Illiona 2018 jan. 21. - 23:39:32
(232345/239045)
Marrying the Mafia

Kép: itt meg az erdõben vannak, és a ruháik száradnak. Õk maguk pedig frissen fogott halat, és egy nyulat megsütnek.
A köret pedig? hát ugye a friss finom gomba, amit ott szed az egyikük!
Gáz lesz ebbõl!
Illiona 2018 jan. 21. - 23:36:37
(232344/239045)
Marrying the Mafia

Kép: ez a kép még a repülõtéren készült induláskor.
A mamának 55 kg-os bõröndje volt, amikor alig vitt valamit!!!
Illiona 2018 jan. 21. - 23:34:47
(232343/239045)
Marrying the Mafia

ha lehet a humort fokozni, akkor a 4. filmmel sikerült is a készitõknek: valami fergeteges vígjáték , vagy inkább talán bohózat ami sikerült.

Az anya a 3 felnõtt fiával elmegy kicsit pihenni Japánba.
Már maga az út, és odaérkezés is sok poént tartogatott, de azután Japánban bemennek pénzt váltani egy bankba, ahol hát éppen bankrablás készülõdött.

Az már biztos, hogy a kelekótyának tûnõ család annyira azért nem is kelekótya, simán leverik a bankrablókat.
És utána megkezdõdik a harcuk az elemekkel: tulajdonképpen semmi különös, de mégis: egy erdõbe kerülnek, és mindenféle kalandon mennek keresztül.

Kép: ez a film elején van, vajon mit is néznek meg ennyire???
Hát persze hogy egy lány szoknyája alá pillantanak be: erre megvan a közös akarat, és egyetértés a testvérek között!
Illiona 2018 jan. 21. - 23:27:45
(232342/239045)
Marrying the Mafia

Az 1. film végig poénos marad, nincsenek benne ripacskodó elemek, tiszta jóizû humor az egész.

Kép: a párocska vacsorázik. Milyen idiili! lenne, de a háttérben a 3 fiútestvér "megfigyel"...
Illiona 2018 jan. 21. - 23:24:00
(232341/239045)
Hallottatok már a koreai maffiáról?

Már semmi nem a régi! Verekedõs emlékekbõl éldegélõ "hõsök", akik még egy võlegényt sem sikerül fogni a testvérüknek.
Vagy mégis?
Ami soha nem fog kimenni a divatból, az a családi összetartozás érzése, az összetartás, a mindenki egyért, és egy mindenkiért felelõs érzése.
Lehet hogy némely módszer már nincs, vagy csak az idõsebbek kivánják, a fiatalok meg élik jól-rosszul a dolgaikat, de a CSALÁD az Család.

ma letöltöttem a Marrying the Mafia cimû 5 részes koreai filmeket, és ebbõl 2 filmet már meg is néztem.
Ez az 5 rész önálló nagy egyestés mozifilmek, külön szereplõgárdával.

A 2. és 3. filmet nem tudtam nézni, a tv-n nem indul el, majd valamit meg kell vele próbálni, az 5. re pedig már nincs idõ.

az elsõ filmben a webes szolgáltatásból élõ, és 6 éve meglévõ barátnõvel együtt járó srác reggel furcsán ébred, egy tökidegen nõ van az ágyában, akirõl nem tudja hogyan is került oda, sõt arra sem emlékszik õ maga hogyan került egyáltalán haza. Ráadásul a szende, szép leányzónak van egy idõs apja (jó akkor számoljunk apa 80 éves a lányka pedig 20. ) aki nagy maffiózó volt a hõskorban, annak minden külsõségével, és 3 fiútestvére akiknek nagy erejükkel fordítottan arányos a szellemi képessége.
És ezzel megkezdõdik a fiú becserkészése....
Kép: a film plakátja, a legidõsebb testvér és a fiatal párocska.
Kimbin: hogy irjuk helyesen azt hogy " valakineka bátyja, báttya" ?
Illiona 2018 jan. 21. - 11:33:42
(232340/239045)
Mennyei Harmóniának!

az egyik nagy kedvenc(ünk), a 39 éves szinész, de elsõsorban énekes Alex Chu megnõsül január 27.-én.
Csak szûk körû esküvõ lesz, és "üzletasszony" a feleség.

http://www.koreatimes.co.kr/www/art/2018/01/682_242820.html

http://asianwiki.com/Alex_(1979)
Illiona 2018 jan. 20. - 22:11:58
(232339/239045)
Prison Playbook

õ volt a kedvencem , egy katona, akinek nem kellett volna itt lennie, ha a társai egyik fele nem gonosz, a másik fele pedig nem gyáva.
Illiona 2018 jan. 20. - 22:09:20
(232338/239045)
Prison Playbook

megkerestem azt a fotót amit nem akart a PORT felengedni, ujra letöltöttem (na nem ugyanazt, hiszen hol is van az már )
talán majd most sikerül :)))
Illiona 2018 jan. 20. - 13:53:50
(232337/239045)
de ne feledkezzünk el a METHOD cimû moziról sem.
Aki nem tud letölteni (???) azoknak itt van az indavideóra is a forditó feltöltötte.
Már csak meg kell nézni...

