10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 03:09:59 10/10
(232405/239045)
Szia! Ezek szerint akkor sikerült elküldenem a szöveget is. :))))
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 03:07:24 10/10
(232404/239045)
Íme, minden idõk legnézettebb dél-koreai filmjeinek listája: az Along... nemcsak a 3. helyen áll, hanem már eléggé megközelítette a 2. helyen álló Ode to my Father-t. :)
Az 1987 is jól teljesít, 7 millió felett jár. [(2017.12.27.) -- 9,5 (6.884); 7,9 (14) -- 7.175.547]

1) The Admiral/Roaring Currents (2014.07.30.) értékelés: 7,8 (10.867); 6,2 (11) NSZ: 17.615.152 fõ
2) Ode to My Father (2014.12.27.) – 7,1 (6.263); 5,3 (6) – 14.262.498
3) Along With the Gods: The Two Worlds (2017.12.20.) – 7,2 (5574-5.746); 6,1 (12) – 13.642.101
(megj: a film 17 nap alatt jutott el a 10 milliós nézõszámig és még jelenleg is a BO. 5. helyén áll; az elsõ számok a január 24-i adatokat tükrözik, de jelenleg már 14.196.392 nézõvel a 2. hely is elérhetõnek tûnik; egy jó hete még nem gondoltam volna)
4) Veteran (2015.08.05.) – 8,4 (11.2786); 7,4 (8) – 13.414.200
5) The Thieves (2012.07.25.) – 7,9 (8.906); 6,8 (6) – 12.983.841
6) Miracle in Cell No.7 (2013.01.23.) – 8,7 (4.076); 5,5 (2) – 12.811.435
7) Assassination (2015.07.22) – 8,5 (10.869); 6,3 (8) – 12.706.483
8) Masquerade (2012.09.13.) – 8,6 (3.975); 7,3 (8) – 12.323.595
9) A Taxi Driver (2017.08.02.) – 9,0 (11.493); 6,1 (11) – 12.186.684
(megj: az eredeti cikk apropóját az adta, hogy a Taxisofõr 19 nap alatt elérte a 10 milliós nézõszámot; eredetileg +1-ként szerepelt, én most beraktam a helyére)
10) Taegukgi (2004.02.05.) – 9,2 (1.471); - (0) – 11.746.135
11) Train To Busan (2016.07.20.) – 7,3 (8.416); 7,1 (10) – 11.566.862
12) The Attorney (2013.12.18.) – 9,3 (34.539); 7,2 (10) – 11.374.879
13) Haeundae (2009.07.22.) – 7,0 (3.921); 6,1 (8) – 11.324.545
14) Silmido (2003.12.24.) – 8,1 (384); - (0) – 11.081.000
15) The Host (2006.07.27.) – 9,0 (4.570); 8,0 (6) – 10.917.221
16) King and the Clown (2015.12.29.) – 9,3 (5.745); 6,7 (6) – 10.513.715

BOX-OFFICE 14+1 (2017.08.21.) http://magazine2.movie.daum.net/movie/45648
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 02:48:34 10/10
(232403/239045)
A lyukas fejû szobor.
Elõször nem tetszett, pláne amíg felirat sem volt. De ez a szobor Walter és a felesége szerelmének, kapcsolatának jelképe. Az elsõ szobor, amit fiatalon a nõ készített, de Walter annyira magának akarta, hogy végül a nõt is megkapta hozzá, aki „behálózta”. A feleség szerint épp Walter volt az, aki „kitöltötte a benne lévõ ürességet”, és miközben ezt mesélte (Singernek), gyertyát, melegséget gyújtott a szobor belsejében.
Walter minden alakalommal megsimította a fejet, amikor hazaért vagy elment otthonról. És ezt Singer látta, tudta, érezte - nem véletlenül törte össze végül a szobrot.
Pont a bemutató elõtt, s ezzel sikerült felkavarnia Waltert, aki már nem tudta elkülöníteni a darabot és a valóságot; a színpadon többször Hye-wont említette Clara helyett.
Singer pedig gyõzött Walter felett, egyúttal bemutatta a tehetségét, hogy méltó volt a kiválasztásra.
Csak a végén azok a magányos pillanatok. Azok árulkodók voltak…

