Illiona 2017 dec. 17. - 10:03:26
(232105/239045)
Paradox

a film trélere:
https://www.youtube.com/watch?v=yA-hZeRxOqQ

a filmrõl egy ismertetõ:
https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_(2017_film)

Kép: Louis Koo. Elpusztithatatlan.
Illiona 2017 dec. 17. - 09:55:28
(232104/239045)
Paradox

egy másik szereplõ, hogy ne csak Louis Koo legyen az, akit sztárolok!
Illiona 2017 dec. 17. - 09:52:32
(232103/239045)
Paradox

Volt ami kevésbé tetszett a filmben, de ezek a nemtetszések sem vesznek le nálam a 10 pontból egyet sem, annyira nem befolyásolták a filmet!

Az egyik ilyen az ütések hangja, egyszerûen hallatszott, hogy hogy ezek oda vannak szerkesztve, és felerõsitve.
Ez ugye mozifilm, moziban biztosan másként hatnak ezek az effektek, de igy egy kis szobában, monitoron nézve, semmi hangfal, vagy ilyesmi, hát ez volt az egyik.

A másik: a történet kemény részét kiviszik Kina felségterületérõl, ott ugye nem lehet csak ugy mindent.

A Hong Kong városbeli rendõrnek a lányát Thaiföldön rabolják el, oda utazik az apa, hogy megkeresse.
Thaiföld ugye a kábitószer, a prostitució, a szervkereskedelem, az emberrablás, és még számtalan büün melegágya, a szegénységgel, a kiszolgáltatottsággal kombinálva.
Szinte már már meglepõ, hogy van néhány tisztességes rendõr, és biztosan van néhány rendes ember is.
Ebben a társadalomban a legtetejéig mindenki romlott, éppen a polgármester az, aki szivelégtelenségben szenved, annyira kellene neki egy uj sziv!!!!
Sebaj, van a piacon épp elég!!!!

Nagyon kemény társadalomkritika van a filmben, de pont nem a kinai társadalomé, hanem egy idegen országé.

Kép: Louis Koo
Illiona 2017 dec. 17. - 09:31:04
(232102/239045)
Paradox

2017-es kinai mozifilm.
Nem is akármilyen, hanem nagyon nagyon jó!!

A fõszerepben az a Louis Koo, akirõl már a multkor irtam itt, ( a Three kapcsán), eddig 99 játékfilmben szerepelt, és persze még néhány sorozatban is.
Van némi rutinja ami a verekedést illeti, bár ebben a filmben több van, mint némi verekedés.

Ami nagyon tetszett: a film végig pörgõs, nem magyaráznak semmit. Egyszerûen odaszögez a képernyõ elé, és végig tátott szájjal (képletesen persze!) nézi az ember lánya.
Remek forgatókönyv, remek szinészek, remek kivitelezés.

Kép: a film plakátja. Ugye milyen sokatmondó?
Illiona 2017 dec. 17. - 09:21:09
(232101/239045)
:)))))

nagyon humoros!
9/10
offtopic
dorombka 2017 dec. 16. - 17:46:45 9/10
(232100/239045)
ha valaki még nem látta volna:
http://www.origo.hu/foto/multimedia/20171216-kercz-tibor-kepe-nyerte-a-comedy-wildlife-awardsot.html
KÉP: KÉRCZ TIBOR


Bizonyítást nyert, hogy a libabagoly (most = kuvik ) az ág hegyén is megél :)
Illiona 2017 dec. 15. - 19:52:33
(232099/239045)
Köszi, Lili beelõzött, és már meg is kaptam...
bori4 2017 dec. 15. - 18:28:56
(232098/239045)
Van felirata....
Cho Seung-woo csodálatos filmje ...

