Illiona 2018 febr. 14. - 17:24:29
(232465/239045)
amig a film jön lefelé...

Ebbõl a cikkbõl megtudhatjuk, hogy a dél-koreai buzditó: fighting az nem igy irandó, ejtendõ.

http://olimpia.hu/kiemelt-hirek/hogyan-szurkoljunk-koreaiul-

A cikket jegyzõ Taszár Dávid -biztosan sokan már ismeritek- perfekt beszéli a koreai nyelvet, egy ügyfelemnél volt is egyszer lenn tolmácsolni.(az angolt is egész biztosan)
Jelenleg az olimpián van kint, mint segitõ. (és nem mint sportoló)
Illiona 2018 febr. 14. - 16:52:35
(232464/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Filmet néz? (remélem!)

az Along with the Gods letöltõlinkje fenn van az avistán, letölthetõ.
És ami ritkán szokott lenni, hogy egybõl az angol forditás is!

Vagyis Hajrá. Én mindenesetre ma már megnézem, akkor is a ha a googlees forditást ellenzõk csoportja hangosan tiltakozik!
Illiona 2018 febr. 13. - 19:24:14
(232463/239045)
És még egy hir: Észak Korea szurkolótábora nagyon nagy figyelmet kapott, ugymond elvitte a showt.
Itt egy cikk a jelenségrõl:

https://index.hu/sport/2018/teliolimpia/2018/02/11/eszak-koreai_szurkolocsapat_a_teli_olimpian/

Nekem tetszettek!
Illiona 2018 febr. 13. - 19:13:15
(232462/239045)
Liu testvérpár

és itt a fotó is.
(olyan gyors most a Port, hogy csak ellenõrizni akartam, meg minden, és egyszerûen feltöltõdött!)
Illiona 2018 febr. 13. - 19:11:01
(232461/239045)
és még visszakanyarodnék az olimpiára:

http://olimpia.hu/a-magyar-short-track-es-testverpar-korea-kapj-el-minket-ha-tudsz-

Nagyon népszerûek a Liz testvérpár Koreában. (Ugy tünik, a vérfrissités mindig jó)
Illiona 2018 febr. 13. - 18:40:36
(232460/239045)
itt az Ázsiawiki, és egy szereplõt nevez meg: Raint.

http://asianwiki.com/Sketch_(Korean_Drama)

Ez szuper, még a gondolataimat is kitalálják!!!!
Illiona 2018 febr. 13. - 18:30:16
(232459/239045)
Sziasztok!
Hol van mindenki? Filmet néz?

Rain új sorozatot vállalt el, Sketch - Vázlat ??? cimmel.

a sorozat olyan embereket mutat be, akik a sorsuk megváltoztatásán dolgoznak.
Talán ebben semmi misztikus szál nem lesz :)))))
A JTBC csatorna fogja adni, talán májusban vagy júniusban.

Már csak valami elfogadható szinésznõ kellene mellé.
Illiona 2018 febr. 12. - 17:02:08
(232458/239045)
ebben a rövid beszélgetésben pedig Dr Csoma Mózes elemzi a mostani olimpiai eseményeket.

https://www.youtube.com/watch?v=ojLRU5mnEBI&feature=youtu.be
Illiona 2018 febr. 12. - 14:52:09
(232457/239045)
nem szeretek pletykálkodni, nem is szoktam, de most megint itt egy megdöbbentõ hír:
Lee Joon talán öngyilkos akart lenni.
017 október 26.-án vonult be katonának, és azóta a 8. zászlóaljnál szolgál, az alapkiképzést kiválóan fejezte be.
Állitólag Lee Joon csuklóját vizsgálták, és felajánlották a katonaság "Zöld Tábor"programját ahová azok kerülnek, akik nehezen viselik a katonaságot.
A család és az ügynökség persze tiltatakozik, hogy semmi ilyesmi nem történt.
De december 18-a után azért lehet aggódni, nem?
2019 július 23-án fog leszerelni.

https://www.soompi.com/2018/02/12/lee-joons-agency-denies-reports-alleged-suicide-attempt/

Lee Joon a Gap dong cimû sorozatban volt fõszereplõ és legutóbb a "Szerencse Kulcs" cimú mozifilmben alakitott nagyot.
Róla mondtam, hogy mennyire jó lett volna, ha a Method fõszerepét is õ játszhatta volna el.
Illiona 2018 febr. 12. - 12:22:13
(232456/239045)
A Misty cimû sorozatról való beirásomban 1 milliard Forintról irok, de az a valóságban 1 milliárt Won!!!!

Kép: milyen beszédes egy fotó!
Az õszi táj az elmúlást, a közelgõ fagyot jelenti, valaminek a végét.
A fõszereplõ házaspár házassága is pont ilyen lett!
Vajon jön-e tavasz számukta, némi téli pihenõ után?
Illiona 2018 febr. 12. - 12:09:26
(232455/239045)
ha hétfõ akkor Box Office.

https://www.hancinema.net/korean-box-office-for-the-weekend-2018-02-09-~-2018-02-11-115451.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

ami nagyon érdekes, az Along... szárnyalása, de errõl már irtam hétközben.

a következõ nagyon figyelemreméltó film a 14.én kikerülõ Golden Slumber, aminek a fõszerepét Gang Dong Won alakitja. Ezek gondolom az elõvételben eladott jegyek?

