Illiona 2017 dec. 30. - 17:58:47
(232185/239045)
Akkor néhány képet hozok, amelyek valamilyen szempontból érdekesek, figyelemfelhivóak voltak, vagy csak egyszerüen humorosak.
2017 január 23. án átmentettem az összes fotómat egy külsõ vincsire, tehát ezek BIZTOS ennek az évnek a gyüjtései.

Ha Ti is õriztek ilyeneket, akkor hajrá! lehet feltenni, hadd mosolyogjunk kicsit.

a legrondább öltözék cimet minden bizonnyal a Best Time cimû kinai sorozatban lehetett látni, és ráadásul a nõ többször is felvette!
Ha egyszer tetszett neki!?

A ruha maga egy alaktalan, emiatt állástalan, de ami a fõ diszitést jelent, 5 darab különbözõ kesztyû van a nyakán!
Minek?
Borzasztó!
Illiona 2017 dec. 30. - 13:16:08
(232184/239045)
December 18-án lett öngyilkos Jonghyun, mindössze 27 éves volt.

Beléphetett a 27-esek Klubjába, bár ott ha jól néztem szinte csak amerikaiak vannak, de a koreaiak mindenféleképp majmolják az amerikaiakat.
http://hvg.hu/kultura/20110725_amy_winehouse_halal_27_klub

az elõzõ beirásomban irtam az ember választásáról, hogy mikor milyen élet az, amire vágyik. Az õ számára nem volt ilyen, vagy csak nem találta meg, vagy nem akart tenni érte. Az õ élete volt, hogyan is lehetne bárkit is hibáztatni a történtekért. Megfogalmazta, leirta, én ugy hiszem megértettem.
Neki is joga volt azt mondani, hogy kilép.

Itt egy dala, ahol a szinész Lee Ji Hoonnal énekel:

https://www.youtube.com/watch?v=ixGnZcNAZeU

Azért is irtam róla, hogy ne feledjük olyan gyorsan el Õt!

Jön egy új év, szebb, jobb, boldogabb, bõségesebb, egészségesebb, jön némi vidámság, de közben azért ott van a szomorúság a veszteség miatt.
Kép: önmaga
Illiona 2017 dec. 30. - 12:54:45
(232183/239045)
Sziasztok!

Method
Ez az egy estés mozifilm is egyszerû kérdéseket fogalmaz meg, de a film által adott válaszok olyanok, hogy mindenképp a nézõ továbbgondolja, megfogalmaz a maga izlése szerinti válaszokat, és aztán jön a másnap, és akkor ujragondolás, uj válaszok.
Én már 3 szor néztem meg felirattal ( és egyszer elõször felirat nélkül) de mindig más végkövetkeztetést vontam le.

Már gondolom jó néhányan megnézték, de azért még mindig nem árulok el a történetbõl semmit ezek csak az én gondolataim a filmrõl:
Az egyik képzeletbeli szereplõ, Walter (hiszen a filmen belül is van egy kõszinházas szindarab) egy konzervativ figura, akinek van arra esélye, hogy valami több legyen.
De nem él vele, visszábblép, magabiztosan választja a mozdulatlanságot, a bemerevedést, a kényelmet, a tespedtséget, az önzõ feleséget, a házasságot. Pedig választhatná a szabadságot, a veszélyt, a nemtörödömséget, a szabad szerelmet. De nem választja. Joga van hozzá.
És azután egész éltében csak egy sürû, magas kerités mögül lesheti örök vágyódásban azok életét, akik a szabadságot választották, azon kerités mögül, amit õ maga emelt fel, és bármikor ledönthetné.
Ezt jelenti a "csak Walter vagy". Ezt jól jegyezzétek meg, mert ezután a begyöpösödött gondolkodásúakat csak Walternek fogom hivni
9/10
offtopic
dorombka 2017 dec. 30. - 08:56:54 9/10
(232182/239045)
BUÉK
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 19:02:27 8/10
(232181/239045)
Last Minute Romance

hogy aztán A Nap leszármazottainál már igazán bekopogtasson a valóság, amikor szembesülni kell mindennel... ez már nem csak játék 3 millióért... a pirulácskák sem vitaminok, az ajtót tényleg ki kell nyitni, mert valóban meg kell menteni a másikat...

