szinte mindannyian tesztek valamilyen ócsárló vagy becsmérlõ megjegyzést azokra akik szerintetek egy fillért se érnek, mert nem hívõk.

Miért is? Mert aki nem hívõ az nem hihet? Vagy mert nem ember? Nem lehet agya, nem érdekelheti vallási témájú dolog, nem szeretheti az ilyen témájú filmeket, könyveket?

Nem vagyok hívõ. Nem vagyok megkeresztelve sem.
De az egyik kedvenc filmem a Test (The Body) és a Constantine. Az ördögûzõ volt sokáig a kedvenc, de amióta láttam a Constantine-t azóta az jobban tetszik. A rítust pedig még nem volt érkezésem megnézni, de hamarosan megteszem, nem hagyom ki.

Nem a vér meg az agyvelõ miatt, elárulom nem szeretem a horror filmeket. Azt szeretem aminek magasabb rendû mondanivalója van. Könyvben is sokáig volt a kedvencem Madách: Az ember tragédiája.

Ezenkívül a fõiskolán egyszerre vettem fel a Keresztény vallások modult és az Iszlám modult mert mindkettõ érdekelt. Sõt, bejártam a Buddhista vallásról szóló elõadásokra is. Hat hónapja latint tanulok, mert nagyon tetszik a nyelv.

Jah és elárulom, hiszek.
De nem abban, hogy aki nem hívõ az nem értheti a vallást.
SpencerBarnes 2011 júl. 10. - 12:01:41
(139/209)
Vik100: "ocsmány nõ aki a fõszereplõ nõ"
Szerintem jobb nõd sose legyen barátom
idõjós1010 2011 júl. 05. - 13:40:29
(138/209)
Az ördögûzõ részekhez képest mindenképp jó a film. Igaz nem láttam az ördögûzõ minden feldolgozását, de az eredeti 3 rész meg is van. Én azt mondom korrekt volt ez. Önálló alkotásként sem rossz, de viszonyítva még jobb.Ha valaki fogékony rá , akkor azt mondom még egy-egy borzongatóbb részt is találhat benne. Engem megfogott, és nagyon rácsodálkoztam arra, hogy még napjainkban is vannak hivatásos ördögûzõk.
5/10
indienemesh 2011 jún. 28. - 16:36:19 5/10
(137/209)
Szerintem ez egy tipikusan olyan film, hogy aki nem hívõ, az abszolút nem is veszi komolyan. Ennél fogva az õ véleményük elvileg nem számíthatna. Na de persze közönségfilmrõl van szó, és nem kizárólag híveknek szánt alkotásról. Bár nem olyan rossz, mint amennyire sok helyen lepontozták, de jónak még inkább nem mondanám. Az operatõr és Anthony Hopkins munkája volt itt értékelhetõ. Az elejéig azt lehetett hinni, hogy végre nem egy hazug, hatásvadász film lesz, de aztán rájöttek, hogy mozifilm, hát mégiscsak kell bele erõszak és kifordult fej, sátáni hang. Simán lehetett volna jó is a film, de nem lett. 10/5
offtopic
Sub-Z 2011 jún. 27. - 07:45:45 Előzmény Tom Francesco
(136/209)
Tetszett a hozzászólásod a rítushoz. Megnyugtató, hogy élnek értelmes emberek a fórumon. Érdekelne, mi a véleményed a ,,Kapcsolat Isten szellemvilágàval" címû könyvrõl, ha ismered. Üdv, Zoli
barnan 2011 jún. 23. - 15:15:51
(135/209)
A film alapjaként szolgáló Matt Baglio "Rítus" c. könyvérõl:

"Most olvastam, hogy Matt Baglio Rítus címû könyve júniusban jelenik meg Magyarországon. Mivel a könyv alapján egy amerikai horrorfilmet készítettek, ezért valószínûleg sokan nem fogják elvbõl elolvasni, pedig nagy kár! Nemrégiben fejeztem be, nagyon jó könyv, sajnálatos, hogy Hollywood így kiforgatta.

Ez egy hiteles, objektíve dokumentum regény egy amerikai papról, Gary atyáról, aki a Vatikánban egy exorcista képzésen vett részt, és egy évet tölt egy idõs, gyakorló exorcistával együtt. A könyv szerzõje egy katolikus tényfeltáró riporter, aki tényleg igen mélyen beleássa magát a témába és lehetõséget kap arra, hogy végigkísérje Gary atyat a képzés során, sõt 20 exorcizmust saját maga is láthat.

Elõtte olvastam Don G. Amorth atya két könyvét, de ebben a könyvben még részletesebb képet nyerhetünk az exorcizmusról és a spiritualis világ törvényszerûségeirõl..."

folyt: http://elizeus.kozosseg.com/fellowshiptemplate/testimony/1/989/
8/10
Lympha 2011 jún. 19. - 14:05:44 8/10
(134/209)
Nem igazán tetszett a film (és nem az befolyásolt, hogy hívõ vagyok-e vagy nem, hiszen ez csak egy film). Persze ettõl még Hopkins-t jó színésznek tartom. A film elejével még nem is volt semmi bajom, hisz - gondoltam magamban - ez egy ilyen film..., vártam, hogy hogyan végzõdik, és többet vártam, valami meghökkentõt, amire nem számít az ember, aztán mikor végig néztem, már azt gondoltam, hogy: "Ennyi az egész sztori?" Vannak "rosszabbnak" titulált filmek, amikben több a mondanivaló, mint ebben. Én sajnálom, hogy csak ennyit hoztak ki az egészbõl. Akár újra is nézhettem volna az Ördögûzõt, mert lehet, hogy régi és bár egyáltalán nem tartozik a kedvenceim közé, de legalább eredeti (klasszikus).
forgonati 2011 jún. 19. - 03:38:20 Előzmény greg89
(133/209)
Jaj úristen, haggyadmá'. Bírom az ilyen nagypofájú beszólásokat hogy "visszaköveteltem volna a jegy árát már a felénél"... A szövegeidbõl úgy gondolom, életedben nem követeltél még vissza semmilyen jegyet semmilyen filmért. Csak fórumokon megy a nagy szájkarate. Az meg hogy 10/0,5 egyszerûen nevetséges, menj és éld ki máshol a fikázhatnékod. Érdemben nem tudsz hozzászólni egy filmhez sem. Paraszt.

A többiektõl elnézést, akinek nem inge...
10/10
cperger 2011 jún. 15. - 15:17:09 10/10
(132/209)
Nagyon jó film! Érdemes mindenkinek megnézni....
Ford Mustang 2011 jún. 14. - 16:52:10
(131/209)
Ebbõl látszik, hogy egy marhaság az egész. Sir Hopkins nélkül meg aztán pláne egy nagy 0 lenne :D
gondi78 2011 jún. 14. - 15:47:59
(130/209)
nagyon ritkán csinálok ilyet, de nem néztem végig..elõször belepörgettem, aztán kinyomtam. a leggagyibb az volt, amikor SPOILER ördögûzés közben csörög a mobilja!:) és felveszi!:) besz*arás..