10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 18. - 01:00:21 10/10
(231945/239045)
Na jó, itt egy guglis ferdítés... :)))

매혹의 스캔들 (maehogeui seukhaendeul) - Csodálatos botrány (2017)
Kincsem - Fogadás a bosszúért
Kaland / Románc / Melo / Történelmi dráma / Dráma Magyarország
2017.12 (bemutató) 122 perc, 15 éves vagy idõsebb
(Rendezõ) Herendy Gábor
(Fõszerepben) Nagy Ervin, Petrik Andrea
A halálos sors találkozása a katasztrófával!
1848-ban az apja a szabadságharc miatt halt meg. A fiatal 'Eno' (에노) egyedül maradt.
Huszonöt évvel késõbb Eno a bosszúról álmodik.
Arról, hogy visszanyerje családja hírnevét, amiben "Kincsem" (킨쳄), a versenyló segíti.
De lenyûgözi egy illetéktelen (?) asszony, Clara. Titkos kapcsolatuk elõidézi a katasztrófát...

Kép szintén a daum.net-rõl.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 18. - 00:34:01 10/10
(231944/239045)
Moziba nem nagyon járok, a neten sem kerestem rá, de a Kincsem-re ettõl függetlenül kíváncsi vagyok.
Az meg egy plusz adalék, hogy Nagy Ervin ('76-09-25) mindössze tíz nappal idõsebb, mint Song Seung Heon, így arra is kíváncsi vagyok, lenne-e rám olyan hatással, mint SSH... de gyanítom, hogy nem... :)))
Külsõleg egyáltalán nem jön be, bár a hangja kellemesnek mondható, akkor már inkább Csányi Sándor a maiak közül, fõleg, amióta szakállat visel... csak neki meg borzasztó a hangja és nem is artikulál rendesen... :(

Mindenesetre rákerestem a daum-net oldalán, mostanában úgyis sokat nézegetem: a Kincsem bemutatója decemberben várható.
http://movie.daum.net/moviedb/main?movieId=116410

Közben viszont szembejött a Testrõl és lélekrõl, lsd. plakát! Bemutatója november 30-án lesz.
http://movie.daum.net/moviedb/main?movieId=109812
Furcsa, de kellemes élmény magyar filmet, magyar szavakat, neveket látni a sok hangül karakter között. :)))

Kíváncsi leszek a nézettségükre: a Kincsem 444ezres rekordja Koreában kb. 2 milliónak felelne meg, sõt mint tudjuk, ott simán vannak 5-6, sõt 10-12 milliós nézõszámok, nem beszélve az abszolút rekorder, 17milliós Admirálisról.
Majd figyelünk. Én legalábbis biztosan. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 18. - 00:11:26 10/10 Előzmény Illiona
(231943/239045)
Szerintem SSH tudatosan választ szerepeket - itt elsõsorban a negatív karakter megszemélyesítése vonzhatta, és amennyire a filmet láttam, ezt a szokásos tökéletességével meg is oldotta.
A film alacsony nézettsége akár a túl sokáig tartó idõhúzás, a bemutató rossz idõzítése, a sok koreai-japán ellentétre alapozott film dömpingjén túl talán a rendezõi koncepció furcsaságán is múlt. Lehet, hogy nincs igazam azzal kapcsolatban, amit elõzõleg írtam (nov. 11-én), de az, hogy a rendezõ látszólag Kim Koo-ról (Kim Chang Soo) készített filmet, mégis pont a címszereplõ volt hiteltelen, hiszen a feldolgozott életrajzi elemet tekintve mindössze 20 éves lehetett volna a történetben, miközben itt a két fõ ellenfél, a film két ellenpontja Kim és az igazgató figurája volt - két egymásnak feszülõ negyvenéves férfi, a többi csak körítés.
(Aztán majd lehet, hogy jól meglepõdök, amikor lesz felirat is, de egyelõre nekem ez jött le a filmbõl.)
És a Kim Koo-ról szóló wikis ismertetõ ugyan a legnépszerûbb függetlenségi harcosként írt róla, akinek az arcmása egy internetes szavazás alapján a készülõ 100.000 won-os bankjegyre került volna, de a bankót nem adták még ki (2009 óta „jegelik” a kérdést, a legmagasabb címlet azóta is az 50.000-es Saimdang…), a szavazás pedig 2007-ben volt - 10 év pedig hosszú idõ…