És maradtak még kérdéseim:
Vajon ha a fiú helyett szimplán egy fiatal színésznõ játszotta volna a kísértést, akkor is ennyire „érdekes” lett volna ez a film?
És vajon ha már a cím egy színészi technikára utal, akkor nekem laikus nézõnek utána kell-e néznem, hogy ez mit takar, s ha igen, utánanézek és ez befolyásolja a véleményemet, a látottak értelmezését, akkor ez volt a rendezõ célja?
Vagy csak úgy csinált egy filmet, amivel emléket állított a színjátszás egyik speciális módszerének, a többi meg csak körítés volt? Hiszen a method acting-ról és Peter Brook-ról olvasottak nagy része visszaköszönt a filmben és a benne lévõ színdarab próbafolyamatában…
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 02:44:05 10/10
(232402/239045)
Walter megingása, elbizonytalanodása vajon valódi, vagy a módszer része?
Hiszen nem írt jegyzeteket, holott mindig szokott… Mindenesetre a visszakozását abszolút megértem.
Ez nyilván nem egy mindent elsöprõ szerelem volt, talán csak vágy, az érzékek játéka. Na de egy azonos nemûvel? Ez teljes képtelenség. Hogyan dobhatna oda mindent, addigi karriert, egzisztenciát, elismerést, sikereket egy fiatal fiú miatt, ilyen rövid idõ után. Nem ér annyit az egész…
Ott várja a felesége, a talán unalmas(abb), de biztos jövõ. Gyávaság, kényelem, vagy józan belátás?

Amikor a parti kiruccanás után elõször találkoztak Singerrel a színházban a sajtóbemutató elõtt, õ már mindent lezárt magában. A fiú még reménykedve, teljes testével fordul felé, de õ szinte rá sem néz. Végül lefejti magáról a még reménykedõ fiú kezeit, megfogja a nyakát, kicsit megrázza, mintha azt akarná, hogy térjen észhez.
Ridegen, határozottan, tömören nyilatkozik. Menti a menthetõt.
De hogy valójában mit gondol, mit érez?
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 02:42:18 10/10
(232401/239045)
SINGER. Ez a fiú csupa ellentmondás volt - vagy csak kevés volt az idõ bemutatni a személyiségét?
Az elején még félénk, gyámoltalan kisfiú, aki egyben egy rajongók által üldözött celeb… nekem túl gyorsan változott határozott manipulátorrá. A könyv olvasása, ahogy mindent gyorsan megtanul, megjegyez - miközben elmondja, hogy ez nehéz volt (vagyis nincs különös képessége, fotografikus memóriája, csak „magol”), némileg ellentmondásosnak tûnik.
Újranézve is azt érzékeltem, hogy ez a fiú akár a nõt is elcsábította volna, ha az hagyta volna, érdeklõdött volna iránta… Valószínûleg hiányzott belõle a stabil kötõdés bárkihez, így Walter és a felesége kapcsolatát látva sokkal magányosabbnak érezte magát. Mivel „nem vették be” maguk közé, így egy idõ után arra törekedett, hogy valamelyiküket, vagy legalább az egyikük figyelmét megszerezze - nem feltétlenül tudatosan, talán csak ösztönösen kereste a magányossága ellenszerét.
A nõ után hamar Walter felé fordult a figyelme: elõször talán csak tanulni akart, hogy bizonyítson, majd a szerep hatására valóban szerelmet, ragaszkodást kezdett érezni Walter iránt, vagy ez csak a fiatalok bátorsága, olyanoké, akiknek még nincs vesztenivalójuk, így könnyen megszédülnek, nem is a másikba, csak a szerelembe, az érzésbe szerelmesek?
(A fotózáson rendkívül kihívóan viselkedett - ez is olyan váltás volt, ami nem fért a fejembe.)
És nagyon fiatalka. Eszébe sem jutott, hogy bármit, sõt mindent elveszíthet, ezt csak a menedzsere látta, aki gyõzte elrángatni Walter mellõl.

Nekem nem tetszett ez a fiú.
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 02:36:12 10/10
(232400/239045)
HYE-WON, a nõ, a feleség.
Egyértelmûen õ az, aki érzelmileg sokkal többet tett/tesz a kapcsolatukért, most is minden porcikájával küzdött.
„Minden egyes alkalommal túlzottan beleéled magad a szerepedbe.”
„Beszélgessünk a bemutató után. Addig úgysem tudsz szabadulni Waltertõl.”
Õ ismeri a férfit, mi nem igazán, hiszen õ kezdettõl fogva „Walter”. Vajon milyen lehet az igazi férfi, akibe annak idején beleszeretett?