KÉP: ... ha nem is Big Boss, de azért õ is képes rá.....

Keserédes történet... talán neked is belefér.....
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 18:53:30 8/10
(232180/239045)
Last Minute Romance

KÉP: a hatás is ellentétes, mint a Secret Garden-ben volt....
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 18:52:07 8/10
(232179/239045)
Last Minute Romance

elég illúzióromboló, a felülés gyakorlása egy bizonyos jelenet megidézéséhez....


KÉP: ja, kérem, ez nem kaszkadõrék edzése!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 18:49:08 8/10
(232178/239045)
Last Minute Romance

A sorozat jól operál az elhíresült sorozatok nagy szerelmi jeleneteivel..... de milyen más, amikor azt szeretnénk, hogy nekünk szóljon!:))))))))))))))

KÉP: azért ne tekerjék csak úgy a nyakunkba azt a bizonyos sálat... és ne vágják le elénk a hajdina csokrot... attól ez még nem a Goblin!:))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 18:45:02 8/10
(232177/239045)
Last Minute Romance

Na, ilyet se láttam még, egy aprócska kis gyöngyszem.. mindössze 10 rész, egy rész pedig 15 perc.. mintha Ágnes asszony egy mosást programozna be, szinte épp annyi....
Persze már láttunk bakancslistás sorozatot, a Scent of Woman e téren tartja a helyét, nem is arra pályázik ez a minisorozat, valami egészen mást akar...

Amilyen rövid, annyira fontos kérdéseket vet fel....
- mire is vágysz igazán?
- mitõl "mûködik" egy színész varázsa?
- képzelet kontra valóság
- kívánság és beteljesülése

s nem utolsó sorban egy jó kis görbetükör minden rajongónak, fannak.

KÉP: ima egy kívánság beteljesüléséért.... Még a papírmasé is becipelve a templomba, hogy Buddha ne tévedjen!:))))))))))))))))))))))))))))
10/10
offtopic
risu99 2017 dec. 29. - 15:44:46 10/10
(232176/239045)
Én is most olvastam a cikket, így már érthetõ hogy elmaradt a sorozat, nem volt mit leadni...
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 14:06:07 8/10
(232175/239045)
"Egyesek azzal érvelnek, hogy az elõreforgatás nem lehet alternatívája annak a ténynek köszönhetõen, hogy a hazai drámák természetét a nézõk valós idejû reakciói alakítják."

Értem én a nézettségi mutatók mindenhatóságát, de ez egy hatalmas baromság. A nézõk véleményéhez igazítani egy sorozat alakulását!!!!!! Mi lett volna így Sillából? Deokman és Bidam a lemenõ nappal a háttérben összeborulnak????????????????????????? Így nem lehet igazán jó történetet készíteni. Ne az én hangulatomhoz, véleményemhez, pillanatnyi megnyilvánulásomhoz alakítsanak vmit, hanem lepjenek meg, rázzanak meg/fel, váltsanak ki belõlem érzelmet, gondolkodtassanak el... Ráadásul a "nézõk valós idejû reakciói" ... no, attól mentsenek meg!!!!!!! Ez a fajta megfelelni vágyás mindent tönkre vág... így lesz vmi túlduzzasztva további felesleges részekkel, vagy megcsonkítva, mert a drága nézõ túl türelmetlen volt, vagy felcukrozzák/hígítják limonádévá... brrrrr
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 13:54:43 8/10
(232174/239045)
Sajnálom azt a díszletezõt, aki megsérült a csillár felakasztásánál. Remélhetõleg nem bénul le... Vhol ez a feszítettség már túl feszített. Túl sok sorozat, túl nagy a versengés. Gondolom, hogy kevesebb forrásból kell még ütõsebb, még látványosabb, még közönség csalogatóbb sorozatokkal elõrukkolni... aztán Murphy szépen bejön a képbe, a hibák pedig óhatatlanul becsúsznak, hajszoltság, kimerültség, az idõvel való versenyfutás... elég ördögi körnek tûnik, amibõl ideje lenne kiszállni, mert ez így tényleg nem folytatható....
Illiona 2017 dec. 29. - 13:18:12
(232173/239045)
Úgy tünik, ez nem csak afféle ünnepek miatti üzemszünet:

