8/10
edimir 2018 júl. 25. - 11:37:42 8/10 Előzmény edimir
(233425/239045)
Hmmm....
Kap a hozzászólás egy automatikus "OFFTOPIC" fejlécet, a betűszín szürkére vált, míg a szimpla küldési módban fekete...

Van újra "Ne mutasd az offtopikot" lehetőség, annak, aki nem kíváncsi az ilyen bejegyzésekre....

Csak ne lenne olyan kicsi ez az Offtopik felirat, még szokni kell, az előbb is mellényúltam...:(
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 11:00:39 8/10 Előzmény edimir
(233424/239045)
Mr Sunshine

Milyen érdekes, ahogy a virág motívum a részben visszatér.....

KÉP: - felirat - itt az anya álmaként... a hagyományos értelemben... egy hagyományos szerepben
Mi is lehetne egy szolganő álma a következő életében... a fia szülessen újjá, immár uraságként.... magának nem kér mást, mint virág lehessen a kertjében... azaz szerényen ott maradhasson a közelében, felüdíthesse illatával, szirmai színével, kecsességével.....ő lehessen a megnyugtató háttér tolakodás nélkül... szinte észrevétlen....
8/10
offtopic
edimir 2018 júl. 25. - 10:38:21 8/10
(233423/239045)
Van újra offtopik küldési lehetőég!:)))))))))) Végre nem kell off feliratot írogatnom!:)))))))))))) Kíváncsi vagyok, hogy milyen a hozzászólás, ha ezzel küldöm el.....
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 09:53:45 8/10 Előzmény bori4
(233422/239045)
Off

Mr Sunshine

Igen, tudjuk....
De azért valljuk meg, nem mindegy a szembesítés módja.....

KÉP: - felirat - lekezelően egy hazaáruló szájából.... hmm, kicsit tényleg irritáló lehet...

gondolom, ez még az eredeti verzió, mielőtt átdolgozni kényszerülnének....
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 09:34:38 8/10
(233421/239045)
Szép napot Mindenki!:)))))))))))))

Az jutott eszembe, vajon hányszor kapjuk meg még angol nyelvleckeként a sorozat alappilléreit?

Egyszer már volt ugyebár a LOVE.....

Most megkapjuk mellé, a másikat...
KÉP: - felirat - eddig minden főszereplőnk adott erre vmiféle választ, már csak az a kérdés, változnak-e a válaszok?

Hmm, azért milyen érdekes ez a "Honnan származol?" Persze elsősorban az országra kérdez, de emberre kivetítve ez a kasztja/múltja is lehetne... ettől összetettebb a dolog....

8/10
edimir 2018 júl. 25. - 05:14:53 8/10
(233420/239045)
További szép hajnalt!:)))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink!:))))))))))))))

Most már tényleg megyek, a billentyűket már úgyse nagyon látom...
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 05:11:03 8/10 Előzmény edimir
(233419/239045)
off

Mr Sunshine

Igen, tudom, hogy a nagyapa korábbi szavait is felidézi, amikor még óvni akarta, hogy neki csak a virágokban kéne gyönyörködnie és rábíznia magát jövendő férje védelmére...tiltakozása hagyományos női szerep ellen... és egyébként is ő nem egy törékeny virágszál, hanem öntudatos nő puskával a kézben.... Hmmm, mintha minden probléma megoldása csak a fegyver lehetne.....

Számomra kicsit túllihegett reakció.....
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 04:49:26 8/10 Előzmény edimir
(233418/239045)
off

Mr Sunshine

KÉRDÉS: vajon 1902-es évtől kezdődően mekkora időt ölel fel a sorozat? Hmm, érdekes lenni tudni, nagyon nem mindegy!

Már csak 2 év van az orosz -japán háború kitöréséig, 3 év a japán protekturátusi szerződés aláírásáig.

Tehát elképzelhető, hogy a sorozat kb. 1904-ig játszódhat, esetleg az utolsó rész végén még vmi narráció a későbbi történésekre utalhat. Nem valószínű, hogy a Kisasszony 73 éves mamókaként köszönti puskával a kezében a japán függésből felszabadult Koreát!:))))

KÉP: itt még leforrázva elmasíroznak a japán katonák, miután elhamarkodott fellépésük folytatására Choi kapitány amerikai hadüzenetet helyez kilátásba.... De mint tudjuk, egyszer majd visszamasíroznak... és maradnak is úgy jó 40 évre.....

Hmm, azért ilyen felvezetés után ezt a sorozatnak elég nehéz lesz majd lenyeletni....
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 04:23:02 8/10
(233417/239045)
off

Mr Sunshine

Rendes vetítést a részből majd micike készít, nagyon szuper volt a múltkori is. Még rengeteg minden kikívánkozik, de mondjuk aludni se ártana.:)))))

KÉP: - felirat - no, erről is lenne véleményem, de egyelőre elég, hogy a bal vállnál ott van a sunshine!:))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 04:17:09 8/10
(233416/239045)
off

Mr Sunshine

Még most is varázslatos a képi világa, néha líraian szép... egy-egy villanásnyi jelenet rendkívül finom, mint az múltban az anyával a kútnál....

A másik erény számomra a humor. Nem tehetek róla, de annyit szenvedtem már a sajátos koreai humor ripacskodásától, hogy ha ennél kevésbé harsányra veszik, akkor már megnyertek vele....