A feleség haja, a hosszú, szemébe lógó frufruja viszont zavart. Õ végig õszinte volt, kimondta az érzéseit, megélte a féltékenységét, de ha kellett, elbújt a haja mögé.
Senkin nem szeretem ezt a típusú frizurát…
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 02:32:54 10/10
(232399/239045)
WALTER: olyan, mint egy jó „szakmunkás”, a method-acting híveként az adott szerepet olyan feladatnak tekinti, amibe belebújik, a karakterrel azonosul… Tkp. nem is tudhatjuk, milyen az igazi személyisége, mert a film elején a darab rendezõje már úgy fogadja, hogy „látom, Walterré váltál”…
Meglehetõsen zárkózott figura, alapvetõen higgadtnak tûnik, akit csak a szerepe szerint kap el a szenvedély (nekem fura ez a kettõsség). Igazából ezt a felesége elmondásából gondolom, aki szerint õ volt az, aki jobban akarta a kapcsolatukat, Walter csak „belement”. Jól meg vannak egymással, vagy inkább már csak/vagy jelenleg… egymás mellett.

Walter „módszere”:
- Brook könyvét (A nyitott ajtó) odaadja a fiúnak, majd átbeszélik az abban olvasottakat,
- a forgatókönyv elemzése (elkéri Singertõl a saját példányát és szemmel láthatóan elégedett, amikor a sok megjegyzést, kiemelést látja benne)
- a karakter megértése (sokat kérdezi a fiút a szerepérõl, az érzéseirõl, a lehetséges motivációjáról)
- saját korábbi élmények-érzelmek felidézése (a tengerparti éjszaka Singerrel, ami helyszínt a feleség egybõl felismeri…)
A próbált színdarab egyértelmûen Brook-ra utal:
- a film elején Walter lendületesen kerekezve érkezik az olvasópróbára, majd az épületben már a Carmen-bõl fütyörészi a Torreádor-dalt „A torreádor az áriában elénekli, mennyire szereti a harcot a bikával, a közönség éljenzését és a veszélyt." https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Torreádor-dal Véletlen lenne csupán? Nem hiszem.
- „testileg jellegzetes színészek”: ahogy Illiona írta(d), Walter magas, erõs, 50-es férfi, mellette Singer, aprócska, gyenge, fiatal - hatalmas ellentét a két fõ karakterben.
- a színdarab véressége, durvasága egyértelmûen Brook „kegyetlen színházát” idézi; nekem speciel egyáltalán nem tetszik, sõt, nem is értem a címét: „Eloldozva.” Bár a rendezõ magyarázott valamit a film címével kapcsolatban, de nekem így sem lett kerek… hiszen éppen egymáshoz vannak kötve, s a darab végén „csak a halál old el”…

Kép: Walter(ék) lakásába lépve korábbi szerepeinek poszterei láthatók, Godot-ra várva, Anna Karenina. Ez utóbbin némileg elgondolkodtam, mert õt max. Karenin-nek tudnám elképzelni, miközben a plakáton a szerelem (sarang, nem saram) szó kétszer is szerepel, vagyis mégis Vronszkij lett volna? Hát, nehezen tudom elképzelni róla… :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 02:29:38 10/10
(232398/239045)
PETER BROOK. https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Peter_Brook

"A kísérleti periódusok tapasztalatait alkalmanként egy-egy meghatározó elõadásban összegezve mutatta be. 1968-ban […] került sor Seneca Oedipus címû tragédiájának színrevitelére, amelyet Brook az õsi barbár teatralitás újrateremtésére használt fel. Az erõteljes rituális elõadás címszerepét John Gielgud játszotta, és éppen a „nagy" tradíciók e képviselõjének alázatos együttmûködése a fiatal kórussal, kevert új és szokatlan színeket az akkoriban tradicionális realista tendenciájú Nemzeti Színház stílusába."
"1988-ban Brook másodízben vitte színre a Vihar-t, Shakespeare színmûvét, ezúttal francia nyelvû változatban. [...] A rendezés a mû misztériumjáték és moralitás jellegét hangsúlyozta. „Megbocsátás, megbékélés, egymás elfogadása, szenvedély és szerelem... meditáció a szabadság természetérõl" - e szavakkal jellemezte Brook a drámát."
"Ha felidézzük Brook elõadásait, a rettenetet hangsúlyozó produkciókban is mindig megtalálhattuk a rejtett valóság megfejtésének mindenkori szándékát, amelyet Brook máig a legfontosabbnak érez. S ennek kifejezésére mindig az elgondolkozás szünetei - a csend - voltak a legalkalmasabbak."
http://www.literatura.hu/szinhaz/brook/brook-eletrajz.htm

