Illiona 2018 jan. 28. - 19:31:17
(232365/239045)
A jövõ hétvégén, pénteken és szombaton kezdõdik Ji Jin Hee ujabb sorozata, Misty címmel.

Nagy várakozás elõzi meg, majd meglátjuk, hogy megérdemelten-e.
Bár mindig vannak akiknek tetszik minden :)

https://www.hancinema.net/hancinema-s-drama-preview-misty-114911.html#!prettyPhoto
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 27. - 07:01:44 10/10
(232364/239045)
Szia, sziasztok!

Igen filmet nézek a kis szabadidõmben, már a 44. rész fordítása is elérhetõ, és gondolkodom, hogy folytatom tovább angolul.
Szeretnék túl lenni rajta, és a maradékot majd egyszuszra, vagy kettõre, ha kész lesznek a fordítással újranézem.
Nagyjából tisztában vagyok a történésekkel, és azzal is mi a tét, nem lesz túl nehéz. Megy már annyira, hogy értsem.
Ma sikerült korán kelnem, mert nem volt maratoni filmezés, és mindennel elõrébb vagyok, mint szoktam. Csak még nem találtam ki a születésnapi ajándékot!
Illiona 2018 jan. 26. - 14:34:41
(232363/239045)
Hol van mindenki? filmet néz?

Nem szoktam reagálós videókat nézni a YT-on, de itt koreai fiúk reagálnak Dimash 2 dalára, a kinai Hunan tv-n adott elõ tavaly januárban, februárban.

Talán a koreaiak poénkodni szerettek volna, de hát ezzel a fiúval nehéz...

https://www.youtube.com/watch?v=UsOQ4erUjk0&feature=em-subs_digest-vrecs

Kép: Dimash
Illiona 2018 jan. 25. - 21:17:50
(232362/239045)
Prison Playbppk

Nagyon jól sikerült a végét viszont megoldani, mindenki nézze csak meg és meglátja.

A felirat csak egy hét mulva jelent meg (?), de végül is googlee forditással is egy jól érthetõ (90%-os) film volt.

Egy kép a megbocsájtásról.

Hogy honnan szereztek a börtönbe pont fehér tulipánt(ot), ezt nem tudom, mindenesetre szereztek!
A megbocsájtás pedig mindenkinek jár.
Akinek mégsem, annak ott lesz a legfõbb isteni itélõszék, majd ott kap büntetést, nekünk embereknek: itt a földi életben kell, hogy megbocsássunk mindenkinek.
Még a gyilkosoknak is.
Illiona 2018 jan. 25. - 21:11:17
(232361/239045)
Véget ért a múlt héten a Prison Playbook cimû 16 részes sorozat, amelyrõl már többször írtam itt.

Hát, elég vegyesek az érzéseim vele kapcsolatosan, a végén nagyon érzelgõsre sikeredett. A börtönõrök könnyes búcsúja a több éve ott raboskodóktól nekem nagyon nagy túlzás volt. Literszámra folyt a mûkönny vér helyett, hát... Mindenképpen beletettek egy kis szerelmet is (csak annak látszó, de nagyon nem az) csak hogy legyen, de nem kellett volna.
Lehetett volna ez egy sorozat a börtönrõl, az ott élõkrõl, és némi kis magánélet, nem lett volna unalmas.

De igy ezzel együtt is nézhetõ volt, lehetett izgulni a fõszereplõért, aki mindig akkor volt nehéz helyzetben, amikor pedig pont a jó magaviselet kellett volna.
Az egyetlen szinész aki nagyon alulteljesített, az a kábitószeres - meleg fiú, aki ráadásul még tetves is volt, szóval az õ értékelhetetlen szereplésével - nyávogó hangjával még épp elfogadható votl.
Voltak humoros percek is a sorozatban, ezzel oldották a feszültséget.

Kép: a sorozatból
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 24. - 17:11:51 10/10
(232360/239045)
most
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 24. - 17:11:25 10/10
(232359/239045)
Receptért voltam, azért mos.
Nekem akkor teljesen ki ment a fejembõl a dátum, meg minden. Nagy fali, vagy asztali naptár kell, amin piros betûvel fel van vésve, mert
öregszem na! Felejtek.
Illiona 2018 jan. 24. - 15:48:01
(232358/239045)
Kedves Kimbin!

