9/10
napraforgó 2018 jún. 23. - 05:15:50 9/10 Előzmény Caffee
(232945/239045)
Csatlakozva Illiona válaszához, még tegnap én is írtam egy hsz-t, amit a port valamiért nem küldött el, bár rányomtam a küldés gombra.
Szerintem Tokmán azért rejtette el a levelet a szent fa tövébe, mert a harcok miatt az nála nem lehetett biztonságban, hisz bármikor elfoghatták volna. Mivel eredetileg nem szándékozott az iratot fölhasználni, nem akarta, hogy idő előtt napvilágra jöjjön a tartalma. Meg azt sem, hogy esetleg megsemmisítsék. Ez amolyan vésztartalék volt számára, hogy Misil árulását bizonyítsa, ha nincs más lehetőség.
Bidámot megdöbbentette a levél tartalma, hisz egyrészt az anyjáról szólt, a megölését rendelte el, másrészt az irat azt bizonyította, hogy Misil már évtizedekkel ezelőtt árulást követett el, amit Dzsinhün király, Bidám nagyapja előre látott. Azért adta ki Szolvonnak a parancsot, hogy megakadályozza, hogy a királyi hatalom illetéktelen kezekbe kerüljön, de nyilván nem tudta, hogy a bizalmas ágyasa akkor már rég Szolvon szeretője. És nyilván azt sem akarta, hogy az anyját olyan dicstelenül öljék meg, míg ha a háborúban esik el, az más, az nem olyan megalázó.
Tokmán épp azért küldte Bidámot az okmányért, mert benne maradétalanul megbízott, hisz annyiszor mentette meg az életét, olyan sokat segített neki, már akkor is, amikor még azt hitte, hogy csak egy egyszerű katona. Nagy része volt abban is, hogy Tokmán visszakapja a rangját, elismerjék, mint hercegnőt, aztán ő volt az, aki megszervezte a hercegnő és Csuncsu kimenekítését a palotából, és azóta is folyamatosan segítette, támogatta.
Épp ezért rosszul érintette, hogy rá kellett jönnie, hogy Bidám hazudott neki, elsikasztotta a levelet. És nem értette az okát, mert nem tudja, hogy milyen kapcsolat van Bidám és Misil között. Ennek ellenére, habár tudta, hogy Bidám hazudott neki, nem vonta meg a bizalmát tőle, hisz rábízta a "nemzetbiztonsági szolgálat", a hírszerzés kiépítését.
Illiona 2018 jún. 22. - 21:36:48 Előzmény Mennyei Harmónia
(232944/239045)
Szia!
Bidám sokkal többször segitette Tokmánt, mint ahogyan az viszonozta, illeve talán megérdemelte volna. De hát ez a különbség köztük, Tokmánból uralkodó lett, és Bidámból alattvaló. (azt hiszem pont ez a rész ment le ma) Épp Misil halálakor mentem be anyámhoz, és pár percet maradtam, de végül a szinkronhangok miatt kimenekültem onnan. Nem tudom emlékszel-e arra beszélgetésre itt a PORTon, 2-3 éve, amikor arról volt szó, hogy Misil halála talán a filmtörténelem legszebb halála. A koreaiak is mind ismerik ezt a jelenetet, és a nemzet halottja tekintenek rá. Akkor kérdeztem (vagy más?) hogy nekünk magyaroknak van-e nemzeti halottunk? (legalábbis virtuálisan?) Ugy emlékszem, hogy én is tettem ajánlatot, és talán edimir is. Nem emlékszel? Itt visszakeresni 2-3 évet már lehetetlen. Kimbin, nem emlékszel?
Mennyei Harmónia 2018 jún. 22. - 19:42:10
(232943/239045)
Szervusztok! Jó itt lenni! Csak eljöttem a Megszentelt partokra pihenni egy kicsit. Most már Silla mellett mást is nézek - de amiket írtok azok is kedvcsinálóak. Nekem most kicsit furcsa Bidam mondjam-ne mondjam az érzéseimet viselkedése. Bidam annyi helyzetben segítette, mentette már Tokmánt, hogy én egy kicsit csodálom is, hogy ez Tokmánnak fel sem tűnik. Más: május-június során szokott lenni találkozónk - ilyenkor vagyunk a Ligetben. Esetleg várható, hogy lesz ilyen? Nagyon közeleg a nyár!
Illiona 2018 jún. 22. - 14:24:47 Előzmény Caffee
(232942/239045)
Silla:
Tokmán biztonságban akarta tudni a levelet, és hát a (szent)fa alatt biztosan nem ázott el, a fa nem korhadt el, stb. Már más sorozatokban is volt ilyen logikátlan dolog. A fa alatt való áskálás valószinüleg jól mutatott a képernyőn: Ennyi.
Hogy miért küldi Bidamot el? mert nagyon bizalmas, és értékes információról van szó benne. Részben tökéletesen megbizik Bidámban, másrészt fogalma sincs, hogy milyen szálak fűzik azt Misilhez.A levél pedig a néhai király végrendelete volt, amit akkoriban kötelező volt (lett volna) végrehajtani, hogy Misilt meg kell ölni. Arra akarta rávanni Bidám Misilt, amikor utánaszökött, hogy adja meg magát Tokmánnak. ( Na persze, még mit nem ! )
8/10
edimir 2018 jún. 22. - 14:09:38 8/10 Előzmény Illiona
(232941/239045)
Szép napot!:)