Ami pedig SSH választását illeti: a most futó Black az OCN-en is csak kevesebbekhez juthat el, hiszen ez egy fizetõs kábelcsatorna, ami az utóbbi idõben egyértelmûen saját thrillereket gyárt, mégis szerepel benne, mert vonzotta a fõszerep, a történet, a mondanivaló… engem meg õ vonz, alakítson bárkit, bárhol, bármikor… :)))))
A nézettsége pedig jónak számít, hiszen az eddigi legsikeresebbek, az év eleji Voice és a Tunnel után az idei sorozatok alacsonyabb nézettséggel futottak, míg a Black számai újra magasabbak, és bár még nem érik el a másik kettõ végsõ átlagát, azért +2 részt már hozzátettek.
https://en.wikipedia.org/wiki/Orion_Cinema_Network
És még nincs is vége - szerencsé(m)re… :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 17. - 23:58:19 10/10 Előzmény Illiona
(231942/239045)
Véleményem az van - és teljesen eltérõ a Tiédtõl. De ez gondolom nem baj… :)
(Függetlenül az ismertetett sorozattól, arra majd rákeresek, nyugdíjas éveimre jó lesz.)

Katasztrófahelyzet.
Igen, egy egészségügyi dolgozónak (+rendõrnek, katonának, tûzoltónak) kötelessége az állampolgárok védelme, és én is segítenék, mint ahogy nyilván számos önkéntes is. De nem tudok elképzelni olyan szituációt, hogy én bárki mást mentsek, amíg a saját gyerekeim nincsenek biztonságban.
Egyébként némileg elvonatkoztatnék egy katasztrófától és csak úgy általában írom: pl. egy mentõnek* munkájából/hivatásából adódóan kötelezettsége segíteni, de nem kötelessége az életét kockáztatni. Újraélesztés esetén is elsõdleges a helyszín biztonsága, hiszen pl. egy vizes medence partján a defibrillálás az ellátót veszélyezteti, vagy egy égõ-füstölgõ házból, egy roncsolódott autóból való kimentés is elsõdlegesen a tûzoltók dolga.
Nekünk is oktatják minden évben kötelezõen, hogy egy kórházi osztályon keletkezett tûzeset kapcsán mi a teendõ, de NEM köteleznek arra, hogy adott esetben feláldozzam magam egy „vadidegen” emberért, miközben valószínûleg gondolkodás nélkül próbálnám menteni a gyerekeimet, ha róluk lenne szó - de ezzel szerintem számos ember így van, a saját élet védelme ösztönösen felülírja mások életének védelmét. (Miközben a tûzoltónak védõfelszerelése van, a rendõrnek fegyvere, ami adott esetben védi az életüket, addig egy eü-s, egy civil nem rendelkezik ilyenekkel.)
[*A köznyelv mentõsnek hívja õket Mentõk helyett, de van, aki erre háklis, mert ugye általában nem mentõStisztrõl, meg mentõSápolóról beszélünk, mint ahogy tûzoltósról meg rendõrösrõl sem…]

Isten: nem vagyok hívõ, de ateista sem igazán, mert hiszek abban, hogy bár a sorsunkért önmagunk is felelõsek vagyunk, de kell lennie valami/valaki feljebbvalónak, aki az egész Univerzumot uralja. Hiszek Jézus tanításaiban, amely mások elfogadására, együttérzésre, segítésre, a nem ártásra vonatkoznak. Igyekszem becsületesen, tisztességesen élni és a gyerekeimet is erre tanítom.