Én már tucatnyi megnézésen vagyok túl. de okosabb semmiképp sem, rengeteg kérdõjel maradt bennem, de ahogy olvasgattam, másokban is.

http://indavideo.hu/video/Method_magyar_felirattal
Illiona 2018 jan. 20. - 13:29:19
(232336/239045)
Amugy hol van mindenki?
filmet néz?

Van egy kinai sorozat. 50 részes és 2008-as, The Legend of Bruce Lee cimmel.

"A Bruce Lee legenda egy kínai életrajz-sorozat, amely a harcmûvész és Bruce Lee színész életének története alapján készült. Az 50 epizód hosszú sorozat készült és sugárzott a CCTV és sugárzott 2008. október 12-tõl. Csillagozta a hongkongi színész Danny Chan Bruce Lee és az amerikai színésznõ Michelle Lang Lee felesége Linda Lee Cadwell. A gyártási idõszak kilenc hónapra terjedt el, forgatása Kínában, Hongkongban, Makaóban, az Egyesült Államokban, Olaszországban és Thaiföldön 50 millió jüan.

Lee lányát, Shannon Lee-t a végrehajtó producerek közé sorolták. A harcmûvészek, mint Mark Dacascos, Ray Park, Gary Daniels, Ernest Miller és Michael Jai White szintén szerepelnek a sorozatban, és Bruce Lee élete és karrierje során a családtagok szerepét játsszák.

A Bruce Lee legenda 2008-ban debütált. 2008-ban az elsõ 14 epizód megtörte a Chuang Guan Dong korábbi rekordját. A 2008. október 26-án megrendezett CSM-felmérés szerint a sorozat elsõ 30 epizódja 10,35% fölötti nézõszámot kapott. A végeredmény 14,87% -os nézõszámot ért el; a CCTV mindent elhúzódó rekordját 2003-ban."
eddig az ismertetõ.
A kinai sorozatok, filmek felé orientálódva én még most hallottam errõl elõszörre, de majd belenézek, hogy érdemes-e.
Valaki?
Illiona 2018 jan. 20. - 08:28:21
(232335/239045)
itt az uj sikergyanús filmajánló: Golden Slumber.

A fõszerepben mindannyiunk nagy kedvence? Gang Dong Won.
Megjelenik február 14-én, de 2017-es évszámmal?
https://www.hancinema.net/photos-gang-dong-won-leaps-into-action-in-new-posters-for-golden-slumber-114595.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
A japán író, Isaka Kotaro eredeti története egy közönséges emberrõl, akire vadásztak, miután felfedezték, hogy gyilkos...

Kép: a film posztere
Illiona 2018 jan. 19. - 17:22:17
(232334/239045)
Hiába, ez a fotón mindenki olyan szörnyû börtöntölteléknek néz ki, hogy még a PORT is csak borzong, és nem lehetett feltenni.

nem baj, van másik: a fõszereplõ, és õre: Jung Kyoung Ho

és egy cikk:
https://www.hancinema.net/spoiler-prison-playbook-ends-on-a-high-114572.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook#!prettyPhoto
Illiona 2018 jan. 19. - 17:08:59
(232333/239045)
.
Illiona 2018 jan. 19. - 17:03:16
(232332/239045)
Prison Playbook

Micsoda alakok!
szinte hátborzongató, ugye?
Ezeknek mindnek megvan a maga személyes története, és mindegyik fénykép mögött egy ember van.

Volt két nõ is a sirozatban: az egyik olyan jelentéktelen, õ volt a barátnõje a fõszereplõnek, és végig ki is tartott amig a börtönben volt.
Jól tette, hiszen a sportoló fiúnak börtönviseltként is jó fizetése, kiemelkedõ életstilusa volt, õ is sütkérezhetett a fényében, egyéb jót nem tudok róla elmondani.

