Illiona 2018 jan. 16. - 19:35:21
(232325/239045)
és segitendõ a gondolkodást: ez a saját fotóm, a Szöulbéli Lotte Áruházból (ami a az uj torony mellett van)

Nos, nem csak csodálkozni, simán lehúzni ezt sem lehet.

Egy csomó próbálkozás után lehet csak öblíteni. :)))))
Illiona 2018 jan. 16. - 19:29:38
(232324/239045)
Steel Rain

szerintetek a film az Észak- vagy Dél-Koreában kezdõdik????

Tudom hogy ez nagyon fogós kérdés, de hátha....
Illiona 2018 jan. 16. - 11:47:06
(232323/239045)
Sziasztok!

A STEEL RAIn letöltõlinkje megjelent az Avistán!!!!

ki mit csinál ma este? Hát persze hogy megnézzük!
Illiona 2018 jan. 15. - 21:08:46
(232322/239045)
Tribes and Empires

16-17. epizód

Hû , ez most már végig ilyen izgalmas lesz?
Nagyon jó volt, igazi õserõk!
Semmi nyafkákodás az uralkodó palotájában, hanem a természeti nyers erõk összecsapása.

Nagggyon jóóóóó!
Illiona 2018 jan. 15. - 08:20:39
(232321/239045)
az Along With the Gods: The Two Wollds cimû mozifilmnek 2019-ben készülni fog egy kizárólag neten terjesztett folytatásos változata.
A film alapjául szolgáló Webtont fogják követni a történettel, de 1-szereplõt kiiktatnak, és egyet pedig be.

https://www.hancinema.net/along-with-the-gods-the-two-worlds-to-be-made-into-a-drama-114397.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Illiona 2018 jan. 15. - 08:13:29
(232320/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Nagyon jó a hétvégi Box Office, Koreában, az Along With the Gods: The two Worlds 12 844 291 nézõvel büszkélkedhet!

Az admirális cimû film egy hazafias hangvételû, minden koreainak szinte kötelezõ darab volt, de ennek a filmnek semmi ilyen mellékzöngéje nincs, csak magában lehet érdekes. Feltehetnék már a netre igazán, hogy mi is láthassuk!!!

a hétvégén egy másik sikerfilm is nagy nézõszámot ért el, a december 27.én bemutatott 1987: When the Day Comes cimmel, 5 787 141 -et. Errõl a filmrõl nem is irtam, nem is terveztem megnézni, de ugy tünik, hogy mégis megkerülhetetlen lesz. :))))

és végül a Steel Rain, az Acélesõ ami 4 436 248 nézõvel már megállt. Na ez is persze jó nagy szám!!!
a 3 vezetõ film közel 20 millió jegyvásárlót jelent decemberben és januárban! Bõdületesen nagy szám, egy 49 milliós országban!!!

De ez azt is jelenti, hogy a Steel Rain hamarosan elérhetõ lesz!
Már várom!
https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2018-01-12-~-2018-01-14-114398.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Kép: 1987: When the Day Comes plakátja
Illiona 2018 jan. 14. - 22:26:06
(232319/239045)
Plasztic China

itt belenézhettek, illetve meg is nézhetitek:
https://www.plasticchina.org/

https://vimeo.com/ondemand/plasticchina

angol felirattal:
https://www.youtube.com/watch?v=nlqISwhPW0I

Jó szórakozást - mondanám, de itt nem lehet.
Egyszerûen meg kell nézni!
Illiona 2018 jan. 14. - 22:18:48
(232318/239045)
Plasztic China

összesen csak 3 képet vettem ki, ugyanis teljesen lesokkolt a film.
Oké, hogy vannak akik a társadalom peremén élnek, és éppen irtak az ujságok most a kinai szegénységrõl, hogy mennyien vannak, akik statisztikailag oda sorolhatók, és bár küzdenek ellene, de még mindig sokan vannak.

De legalább ne szülnének gyerekeket! Persze tudom, hogy a szegénységhez a primitivség is hozzátartozik, a tudatlanság, és mi örömük lenne ezeknek az embereknek a gyermeknemzésen (nem ezt a szót gondoltam ide, csak a moderáció miatt) kívül: hát semmi.
Ez egy kilátastalan , de boldog helyzetben megélt élet!
Ilyen is van!
Illiona 2018 jan. 14. - 22:12:15
(232317/239045)
egy dokomentumfilmrõl is hozok hirt, kinai és 2017-es, Plasztic China a cime.

Ezt mindenkinek kötelezõvé tenném megnézni, akkor talán meggondolná, hogy kér-e nylonzacskót, vagy megoldja másképp.

De szerintem a Föld nevõ bolygónak már igy is vége, csak amikor nem értjük hogy miért, akkor kell ez ez a film, hogy megértsük.
Tudom, hogy ez csak egy a környezetszennyezések közül, de brutális így látni töményen, mondhatni SokKoló.