Haza: az én nézetem szerint a haza, a nemzet fogalma egy kulturális kapocs az azonos nyelvet beszélõk között, amely fontos identitásképzõ szempont, ezzel azonosulni, egy közösséggé kovácsolódni akár nemzeti ünnepen, sporteseményen, nemzetközi siker esetén fontos élmény, de nem képezi a mindennapok részét.
„Én magyar vagyok, de nem úgy, hogy tépem a számat, pofázok néprõl, nemzetrõl, hazáról, hanem hogy szíven üt, ha népzenét hallok, igézve nézem, ha látok igazi magyar táncot, hogy értem József Attilát, akinek ezerféle nemzet kavargott szívében, és magaménak érzem Radnótit.” (Cserhalmi György)
És más néppel egyáltalán nem, de a koreaival bizony rokonnak érzem magam, olyan sokat foglalkoztam velük az elmúlt néhány évben, hogy tkp. második identitásommá vált a velük való kapcsolatom…

Család. Szûkebb értelemben a gyerekeimet jelenti, mint ahogy számos idõs ember ma is így kérdez rá az utódokra: „hány családja van?”.
Számomra a gyerekeim a legeslegfontosabbak a világon. Persze vannak még fontos embereim, de a gyerekeimmel senki sem veheti fel a versenyt. Pont.
És érdekes, ez a kérdés a Black 7. részében is felmerült, amikor egy apa bosszút akart állni a fia haláláért felelõsnek tartott férfin. Bár a sorozatban elhangzott gondolattal nem most találkoztam elõször, de attól még igaz: „aki elveszti a szüleit, az árva, aki a házastársát, az özvegy. Ám arra, aki elveszti a gyermekét, az annyira kegyetlen, hogy arra még szavunk sincs.”

*******
Soha nem tudnék gyermekosztályon dolgozni, az õ szenvedésük mindig megvisel, és pont ebbõl kifolyólag minden tiszteletem azoké a kollégáké, akik pl. gyermekhospice-ban dolgoznak.
Ez a cikk hosszú, de betekintést nyújt egy olyan világba, amit jó lenne minél kevesebb embernek megtapasztalnia. Néhány gondolatot kiemelnék, s rögtön egy „ismétléssel” kezdeném:
"– Furcsa – mondja Zsuzsa –, minden élethelyzetre, mikor az ember elszakad valakitõl, van egy szó. Ha valaki elveszíti a szüleit, azt mondják rá: árva lett. Ha megszakad a házassága, azt mondják, elvált. Ha meghal a társa, azt mondják, hogy özvegy. De erre, amik mi vagyunk, nincs szó semelyik nyelvben. Mit lehet mondani, hogy mik vagyunk mi? Kik vagyunk?
– Tényleg mindig van segítség, nem kell a terheket egyedül cipelni. Nekem többen mondták már, hogy borzasztó, ami veletek történt, én biztosan nem bírnám ki... azt szoktam rá mondani, hogy te is kibírnád, barátom. Iszonyú, majd' belehal az ember. De nincs más választás. Tovább kell csinálni.
– Sajnos, nem mindenki bírja ki – mondja késõbb Révész Renáta Liliána, a pszichológus. – Az ilyen traumát elszenvedõ emberek közt magas az öngyilkosságba menekülõk aránya. Azért is különösen nehéz a helyzetük, mert a gyerek a tudatunkban a jövõt jelenti. „Bennük élünk tovább”, ahogy mondani szokás, tehát az õ jövõjük a miénk is."
http://index.hu/belfold/2015/05/05/gyermekhospice_tulelo_szulok/

És a gyermek mindig gyermek marad a szülõ számára. Sokszor találkozunk olyan idõs emberekkel, akik a 40-50-60 éves fiukat, lányukat siratják…
Kép: az idézet Elizabeth Stone, amerikai írónõtõl származik.
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 17. - 23:43:39 10/10 Előzmény Illiona
(231941/239045)
Szép estét Mindenkinek!