Micsoda szöveg!
Elmondanám, hogy 2 -3 évvel ezelõtt, amikor a Konficiusz Intézet szervezésében volt itt Szegeden a Kinai Filmhét, akkor a Farkastotem c film vetitésével inditottak a megnyitó után, akkor a megnyitó utolsó szinrelépõje volt Snow Dou, személyesen.

Én ott voltam....

Látod, hogy egy kis "fáj a fejem", meg " kinai", meg "sül a pogácsa" és még sorolhatnám, hogy miért hagyunk ki egy programot, sokszor csak épp nincs kedvünk, és közben nagy lehetõségeket szalasztunk el.
Beszélt a Wolf Totem készitésérõl, meg hogyan forgattak, hogy kiköltöztek a pusztába, és 7 hónapon keresztül nem ment haza, hogy ez mekkora élmény volt. Vele volt ezen a szegedi túrán a film producere is egyébként.

a multkor a facén is jött egy rajongója, hogy Snaw Dou Budapesten készült képeket posztolgat, hogyan került õ ide. Nos ezeket a képeket is ekkor készitette, vagy a megelõzõ, vagy a szegedi kirándulás utáni napon.
Képen: Snaw Dou
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 24. - 15:21:10 10/10
(232357/239045)
Sziasztok!

Bezzeg Muru Hanjiangot alakító színész megérne 2 hét ajtócsapkodást mi?
Illiona 2018 jan. 24. - 13:48:14 Előzmény kimbin01
(232356/239045)
én is a 21. epizódnál tartok, néha megnézek 2-3 epizódot, ugy hetente 2-szer. Valahogy nem hoz igazán lázba, de érdekel a történet.
Hihetetlen a képi világ, amit megjelenitenek benne, annyira kellemes a szemnek!
Csak nagyon lelassit, akármennyire is pörgök, egyszerûen elálmosodom rajta, pedig ilyen nemigen szokott lenni.

De még van idõ, hol van a magyar fordítás: talán a 44 . rész körül?

Kép: az egyik poszter
Nekem az furcsa ezzel a trónörökösfélével, hogy az arca olyan koravén. Vagyis egyáltalán nem néz ki fiatalembernek, hanem ugyanannyinak mintha akár 40 is lehetne.
Persze ezzel semmi baj...
Illiona 2018 jan. 24. - 13:42:11
(232355/239045)
Már irtam arról, hogy elindult tavaly decemberben a The Singer 2018-as kinai adása - hétrõl-hétre különleges produkciókat lehet látni- hallani.

Csak néha hozok hirt errõl - bár rendszeresen nézem - ha éppen olyan dal van, ami másokat is érdekelhet.
Ebben a videóban Jessie J (még biztosan fogunk róla hallani) énekli Whitney Houston I Have Nothing cimû dalát - nem is akárhogyan:

https://www.youtube.com/watch?v=5YFOHecRcfI
10/10
offtopic
kimbin01 2018 jan. 23. - 12:11:28 10/10
(232354/239045)
Sziasztok!

Ígéretemhez híven jelentkezem a Tribes and Empires 20-as részeinek derekáról.
Nem mondanám, hogy kevésbé misztikus, mint a Faith, és a többi, jócskán van benne misztikus szál, és alakok. Épp ezért nem taszított le még semmit
a dobogóról nálam, annak ellenére, hogy jó, izgalmas, nézhetõ, bár elég lassan haladnak a történettel, és a 40 egynehány percekbe
nem sok mi fér.
Illiona 2018 jan. 23. - 11:59:17
(232353/239045)
Method - Módszer

még arról szeretnék irni, hogy vajon Singer komolyan gondolta-e az öngyilkosságot, vagy csak a játék - a szinházi játék - része volt.
Hiszen azzal, hogy a biztositót kikapcsolta, tudta, hogy akár ez a manõver halállal is végzõdhet.
Tudta, és (de) nem érdekelte!
Annyira benne élt a darabban, és annyira kikészitette az elmult napok történései, a megtalált, és megélt szerelem, a férfi-Walter árulása, kihátrálása, az hogy egyedül maradt, hogy igazából azt sem sajnálja, ha épp meg is hal.
Hiszen már elõtte is népszerû volt, emiatt magányosabb mindenkinél, egy álarcot hordott, amit soha le nem vehetett.
Ez a hozzáállás az, ami fölé emeli a többi embernek,fõként pedig Walternak.