A másik, a húg viszont teljesen pozitiv szerep volt, az eleinte folyton bõgõ csaj (ugy miatta került börtönbe a hires testvér.)
De maga a szinésznõ _ már bocsánat - de olyan csunyácska, hogy annak is vaknak kellett lenni, aki meg akarta erõszakolni!
Õszinte részvétem Jung Kyoung Ho iránt, akinek el kellett játszani a szimpátiát. Ebbõl is látszik mennyire jó szinész! :))))
(csak nehogy a bulvárhirekbõl az jöjjön a jövõben, hogy összejöttek!).
Illiona 2018 jan. 19. - 16:53:36
(232331/239045)
Prison Playbook

Kép: és a böntönõrök is lesik AZT a hirt, a hirek között...

még nem ért véget az örömködés egyébként a sorozat miatt, az angol fordítás mindig egy héttel késõbb került fel, igy a 15-16-ra még most is várni kell.
Akkor fog egy csomó dolog letisztulni, de igy felirat nélkül is muszáj volt megnézni.
Illiona 2018 jan. 19. - 16:47:47
(232330/239045)
Prison Playbook

végetért.

Nagyon szerettem ezt a sorozatot, mert ugyan nem sok minden történt benne, de mégis hiánytalanul vezette végig a börtönlakók, annak az egy zárkának az életét, a kinti kapcsolataikat.
Végig nagyon jó alakitásokat láthattunk, a fõszereplõ szinte az ismeretlenségbõl jött, nem volt szép, sõt idõs is volt a szerephez, mégis nyert nálam. Kedvességgel- amikor senki nem volt kedves, és férfiassággal - amikor arra volt szükség.

A 2 nagy sztárnak számitó szinész pedig tudott ugy a 2. vonalba húzódni, hogy nem õ alakitotta a történetet, de mindig jelen volt.
Jung Kyoung Ho emiatt nagyra nõtt a szememben (mármint ha lehet még nagyobbra).
Miseng pedig olyan volt mint mindig, nagyon jó karakter szinész. Mindig vártam tõle, hogy "majd most" bedurvul, és csinál valami komoly akciót a rabok ellen, de ez nem következett be, szinte hiányérzetem volt miatta. Pozitiv szerepet alakitott az az elején, és a végén is, de már annyiszor volt gonosz, hogy el sem akartam hinni.

itt egy ismertetõ:
http://asianwiki.com/Prison_Playbook

Kép: az utolsó epizód : hát igen ezek mind a tv-t nézik, valamelyikük szabadulásáról, vagy sem.
9/10
offtopic
dorombka 2018 jan. 17. - 19:26:42 9/10
(232329/239045)
Illiona 2018 jan. 17. - 15:13:29
(232328/239045)
egy uj kinai filmsorozat fog kezdõdni (illetve folyamatosan kezdõdnek naponta több is, hiszen több mint ezer van belõle évente) február 7-én, amire különösen kell figyelni: a fõszerepben Wallace Chung, aki jelenleg a legnagyobb szinész (számomra).
a címe könnyen megjegyezhetõ (na jó, ellenkezõleg) Blooming Flowers Shall Send Us On Our Way ????

A kinai sorozatok nem kapnak akkora figyelmet, hiszen ott nincs facebook, igy külön kell oldalakat végignézni, hogy információhoz jussunk.
Wallace pedig már önmagában is biztositék, hogy jó lesz - (bár ebben a mai világban mi az ami biztos?)

A történet szerint akik szerették egymást elválnak, és 10 év mulva találkoznak ismét.

https://cfensi.wordpress.com/2018/01/17/wallace-chung-jiang-shuyings-romance-drama-confirms-air-date-releases-theme-song/

ezen a linken itt a történet, és jó sok kép is.

Kép: Wallace Chung ebben a filmben.
Illiona 2018 jan. 17. - 15:02:30
(232327/239045)
Na! semmi megfejtés? ennyire nehéz volt?

Igaz kattintani kellett volna, hiszen elég sötét volt a kép, hiszen - elárulom, hogy Észak-Koreában készült, ahol ugye spórolosok az árammal.
A falon pedig diszitésül az egész Kim familia felmenõstûl....

Legalábbis igy képzelik el a déli forgatókönyvirók.

Kép: Steel Rain - Acélesõ
azért a fõszereplõ közben szelfit is készít: hiába enélkül nem lehet semmit csinálni :))))
Illiona 2018 jan. 16. - 19:38:46
(232326/239045)
Steel Rain

és egy szobabelsõ az elsõ 10 percbõl: ez vajon melyik Koreában készülthetett???

Megnéztem a filmet, nagyon jó, de nem irok róla az angol feliratig.
Annyi, hogy amerika betámadja Észak-Koreát, és az északiak megpróbálják eltitkolni az incidenst.

Igazi harcos, pörgõs film.