http://www.azsiafilm.hu/magyar-feliratok/viewdownload/1/814
Illiona 2017 dec. 15. - 17:12:30
(232097/239045)
Marathon
Egy Cho-won nevû autizmussal élõ fiú csak futás közben szabadul fel.
Gyermekként Cho-won rendszeresen bosszantotta a környezetét, és nem volt hajlandó kommunikálni másokkal - csak a zebra és a koreai snack, a choco pite.
Az anyja soha nem adta fel, és elhatározta, hogy bizonyítja a világnak, hogy a gyermek normális lehet.
Ahogy a Cho-won idõsebb lesz, elkezd vonzódni futáshoz, és az anyja ott van, hogy bátorítsa és támogassa õt. Annak ellenére, hogy családja pénzügyi nehézségekkel küzd, találnak egy korábbi maratoni bajnokot, Jung-wookot - most egy letargiás, idõs embert, aki alkoholfogyasztással küzd.

Jung-wook, aki a közösségi szolgálati órákat mint testnevelés tanára biztosítja, gúnyosan elfogadja az ajánlatot a Cho-won maraton futásakor, de végül ellustálkodja.
Az edzõ gyakran a Cho-won harapnivalóját elveszi. Bár Jung-wook az idõ nagy részében lazít, Cho-won elkötelezettsége a futás irányába (véletlenül 100 kört fut végig egy futballpálya körül, amikor az edzõ elmondta neki, de nem értette).

Harmadik helyet szerez egy 10 km-es futóversenyen, melynek következtében édesanyja egy újabb célt tûzött ki a fia számára: egy teljes maratont kell futnini három óra alatt. Ez azonban nem könnyû feladat, hiszen a Cho-won gyõzni akar, de nem tudja, hogyan kell saját magával lépést tartani. Ezért az édesanyja arra szólítja fel az edzõt, hogy fusson Cho-won-tel, hogy megtanítsa neki, hogyan kell futni. A film mutatja az érzelmi küzdelmeket egy anya, (aki nem biztos benne, ha kényszeríti a fiát, hogy fusson, vagy ha valóban a szenvedélye). A film tovább vizsgálja és bemutatja a mély szeretetet és valódi tisztaságot Cho-won révén.

Ennyit a tartalomról: érdekel valakit?
Kép: aanya és a fia.
Illiona 2017 dec. 15. - 15:19:16
(232096/239045)
Marathon

még egy kép a filmbõl
Illiona 2017 dec. 15. - 15:16:26
(232095/239045)
Marathon

2005-ös mozifilm
a filmhez angol felirat van, de szinte olvashatatlan, egyszerûen nincs beidõzitve, igy a szöveg sokszor csak a pillanat törtrészéig jelenik meg.
Igy csak nagyon kevés szöveg állt rendelkezésre, valamint jónéhány helyen leirások a történetrõl.

http://asianwiki.com/Marathon
https://en.wikipedia.org/wiki/Marathon_(2005_film)

nagyon szép film lenne egy autizmussal élõ fiatalemberrõl, aki a futásban éli ki magát, és sikere is lesz: 3 óra alatt teljesíti a maratont.

Itt egy 2,5 perces részlet a filmbõl:
https://www.youtube.com/watch?v=_EJv7JtUYq0

A Yt-on még számtalan részlet és a teljes film is megtalálható.

Kép: a film plakátja
Illiona 2017 dec. 15. - 07:40:16
(232094/239045)
December 16-án egy nagyszabású 48 részes kinai sorozat indul, Red Roze cimmel, ami 1927-ben kezdõdik, és a kinai történelem bizony vérzivataros idõszakában játszódik.
Hát meglátjuk!
a linken további fotók láthatók a sorozatból: igéretes...
https://cfensi.wordpress.com/2017/12/15/yang-zishan-chen-xiaos-republican-spy-drama-readies-for-premiere/
Illiona 2017 dec. 15. - 05:37:51
(232093/239045)
már régóta szinte naponta jönnek ki információk és képek az ezután ( december 23-) képernyõre kerülõ Hwayugi- A Korean Odyssey cimû sorozatból.