Kép: a Golden Slumber plakátja
Illiona 2018 febr. 11. - 15:06:53
(232454/239045)
Misty 4

igen és még egy lehetséges gyilkos: Kevin Lee maga.
Hiszen a nõvel akit szeretet annyi éven keresztül, már csak a vádaskodás, az egymásra mutogatás maradt.
Az egyértelmû volt, hogy neki maradtak a régmúltból érzései, talán az autóban lévõ harc (amit majd még késõbb talán láni fogunk) után egyszerûen oszlopnak hajtott.

Vélemény? Ki nézi?

Kép: Kevin Lee
Illiona 2018 febr. 11. - 14:56:25
(232453/239045)
Misty 4
Felirattal is megnéztem, és jó hogy tegnap felirat nélkül, igy birtam az izgalmakat elviselni!
Csak lehetne már belelesni a végébe, az olyan jó lenne.
Mert hát ugye a történet elérkezett oda, hogy a golfjátékos meghalt.
És ki a gyilkos?
Az eddigi történések az elõzetes szinopszisból elõre kiderült, de ettõl a pillanattól kezdve minden lehetséges, és annak az ellenkezõje is.
-- Lehet hogy tényleg a fõszereplõnõ? végül is inditéka volt rá, a fiú a multból veszélyeztette az uj munkáját - a kék házban szóvivõnek lenni nem lehet akárkinek - veszélyeztette a házasságát, hiszen lépten nyomon kétértelmû helyzetekbe hozta.
-- lehet hogy a férj. A Ji Jin Hee által megformált személyiség nagyon zavaros, bár egyszerûnek tünik, mint a bot, de ha jobban megnézzük, számtalan sérelmet hordoz. Szerelemnélküliség, amit õ elfogadott, az intimitás teljes hiánya -milyen férfi az, akinek nincsenek vágyai - tisztelet hiánya: minden az apjának köszönhetõ, a gyermeknélküliség : a felesége soha nem is vágyott rá, de soha nem is igérte, hogy majd lesz.
-- lehet a golfjátékos felesége, hiszen terhes, ez eleve megzavarja a józanságát, a férjének szeretõje van, a könnyûvérû nõ személyében, aki levakarhatatlan, egyedül csak a férje biztositotta a pénzt, a jólétet, mi is lesz vele terhesen, késõbb gyerekkel.

-- lehet a cég, akivel a sportoló reklámszerzõdést kötött. Õk nagyon nagyot veszitenek az 1 milliárd forint reklámért, és a sok bünti a bevándorló miatt ( ehhez nézd meg a filmet). Mennyibe kerül nekik bérgyilkost fogadni?

-- lehet a kis könnyûvérû nõ: aki mindent bevet hogy elõbbre jusson, de ez nem sikerül, elveszitheti a türelmét. Eddig mindig a nõiessége volt az amivel elõrébb jutott, behálózta a hirszerkesztótõl kezdve mindenkit, De a Sportolóval neki is meggyûlik a baja. A férfi ugyan a szeretõje lesz, de érzelmeket nem tesz bele, csak a bosszú miatt - talán a saját fizikai vágyai miatt) de most hogy akár le is bukhatnak, simán bosszút tervelhet ki a nõ.
-- lehet a hirszerkesztõ, akinek a biztos csaját egyszerûen lenyúlta ez a sportoló...

--és végül lehet egy baleset is...

Kép: Kevin Lee, a golfjátékos. Vajon ki ölte meg?
Illiona 2018 febr. 10. - 19:24:30
(232452/239045)
Misty 3-4 epizód

hûh! ez azután izgalmas! bár a 4. részt egyenlõre még felirat nélkül néztem meg, de jól kavarják a szálakat!
Több idõsikban is ugrálnak most már, vannak jelenetek arról az idõrõl, amikor a fõszereplõnõ és a férje megismerkedtek, amikor megkérte a kezét, és amikor összeházasodtak, a férfi szüleivel.
Akkor játszódik jelen idõben, egy hónappal, vagy most már talán 1-2 héttel vagyunk a baleset elõtt, és a baleset után, amikor a nõt kihallgatják a rendõrségen.

De még vannak a történetben lyukak, pl a bross hogyan került vissza a nõhöz???
a férj honnan tudja, hogy a nõ (a felesége)nõ kavar a golfjátékossal? Vagy tévesek az információk, és a valóságben nem is kavar? Kitõl?
Valakinek kellett ott információt csöpögtetni a fülébe?
A golfozó felesége most akkor tudja, hogy a férje nem a barátnõjével, hanem azzal a kis lotyóval hetyeg? Vagy nem tudja? vagy hiszi hogy a feleséggel, mármint a fõszereplõnõvel?
Szóval vannak titkok, amiknek ki kellene még derülnie.
Csak az a bizonyos 6 nap!!!!

