Illiona 2018 febr. 17. - 19:17:17
(232485/239045)
Misty 5-6

igen, ezt az elõbbi képet a felirat miatt vágtam ki, ez a "fejétõl bûzlik a hal" kifejezés.
Csak ha megint valamelyik fórumtársunk megvádolna, hogy nem tudom értelmezni a googlees feliratot :)))
Illiona 2018 febr. 17. - 19:15:06
(232484/239045)
Misty 5-6

Im Tae Kyung énekesként nem tudom hogy miként szerepel ujabban, nem követem a teljesitményét.
Egyetlen dalát örzöm, ami nálam ráadásul az elsõ 10-ben is benne van:
https://www.youtube.com/watch?v=uvwKY-r37ok

A többivel ugy vagyok, hogy néhányszor alulintonál, és ezt még én is meghallom (nem vagyok szakértõ) és erre mondta a facén egy rajongó hölgy, amikor szóvá tettem, hogy a studio felvételeket kell hallgatni, mert élõben ez valóban elõfordul, na akkor én befejeztem az õ hallgatását, meghagytam az igazi rajongóknak.

De most feltünt itt, ez az elsõ filmszerepe, eddig minden epizódban mutatták, amint a börtönben magába roskad, és vár.
Most a 6. epizódban szabadul, ezután meglátjuk, mit is fog produkálni, végül is hiánycikk a jó 40-es felnõtt férfi szinész :)))))
Illiona 2018 febr. 17. - 19:03:55
(232483/239045)
Misty 5-6

Nagggggyoooon jóóóóó!!!!!!!

Még mindig ugyanaz a feszültség, ugyanolyan érdekes mint az elsõ 5 perc, egyetlen pillanatra sem ül le a történet.
Ma megnéztem az 5-öt felirattal, és a 6.at felirat nélkül, majd holnap felirattal.

SPOILER
A multkor már irtam 5 feltételezhetõ gyilkosról.
Most ujabb kettõt is elkönyvelhetünk, aki most lépett be a képbe, a golfjátékos feleségének a valakije, aki agresszivan lépett fel mind a temetésen, mint utána a kórházban.
És itt van Im Tae Kyung, az énekes, aki még mindig nem tudjuk, mi a szerepe, kit is személyesit meg, de börtönben volt, és most kiszabadulva rögtön a fõszereplõnõnk nyomába eredt.
Miközben az összes többi gyilkosjelöltet is "melegentartják", vagyis nem tárják fel a végzetes éjszaka cselekményeit.
És még a gyilkos jelöltek közé besorolom ezt a béna rendõrnyomozót, akit annyira jónak lehetne látszatni, de õ semmiképp sem alkalmas rá. (külsõleg, fizikailag stb...)
Bár a gyilkosságban nem vett részt, de engem megöl, mire vége lesz, az biztos......:)))))
Kép: reklámfotózáson a 4 fõszereplõ (ebbõl 1 halott és 3 gyilkosjelölt van)
Illiona 2018 febr. 17. - 18:42:55
(232482/239045)
a The Thievesrõl azonban nincs ennyire rossz véleményem, mint ahogy irtad.
Bármikor megnézném ujra, és lehet hogy sorra is fog kerülni.
Attól hogy megfogalmazok vele szemben kritikát, vagy más véleményt, attól még lehet jó! Abból induljunk ki, hogy nincs tökéletes film.
(Számomra ami tökéletes, az talán egyetlen: a Wolf Totem.(kinai) meg még egy, de az francia, és ezen a topikon semmiképp sem!!!)
Az összes többinél lehet felróni ezt azt, lehet attól még nagyon jó film.
Itt a Tolvajok esetében azt találtam kicsit furának, hogy aki irta, valószinûleg látta az amerikai film párját, au Ocean's Elevent, és mindent másképp akart megcsinálni.
És ez a koncepció nem sikerült neki.
Ami az amerikainak az erõssége volt, oda odatette azt amiben a koreaiak jobbak. De szerintem mindez balul sült el, mert én amikor néztem folyamatosan eszembe jutott a másik film.
Pl az hogy a tagok elárulják egymást, ellentétben az amerikaival. De pl mindenkinek a lelki életét, személyiségének a szineit megmutatni - ebben a filmben nem érdekelt semmiképp.
Ettõl még persze a koreaiak megnézték sokan, egy jó kis bûnügyi film volt.
Egyébként mindkét filmnézõ táborban ott volt ez a film is, hogy megnézzük, de azután mégsem került rá sor.