A magam részérõl ezt azért már nem lehet szó nélkül hagyni!

Még hogy milyen képek!
Nem tudom, hogy arrafelé még mindig divat-e pl bundát hordani, de állatvédõk már itt Európában - nagyon is helyesen - már tiltakoztak, és le is parancsolták a nõkrõl (és férfiakrõl) az állati szõrmébõl készült bundákat.
Pár éve Graczban jártam, és szemtanuja voltam egy ilyen tüntetésnek, kb 30-an dobokkal sipokkal csörgõkkel felszerelve jártak az utcán, üzletrõl üzletre és minden olyan boltnál megálltak, (pl táskaboltnál) ahol bármit árultak, ami állati bõrbõl készült. Akkor magam is megdöbbentem, és bár már elõtte is hallottam errõl, sõt magam is mûszörmepárti voltam.
Most ehhez késpest ebben a koreai sorozatban lee Seung Gi olyan édesen pózolgat ebben a szerelésben?????
Tiltakozom!!!
http://asianwiki.com/A_Korean_Odyssey
Illiona 2017 dec. 14. - 17:22:14 Előzmény edimir
(232092/239045)
lapishun véleménye nagyon sokszor eltérõ volt az enyémtõl, és ujabban el sem szoktam olvasni, hogy ne befolyásoljon.
Az egy dolog, hogy õ a nõi szereplõket favorizálja, férfi létére nem is lehet más.
Engem ez pl hidegen hagy, de hát nõ létemre nem is lehet más.

De van amiben egyetértünk, ilyen pl a Prison Playbook cimû sori.
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 14. - 00:51:05 8/10
(232091/239045)
Sejtettem, hogy ezt mondanád rá... öt nõ!:)))))))))))))))) De legalább az elsõ évadot meg kell nézni, mert tényleg jó, jók a színésznõk, mind az öt! és bizony jó a sztori is.

Szándékosan tettem föl semmitmondó képeket, mert nem akartam "lelõni", de bizony hoz fel olyan témát és mélységben, amik nem jellemzõek a koreai sorozatokra.. ez nem egy megfilmesített "pöttyös könyv".... Te szereted a lélektant, itt aztán sokszorosan és sokféle módon megkapjuk, van min eltöprengenünk. De természetesen nem szeretném rád erõltetni, azért nem véletlen, hogy akik látták (jackimi, lapishun), azoktól magas pontszámot kapott az elsõ széria.
Illiona 2017 dec. 13. - 18:11:33
(232090/239045)
Érinthetetlen

A fõszerepben Jin Goo.
Õ elvett egy édes aranyos kis ártatlan leánykát.
Boldogan is éltek, mint a mesében!
De a feleség gyorsan elhalálozott.

Csakhogy a leányka egyáltalán nem volt leányka, hanem egy amazon, egyáltalán nem volt ártatlan, a hálózat köreihez kapcsolódott.
Csak azt nem értettem, ha egyszer oda tartozott, akkor tisztában is volt a játékszabályokkal, akkor a halála elõtt miért visitott, mint egy disznó, és miért rettegett úgy???
Ez mondjuk a forgatókönyv egy gyenge pontja, itt egyértelmû volt, hogy a mi, nézõk jóérzésére akarnak játszani, és a nézõben az együttérzést kiváltani.
Csakhogy mi már semmiképp nem vagyunk ártatlan leánykák, hanem több száz sorozat által lelkiekben megerõsödött nézõk, és ez "nem jött be".

De ez a történetben ez az 1. epizódban volt, vagyis eltekinthetünk tõle, hiszen tökéletes sorozat ugysem létezik.

A My Beautiful Bride cimû sorozatban is volt már hasonló szituáció.
Ott is kiderült a fõszereplõ barátnõjérõl, hogy nem az, akinek mutatta magát, "multja van". Emiatt én nagyon szurkoltam, hogy a végén az ügyésznõt válassza, de hát az én kivánságaimat nem szokták figyelembe venni.
Emiatt számomra olyan hamis boldogság várt a fõhõsre, semmiképp nem tudtam ezt elfogadni, mint pozitiv befejezést.