"Elgondolkodtál már azon, hogy ami a mindennapi életedben körülvesz, az mind-mind valami módon színház? Ha nem, tedd meg ezt most velem Peter Brook - a XX. század egyik legjelentõsebb színházrendezõje - kapcsán."
"A Royal Shakespeare Company (RSC) rendezõgárdáján belül irigylésre méltóan szabadon alkotó Peter Brook e korszakában (70-es évek) megpróbálta összegyúrni Brechtet és Artaud-t, pontosabban a szociális problémák iránt érzékeny színházat az ún. "kegyetlen színházzal". Ugyanakkor Peter Brook nemcsak az európai színházi hagyományokat szívta fel magába, hanem az afrikai és indiai színházi tapasztalatokat is, mert a modern színjátszás õse és kortársa az egész világ színházmûvészete."
"A sikerek csúcsán, az "élõ ikonná" válástól való félelmében otthagyta a RSC-t és új vizekre evezett. Párizsban, a bohém fõvárosban a világ legkülönbözõbb tájairól érkezett, tapasztalatlan, ám annál fogékonyabb, fiatal színészekbõl álló társulatot hozott létre... E falak között Shakespeare Athéni Timon-ját, Csehov Cseresznyéskertjét, vagy Carmen történetét játszották el."
"Nagyon fontos, hogy legyenek testileg jellegzetes színészek: alacsony és kövér, magas és sovány, fürge mozgású, nehézkesen mozgó...stb."
"Végül is azt tanácsolom mindig, hogy ha színházba mennek és unatkoznak, ne rejtsék el, ne higgyék, hogy maguk a hibásak, hogy maguk tehetnek róla. Ne hagyják, hogy a kultúra gondolata megfélemlítse magukat! Tegyék csak fel a kérdést: Belõlem hiányzik valami, vagy az elõadásból? - Jogunk van vitatni azt a szörnyû, már társadalmilag elfogadott dolgot, hogy a kultúra automatikusan felsõbbrendû." (Peter Brook)
http://hirmagazin.sulinet.hu/hu/pedagogia/peter-brook-valosag-show-ja
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 02:27:43 10/10
(232397/239045)
A film címe a method acting-ra utal, ami a filmkészítés sajátos technikája, sõt terminus technicus-a (a XX. század elején, illetve az 50-es évek Amerikájában alakult ki), emellett Peter Brook-ra is hivatkoznak a filmben, õ pedig inkább a színpadi játékot újította meg, valamivel késõbb, Európában.

METHOD ACTING.
„Konsztantyin Szergejevics Sztanyiszlavszkij neves orosz színész, rendezõ és tanár alapjaiban változtatta meg a színjátszást a 20. század elején kifejlesztett módszerével. […] alapvetõ célja a hihetõ, természetes emberi portrék megjelenítése a színpadon. [...] a rendszer olyan elemekbõl áll össze, mint a „mágikus ha”, mely során a színésznek azt a kérdést kell feltennie magának, hogy „Mit tennék én, ha ebben a helyzetben lennék?”, […] a „motiváció”, mely során a színész arra kérdez rá, mit és miért és miért pont úgy csinál az adott karakter, vagy az „érzelmi memória”, melynek segítségével a színész nem csupán egy benyomást teremt az adott érzelemrõl, hanem a karakter aktuális lelkiállapotába belehelyezkedve arra törekszik, hogy õ maga is átvegye és átélje annak érzelmeit.”