Lehet hogy miattad?!. Megvárunk...
Illiona 2018 febr. 17. - 18:28:06
(232481/239045)
Igen, jól gondoltad, õ az Kim Hae Sook. Rengeteg szerepe volt eddig, de mindig ugyanazt ugyanugy eljátszotta, vagyis a képessége nekem egysikú, de miután csak kisebb szerepeket kapott, igy annyira nem is érdekelt, és itt az Along... nál is csupán megjegyeztem, a vállamat is ránditottam rá, csak épp nem láthattad. :))))
Bekerestem az ázsiawikin, de nem számoltam meg, egyszerûen az a pár perc is haszontalan idõtöltés lenne. :))))

Õ az örök anya, aki affektálva beszél, legyen gazdag, szegény mindig ugyanugy, ugyanolyan hangsúllyal.
Ennyi leütést megérdemel, de ennél eggyel sem többet!!!
Kép: az Along... ból
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 17. - 12:45:00 10/10
(232480/239045)
Ez de cuki. :)))))
"Menjen egyenesen 9999 km-t,... aztán ha még életben van, forduljon..."
... föl...?! :))))

Most mennem kell.
Legyen szép napotok, kellemes hétvégétek! :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 17. - 12:42:37 10/10
(232479/239045)
Az ajtóról kerestem képet és egy korábbi bejegyzésemnél meg is találtam. :)

2016. jún. 12. 23:04 | 267113/275561
Ha már szóba került a Tolvajok:
Azt olvastam, hogy Te és Edimir beszéltetek róla, nem tudom, más is látta-e.
Veletek ellentétben nekem ez a film "bejött", amikor elõször belenéztem, magával ragadott a pörgõssége.
Persze nagyjából mindenki átvág mindenkit, de ez nem meglepõ abból az alapszituból kiindulva, hogy Makao Park azt a régi társát kéri fel egy nagyszabású akcióhoz, aki anno jól átverte.
A kezdõ jelenet, amibe ezen az ajtón lépünk be, tulajdonképpen már az átvágásról szól, de abban szerintem nagyon elegáns.
Makao Park tényleg nem egy karizmatikus pasi, a háttérbõl irányít, kihasználja a többieket az elterelés miatt; nála sokkal macsóbb és vonzóbb a hongkongi banda fõnöke, Simon, akinek a Rágógumival kibontakozó késõi egymásra találása és gyors végzete igazán romantikus és echte koreai ("rossz álmot vettem meg")...
Itt nincs egy nagy csapat, kis (érdek)kapcsolatok vannak. A maguk területén profik, másban ügyetlenek. Vagy pl. ahogy Zampano feláldozza magát Jennycall megmenekülése érdekében. Kis gesztusok, nagy meglepõdések.
Nekem ez a film mindenképpen többször újranézõs, pláne a kritikátok után fogok figyelni a részletekre (majd egyszer). :))))

http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=3847181&highlight=3847181#3847181
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 17. - 12:38:02 10/10
(232478/239045)
Sziasztok, szép napot!

Feltételezem, Kim Hae Sook-ra gondolsz. :)))
Mivel én a The Thieves/Tolvajok Rágógumijaként láttam elõször, és az a film engem már az elsõ pillanatokban látható különleges ajtójával megvett (meg különben is, a legnézettebb filmek listájának 5. helyén tanyázik közel 13 millió nézõvel), így aztán én eleve szimpatizálok vele.
Ráadásul 3 olyan sorozatban láttam, amit SSH miatt néztem, bár az igaz, hogy a Saimdang-ban nem volt szimpi szerepe... :)
Illiona 2018 febr. 16. - 19:21:10
(232477/239045)
igen, eltaláltad! pontosan 10 305 km Puszan és Szeged távolsága.

(Puszanban egy kávézó teraszán üldögélve némi honvágyhoz hasonlót érezvén beütöttem a telefon utvonal tervezõjébe, és az megmutatta, hogy merre is kéne elindulni.)
:))))
Illiona 2018 febr. 16. - 19:13:11
(232476/239045)
Ritkán szoktam elõre filmeknek utánanézni, vagy csak a fõszereplõknek.
És itt annyira el volt maszkirozva Lee Jung Jae, hogy nem ismertem fel, pedig ezt a fotót korábban lementettem a netrõl.
Csak amikor a film elején kiirták a fõszereplõket, akkor figyeltem fel a nevére, és szinte csak a hangjáról ismertem meg.
De Kang Dong Woon is ilyen meglepetés volt.
Az Ázsiawikit is azután néztem meg, hogy már láttam a filmet.
Viszont volt olyan nõi szereplõ, akit nem tettem volna ide be, eddig kizárólag 2. osztályban való sorozatokban mutatta magát, de itt csak picit szerepelt, pár percig, ennyi igazán belefért.