A filmet az Avistáról töltöttem le, és semmilyen felirat nincs hozzá.
(Illetve ha jól emlékszem beégetett angol van a filmen, vagyis azok, akik bírják a nyelvet, érteni is értik.)
De mindennemû felirat nélkül is beszédes film, nekem legalábbis elég volt igy....

Kép: Plasztic China
Illiona 2018 jan. 14. - 22:04:35
(232316/239045)
A METHOD magyar felirata kész is, innen letölthetõ!
sohonei nevû forditónak lehet megköszönni.
Amikor a film megjelent az avistán, rögtön reagált, hogy lefordítaná, és ime itt is van!

http://mykorea-hu.webnode.hu/products/method-hamarosan/

Várom, hogy ki mit fog reagálni, én már többször is megnéztem, de persze most is megfogom!
10/10
Ljerk 2018 jan. 14. - 20:22:05 10/10
(232315/239045)
Hát igen. :) Nem érdemes összeveszni rajtuk (Tribes, Silla, Faith), kinek a pap.....
Illiona 2018 jan. 14. - 16:27:41
(232314/239045)
One Line

Persze a csalók közt sincs béke, az egyikük nagyot akar kaszálni, és nagyobb kockázatot is vállalni, de Jin Goo nem megy bele.
Ez a társ egybõl fel is adja a rendõröknek, és megcsinálja a maga sokkal piszkosabb üzletét.

SiWan pedig vele megy, hátrahagyva a korábbi barátot. Legalábbis látszólag.
A maga eszével, taktikusségéval és kockázatszeretetével felépit egy nagy hitelvállalkozást, és csak ugy dõl a pénz.
Itt már az emberektõl veszik el, õket csapják be, dehát...
Egy becsapott ember öngyilkos is lesz.

Nagyon jó film, nem az a pörgös, és nagyon kellene ismerni a hitelezõi szakmát, mert néha zavaros, hogy mit és miért.
Közben a félidõnél volt olyan félóra, hogy szinte untam is, de azután mégis fölpörgött a végére.

Kép: hát persze hogy nem gengszterek meg huligánok!!! már csak a feltételezés is sértõ!!! Õk annál sokkal kifinomultabb: de bûnözõk!! :)))
Illiona 2018 jan. 14. - 16:17:36
(232313/239045)
One-Line

2017-es mozifilm, márciusban mutatták be, és csak most tegnap lett angol felirata.
Gogglésan néztem meg, igy a felirat kb 98 %-os, vagyis nézhetõ, élvezhetõ.

A történet a hitelek világába visz el bennünket, vannak a bankok, akik hiteleznek, és vannak csalók, akik kijátszva õket felveszik a pénzt és eltünnek.
Ezek kis bûnözõk, kis csalások.
A rendõrság pipogya emberei pedig csak tudják, hogy valahol valakik mit is csinálnak, de kézzel fogható bizonyiték semmi.
Ennek a hitelekkel játszadozó kis csoportnak a feje Jin Goo, és az egyik most belépõ naiv(nak látszó, de csak látszó) fiatalember SiWan.
http://asianwiki.com/One-Line
Illiona 2018 jan. 14. - 16:09:50
(232312/239045)
Egyetértek veled. A Jumongban éppen kellõképp volt a misztikus szál, a valóság (-nak képzelt persze! ) elvitte a sztorit.
A Faith számomra is tulságosan misztikusra, természetfelettinek sikeredett, csak edimir rajongása miatt nem huztam le, de számomra valahol az épp csak nézhetõ kategória.

Itt a Tribes and Empires cimû kinai soriban a misztika épp csak jelen van, pont jó az arány szerintem.
A sorozat késõbb sem lesz pörgõsebb, ez a nagy beszédek, és látványos csaták, nagy taktikák sorozata.
Vagyis csöndesen, alattomosan szeretteti meg magát.

Én is összehasonlitottam a Sillával, de kár volt. Azt már nem nézném ujra, ezt pedig mindenképp, ha vége lesz, akkor kezdem elõlrõl.
bori4 2018 jan. 14. - 15:33:15
(232311/239045)
Fog ez még jobban tetszeni - szerintem.... :-D
Bele lehet felejtkezni úgy látványilag, mint tartalmilag - kicsit tedd félre a rációt :)))
10/10
Ljerk 2018 jan. 14. - 11:44:29 10/10
(232310/239045)
Az elsõ benyomásaim a Tribes sorozatról (9 rész után):

Nézhetõ. :) Ha nagyon izgalmasnak nem is nevezhetõ, de a jóslatok sorsa és néhány szereplõ alakja miatt kíváncsi vagyok a további történésekre - úgymond eteti magát a sorozat, az alábbi hibái ellenére.