Kép: a férj (Ji JIn Hee) hallgatózik. A saját anyja épp felmossa a feleséggel a padlót. micsoda szenvtelen arc.
Illiona 2018 febr. 10. - 18:54:53
(232451/239045)
Teljesen igazad van. Általános a felháborodás a magyarok ruhája miatt, olyan semmilyen. Szerinted miért kellene azt nézni, hogy másoknak - akár holmi tésztaevõknek- milyen a ruhájuk? kit is érdekel? ha egyforma, akkor egyforma!
De igy megszemélyesitették a semmilyent. Hol marad az identitás, a nemzethez tartozás, a hazaszeretet, a büszkeség a gyökereinkre?
BRRRR
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 10. - 02:43:51 10/10
(232450/239045)
Most viszont aludni térek, mert már csak alig 3 órácskám maradt munka elõtt... :(
Bízom benne, hogy hétvégéhez méltóan nyugisabb napunk lesz.

A szemem és a pilláim tuti nem lesznek ilyen szépek holnap reggel (sem),
de azért jó éjt, szépségeSSH álmokat, kellemeSSH ébredést!

Meg persze jó hétvégét! :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 10. - 02:39:51 10/10
(232449/239045)
Ez egy nagyon jó kérdés: én is erõsen gondolkodtam rajta, hogy vajon milyen nemzeti hagyományokat szimbolizál ez a neonzöld vagy milyen szín... :)))

A tongai fiút még muszáj idetennem!
"Pita Taufatofuára mindenki azért emlékszik, mert beolajozott felsõtesttel vitte Tonga zászlaját a riói olimpián." Na ja, ha láttam volna azt a megnyitót is... :)
https://24.hu/sport/2018/02/09/sieles-kozben-mindig-egy-kicsit-meghal-a-tongai-felisten/
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 10. - 02:29:18 10/10
(232448/239045)
Én végignéztem a megnyitót, nem is mertem volna kihagyni, mert azt írtad, muszáj! :))))

Egyébként éppen szabadnapos voltam, pont a konyhában tébláboltam, meg ettem is, így aztán elkezdtem nézni és ottragadtam. :)
Soha nem néztem még egy olimpiai megnyitót sem, nem nagyon érdekel a sport, ami persze nem nagy dicsõség.
De ez a megnyitó annyira látványos és monumentális volt (gondolom, mint a többi is), hogy örülök, hogy láttam.
Jó volt nézni, ahogy a sportolók mosolyogtak, sok országból csak 1-2 sportoló jutott ki, mindjárt az elején pl. Ghána - na, az az egy darab fickó olyan vidám volt, hogy öröm volt nézni. A tonga-i sem volt semmi a "fûszoknyájában"... :))))
Tetszett az is, hogy pl. Oroszországot ugyan diszkvalifikálták az elõzõ, általuk rendezett téli olimpián kiderült állami dopping miatt, de a tiszta sportolók mégis részt vehetnek a versenyeken, az "olimpia orosz atlétái" (OAR) gyûjtõnév alatt, esetükben az NOB himnuszát fogják játszani.
http://www.nemzetisport.hu/teli_sportok/teli-olimpia-a-cas-elutasitotta-az-orosz-sportolok-fellebbezeset-2617981

A végén bevonult KOREA - semmi észak és dél meg egyéb jelzõ, csak így egyszerûen. Úgy folytak a könnyeim, hogy nem láttam rendesen. :)
És akkortájt a zene is mintha szintipop-ra hangszerelt Arirang lett volna...

Itt egy lelkes beszámoló a megnyitó érdekes pillanatairól és további képek: https://millyfansub.blogspot.hu/2018/02/olimpiai-lazban-egve.html
10/10
micike_MSc 2018 febr. 10. - 02:07:09 10/10
(232447/239045)
Majdnem elfelejtettem:
Htw újabb nosztalgiára késztetett - de mégiscsak Sillában vagyunk, talán érdemes feleleveníteni a régi szép idõket, amikor rengeteget elemeztük a topik címadóját, pontosabban a benne szereplõket… :)

(2011. aug. 11.) …Ezek a gondolatok elindítottak bennem egy másfajta megközelítést, ami szintén a gyökerekhez, vagyis a gyermekkorhoz kapcsolódnak.
Mishil, Munno gyermekkorát nem ismerjük, Jusinét viszont annál is inkább - a biztos családi hátterét, a nemesi neveltetést, jellemének alakulását jól nyomon követhettük. Bár Alchonról nem esett külön szó, de róla is tudni lehet nemesi származását, valós történelmi szerepét.
Na, róluk most nem fogok írni...:)
Hanem rögtön rá is térek másik három fõszereplõre: Tokmán, Bidam, Chunchu.
És az köti össze õket (szerintem), hogy bizonyos értelemben mindhárman ÁRVÁK voltak.
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=2500585&highlight=2500585#2500585
10/10
offtopic
micike_MSc 2018 febr. 10. - 01:58:23 10/10 Előzmény Caffee
(232446/239045)
Én is olvastam errõl, amikor a method acting kapcsán keresgéltem a neten. Szomorú! :(