Sajnálom, ha nem tetszik, pláne azok után, hogy a „Ha eljön Joe Black” c. filmet Te is szereted.
Vagy csak már egyszerûen nem hiszel a mesékben?... :))))
Itt más az alapszituáció, a Halál nem csak „kíváncsiskodni” jön, itt a túlvilági Kaszások az ilyen-olyan okból meghalt lelkek kísérõi. A 49 napban Idõzítõ volt, más sorozatban nyilván más, de az ilyesmi visszatérõ motívum a koreai sorozatokban.
Persze a Goblin-t sem láttam még, bár Edimir vetítése miatt a piros sál és a pitypang nagyon megmaradt… Sokan hasonlítják, ill. hasonlították a sorozatot elõzetesen a Goblin-hez, errõl SSH is beszélt egy interjú kapcsán:
Szerinte az elsõ részben már kiderül(t), hogy a Black-et a története, a mûfaja és más tényezõk is megkülönböztetik a Goblin-tõl. A Black-ben Haram nem szellemeket lát, hanem a halál árnyékát az élõkön, Black pedig ezt a képességet használja ki - elõször arra, hogy megtaláljon egy szökött lelket, akit keres (tkp. ezért vette „kölcsön” a nyomozó testét), majd késõbb már együtt mentenek meg ártatlan embereket (egyelõre persze Black akaratán kívül), ezzel megszegve a szabályokat…
SSH elmondása szerint azért vállalta a szerepet, mert vonzotta Black nézete az emberi érzelmekrõl (meg gondolom, ezek változása), és a sorozat üzenete, mely szerint a legfontosabb az emberek közötti kapcsolat, az egymásra való odafigyelés.
http://en.koreaportal.com/articles/42771/20171023/black-star-song-seung-heon-reacts-to-goblin-comparisons.htm

Nekem nagyon tetszik SSH karaktere, a csendes, udvarias, szomorkás nyomozó, aki egyik pillanatról a másikra (meghalás helyett) változik egy rendkívül határozott, kissé bogaras, de mindenképpen nagyon menõ pasivá - és SSH ezt a kettõs figurát is simán hozza, mint az eddigi szerepeiben is bárkit, bármikor, bármiben. :))))
Persze akár lehetne nélkülözni a misztikus szálat, mondjuk egy sima emlékezetvesztõs sztorival, de ez még nem okoz(hat)na alapból ekkora személyiségváltozást… viszont itt a túlvilági szereplõk behozatala a történetbe inkább Black egyre emberibbé válása, a lelkében végbemenõ folyamatok bemutatására szolgál.
És eközben persze ott a bûnügyi háttér, az ott meghúzódó gyermekprostitúció kibontakozása, a fõszereplõk cseppet sem makulátlan elõélete, s ahogy õk kapcsolódnak egymáshoz.
Lehet, hogy meg lehetne oldani mindezt a misztikus szál nélkül is, egyszerû földi halandókkal, de engem ez a szál pont nem zavar, sõt ez adja a komikusabb helyzetek alapját, mert egyébként ez nem egy vidám történet.
Ha már valami zavar, az legfeljebb az egyes szereplõk majdnem meghalása, amikor olyan sérüléseket (pl. akasztás, vízbefojtás) mutatnak, amik ilyen formában a bemutatott mechanizmus szerint egyszerûen túlélhetetlenek, de persze túlélik és mennek tovább, mintha mi sem történt volna - na, én ezeken akadok fenn, ha már valamin fenn kell akadni… de azért talán ez a legtöbb laikus nézõt kevéssé zavarja… ;)

Nem tudom, most hol tartasz a 4. rész óta, én naprakész vagyok, sõt alig bírom kivárni a hétvégéket - még jó, hogy alig van mostanában szabadidõm, így nem nagyon érek rá hétközben ezzel foglalkozni. És holnap már a 11-12. rész következik.
Illiona 2017 nov. 17. - 19:15:17
(231940/239045)
Illiona 2017 nov. 17. - 19:06:58
(231939/239045)
A "Kincsem" koreai plakátja
10/10
offtopic
kimbin01 2017 nov. 17. - 13:58:41 10/10
(231938/239045)
Sziasztok!

Gépem megjavítva, jó, hogy van egy ilyen fantasztikus unokaöcsém! Egyébként Rejuci ikrei közül az egyik.

Olvasom, hogy Cru túl van a mûtéten, ugyen nem is volt olyan borzasztó??! Sokat gondoltam rád!
offtopic
Crutia 2017 nov. 17. - 03:41:35
(231937/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
nov. 25.:
1. edimir
2.
3.

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6.

dec. 9.:
1. edimir
2. maggi
3. Cru
4.


