8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 25. - 00:06:17 8/10
(231985/239045)
Kószám!:))))))))) Isten éltessen, ha erre jársz... és netán kiteszed a megszokott kis pontod könyvjelzõként, hogy eddig olvastál vissza.......
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 25. - 00:04:30 8/10
(231984/239045)
Szép estét Mindenki!:)))))))))))))) különleges reggelre virradunk majd... Katalinos-névnapos reggelre!:)))))))))))) Nálunk pedig szerencsére sok remek Katalint, Katit, Katát köszönthetünk!:)))))))))))))

Már az õsidõkben is akadtak közöttünk... rüzi, a pekcsei kém.... ha még emlékeztek rá... Isten éltessen minden Katalint!:))))))))))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 24. - 23:46:20 10/10
(231983/239045)
Szép estét, sziasztok!

Én is sajnálom, elhiheted. :)
A Never Forever elejét egy kicsit felületesen néztem, de aztán beszippantott a történet.
Bár hajnalban néztem, alvás helyett, nappalos mûszak elõtt, azért talán a lényeg megmaradt... :)

Az étteremben (ahol az általad is felemlegetett mûanyagkupakos kancsóban szolgálták fel a bort) szerintem a nõ fizetett - elméletileg -, mert õ ugyan nem evett, de ez az ebéd/vacsora az "elõjáték" része volt. :)))
A taxisofõr valószínûleg ugyanolyan önzetlen állampolgár lehetett, mint az enyári elhíresült, ezért elõzékenyen megvárta, míg szõke hölgyutasa befejezi a "tûsarkúban végzett faljárását", meg az egyéb kellemetlenségeket, amik ezután következtek,... aztán az is lehet, hogy még mindig ott vár,... vagy esetleg a veszteségét már kompenzálta a szakszervezet... :))))
Viszont ha AZ a tengerpart koreai, akkor tkp. hepienddel zárult a történet, ugye? ;)

És én is szívesen beszélgetnék Veled a Black-rõl, mert szerintem (meg úgy általában az olvasott vélemények alapján is) tök jó, sok a váratlan fordulat - de persze lehet, hogy csak mindannyian kevés filmet, sorozatot láttunk. :)
A Black már jó ideje elsõsorban az emberek bûneirõl szól, ahogy a nagyhatalmú csebol és idõsebb fia próbálta/próbálja eltüntetni 20 évvel korábbi bûne nyomait, a szemtanúkat akkor és most, bevonva profi bérgyilkost és (nem bevonva, de ott van) önjáróvá vált pszichopata sorozatgyilkost...
A Kaszások és néhány túlvilági lélek szereplése fontos, de inkább mellékszál, ami lehetõvé tesz néhány poént az anélkül akár nyomasztó krimiben - miközben minden szereplõ valahogy kapcsolódik egymáshoz.

SSH pedig... (sóhaj! :)))) többnyire tragikus vagy csak úgy általában boldogtalan karaktereket játszik, itt legalább az elején bohóckodhatott, de mostanában már egyre bánatosabb - 444, mint az egykor legmenõbb Kaszás nem tudja már hideg fejjel-szívvel nézni az ártatlanok szenvedését, sõt, olykor már meg is ment néhány lelket, ezzel megszegve a túlvilági szabályokat.
Én meg közben örömmel gyönyörködöm a bánatos képében... :)))))

Elõbb-utóbb majd sort kerítek a Deserving of the name-re, mivel szívem csücske a kardiológia (bár az nem szívsebészet, max. "bel-észet"), és a sorozatban ütköztetett modern és hagyományos orvosi szemlélet is izgalmas téma (nekem legalábbis). Olvastam Boriék vetítését a KHT-ban, egyáltalán nem vette el a kedvem, én különben is szeretem tudni, hogy kb. mire számíthatok.
És mivel KNG sorozatát "végigszenvedted", akkor azért a Black-et is fogod SSH miatt? Vagy mégsem? Mert nagyon lassan haladsz, sõt, minden mást nézel...
De akkor hogy fogod elmondani a véleményed?! :)))

Jó éjt, szép napot, kellemes hétvégét! :)
Illiona 2017 nov. 24. - 21:09:45
(231982/239045)
father i'll take care of you

Persze ennek a sorozatnak is van hibája, volt amit nehezen tudtam tolerálni nézés közben.
De annyi érdekes szituáció, felvetett kérdés volt benne, hogy ezek eltörpültek.