A Sztanyiszlavszkij-rendszer elemeire támaszkodva alakította ki Lee Strasberg, New York-i illetõségû rendezõ azt az újfajta színjátszási technikát, amit method acting-ként ismerünk és aminek alapvetõ sajátossága egyfajta „belülrõl-kifelé” felépülõ elõadási mód, mely során a színész saját korábbi élményeibõl és érzelmeibõl dolgozva válik eggyé karakterével.
Ehhez szükség van az ún. „sense memory” (érzékszervi memória) használatára, vagyis a színésznek támaszkodnia kell minden olyan élményre, eseményre, érzelmekre, amiket korábban átélt és amik az érzékszervein átszûrve a tudatalattijában raktározódtak a sense memory/érzékszervi memória segítségével. […]
A Strasberg-féle method acting leglényegesebb eleme, hogy ismerni kell a Sztanyiszlavszkij-rendszert, ez a kiindulási pont, ehhez szükséges a forgatókönyv elemzése, mely során megkezdõdhet a karakter megértése. Ezt követi a háttértörténet felépítése: ha a színész elgondolkozik azon, vajon mit rejthet a karakter múltja, egyrészt sokkal könnyebben találhat kapcsolódási pontokat saját maga és a szerep között, másrészt könnyebben megértheti a karakter által bejárt érzelmi utazást. Ezután tud egyfajta személyes kapcsolatot kialakítani a szereppel, amennyiben sikerül önmagában felidézni azokat a helyzeteket, amikor hasonlóan érezhetett, mint az általa megformálni kívánt karakter. A végére aztán a gyakorlás és alkalmazás marad, hiszen ahhoz, hogy a színész a maga egyszerûségében és természetességében jelenítse meg a karaktert, hosszú órákat kell eltöltenie a felkészülés során felhalmozott élmény- és érzelmi készlet gyakorlatban történõ felhasználásával.”
[...] És amikor magát Strasberg-et kérdezték meg, hogy mi is pontosan a method acting, egyszerû és szellemes választ adott: „Method acting az, amit minden színész alkalmazott mindannyiszor, amikor jól játszott el egy szerepet.”

A cikk több ismert színész ismert filmszerepét hozza példaként.
http://filmrefel.reblog.hu/a-method-acting-elmunkasai
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 05. - 02:25:05 10/10 Előzmény Illiona
(232396/239045)
Szép estét Mindenkinek!

METHOD - megígértem, hogy írok róla. :)
Elõször december elején néztem meg a filmet, akkor még felirat nélkül, írtam is róla pár sort a facén. (Nálam ez csak amolyan kattintgatós kukucskálás szokott lenni, ha nincs felirat, de a történet így is általában követhetõ.)
A film címe: Method - vagyis metódus, módszer, technika... És ebbõl kifolyólag az a gondolatom támadt, hogy a fiatal színészpalánta (talán a filmbéli rendezõi koncepció részeként, vagy anélkül?) manipulálta a veterán színészt, hiszen rögtön az elsõ fontos momentum, ahogy az olvasópróbára érkezõ jókedvû fõhõs egyre feszültebb a stábtagokkal együtt az ifjú csillag tetemes késése miatt... és ezzel mintegy megalapozódik az indulata a fiú felé, vagyis már nem tud közömbös maradni... a fiú elõször mintha a feleséggel szemezgetne, aztán mégis a férfi bolondul belé - de ez valahol az érzékek játéka... Csak felületesen láttam, ezért lehet, hogy a benyomásaim mellélõttek, de egyelõre ez jött le a filmbõl. Majd rendesen is meg kell néznem!

Aztán nemrég megnéztem felirattal is, elõször csak tv-n, ami nem az igazi, mert túl messze van, nem lehet bármikor megállítani, visszanézni egy-egy jelenetet, se képet kivágni, így aztán végül megnéztem harmadszor is a gépen.
Az egyértelmû volt, hogy Walter (egyszerûbb a darabbéli nevén hívni) felkészült, neki módszere van, amit aztán megoszt a fiúval, aki ettõl egyszercsak megtáltosodik, bevonódik, felkavarja a férfi érzéseit és érzékeit…
A feleség, nevezzük egyszerûen NÕ-nek, a két férfi között áll, féltékenyen (túl)reagál…
De a fiú, szerepe szerint Singer, nekem túl furcsa volt még mindig: a film elején olyan kis „szende szüzike”, aki unja-utálja az egészet, teljesen alkalmatlannak tûnik, akit csak a menedzsere nyomott be a filmbe, ezért a rendezõ sem tudja lecserélni… de aztán mikor Walter dühösen elkapja egy sokadik olvasópróbán, akkor fokozatosan változik, érdeklõdni kezd: hol a színész, hol a nõ, hol a könyv, hol ez-az érdekli, míg végül „tökéletes Singer” lesz, miközben a veterán színész „csak Walter” marad…