Szeretettel várunk minden érdeklõdõt, nem csak libaglyot, de szimpatizánst és természetesen az Olvasót is!:))))))))))))))
Illiona 2017 nov. 16. - 19:29:14
(231936/239045)
Sziasztok!

az The Outlaws letöltési lehetõsége az Avistán!
És mekkora szerencse, hogy az angol felirattal együtt!!!

https://avistaz.to/torrent/74596-the-outlaws-2017-web-dl-1080p-aac-x264-fhd-movement

Kép: a filmbõl
10/10
szakire 2017 nov. 16. - 15:31:47 10/10
(231935/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
nov. 25.:
1. edimir
2.
3.

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati

dec. 9.:
1. edimir
2. maggi
3.


Szeretettel várunk minden érdeklõdõt, nem csak libaglyot, de szimpatizánst és természetesen az Olvasót is!:))))))))))))))
10/10
szakire 2017 nov. 16. - 15:28:19 10/10
(231934/239045)
Szia Crutia!
Jöttem jelentkezni a találkozóra és örömmel olvasom, hogy túl vagy a nehezén és jól vagy. A napok elteltével egyre jobb lesz. Pihenj sokat és gyógyulj meg minél elõbb, sok puszi és ölelés! :)
offtopic
maggi99 2017 nov. 15. - 21:19:01
(231933/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Javasolt idõpontok:
nov. 25.:
1. edimir
2.
3.

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3.

dec. 9.:
1. edimir
2. maggi
3.


Szeretettel várunk minden érdeklõdõt, nem csak libaglyot, de szimpatizánst és természetesen az Olvasót is!:))))))))))))))
offtopic
maggi99 2017 nov. 15. - 20:25:38
(231932/239045)
Ez a mai nap jó híre :))))
Bár a képen lévõ úriember ölelése igen csábító, de én most inkább Téged választalak. :)))
Gyógyulj és várunk.
offtopic
Crutia 2017 nov. 15. - 18:40:49
(231931/239045)
Szolgálati közlemény: nov.7-én (múlt kedden) megmûtöttek és egy hét kórházi tartózkodás után tegnap hazaengedtek. Jól vagyok és szeretném megköszönni az érdeklõdéseteket és támogatásotokat. Nagy ölelés mindenkinek!
Illiona 2017 nov. 15. - 17:09:47
(231930/239045)
Pluto

De miért a cím?
A filmben ugyan beszélnek némi csillagászati tanulmányokról, de azért ugyanilyen erõvel beszélhettek volna mondjuk a Jupiterrõl is.
A Plútó egy különleges bolygó, Csillagászatilag is, de Asztrólógiai szempontból is: mélyebb értelmet hordoz, amit csak az erre a tudásra érzékenyek értenek meg...

Theognisz írta le: "„…senki se tudja elõre ha mûvét kezdi, hogy üdvös lesz, vagy kárhozatos majd az a cél, amit elér. Sokszor az is, ki gonosz tervet szövöget, csupa jót tesz, és kit a jó szándék hajt, csupa kárt okoz az.”

A görögök Hádésznak nevezték. Az alvilág ura, a holtak istene. Kronosz és Rheia fia.
Neve „láthatatlant” jelent. A rómaiaknál Plutón, vagy Pluto. Más nevei: Aidész vagy Aidóneusz. A rómaiak még nevezték Orcus vagy Disnek. Amikor Zeusz és Poszeidon
felosztották maguk közt a világot, Zeusz az ég, Poszeidon a tenger fölött uralkodott, míg Hádészt (Plútót) az alvilág urává jelölték ki. Kísérõi közé tartozik Kharón,
Thanatosz és Hüpnosz. Trónja mellett áll a két bíró, Minósz és Rhadamanthüsz.
Birodalma mélyen a föld alatt terül el. Láthatatlanná tévõ, bûvös sisakot visel, melyet néha másnak is kölcsön ad. Szent fája a ciprus, trónja alól eredtek az alvilági folyók.
Szigorú uralkodó, de elõfordul, hogy teljesít egy kérést. Beleegyezik például, hogy Eurüdiké visszatérjen a Földre. Kedvese Menthé alvilági nimfa. Kapcsolatba hozzák
Perszephoné elrablásával.
Forrás:
http://docplayer.hu/24916328-A-pluto-az-egen-es-a-horoszkopban.html

Ha megnéztétek a filmet, akkor beszélünk arról, miért is ez a cím...