Az egyik ilyen volt a család egyik unokatestvére, aki hippi kinézetelû volt, és hippiként is élt, viselkedett.

szakitott minden társadalmi elvárással, és figyelmen kivül hagyta, hogy hogyan kellene élni, viselkedni, "megvalósitotta önmagát".
Ami persze nem is lenne baj, de rászállt a gazdag, és normálisan viselkedõ, és öltözködõ idõsebb testvérre, és ez nagyon bosszantó volt.
Épp ugy mint egy piaci légy.
Folyton gitározott és énekelt, de hangja nem lévén borzasztó volt hallgatni.
Mindig mindenbe beleszólt, de olyan üres mondatokat mondott.
Miután nem volt lényeges a szerepe, igy ez elhanyagolható volt.

kép: a közönséges unokahúg, és a fiu állitólagos bátyja.
A kép tökéletesen kifejezi a nõ viselkedését.
Illiona 2017 nov. 24. - 20:56:49
(231981/239045)
father i'll take care of you

de persze ezek a gyerekek körüli villongások csak mellékszálak a sorozatban, van egy fõszereplõnk, akit a saját fiaként nevelt fel az apa, és akit 23 éve keres az idõsebb testvére, most rátalálni gondolja.
A fiú tehetséges producer fiatal kora ellenére, és beleszeret egy egyszerû, szegény lánykába, és az õ történetük van a középpontban.

De felvetõdik egy ujabb kérdés: mi is van azzal, hogy valakit felnevelnek, és nem mondják meg neki, hogy örökbe fogadott gyerek???
És igy éli le az életét?
Nagyon helytelen ez a szemlélet!
Itt még megvan azzal is spékelve a sztori, hogy az örökbefogadó férfi volt az, aki az öngyilkosságba hajszolta a kisfiúk apját.
És ráfért a képére, sõt, élvezte, hogy a fiú rajongásig szerette az õ apuciját.
Szóval nem semmi a történet!
A fiú már abból is gondolhatta volna egyébként, hogy az apa (a szinész) életkorilag már amikor õ született, akkor is öreg volt.
De hát tudjuk, hogy az ügynökségek választanak szinészt, és amugy is hiány van ebbõl a korosztályból- 40-50 évesekbõl.

A fiú egyébként Lee Tae Hwan, aki a több mint testõrt játszotta a Come back Mister cimû sorozatban, valamint W cimûben is.

Kép: az apa meg a fia. Végül kiderült, hogy semmi közük egymáshoz, a vér szerint.
egyébként érzelmileg pedig szeretve gyülölni, illetve gyülölve szeretni?
boil54 2017 nov. 24. - 20:52:49
(231980/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Végleges idõpont (önkényesen lezártam, de csak az idõpontot, a listát nem, feliratkozni továbbra is lehet)

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6. diane
7. Illiona
8. MH (12 után)
9. Dorombka
10. Cilia
11. Milida
12. boil

Sziasztok Libagolykáim! Remélem biciklivel megközelíthetõ a Banyatanya. Bízom benne, hogy nem lesz sem jég, sem hó, sem nagy esõ. Ha minden jól alakul ott leszek.
Illiona 2017 nov. 24. - 20:37:58
(231979/239045)
Folyt
A kövér gyerek uj édesanyja kiheverve a nagy sokkot, belekeseredve a létbe rájön arra, hogy a gyerek tehetséges az operaéneklésben,
És hozzáfog, és kõkemény munkával kihajtja a gyerekbõl, és nagy versenyen elsõk is lettek.

Megjön az elismerés, és hogy bizony igaza van, mindenki tehetséges, csak meg kell keresni, hogy miben.

Igen, de mindeközben a butácska anya megtudja az igazat a gyerekcserérõl, ezt megosztja a család minden más tagjával (kivéve a gondos anyát, és a kövér fiút).
Na itt nekem is elgurult a gyógyszerem: hogyan lehet ilyen, hogy a "mások érdekeire" hivatkozva nem mondja el az igazat!

Amikor végül õ is megtudja az igazat, összeroppan.
És bár a végére minden kisimul, és mindenki boldog, de azért tudni lehet: az igazi családi boldogságot már soha nem fogja magáénak tudni az egyik család sem.

kép: az "idilli" család néhány tagja
Illiona 2017 nov. 24. - 17:57:16
(231978/239045)
father i'll take care of you

van a sorozatban egy másik család, az apák testvérek, ugyanabban a házban élnek.
Nekik is van egy fiuk, de õk már bevállalósak, illetve mit is számit hogy hány gyerek van: õk két gyereket is nevelnek.
Persze a nevelés szó túlzás, egyszerûen csak szeretik õket, de nem kell tanulniuk, a szintén 14 éves fiú csak lõdörög, csupa egészségtelen ételt eszik -mondhatjuk zabál - az anyja pedig egyáltalán nem foglalkozik vele, közben persze megszeretegeti, ölelgeti, neki igy is tökéletes.
A gyerek kb 150 kiló, és vaságy nélkül!

