Illiona 2018 ápr. 18. - 20:15:55 Előzmény Ljerk
(232685/239045)
Egy lényeges különbség: addig amig a magyar sámánizból szinte semmi nem maradt, nincsenek emlékek arról, hogy anno hogyan is működtek, addig Koreában ezek a tanok valahogy mégis túlélték a történelem viharait.
Illiona 2018 ápr. 18. - 20:07:25 Előzmény Caffee
(232684/239045)
Queen Seon Deok: én is nézem, minden nap egy epizódot. De tegnap is megnéztem egymás után vagy 5-6 részt :))))
Igen, ugy tünik, hogy korábban sokkal nyitottabb volt a társadalom, gondolok itt a nők hatalomban való részvételére, a ruhákra, ékszerekre, az általad emlitett asztalnál ülésre.
A későbbi Joseon korban azután simán visszacsusztak az őskorba, a konficionizmus vagy más (esetleg külső elnyomás) miatt. A ruhájuk is attól kezdve olyan egysikú. Emiatt sem szeretem a Joseon korban játszódó sorozatokat. De most felzárkóztak nagyon!!!
Kép: Bidam - Kim Nam Gil egy fotója
10/10
kimbin01 2018 ápr. 18. - 15:51:41 10/10
(232683/239045)
Sziasztok!
Most nem nézem Sillát, mert 2-án utazok, és addigra célegyenesbe akarok jutni mindennel.Ja, tv-m sincs, legfeljebb online tv-n tudnám. Ki sem próbáltam, hogy az m3 megy-e? Mivel a feliratosat eleve olvasni kell, így most nem tudok nézni semmit, de télen elég sok mindent megnéztem. Elég későn kristályosodtak ki a dolgok, amiket készítek, így igyekeznem kell. (Nemsokára repül a csirkecomb!)
10/10
Ljerk 2018 ápr. 18. - 12:53:32 10/10 Előzmény Illiona
(232682/239045)
Igen, azok a sámánok akiket mi ismerünk - azok az erdei vagy sztyeppei népek sámánjai, de a koreai királyságokban már letelepedett földműves és városlakó nép vallási vezetői voltak. Ezért épülhettek templomok nekik, illetve gazdagabb anyagi lehetőségekkel is rendelkeztek. Természetesen a buddhizmus, majd a konfucianizmus előretörésével (akiket a hatalom is támogatott) visszaszorultak a falukba. A sámánizmus sok eleme ennek ellenére megmaradt a Csószon korban is - hiszen csillagjósok, arcolvasók is voltak a palotában.
10/10
Ljerk 2018 ápr. 18. - 12:46:21 10/10 Előzmény Mennyei Harmónia
(232681/239045)
Nem - a gyógyítók és a testőrlányok is sámánok, de nem teljesen ugyanazt a képzést kapták természetesen. A Legendben az amazonok feltűnnek mint katonák, sőt katonai parancsnokként is. Ekkor még se a buddhizmus, se a konfucianizmus nincs nagy hatással a koreai királyságokra. Nem véletlenül lehet Seon Deok-ból királynő (uralkodónő), illetve Mishil is wonwha (hwarang vezető).
Caffee 2018 ápr. 18. - 09:21:04
(232680/239045)
Sziasztok, nezem ismet a Sillat. Erdekes latni, hogy a kesobbi korokkal ellentetben itt meg szekeken es nem a foldon uldogelnek.
Valoszinuleg meg nem hasznaltak a padlofutest?

Ennel az Uldzsenel butabb oregember nincs is, igaz a Lee Sanban is van a kiralynak egy semmire sem jo oreg tanacsadoja, de az legalabb nem akciozik, Uldzsevel ellentetben:))
Illiona 2018 ápr. 17. - 21:57:42 Előzmény Mennyei Harmónia
(232679/239045)
Na igen, az első részben Munno bizony lemaradt!
Itta 2.ban is vizbe dobják, erre beüti a fejét.
Azután a szülésnél csak bámészkodik (nem igaz, hogy ő nem tudta, hogy ikrek fognak születni, hiszen több mint fél évik a királynéval volt együtt) aztán meg nagy lovas vágtával megérkezik. De előtte a palotában volt, nem? akkor hogy került az erdőbe???
Illiona 2018 ápr. 17. - 21:51:15 Előzmény Mennyei Harmónia
(232678/239045)
én ma már előkerestem a filmet eredeti nyelven, magyar felirattal, 96 GB-os változatot, és igy néztem meg a 2. részt. muszáj, mert itt az elejét anno nemigen láttam, és el is felejtettem, és nem tudnék "felvilágositással élni" a civil barátaim, és anyám számára .