OFF
"vers-e minden "vers", amit az irója annak gondol?
Vagy vannak szóösszefüggések, amik azért nem versek?
én nem tudom értelmezni ezt a számlakérdést!"

Nos, én csak a vers címét tettem fel akkor érdekességképpen a korábbi képkivágásban. A költő a számla és az élet között von párhuzamot, egyfajta küszködésként bemutatva őket, ahogy próbáljuk "teljesíteni". Azért ez nem műfordítás, csak egy sorozat fordítójának törekvése, másrészt az ázsiai vers jócskán eltér attól, amit mi versként magunkban definiálunk itt Európában a kultúránkból adódóan.

KÉP:- felirat - A Poem a Day - Kim Shi Tak: Az élet olyan, mint egy részletfizetési számla c. versének zárósora

a sorozatban ketten is küszködnek az anyagiakkal. Egyikük egy gyakornok, akinek 10 évvel korábban a jómódú családja becsődölt, azóta is a korábbi jólétüket emlegeti fel minden kapcsán, s így kellően az idegeire megy annak, aki kénytelen meghallgatni a hangulatromboló dicsekvést. A múltból már csak a "krokodilos" póló maradt meg egyedül. Persze a lefegő Lacoste címke megőrzése külön derű forrása a számunkra!:)

A másik szereplő családapa, aki családja/gyerekei miatt küzd folyamatosan anyagi nehézségekkel.
Ők szerepelnek a képen....
Caffee 2018 jún. 22. - 13:54:58
(232940/239045)
Silla:

Lattam vagy otszor, de ezt az epizodot nem egeszen ertem.
Tokman elhozatja a fa alatt dobozban eldugott levelet Bidammal, aki megdobben es besurran Mishilhez kerdeseket feltenni neki.
Kerdeseim:
Tokman miert dugta oda a levelet, miert Bidammal hozatja el, Bidam miert van ennyire maga alatt a level olvasasa utan es mit akar hallani Mishiltol?
8/10
edimir 2018 jún. 22. - 13:08:24 8/10 Előzmény edimir
(232939/239045)
OFF

A regény írója alapos háttérkutatást végzett Számomra érdekes volt, hogy a főszereplő matekzseni alakjának megformálásához egy magyar matematikus írását használta fel: Agyam nyitva áll! Erdős Pál matematikai utazásai. - Vince Kiadó - Park Kiadó, 1999.