A család 3. fiútestvére, aki orvos, nem is tudja hogy mit is tegyen ezzel a két elfuserált gyerekkel, igy azt hazudja, hogy elcserélték õket a kórházban.
Nagy dráma: de a kövér buta gyerek megy az emeletre a túl gondos anyához, a szorgalmaska pedig az alagsorba a buta és közönséges anyához.

Tulajdonképpen sok humoros jelenet van, néha a hasamat fogtam a nevetéstõl, de valahol azért mindig tudtam, hogy ez tragikus.
A nagy kövér gyerek átesik a meggyõzéses alapon müködõ fogyókurán, ami teljes csõd, végül az anya megadja magát, akkor egyen ami belefér: na ekkor fogja fel a fiú, hogy mégiscsak az anyának van igaza.

Foly köv
Illiona 2017 nov. 24. - 17:40:41
(231977/239045)
father i'll take care of you

Az egyik téma, amit a sorozat nagyon szépen bemutat, az iskolai teljesítménykényszer, amiben a fiatalok élnek,
Muszáj nekik a legjobb iskolában a legjobban tanulni, csak akkor fognak jó egyetemre bejutni, ahol további emberfeletti strapa után tudnak jó álláshoz jutni, elhelyezkedni, pénzt keresni.
Ez igy nagyon rosszul hangzik, de Dél-Koreában ez a valóság.

Itt a filmben van egy anya, aki mindent a fia tanulásáért csinál: elõteremti a pénzt, különórákra hordja, mindenkitõl megköveteli , hogy vegye tekintetbe a tanulás rendjét, nehogy bármi vagy bárki megzavarja.
Õ maga is megtesz mindent, teljesen alárendelõdik ennek a feladatnak.
Igen, de a gyerek csak gyengécske képességekkel van megáldva, végül már gyülöli az anyját, és megöngyilkolni készül magát.
Mindezt 14 évesen!

Már sokszor leirtam ezen a fórumon, hogy egy társadalom elõrehaladása az egyén boldogtalansága árán lehetséges.

Ugyanez a probléma felmerült az elmúlt napokban látott Pluto cimû mozifilmben is.
Ott is adnak erre választ - de milyet, - és itt is kapunk egy választ.

Csak az érzéseinkre hagyatkozunk, ez nem jó, nem ezt akartuk.
A koreaiaknak meg talán az az üzenet, hogy csinálj amit akarsz, de nincs alternativa: vagy teljesitesz, vagy nem kellesz.

Kép: a két fõszereplõ: a kicsi és a nagy.
Illiona 2017 nov. 24. - 17:12:57
(231976/239045)
Father, I'll Take Care of You

Már korábban (tavaly ha jól emlékszem) megnéztem ezt az 50 részest, de most ujranéztem, (tekintettel arra, hogy elfogytak a nézhetõ sorozatok.)

Miután 50 epizód történéseit nincs értelme leirogatni, igy csak néhány kérdést kiemelnék, amivel ez a sorozat foglalkozik, és beszélgetésre inspirál.
Persze ebben a filmben is élnek a túlzás lehetõségével, vagyis a karakterek a valóságban nem ennyire rosszak, avagy jók, de ez kell ahhoz, hogy végig feszitett legyen a cselekmény.
Egy pillanatra sem ül le a történet, mindig van valami ami kiderül, ami továbblendit.

Itt egy ismertetõ:
http://asianwiki.com/Father,_I%27ll_Take_Care_of_You

Kép: a két fõszereplõ
Illiona 2017 nov. 24. - 16:55:46
(231975/239045)
Viszont a Wise Prison Life c sorozatnak a mai napig sincs angolja, nem is értem, általában 4-8 óra mulva mindig kint van...

Igy viszont csak várakozni lehet...

Kép: egy másik plakát
Illiona 2017 nov. 24. - 16:53:15
(231974/239045)
Ma startol, illetve már töltõdik is le ez a filmsorozat, Untouchable cimmel, ami azért elég nyelvtörõ, és szinte megjegyezhetetlen.