Most mégis nézek mást, Lilo pár napon belül igérte a fordítást, kivárom!
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 16. - 16:04:24 10/10
(232475/239045)
Ebbõl is látszik, hogy nem csak tízezernyi kilométer különbség van az országaink közt... :(
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 16. - 15:59:31 10/10
(232474/239045)
Szép napot Mindenkinek!

Én is kíváncsi vagyok erre a filmre, de még nem volt idõm letöltést keresgélni.
Azon mondjuk csodálkozom, hogy Lee Jeong-Jae szereplését csak közben vetted észre, mert a múltkor már raktál fel róla képet. ;)

A megtekintésig egy kis trailer kedvcsinálóként azoknak, akik még nem látták, vagy emlékeztetõ azoknak, akik már látták...
Kb. 2 perc angol felirattal. „Along with the Gods: The Two Worlds Trailer 2 (2017) Korean Fantasy Movie”
https://youtu.be/U4yukSDQTzM

Illetve egy hosszabb, több látványos elemmel, sejthetõ történettel, angol felirat nélkül.
https://youtu.be/GEKG74PFrno
Illiona 2018 febr. 16. - 15:02:09
(232473/239045)
http://hvg.hu/gazdasag/20180213_Husz_ev_bortont_kapott_a_volt_elnok_stromanja_DelKoreaban

Húsz év börtönt kapott az volt elnökasszony barátnõje Dél-Koreában!
A volt elnökasszony pedig akár életfogytiglanit is - hát nem egy következmények nélküli oszág, az már biztos!

Kép: egy falragasz: a dróton rángatott elnök egy utcai dohányzófülke falán
Saját fotóm.
Illiona 2018 febr. 16. - 10:46:26
(232472/239045)
Az Along With the Gods cimû mozifilmnek Lilo késziti el a magyar feliratát innen a szomszéd topikról.
Vagyis aki vár, az hamarosan egy nagyon jó minõségû magyar felirattal nézheti meg!
Én még egyszer megnézem googlésan ezen a hétvégén, vannak olyan részletek, amelyeken muszáj elidõzni, és emészteni is, és majd a rendes magyar felirattal is.
Illiona 2018 febr. 16. - 10:42:04
(232471/239045)
és itt egy másik ( de még akár 100 képet is választhattam volna!)
Illiona 2018 febr. 16. - 10:41:11
(232470/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? filmet néz?
Remélem koreait!!!
Vagy kinait!!!!

Boldog Kinai Uj Évet! Ezzel van tele az egész internet.

én egy olyan képet választottam, ami garantáltam kinai (Made in Chine: Wallace Chung)!
Illiona 2018 febr. 14. - 21:15:16
(232469/239045)
Illiona 2018 febr. 14. - 21:13:42
(232468/239045)
Along With the Gods: The Two Worlds

megnézve.
Tényleg nagyon jó!
Egy mese a túlvilágról.Nagyon jó szereplõkkel, hiszen a 4 fõszereplõn kivül még meglepetésszerûen Lee Junk Jae, és Kim Dong Won is kapott benne szerepet, mindkettõt nagyon szeretem.
Fantasztikus megoldások voltak benne, lenyügözõ képi világ.
Ki nézte még meg?
Illiona 2018 febr. 14. - 18:34:53
(232467/239045)
Ezekben a napokban többször is volt szó szomszéd oldalakon az As Korea avagy Hajrá Korea cimû filmrõl, aminek az aktualitását a mostani olimpiai események adják.

Itt egy link, ahol megszólal az egykori teniszezõ, és egy csomó videót is bevágtak a régi asztalitenisz versenyrõl.
Nem a filmbõl, hanem az eredeti versenybõl.

Angolul tudók elõnyben, a többieknek majd hétvégén lefordittatom.(a cikkben van egy videó, azt!)

http://www.bbc.com/news/world-asia-43054453?ocid=socialflow_facebook&ns_mchannel=social&ns_campaign=bbcnews&ns_source=facebook
Illiona 2018 febr. 14. - 17:33:30
(232466/239045)
még mindig 10 perc, mire a film leér...

edimirnek!

kérted, hogy szóljak ha a Cheese in the Trap mozifilm kikerül.

na egy állomás: a hivatalos elõzetes itt van:

https://vimeo.com/255612396?ref=fb-share