Akadt pár kérdõjelem a film után, elsõsorban a method-acting-ról, aminek utánaolvasva bizonyos dolgok a helyükre kerültek, s idõközben itt is jelentõs számú komment érkezett a filmhez kapcsolódóan (nem csak Te írtál itt a Sillában, hanem a Junki topikban Lili tkp. vetített és azt véleményezték a többiek is, majd YWJ oldalán htw sem tudta magában tartani a gondolatait, amire Min-Rin is reagált, sõt idõközben olyan infókat is hozott, amikrõl én is írni terveztem, csak eddig idõm nem volt rá elég…)

Nos, elõször kénytelen leszek a „szakmai szempontokról” írni, mert miután utánaolvastam a témának, már nem tudom csak úgy simán értelmezni ezt a filmet. Azt gondolom, hogy nem véletlenül lett a film címe Method. Ha nem lenne fontos szempont, akkor lehetett volna a film címe akár szerelem/vágy/meglepetés/gubanc… akármi, de így maga a módszer tkp. a film 4. fõszereplõje lett…

[Bemutató: 2017.11.02. Nézõi értékelés 3,4 (516); kritikusok: 5,0 (6); nézõszám: 26.651 fõ.]
Illiona 2018 febr. 04. - 19:07:20
(232395/239045)
Misty 1-2

és végül egy kép a rettenthetetlen nyomozóról, aki a baleset ügyében nyomoz. Micsoda erõ, micsoda kisugárzás - hiány!!!!

Ezt a szinészt eddig csak ilyen lepusztult kisember szerepben láttam, több sorozatban is, és most mint erõteljes nyomozót szeretne megjeleniteni. :))))
Hát még gyõzködni kell ehhez engem az biztos! :)))))

a sorozat jövõ pénteken fog folytatódni, és csak annyit tudok, hogy márciusban már uj sorozat lesz a csatornán, vagyis lehet hogy 16 részes lesz.

Nagyon jó a googlees fordítás, kb 98 %-osan lehet érteni.
Illiona 2018 febr. 04. - 19:01:36
(232394/239045)
Misty 1-2

Ezt a szinészt sem ismertem eddig, ugy tünik egyik szereplését sem láttam, de nagyon jó, hogy uj arc, és nem már elcsépelõdött.
http://asianwiki.com/Go_Joon
sajnos õt már az elsõ percben tudjuk, hogy meghal, ezzel kezdõdik a sori, nagyon sajnáltam is, szivesebben nézném, mint Ji JIn Hee bús arcát.
Most néztem éppen hogy 40 éves, de sokkal fiatalabbnak néz ki.
Sokatmondó nézése van, és igazi férfias kisugárzása.
Most az elején pont egy hónappal vannak a baleset elõtt, vagyis nem tudom, hány részben fog szerepelni, de attól félek, hogy nem sokáig.

Kép: a sikeres golfozót alakitó Go Joon
Illiona 2018 febr. 04. - 18:48:33
(232393/239045)
Misty
egy vacsorán a házaspár: itt is látszik, hogy mennyire unott a férj, mennyire nem akar ott lenni. Ja, az õ baráti körében voltak, ugyhogy neki tett szivességet a feleség.
Mintha már el is lenne döntve, hogy el fognak válni, néha ugy beszélnek, mult idõben.
De a férfi annyira gyáva, hogy a saját anyjának nem mer szólni, hogy ne erõltesse a gyereket, az örököst.
Illiona 2018 febr. 04. - 18:44:55
(232392/239045)
Misty

itt egy ismertetõ:
http://asianwiki.com/Misty_(Korean_Drama)

és most a 2. epizódba kibe botlott bele a Búsképû Lovag???
elõször nem is akartam hinni a szememnek, de hát mire is jó az Ázsiawiki, és igen, jól láttam:
Az egy ik rab személyében Im Tae Kyung, az énekes tünt fel :)))))
Jó hosszan mutatták a hátát, utána félprofilból, szóval már lehetett tudni, hogy valami hiresség lehet, de erre álmomban sem.
Az Ázsiawiki szerint ez az elsõ filmszerepe.
Lehet hogy nagyobb sikere lesz, mint az éneklésben?
http://asianwiki.com/Im_Tae-Kyung