Egyszerûen rábizta magát a szerencsére, -én inkább Sorsnak mondanám- hogy az történjen vele, aminek történnie kell, ha ugy lesz akkor "hazamegy", de ha pedig élnie kell, akkor élni fog.
Kép: a filmbõl
Illiona 2018 jan. 22. - 20:17:55
(232352/239045)
Method - Módszer

a film nem egy szájbarágós, hagy nekünk nézõknek is gondolkodnivalót.

Az, hogy hogyan alakitjuk az életünket, mindig rajtunk múlik.
Fel kell tudni ismerni, mik azok a fontos kérdések, amelyekre jó választ KELL adni, és mik azok, amelyek elhanyagolhatók.
Soha nem lehetünk itéletesek másokkal, hiszen a Sors az, ami bármikor, bármiképp elébünk hozza ugyanazt a problémát, és akkor már mindegyik válasz fáj.

Szerintem nincs annál szánalmasabb, mint amikor életünk végén kell rádöbbennünk, hogy semminek nem volt értelme.

A film végén Singer a gyöztes boldog mosolyával ül be az autóba, még mosolyog egy kicsit, de azután elkomorodik.

Annyira magányos, annyira egyedül van, ezek a záró képek is.
Akaratlanul is a december 18-án öngyilkos lett Jonghyun jutott az eszembe.
Õ vajon hányszor szállt be az autóba egy-egy sikeres koncert után, és ment magányosan, kiégve haza????
Illiona 2018 jan. 22. - 20:02:24
(232351/239045)
Method - Módszer

A film a két szinész kapcsolatára alapoz, ahogyan megismerkednek, elkezdenek közösen próbálni, ahogy fejlõdnek az érzelmeik.
De nem elhanyagolható az idõsebb szinész felesége sem, aki az ellenpólust jelenti Walter számára, a választás lehetõségét, és kényszerüségét.

Amikor még természetgyógyászatot tanultam, kb 7-8 évvel ezelõtt, akkor mondta az egyik tanárom, hogy a müvészetek azok, amelyeken keresztül Isten szól hozzánk.

ezzel szemben ez nõ csak egy festõ, semmiképp sem mûvész.
A férje, Walter ezen a határon mozog: müvész, vagy csak mestere a szakmának.
Eddig mindenképp csak mestere volt, bár nyert valami dijat is, de az ahogy a szakmához hozzááll, semmiképp sem mûvész.
(a próbára napszemüvegbe megy be _ ami az elzárkózást hirdeti a többiektõl) hiányzik belõle az alázat a szinház, a szindarab iránt.

Lett volna egy lehetõsége, hogy kitörjön: egy fél nap az életébõl, ami a SZABADSÁGról szólt: azt tette amit akart, azzal akivel akarta, nem érdekelte ki mit is gondol.
Talán tudta is hogy Singer közben posztolgat, de nem érdekelte.
ez a délután után, egészen a sajtótájékoztatóig még van lehetõsége, hogy eldöntse, merre tovább. Egy egész életre szóló döntés, és mennyire felkavaró - láttuk a sajtótájékoztatón - és mennyire kevés idõ volt gondolkodni.
Singer nem gondolkodott, ment az érzései, az ösztönei után, õ is megszédült kicsit, de inkább vállalta volna, mint ez a megszégyenitõ hazudozás.
Mondhatjuk persze innen a karosszékbõl, hogy nem lehet csak azt ugy bejelenteni! hiszen a társadalom, meg a kirekesztés, megbélyegzõdés, meg a munkában való ellehetetlenülés, meg a család, meg a barátok elfordulása, ezt mind feladni egy kis fellángolás miatt, ami ugyan lehet éppen tartós kapcsolat, de ugyanakkora az esélye annak hogy csak fellángolás.
Az idõsebb szinész gyorsan döntött: walter volt, és walter maradt is. Az esélyét is elveszitette, hogy egyszer legyen belõle egy nagy mûvész, Valaki!
Vajon hányszor fog visszagondolni az elszalasztott boldogságra?