Kép: a nyomozó. Nem õ oldotta meg a gyilkossági ügyet...
Illiona 2017 nov. 15. - 16:40:30
(231929/239045)
Pluto

a film igazi siker volt, számos dijat is nyert:
2012 (17th) Busan International Film Festival - October 4-13, 2012 - Korean Cinema Today - Vision *World Premiere
2013 (63rd) Berlin International Film Festival - February 7-17, 2013 - Generation *International Premiere
2013 (37th) Hong Kong International Film Festival - March 17 - April 4, 2013 - Young Cinema Competition
2013 (4th) Korean Film Festival in Australia - August 14-September 11, 2013 - Dark Matter
2013 (8th) Korean Film Festival In Paris - October 30-November 6, 2013 - Portrait - Shin Su-Won
2014 (16th) Deauville Asian Film Festival - March 5-9, 2014 - Out Of Competition

itt egy trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=VAPLG-JoYkw

A filmet és feliratot az Avistáról töltöttem le.

Kép. a filmbõl
Illiona 2017 nov. 15. - 16:27:39
(231928/239045)
Pluto

itt a filmrõl egy ismertetõ:
http://asianwiki.com/Pluto_-_Korean_Movie

a fõszereplõt én nem emlékszem, hogy láttam volna már más filmben, pedig jó hosszú a repertoárja, de sebaj, még nagyon fiatal, és nagyon jó volt itt: David Lee.

A koreai iskolai teljesítménykényszerrõl, hogy ez mennyire megviseli a diákokat, hogy mennyi sérült lelkiállapotú diák kerül ki az életbe, és mennyien lesznek öngyilkosok ez miatt, ezt már egyéb filmekbõl, sorozatokból tudjuk.

Itt is ugyanez jelenik meg, de a rá adott válaszokban mégis más ez a film: elgondolkodtat, hogy hogyan, miért lehetne más, másképp.

Nem is ad igazán választ, illetve amit ad, azt nem tudjuk elfogadni (vagy legalábbis én nem, és persze ki ki belsõ értékrendszere szerint)

Kép : a film plakátja
Illiona 2017 nov. 15. - 16:09:26
(231927/239045)
Sziasztok!
Tegnao megnéztem egy mozifilmet Pluto címmel.

A film 2012-es, és van rendes magyar felirata, vagyis lehetséges, hogy már mindannyian láttátok, de nekem teljesen uj volt, soha még csak nem is hallottam róla.

Az Avistán most teszegetik fel a filmeket nagyon nagy Gb-ba, 14-25 GB-os filmek vannak, tudjuk miért ( a táborban milyen szép képek voltak a nagy fájlok vetitésénél),
igy most "jött szembe" néhány nagy film, többek között a Pluto is.

A film alapja a középiskolás feszitett teljesitmény kényszer, ami meghatározza egy fiatal késõbbi egész életpályáját, és ami miatt a családok képesek mindenrõl lemondani, nyomorogni is akár, csak a gyerek éltanuló lehessen egy jó középiskolában. (késõbb az fõsulin, egyetemen ugyanez)

Egy ilyen iskolában van egy elitcsapat, a 10 legjobb tanuló, ahová, akik közé nagyon nehéz bekerülni, de ha bejutottál, akkor vannak kiváltságok is.

Az iskola legjobb tanulóját, az elitcsapat egyik tagját meggyilkolják, a gyilkost némi keresgélés után meg is találják, de a fiatal tanuló "fellázad", és elkezdi maga megkeresni a gyilkost.
A módszerei pedig eléggé egyediek...
A rendõrségben semmiképp nem bizhat, a melák 2 nyomozó, mint két tehetségtelen majom...

Ki látta?

Kép: a filmbõl
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 14. - 22:33:44 8/10
(231926/239045)
Köszönöm az ajánlást, megnéztem....

Egy lámpás gyújtson ezret!

KÉP: Avalokitesvara - egy õszinte ima.... az egy lámpáért....