Ugy tünik, ez egy figyelemfelhivás a koreai "nép"hez, hogy mindegy ki honnan jön, mit csinált, egyszerûen Game Over, tiszta lappal indulhat.
Ez egy film által generált hadüzenet a társadalomnak: tessék elfogadni az idegeneket, a lányanyákat, az elvált nõket, a dolgozó anyákat.
Ezzel egyet is kell értenünk ! De ezeket összemosni a az alvilág (és persze a társadalmon kivüli felvilág) nõivel, hááát! Én ehhez túl konzervativ, és európai vagyok!
Illiona 2017 dec. 13. - 16:10:11
(232089/239045)
Érinthetetlen

Most jöttem rá, hogy én ezt a sorozatot már ajánlottam itt.
Ez az öreg is szerepel benne, (nem emlékszem melyik sorozatnak az elején láttuk, mert gyerekszereplõk voltak még, de anyatejjel nevelt malacok voltak tálalva)
nem jöttem rá, ez egy mû szõrös bibircsók, vagy igazi?

Mert nagyon igazinak néz ki, de akkor viszont ez nagyon gáz!!!
Illiona 2017 dec. 13. - 15:52:26
(232088/239045)
egy másik sorozat az Untouchable - Érinthetetlen.
Eddig 6 epizódot adtak le belõle, de az utolsó 2 részhez még mindig nincs angol sem, eddig az 1-4 részt néztem meg.
Elég jó forgatókönyv lenne, ha jobban kimunkálják a karaktereket, és a történéseket. De még igy is sokkal jobb, mint az idén megjelent tucatnyi gagyi sorozat.

A történetrõl:
Ugyan nem mondják ki a filmben, de a képekbõl itélve Puszanban játszódik.
Van egy nagyon gazdag, befolyásos család, az apával az élen, aki a polgármester is egyúttal.

A történet legelején az öreg meghal, két fia marad.
Az idõsebb vinné tovább az öreg körül szervezõdõ nagy titkos szervezetet, ami maffiamódszerekkel dolgozik, átszõve az egész gazdasági - politikai életet.
A kisebb fiú még gyerekként ellentmondott az apának, maradt egyszerû rendõr, aki kergeti a rosszfiúkat az utcán, elõrelépni az apa miatt nem lehetséges.
Az öcsi közben megnõsül.és boldogan él, de a feleségét meggyilkolják.

Miután nem jut információhoz, ezért mégis hazaköltözik, és beáll a szervezetbe...

Nem szokványos történet, nagyon jó szereplõkkel.

Kép: a két testvér: egy beszédes plakát
Illiona 2017 dec. 13. - 15:17:24
(232087/239045)
Sajnálom hogy pont én nem tudok reagálni ezekre a lányokra, de ez lesz a sorozat, amit semmiképpen nem fogok megnézni.
Ennyi nõt egyrakáson, nem férfiaknak készült ez a film?
Csak kérdezem :))))
Akkor már inkább megnézem kétszer a Prison Playbook cimû sorit, abban csak elvétve szerepel nõ ( de akkor meg olyan, hogy nem lehet szavakat találni rá :)))
)
8/10
offtopic
edimir 2017 dec. 13. - 03:34:39 8/10
(232086/239045)
5. határozottan megrajzolt, de a felsõ sarokban egy meghatározhatatlan nemû vki..... nem véletlen a kicsi figura, hiszen túl magasnak érzi magát a környezetében lévõkhöz képest, magassága állandó téma az ugratáshoz, akárcsak fiús külseje, pedig ez megtévesztõ, az énje rejtett, egészen más, mint amit kifelé mutat....

Age of Youth... nos, a 2. évad nyitottan zárul, én se bánnám, ha jönne a 3.:))))))))))))))))))))))))))))