Van film elején egy kis beszélgetés Walter és a felesége között: Boldog vagy?
ez csak ugy otthon festegetés, meg mobilozás közben.
Hát nem is emlékszem a válaszra, annyira sekélyes volt ez a társalgás!
Az biztos, hogy nem szólt a bizalomról - annak teljes hiánya késõbb megmutatkozott a nõ részérõl.
Nem szólt a másik tiszteletérõl - a nõ bejárt a próbákra a férje kérése ellenére, leskelõdött utána éjjel, magának vette azt, amiben a férje jó volt: a kellékek kiválasztását
nem biztositotta a premier elõtti nyugalmat, akkor kezdett pont veszekedni, meg erõszakoskodni (gondolok itt a szexre- mi ez ha nem családon belõli erõszak??????)

Õ elvetette magát, szerelem nélkül.
Amikor Walter beszélget - és filozófiai tartalmú a beszélgetés, õ odamegy a maga kisszerûségével kikényszeriti, hogy róla legyen szó.
Singer átlát rajta egy pillanat alatt.
Illiona 2018 jan. 22. - 19:09:25
(232350/239045)
Method - Módszer

igértem, hogy irok hosszabban errõl a filmrõl, tekintettel arra, hogy már mind láthattátok.
A film cime is sokat mondó, hiszen segit eligazodni ebben a nyitott kérdéseket bõségesen hagyó film mondanivalójában.

Elõször ugy tünik, mintha az idõsebb szinész, Walter találná ezt ki, és mintha már máskor is dolgozott volna, hiszen ott van a rendezõ megjegyzése (hogy mindig felkészül, és egyedi kellékeket talál) és a jegyzetfüzete, amibe jegyzetelni szokott. Meg annyira hozzá is illett egy a tevékenység - módszeresség az idõsebb, tapasztaltabb jogán.

De valamikor a fiatalabb szinész, nevezzük csak Singernek, (szerep szerint) átveszi ezt a szerepet, és utána már õ irányit.
A film végén pedig már szinte "dróton rángatja", Walter elvesziti már az önuralmát is.

A fizikai különbség nyilvánvaló: Walter 18 évvel idõsebb a fiúnál, legalább kb 20 cm-rel nagyobb, és a súlya is ennek arányában nagyobb.
Singer mellette szinte kicsinek, fiatalkának, megvédendõnek tünik.(25 éves)
Ezért szinte nem is gondolunk arra, hogy a MÓDSZER az õ ötlete, kezdeményezése lenne.
Az is késõbb derül ki, hogy igen jó képességekkel van megáldva, mig mások csak küszködnek, addig õ egyetlen nap alatt megtanul egy könyvet, és a szövegkönyvet is kivûlrõl tudja, vagyis a nyegleség csak álca, válasz arra, hogy mindenki csak az idolt látja benne, akkor õ : nesztek, ha ez kell belõlem, akkor megkapjátok!
Illiona 2018 jan. 22. - 18:55:09
(232349/239045)
az Along With The Gods ...sikere, hogy a 3. legnézettebb filmként ismerték el.
Most már csak az The Admiral, és az ode To My Father van elõtte!
A Veteran pedig már mögötte!!! Hajrá!

https://www.allkpop.com/article/2018/01/along-with-the-gods-becomes-the-3rd-highest-grossing-korean-film-of-all-time
Illiona 2018 jan. 22. - 08:10:00
(232348/239045)
Ha hétfõ, akkor Box Office: nagyon izgalmas ez a hétvége is!

Tovább szárnyal a Along With the Gods The Two Worlds szárnyalása, december 20-án mutatták be, és egyetlen hónap alatt 13 542 023-an látták, ezen a hétvégén 362221 nézõ vett rá jegyet.

https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2018-01-19-~-2018-01-21-114649.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Az I Can Speek cimû mozira viszont csak 400-an, vagyis feltehetnék már letöltõoldalra!
kép: az 1987.... film posztere
Illiona 2018 jan. 21. - 23:46:03
(232347/239045)
Marrying the Mafia

az elsõ, amit meglátnak az egy bolt, és ime, mi szem szájnak ingere, arra rávetik magukat!
És hol van a szépen teritett asztal, a finom falatok?

remélem mindenki kedvet kapott ehhez a fajta humorhoz, és megnézi ezeket a filmeket.
Az Avistazról töltöttem le, és jó minõségû (99 %os) googlézott fordítással néztem meg.

Jó nevetést hozzá!!!
Illiona 2018 jan. 21. - 23:41:09
(232346/239045)
Marrying the Mafia

amikor elõkerülnek a z erdei kaland után.