Valóban jó ezeket a szinészeket ujra látni, már többször is beszéltünk róla, hogy itt mindegyik kiemelkedőt alakitott.
Elég mozgalmas volt ez a 2. epizód is, a szüléssel, és a meneküléssel.
Sohwa nekem már túlságosan is bugyuta volt, az állandó rikácsolása már zavart. Igaz, korábban el tudtam fogadni, hogy ilyen és kész, mert amugy meg a bolondsága volt a megmentő, a túlélő eszköz is , de a ennek a télnek a botrányai után már nem kell megbocsátónak lenni!
Egyik nem korearajongó barátnőm, aki szintén nézi a tv-ben, azt irta nekem ma este, némi célzattal: "az utazónak ne legyen célja, de legyenek tervei". Én ezután néztem meg a 2. részt, de nem olvastam ilyen szöveget. Valaki?
Illiona 2018 ápr. 17. - 21:39:28
(232677/239045)
Queen Seon Deok: Azért nekem furcsák ezek a felékszerezett, divatosan öltözködő, kifestett sámánasszonyok.
Az is igaz, hogy a ma valóságban (és a filmekben is) müködő sámánasszonyok is tarka, nagyon élénk ruhákban, különleges fejfedőkkel jelennek meg.
Szándékozom a következő koreai utamon egy ilyet felkeresni, Le kell utazni Pohangba miatta, de végül is az Gyeongjutól (Sillától) nincs messze. A kapcsolat már megvan, tudnal rólam :)))
Mennyei Harmónia 2018 ápr. 17. - 20:58:06
(232676/239045)
Ezt jól értem?: a sámán gyógyítólányok és sámán amazonok (testőrlányok) ugyanazok?
Mennyei Harmónia 2018 ápr. 17. - 20:55:00 Előzmény Illiona
(232675/239045)
:))) Lemaradt, mert imádkozott??? Ez jó. Én is pont az elsőt néztem, mert kíváncsi voltam. Most, hogy megnéztünk sok-sok év alatt már egy-két koreai filmet ;-) meg kell hagyni: már itt is látszott, hogy szegény koreai királyok mennyire kiszolgáltatott és "dróton rángatott bábuk" voltak. Talán az első nagy király - Jinhun - még nem, de utána mindkettő, akár Jinji akár a következő - nagyon. Valahol épp császárnak hívják Jinhun-t, lehet, hogy anno volt erről szó, de meglepett. A fordításról is biztos sok szó esett - bevallom, hogy nem olvastam végig a 2013-as levelezéseket, de az, hogy hogy jött ide a császár - szóval furi. Néha leveszem a hangot és csak figyelem a mimikát - elképesztő most is, ahogy a "Nagyok" játszanak az arcukkal, szemükkel és a pillantásukkal, rezdülésükkel. Mishil harangjátéka megint elbűvölt - nem is értem, hogy a koreaiak miért nem találtak még ki ilyen turista-csalogató Mishil-koncerteket. :))))
10/10
Ljerk 2018 ápr. 17. - 18:56:01 10/10
(232674/239045)
A Legendben (Goguryeo iu. 400 körül) is feltűnnek, mint a jósnő, vagy a fegyveres amazonok. A képen a jósnő szentélye - testőrlányok, és egy katonai amazon harcosnő.
10/10
Ljerk 2018 ápr. 17. - 18:51:46 10/10
(232673/239045)
A sámán gyógyítólányok és sámán testőrlányok (amazonok), korábban ilyen volt a hun sámánszervezet is (persze férfi sámánokkal is, mint bíró, tanító, istenidéző) - ez élt tovább a korai koreai királyságokban iu. 6-800-ig, amíg a buddhizmus át nem vette az államvallási szerepet.
Illiona 2018 ápr. 16. - 23:43:08
(232672/239045)
Ma én is megnéztem ujra az első részt a Queen seon Deok cimű sorozatból, nagyon zavart a szinkron, de anyámnál néztem, igy valahogy kibirtam. Nagyon jó volt, de azért várom a rendes időben játszódó részeket (20év mulva)
Misil magyar hangja nagyon irritált...
De az utóbbi években egyáltalán nem néztem, igy most kifejezetten jólesett!!!