KÉP: a szerző utószava a regény végén, amiben a felhasznált forrásokról ír.
8/10
edimir 2018 jún. 22. - 13:02:56 8/10
(232938/239045)
OFF

Most olvastam J M Lee könyvét, a Szökés a paradicsomból-t
Az ismertetője itt
https://www.libri.hu/konyv/j_m_lee.szokes-a-paradicsombol.html

Nem újdonság az észak-koreai munkatáborokról, az onnét való szökésről, utána pedig egy másik országba való beilleszkedés nehézségeiről olvasnunk
hanguktaekwondoo 2018 jún. 21. - 22:29:14
(232937/239045)
igen. abszolút témába vág ez a koreai vicc

Egy nő elmegy a kollégához, hogy segítsen: beszorult a vibrátora.
-No, szíveskedjék felfeküdni, megvizsgálom..
A hölgy rettegve így tesz, az orvos hümmögve nézelődik.
Néhány perc múlva felnéz és a következőket konkluzálja:
-Hölgyem, van egy rossz és egy jó hírem. Melyikkel kezdjem?
-Jaj, doktor úr, hát legyünk túl először a rosszon!
-A vibrátort nem tudom kiszedni.
-Te jó ég! Mi lehet ezek után a jó?
-Hogy tudok benne elemet cserélni.


https://www.youtube.com/watch?v=-6w_3P_l5FA


Illiona 2018 jún. 21. - 18:26:09
(232936/239045)
off
sketch
A sorozatban arra az elvre épitenek, hogy ha megölik azt, aki épp ölni készül. akkor a bűncselekmény nem történik meg, és jobb lesz a világ.
Valóban, igy életben marad egy csomó rendes ember, akik már nem élnének. De azért mi érezzük ennek a fonák voltát is: mindkét (eddig ennyit ismerünk) gyilkosnak, aki az lehetséges elkövetőket vadássza le, ez lelki válságot jelent, hiszen akármilyen bűnös is a hullajelölt (majdnem áldozatot irtam.. ) de mégis csak az ölés az gyilkosság!
Akik kutatják fel ezeket az ölésre szakosodott férfiakat, ők csak egyet látnak: Gyilkosság. Mindegy hogy az illető ölni akart-e vagy sem. Ennek a két csoportnak a küzdelméről szól a sorozat maga.
Mindkét tábornak van egy egy embere, aki a jövőbe látván megjósolja bizonyos emberek halálát.
Azután megkezdődik a hajrá: az egyik csoport az elkövető ellen, mig a másik csoport a gyilkolni készülő ellen!
Eddig a 16 epizódból 8 ment le. Holnap jön a 9.
Kép: a sorozat legjobb részei. amikor a két férfi harcol! De micsoda harc!
Illiona 2018 jún. 21. - 18:10:44
(232935/239045)
off
Sketch
Ami miatt irok erről az a felvetése a filmnek, hogy minden-e a bosszú?
És mindig bünös-e aki öl, avagy sem?
Magának a bosszunak meddig van értelme? mindhalálig, akár az életünk árán is?
éa mi van az áldozattal? Mindig sajnálni kell?
Vagy esetleg neki magának is van karmája, Sorsa, amit meg kell élnie, tapasztalnia, pl egy erőszakos halál? Akkor is van értelme a bosszúnak, ha ez az áldozat Sorsa?
Érdekes kérdések, és bizony szinte megválaszolhatatlanok, legalábbis minden szempontot ha figyelembe veszünk.
Kép: a két főszereplő
Illiona 2018 jún. 21. - 18:04:30
(232934/239045)
OFF
Skecth
Azzal kezdem, hogy nem szeretem a fantasztikus, időutazásos sorozatokat. Ezt is csakis Rain miatt kezdtem el nézni, és eléggé fanyalogtam is, miközben a történet igaz, hogy olyan amilyen, de maga a többi alkotóeleme mind pazar.
Van a történet kezdetén egy turbékoló párocskánk: a nő ügyésznő, aki veszélyes csalókat üldöz, és van a párja, Rain, aki rendőrnyomozó, és szintén veszélyes csalókat üldöz. Mindeközben békés nyugodt házasságról álmodoznak! Itt az első nagy ellentmondás!
De még számtalan lenne, de fókuszáljunk inkább arra ami jó a filmben!
A két főszereplő Rain, és Lee Dong Gun (The Gentlemen of Wolgyesu Tailor Shop, Queen for seven Days).
Miután Lee Dong Gun megöli Rain kedvenc kis ügyészkéjét, rain elindul, hogy megölje, Lee Dong Gunt. És minden epizódban "Összefutnak" . Micsoda harcok, és soha egyik sem kerül följebb, csak a körülmények miatt abbahagyják a harcot.
Kép: a 4 főszereplő.