https://www.hancinema.net/dramas-draws-attention-with-production-accidents-and-delays-113814.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

"A népszerû drámákat az idõ hiánya miatt törlik. Az elsõ dráma erre a "Prison Playbook" tvN dráma volt. A december utolsó hetében két epizódot válogatnak különleges és rövid drámákkal.
A következõ egy "Koreai Odüsszeia", amely a mûsor alatt fellépõ incidens miatt rövid epizódot eredményezett, ami egy rövid epizód befejezésének kísérletének következménye.
A KBS 2TV hétvégi dráma "My Golden Life", amelynek megtekintési aránya 40%, a szilveszteri elõadásokat sugározzák. Kiderül, hogy még az "Arany életem" is elfogyott a forgatási idõbõl.
A folyamatos balesetek és a mûsorok törlése miatt a kritikusok rámutatnak arra, hogy probléma van a forgatás tervezésével és végrehajtásával. Egyesek azzal érvelnek, hogy az elõreforgatás nem lehet alternatívája annak a ténynek köszönhetõen, hogy a hazai drámák természetét a nézõk valós idejû reakciói alakítják.

A drámákat lassabban és óvatosan kell végrehajtani, hogy javítsák a forgatásban felmerülõ problémákat. Ezek a problémák nem újak, de bizonyosan szaporodók és veszélyesek.
Google Fordító cégeknek:Fordítói EszközökWebhelyfordító

Hát a Prison Playbook cimû sorozatot kifejetetten sajnálom, mert ujszerû témát dolgoz fel, nincsenek klisék benne, azt nem mondom, hogy nincsenek hibái, de hát tökéletes sorozat nincs is.
Talán januárban helyreáll a gyártás, és ujra nézhetjük.
2017-ban annyira sok gagyi sorozatot készitettek és adtak le, alig volt ujszerû ötletes forgatókönyv, és szinte már törvényszerû, hogy történjen valami.
Illiona 2017 dec. 29. - 13:07:55
(232172/239045)
A Korean Odyssey

ugy tünik , mégiscsak fogott a leölt és bundává lett állatok átka:

megtorpant a nagy beharangozóval megjelenõ koreai sorozat.

itt egy cikk, (annak egy pici része) googlés forditóval:
A munkatárs hozzáfûzte: "Nehéz leállítani a forgatást, mert már nem volt forgatókönyvünk, holnap forgatását ütemezés ütközések és egyéb kérdések miatt már törölték. A jelentés, amely szerint Cha Seung Won kéri a forgatást, nem igaz. "
A személyzet azt is kijelentette: "A színészek megpróbálnak összeállni és újra megindulni, mondván, hogy a nehéz helyzet ellenére továbbra is helyénvaló folytatni, megpróbáljuk beállítani az ütemterveket, tökéletesen kiegészíteni. hogy megbizonyosodjon arról, hogy nem lesz semmilyen probléma a gyártási ütemtervben. "
Közben új vezetõk kerültek fel a "Hwayugi" csapathoz, hogy megpróbálják megmenteni a drámát a termelési hibák és a folyamatban lévõ problémák ellen.

Cha Seung Wonnak persze ez lehet kínos, de õ volt az, aki elfogadta ennek a gagyigyanús sorozawtnak a fõszerepét. Ja, hogy nem mégsem gondolta? ...