Hogy ez a Munno már az első eseményről is lemaradt, mert "imádkozott" :))))))
Mennyei Harmónia 2018 ápr. 16. - 20:52:33 Előzmény Illiona
(232671/239045)
Ha ez igaz, nagyon-nagy siker lesz. Én már úgyis kicsit belefáradtam a női adóba ahogy a harisnyát ill. a harisnyanadrágot hívják errefelé
Mennyei Harmónia 2018 ápr. 16. - 20:44:48 Előzmény Illiona
(232670/239045)
Szia! :) Nem hiszem, hogy innen menni kellene - ide jönni szoktunk. :) Megpihenni és beszélgetni. :) És különben is: sosem éltük volna így túl, ha nem tartod olyan sokáig életben a kis beszélgetőnket. :) Szóval: Isten őrizz, hogy elmenj! Ha hiszed, ha nem - csendben olvasgatom ám időnként, hogy mik az aktuális filmek - sajna nézni nem sok időm van, de már gyűjtöm a nyugdíjas éveimre. :) És akinek van javaslata, küldje nyugodtan, ráteszem egy listára és mihelyst jön a sok szabadidő - talán csak befér 1-2 jó film. Egyébként is olyan jókat beszélgettek Micikével - én is élvezem, ha nem bánjátok. :)))))
Mennyei Harmónia 2018 ápr. 16. - 20:39:03
(232669/239045)
Kedves Mindenki! De jó idejönni, főleg, hogy újra indul Silla. :) Nem tudom megunni. :)
Mindenkinek jó filmnézést kívánok.
10/10
Ljerk 2018 ápr. 16. - 20:31:39 10/10 Előzmény micike_MSc
(232668/239045)
Köszönöm szépen - szépen el lett dugva.
Illiona 2018 ápr. 16. - 16:23:19 Előzmény micike_MSc
(232667/239045)
Ennek a nagy szexbotránynak, amit itt emlegetünk, vannak érdekes oldalai is. Pl az az egyetem, ahol az általad is emlitett Jo MIn Ki is tanitott, iszonyú mocskolódás indult el a feljelentő hölgyemények ellen! Végül kénytelenek voltak megtiltani, és a feljelentést kilátásba helyezni mindenki részére, aki a férfiakat vette volna védelmébe.
Én is sajnálom, nekem magamnak megvan a saját véleményem ezekről az ügyekről.
De valami jó is származik ebből a botrányból!
Ha igy levetik magukról a nők elnyomását, és kihasználását, mint kigyó a bőrét, ha megunja, akkor azzal együtt jár az is, hogy minden tradiciót, és lelket nyomorgatót is le kell venni!
Vagyis megszünik a sorozatokban a szemét anyós, minden további némber kenyérre kenhetően kerül ki.
Megszünnek a diktált, elrendezett házasságok, még azok számára is, akik egyébként nem találnak párt maguknak.
Megszünik a miniszoknya, amugy is kiment a divatból!
Megszünik az állat módjára evés, még a tésztát is majd felcsavarják, mint az olaszok, és nem szürcsölik be!!!!
Meszünik az öregek ellátási kötelezettsége (mire nálunk ujra visszajön)
megszünik a földön ülve evés, és a földön alvás.
Megszünik minden, amitől ők különlegesek, mások voltak.
Globalizálódnak, lebontják a falakat, ami 2 ezer év óta fogta őket.
Olyanok lesznek, mint mi itt pl Európában: elmagányosodott, kiégett, széthúzó, önző de egyedi emberek tömegei.
De ez nem választás, ez a társadalomfejlődés.
Már korábban is mondtam, hogy az egyén boldogsága árán a társadalom lesz gyenge, és egy erős, fejlődni képes társadalom csakis az egyén boldogtalansága árán jut előre.
Dél-Korea 15 évvel előz meg bennünket gazdaságban, technikai fejlődésben.
Hát igy majd gyorsan kiegyenlitődünk....
Illiona 2018 ápr. 16. - 12:54:13 Előzmény micike_MSc
(232666/239045)
Sziasztok!
ezt a dalt Son Seung Yeon énekli, és semmiképp nem tévesztentő össze Song Seung Heonnal, bár csak 2 betű a különbség, de az az egy a lényeges, hogy az X helyett Y van, és nem a névben!!!!!!!!!!! :)))))))
https://en.wikipedia.org/wiki/Son_Seung-yeon
Ezekben a maszkos versenyekben pont az a lényeg, hogy NE lehessen felismerni, ki is énekel, hiszen ez a tétje annak, hogy továbbjut -e az illető énekes.
A maszk maga nem torzit olyan anyagból van, és amugy is legalább kiszüri azokat a hangokat, amelyek egyedivé tesznek, hiszen itt pont az a lényeg, hogy valaki ne legyen egyedi.
Nagyon fantáziadús maszkok vannak egyébként, én szoktam nézni mind ezt a műsort, mind az ugyanilyen kinait. Az ottani maszkok - jelmezek is igazi fantáziaköltemények, lehetne nézni ötletvadászként anyukáknak farsang előtt :)))))
https://www.youtube.com/watch?v=DnMXyOSfKK8
és itt egy dal ettől a lánytól: a Bohemian Raphsody