Illiona 2018 jún. 21. - 17:34:51 Előzmény edimir
(232933/239045)
Sziasztok!
vers-e minden "vers", amit az irója annak gondol?
Vagy vannak szóösszefüggések, amik azért nem versek?
én nem tudom értelmezni ezt a számlakérdést!
(esetleg online számla, ami 2018 julius 01-én indul be??)
nem szoktam a feliratért kattintani a képre, szerintem ki lehetett volna irni, és akkor egyben a 6-7 verssort talán lehetett volna értelmezni. Mindegy, most rákattintottam. Ezt még gyakorolni kellene.(és nem csak nekem)
8/10
edimir 2018 jún. 21. - 16:31:26 8/10 Előzmény edimir
(232932/239045)
OFF

A Poem a Day

KÉP - felirat - Gondolnád, hogy születik ilyen vers? Nos, született!))))))))))))))))))
10/10
kimbin01 2018 jún. 21. - 13:12:12 10/10
(232931/239045)
Sziasztok!

Könnyed nyári akció-vígjáték A Tolvajok (The Tieves) című koreai-honkongi.kínai film.
Jung-Jae Lee, Hye-su Kim, Gianna Jun, Soo Hyun Kim és Hae-suk Kim mestertolvajokat alakítanak a filmben, akik megkísérlik végrehajtani minden idők legnagyobb rablását: ellopni egy 318 karátos gyémántot. A film egy koreai Tripla vagy semmi sémára épülő történeten alapul, azzal a különbséggel, hogy itt a rablóbanda tagjai egymást is átverik.
Sok ismerőssel találkozhatunk :
Gianna Jun (Yenicall)
Hae-suk Kim(Chewingum)
Hye-su Kim(Pepsi)
Soo Hyun Kim(Zampano)
Yun-seok Kim(Macau Park)
Angelica Lee(Julie)
Jung-Jae Lee(Popeye)
Dal-su Oh(Andrew)
Kwok Cheung Tsang(Johnny)
Simon Yam(Chen)
Illiona 2018 jún. 20. - 19:18:04 Előzmény edimir
(232930/239045)
OFF
az biztos hogy nem fogom, hiszen nyár van, kánikula, ilyenkor semmi HP.
Life on Mars: Amugy a sorozatban még messze van a vége, csak 4 epizód ment le, vagyis bármi megtörténhet.
Eszembe jutott közben a Come Back Mister cimű Rain sorozat is, amiben az első felében mennyit nevettünk, azután a 2. felében alig, illetve csak sirtunk.
Szóval ez a sok humoros jelenet is lehet hogy egyszercsak eltúnik.
8/10
edimir 2018 jún. 20. - 17:37:56 8/10 Előzmény Illiona
(232929/239045)
OFF

A hp feletti esetleges mérged a másik hp-be fojtsad!))))))))))))))))))))))))))))))))))
De sajnos nem az első össze nem illő párt hoznák össze egy ilyen befejezéssel..
8/10
edimir 2018 jún. 20. - 07:19:49 8/10
(232928/239045)
OFF

A Poem a Day
8/10
edimir 2018 jún. 20. - 07:18:14 8/10
(232927/239045)
OFF

A Poem a Day
8/10
edimir 2018 jún. 20. - 07:17:44 8/10
(232926/239045)
OFF

A Poem a Day