Kép: Im Tae Kyung
Illiona 2018 febr. 04. - 18:38:46
(232391/239045)
Misty

most kezdõdött tegnapelõtt, és már van is angol felirat, az elõbb meg is néztem.
Hû, ez aztán izgalmas!
Ami eddig történt, az elmenne egyetlen filmnek is, és nem kellene izgulni tovább!

a történet: van egy bemondónk, 36 éves nõ. aki már az 5. díjat kapja, a karrierje csúcsán áll.
Sokat dolgozik, és nagyon rendes (rendesnek látszik!!! 2 epizód után).
Van egy törtetõ kis liba, aki a helyére pályázik, és erkölcstelenül elõz mindent és mindenkit! (hogy erkölcstelenül-e ???)
Van a riporter férje, a világ összes fájdalma az arcán, aki biztositja a nõnek a rideg otthontalanságot, a rossz lelkiismeretet a semmiért (de tényleg ennyire szenvtelen????)
(róla még késõbb)
és van egy golfbajnokunk, aki a házassága elõtt a riporternõnek a szeretõje volt, akkor még névtelenül, de szétmenésük után nagy karriert futott be, feleségül vett egy lányt (hát nem a riporternõ lánykori barátját!)
és van a golfbajnok felesége, aki olyan naiv!!!!! õt még nem lehet kiismerni.
Na persze a többieket sem, még mindenkirõl minden kiderülhet.

Kép: a férj. Ji JIn Hee, már jól ismerjük. De pont olyan szerepet játszik, mint ai I Have a Lover cimû sorozatban, ahol búsképû lovagnak hivtam, hát eddig itt sem mutatott mást, ugy tünik nagyon begyakorolta ott a szerepet :)))
10/10
offtopic
kimbin01 2018 febr. 04. - 09:02:09 10/10
(232390/239045)
Sziasztok, kellemes vasárnapot!

Mivel munka közben állandóan valami koreai film zenéje szól, feljönnek az oldalamon más koreai filmek is. Így futottam bele, és rögtön meg is néztem ezt.
2009-A végzetes merénylet (képzeljétek szinkronizált!!Bemutatták volna itthon is?)

Egy párhuzamos világban Japán - Amerika szövetségeseként - megnyerte a második világháborút. Korea így a Japán birodalom egyik állama lett. 2009-ben a JBI (a japán FBI) és a rendfenntartó szervek elkeseredett harcot folytatnak egy terrorista csoport ellen, akik Korea önállóságáért harcolnak. Ebben vesz részt két rendõr, Sakamoto és Saigo, akik régóta jó barátok, annak ellenére, hogy Saigo japán, Sakamoto pedig koreai származású. Egy újabb terrorista támadás után azonban Sakamoto kénytelen szembenézni múltjának sötét titkaival, és hamarosan az ellenállás vezetõ alakja lesz. A barátokból így halálos ellenség válik, pedig mindketten csak a hazájukért harcolnak.

Szereplõk
Ahn Kil-kang
Masaaki Daimon
Shohei Imamura
Dong-Kun Jang
Nobuyuki Katsube

RENDEZÕ:
Si-myung Lee

Szerintem ami nagy szerepet kapott a filmben az a Gwanggaeto sztélé, és az egyik ereklye.Ugyanis van egy kis idõutazás benne, de nagyon jól van megoldva!
Illiona 2018 febr. 02. - 17:34:08
(232389/239045)
Illiona 2018 febr. 02. - 17:33:46
(232388/239045)
A HongKong-i Box Office szerint ott is elsõ helyen van a Dél-Koreai Along With God cimû mozifilm!
8/10
offtopic
edimir 2018 febr. 02. - 06:37:28 8/10
(232387/239045)
Szia!:) Azt tudtam, hogy van köze a városhoz, mert láttam a remek kutyás szobrát, amikor azt a másik bizonyos dombormûvet kerestem, csak azt nem tudtam, hogy ez ennyire klassz a szempontunkból, köszi az infót!:))))))))))))))) Most még próbálom összekapirgálni magam a hét utolsó munkanapjára.... azért a hétvége nagy motiváció!:))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2018 febr. 02. - 06:31:14 8/10
(232386/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))))))) Jó hétvégét!:)))))))))))))))