Kép: ime egy ujabb plakát, hát... beszédes...
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 12:56:22 8/10
(232171/239045)
Revolutionary Love


KÉP: a kettõs...

Ismertetõ: http://asianwiki.com/Revolutionary_Love
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 12:52:07 8/10
(232170/239045)
Revolutionary Love

Fanyaloghatsz vagy kuncoghatsz rajtad áll... de néha azért felkapod a fejed...mint amikor a 2. esélyt kapó 50-es értelmiségi leül az új íróasztalához... talán fél perc a röpke jelenet. de benne van minden... és nem csak az egyén sorsa, hanem társadalmi szinten is a "pazarlás"... eltékozolt tudás és tapasztalat kap lehetõséget, hogy újra a maga helyén hasznosulhasson....

Naiv vagy bárgyú? Nem váltja meg a világot, csak rámutat a problémákra, de a választ becsomagolja, mert õ vígjáték....

KÉP: a Goblin óta szeretjük a pitypangot!.)))))))))) De ez a pitypang más... ha elfújod, akkor ezzel esélyt kapnak arra, hogy jó talajra érkezvén gyökeret verhessenek....
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 29. - 12:34:55 8/10
(232169/239045)
Revolutionary Love

Egy kis bajban vagyok vele kapcsolatban....mert félrevezetõ a cím...értem a címválasztást, de számomra nem az, nem is forradalmi, de nem is igazán szerelemi történet.....
ha viszont a fõszereplõ harmadik generációs chaebol második csemetéjének a neve jelenti koreaul a"forradalmi" szót, akkor már érthetõbb...

Vígjáték, tehát meg akar nevettetni... és innentõl már a kedves nézõn áll a dolog, hogy mi az elvárása, milyen hangulatban van, mert vagy azt mondod rá, hogy naiv mese, vagy azt, hogy egy bugyuta sztori és slussz.

KÉP: chaebol csemete próbája... mi vagy? Fõnix vagy csirke?
10/10
offtopic
risu99 2017 dec. 29. - 00:00:08 10/10
(232168/239045)
Szia, itt úgy látszik, hogy eleve január 3-án akarták leadni a 11. részt.
http://wiki.d-addicts.com/Smart_Prison_Living/Episode_Ratings
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 28. - 22:18:36 8/10
(232167/239045)
"végülis mi magyarok is "ünnepeljuk pl a tököt (hallovén)"

nem "vén", hanem igenis régi magyar szokás.... gyerekként anno én is faragtam...:))))))))))))

de tessék, olvasd a saját lapod!:))))))))))))))))))))))
http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/nalunk_csak_egyszeru_tokvicsori_a_halogentok/2494897/

azért nem semmik vagyunk a ferdítésben... halogéntök!:))))))))))))))))))))))))))))

KÉP: van, amit nem lehet elrontani!:)))))))))))))))))))))))
Illiona 2017 dec. 28. - 21:02:47
(232166/239045)
:))))))))))))))))))))

Jó humorod van!
Az én filmnézési szokásaim maradnak itt a PORTon belül, a hangom nem hallatszik el Koreába.
Bár??
Nem , itt nem volt gyerekkor. A bûnözõk nem születnek a börtönbe, oda eleve felnõttként kerülnek .))))
a bûnözõk gyerekei meg mindig a jó utat választják. :)))

Belenéztem ebbe az uj elsõ részbe, de a szinészekkel beszélgetnek (kit érdekel???), meg forgatási jelenetekkel van tele.
De ma sem volt aktuális rész? pedig már a 12. -nek kellett volna lennie?
Az az igazság, nem is tudom, melyik csatorna volt.

ÁÁÁ Lehet hogy ott is karácsonyt tartanak (végülis mi magyarok is "ünnepeljuk pl a tököt (hallovén), ugyanugy ott is kimaradhatnak a sorozatok?