Nekem a Faith is rossz arányban keverte a valós történelmet a fantasyval/sci-fivel. Itt nincs sci-fi, csak fantasy, de kitalált a régmúltat megidézni próbáló történelem, amely megpróbál hasonlítani a Han birodalom és az északi "barbárok" viszonyára a hun törzsek nagy részének kiûzése után (lásd például a Jumongot, ahol ugyanúgy megjelenik a vashadsereg :), szerencsére a Jumongban jó mértékkel vannak jelen fantasy/mítosz elemek, és a történet is jórészt valós alapokon nyugszik) - ez még rosszabb kombináció számomra. Emiatt az egész történelmi környezet beleélhetetlen - a fõszereplõkkel sem tudok oly mértékben azonosulni, mint Sillában.

Az 1984-es Dûne mozifilm minden hibájával együtt nagyobb élmény. A Dûne fixen a jövõben, egy sci-fi/misztikus kitalált világban játszódik, úgy folyik a különbözõ csoportok közti harc és sors beteljesedés. Újra is néztem a Tribes hatására. :) A film alapjául szolgáló regény, amely egy egész regényciklusban folytatódik - meg nagyon jó.
Illiona 2018 jan. 14. - 09:49:24
(232309/239045)
az One-Line cimû mozifilm angol felirata az avistán megtalálható.

Több hónap után lett egy googlézható felirat, majd délután megmondom, hogy milyen.
Az One - Line Siwan, és Jin Goo filmje, szinte már el is felejthettük, mirõl is szólhat.
http://asianwiki.com/One-Line
Illiona 2018 jan. 13. - 17:04:15
(232308/239045)
Már régen irtam a Prison playbook cimû sorozatról, most volt a héten a 13-14 részei, vagyis a jövõ héten be is fejezik.
Angol felirat továbbra is csak egy hét mulva van, vagyis gyakorolni lehet a türelmet ... .)))))

A szereplõk most ellátogattak egy igazi börtönbe, és a tapasztalataikat meg is osztották.
A fiatalabb szinészeket ugy tünik, jobban megviselte.

https://www.soompi.com/2018/01/11/watch-jtbc-drops-first-preview-new-prison-reality-show/

Maga a sorozat nagyon jó, azt nem mondom, hogy sok akció van benne, de mégsem unalmas. Egy-egy részben a cellában lévõ 6 fogoly élete rajzolódik ki, mindig történik valami. Ez nem egy akciósorozat, inkább foglallkozik a szereplõk lelki életével, hogy hogyan is lehet, hogy egyik napról a másikra valakibõl börtöntöltelék lesz, ezt hogyan is viseli, hogyan viselik a kint lévõ barátok, hozzátartozók, milyen ügyekkel lehet bekerülni, hogyan is lehet ezt elfogadni, a börtönben is hogyan lehet egyáltalán embernek maradni.
Kép: a sorozatból. Ugye milyen idillikus? vagy mégsem?
Illiona 2018 jan. 13. - 16:53:53
(232307/239045)
Along With the Gods TheTwo Worlds cimû mozifilmre mostmár tényleg illik a bombasiker elnevezés, közben átlépte a 12 milliót a nézettsége.

https://www.hancinema.net/fantasy-spectacle-reaches-12-million-viewer-mark-114349.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Azért ez akkor is nagy siker! Még mindig semmilyen letöltõlinken nem találni meg! pedig naponta ellenõrzöm!!!
Illiona 2018 jan. 13. - 16:48:20
(232306/239045)
Sziasztok!

Nekem (már) nincsenek (velem) gyerekeim, igy az összes szabadidõmet a filmekre tudom forditani.
Az az igazság, hogy nem igen érdekel semmi más.
Pedig van egy csomó más tevékenység, ami összefügg, kiegésziti ezt a tevékenységet, de azokra is kevés idõt fordítok.
A kinai filmek és sorozatok felé pedig a kényszerûség vitt, annyi gagyi sorozatot gyártott Korea, hogy valamit muszáj volt keresni.
A kinai sorozatok sem rosszak, csak itt nem lehet olyan egyszerûen kiszûrni, mi a gagyi. Évente több mint ezer sorozatot készitenek, ebbõl ha 10-15 van, ami nagyon jó, ezeket megtalálni! De legalább van kihivás benne.
A mozifilmekbõl 6-700 között készül évente, azok között jobb az arány, de van egy csomó, amit egyszerûen kitörlök, anélkül hogy irnék róla.

A sorozatokat, amennyiben tetszett, akkor mindig megnézem ujra, van hogy csak a fontos részeket, igy meg is jegyzem.
De van ami egyszer nézõs, és utána törlõdik is a memóriámból.