Kiváncsi vagyok nagyon, tálán igy év vége felé lesz néhány igazán jó sorozat is?
A fõszereplõ benne Jin Goo, már annyi jó filmben láttunk...

Kép: a film plakátja
Illiona 2017 nov. 24. - 16:47:59
(231973/239045)
Sziasztok!
Örülök, hogy ujra találkozni fogunk!
8/10
offtopic
edimir 2017 nov. 23. - 22:42:10 8/10
(231972/239045)
De jó!:)))))))))))))) Sok szeretettel várunk! Maggi most pénteken megy a Banya tanyába, "leteszteli, hogy milyen helyszín lenne a találkozóhoz. Remélem, hamarosan az is tisztázódik. Ha bármi biztos van ez ügyben, akkor felkerül ide, de nyugodtan kérdezhetsz PÜ-ben is.
Milida 2017 nov. 23. - 20:36:33 Előzmény edimir
(231971/239045)
LIBAGOLY TALÁLKOZÓ - Mikulás álruhában

Nem múlhat el 2017 éve még egy libagoly találkozó nélkül. Ha te is így gondolod, akkor ott a helyed. Már csak döntenünk kell az idõpontról. A helyszínt majd a pestiek leellenõrzik, hogy melyik legyen a régiek közül, esetleg vmi új ötlet (Banyatanya)

Két fontos témát javasolnék megvitatásra:
1. Ezt néztem az utóbbi idõben...
2. Semmit se néztem mostanság, de helyette....

E két téma mellett természetesen minden másra is nyitottak vagyunk!:))))))))))))))))))))))) Szerintem mi mindenrõl tudunk beszélgetni, ha belelendülünk.:)))))))))))))

Kéretik feliratkozni, akik jönni szándékoznak, hogy a Mikulás tudjon készülni.... virgáccsal.:))))))))))))))

Végleges idõpont (önkényesen lezártam, de csak az idõpontot, a listát nem, feliratkozni továbbra is lehet)

dec. 2.:
1. edimir
2. maggi
3. szakire
4. szkati
5. Cru
6. diane
7. Illiona
8. MH (12 után)
9. Dorombka
10. Cilia
11. Milida

Sziasztok! Még sohasem voltam Libagoly találkozón, de már régóta érlelõdik bennem a gondolat, hogy csatlakozzak hozzátok. :) Most az idõpont is megfelel, így ha nem zavarok ott leszek. :)
Illiona 2017 nov. 23. - 20:27:00
(231970/239045)
Sajnálom hogy nem jössz a találkozóra, pedig lett volna mirõl beszélni!

Miután Te vagy az egyetlen, aki látta eddig a Never Forever cimû mozit, ezért igy most megkérdezem:

Szerinted ki fizetett a kinai étteremben a számláért???

És ki fizette ki a taxisöfõrt a férfi háza elõtt???
Én már megnéztem nem is egyszer, de ezekre a kérdésekre nincs válasz!
:)))))
Illiona 2017 nov. 23. - 20:23:36
(231969/239045)
El vagyok keseredve!
A tegnap kezdõdött sorozatnak, a Prison Playbooknak még mindig nincs angolja!
Egyszerûen nem értem ezt a lassúságot.

A másik tegnap elstartolt sorozatnak, amit SEMMIKÉPP nem akarok nézni, (Nothing to Lose) annak bezzeg 2 óra mulva kint volt angol forditása az oldalon.

Kép: a film plakátja
Illiona 2017 nov. 23. - 11:58:30
(231968/239045)
Sziasztok!

Mind biztosan olvastátok már tegnap hogy meghalt Dmitri Hvorostovsky. aki ezen a felvételen a Dél-Koreai Sumi Jo nevû énekesnõvel szerepel együtt:

https://www.youtube.com/watch?v=6ju2pwouMn0

(az énekesnõvel kb 6.50 tõl!)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 23. - 00:09:52 10/10 Előzmény edimir
(231967/239045)
Sajnos az évvégi "záróbulira" nem tudok menni, de Ti érezzétek jól magatokat, beszélgessetek sokat - bár ez az én jókívánságaim nélkül is biztosan menni fog... :))))
(Egyik idõpont sem lett jó végül, bár a decemberi beosztásomra nem lehet panaszom.)

Jó éjt, szép álmokat!
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 nov. 22. - 23:59:57 10/10 Előzmény Cilia
(231966/239045)
Cilikém!
Lehetõ legjobb egészséget, sok boldogságot, kellõ kiegyensúlyozottságot kívánok! :)