KÉP: az egyik kedvencem, a tolmács!:)))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 04:10:42 8/10 Előzmény edimir
(233415/239045)
off

Mr Sunshine

És végre kimondatik, hogy miért is vallja oly nagy meggyőződéssel Choi kapitány amerikai állampolgárnak magát.....

KÉP: - felirat - igen, mert egyrészt Amerika megvédi a polgárait, másrészt, mert ehhez nem csak a szándék, de az erő is megvan...

te meg kiskölyök, megszívtad, rossz helyre születtél, az országod eddig se törődött a polgáraival, ráadásul még gyenge is hozzá... Choi kapitány empátiája eddig terjed, nem lehet elég korán a valósággal szembesíteni egy kiskölyköt....
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 03:58:17 8/10 Előzmény edimir
(233414/239045)
off

Mr Sunshine

Aztán, ha nem vettük volna észre, akkor Choi kapitány a fejünkbe veri, mint a kiskölyöknek...

KÉP: - felirat - hmm, ez jól hangzik, csak sokra nem megy majd vele a kiskölyök, ha felnőve (amennyiben megéri) már a Japán Birodalom árnyékában élhet... persze nagyapa korában (amennyiben megéri) majd a fejére csaphat a 2. világháború után, hogy lám, Choi kapitánynak igaza volt.
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 03:27:13 8/10
(233413/239045)
off
Mr Sunshine

Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy ez a nagy amerikázás nem a mának szól-e a sorozatban.
Elég furán jön le képileg, miközben tudjuk a korabeli tényeket.....

KÉP: a zászlók a szélben... egy pillanatra elfedi az amerikai a japánt... hmm!
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 02:51:21 8/10 Előzmény lapishun
(233412/239045)
off
Mr Sunshine

A vőlegény

Nem azt mondtam, hogy nem érdekli a menyasszonya, természetesen kedvére van, hogy szép, talán tetszik is neki, felkelti az érdeklődését. Én arra utaltam, hogy ez az érzelem nem egy mindent elsöprő szenvedély, nagy szerelem első látásra... persze nincs kizárva, hogy azzá nőheti ki magát a részéről...
De itt még jól palástolja az elutasítás feletti csalódását távozik.....

Később az eljegyzés felbontásának halasztásával időt próbál nyerni, még nem tiszta, hogy ez az idő a szülei leszerelésére, vagy a lány döntésének megváltoztatásához kéri-e.

KÉP: - felirat - Mindenesetre sikerül a Kisasszonyt zavarba hoznia a saját válaszával, hogy mit is lát a lányban.... Hmm, a Kisasszony nőként bizonytalan... a saját önképében, hogy virághoz hasonlítják, ez szinte sértés... ettől olyan fals a karaktere.

Nem tudom, ki hogy van vele, de vhogy sántít ez az egész Kisasszony, mint hazafi. Az, hogy lőni tanul, még belefér... jól jöhet a családja/önmaga védelmében. De ez a mesterlövész a haza védelmében kicsit erőltetett. Puskával lelőni egy embert, szeme se rebben, mintha egy elvakult fanatikus lenne... mintha egy ember megölése nem is érintené... semmi nyomot nem hagy a lelkén, mintha profi lenne. Tudom, mártír szülők gyermeke, de akkor is, olyan, mintha apuskán kívül más alternatívát nem látna...

olyan furcsa kettősség van benne... művelt, érdeklődő, ugyanakkor hihetetlenül tapasztalatlan és éretlen bizonyos téren.
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 02:08:06 8/10 Előzmény edimir
(233411/239045)
off
Mr Sunshine

A vőlegény

Mennyire jellemző a Kisasszonyra, hogy mennyire naiv minden tanulmánya, lőgyakorlata ellenére...

KÉP: - felirat - fura megállapítás, még furább mérce... elég ostobácska....
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 01:50:23 8/10 Előzmény lapishun
(233410/239045)
off
Mr Sunshine

A vőlegény igazi sötét ló....
Van egyrészt a látszat, az aranyifjú, akinél a felszínen egyfajta carpe diem életszemlélettel hintenek port a szemünkbe.... Igen, a hölgyeknek udvarol, bókol, mindenkire rámosolyog, közvetlen. Úgy tűnik, hogy nem érdekli a pénz, kártyás..... DE

DE annyit érzünk, hogy mindez vhol túlzás, hogy aztán jöjjön egy csavar.... Valójában semmit se tudunk róla az igazán lényeges dolgok terén.... Mit csinált Tokyóban 10 évig? A sorozat szerint ugyebár ott tanult. De ténylegesen mit csinált, mit gondolt, miért maradt ott... azt nem.

A száraz tények: 32 éves, gyakorlatilag anyagilag a szülői apanázstól függ, önálló jövedelme, hivatása nincs, ugyanakkor a leggazdagabb csoszoni család örököse.

Talán csak egyetlen árulkodó momentum volt róla... amikor Japánban megkapja a szüleitől a haza hívó táviratot....

KÉP: a szobája zsúfolásig könyvekkel, sehol lump alakok, se ital... egy szerető van mellette, akivel meghitt a kapcsolata. Nem alkalmi partner, beszélgetnek....

Úgy tűnik,a beszélgetés szavai mögött több van, mint elsőre gondoljuk..... És itt nincs mosoly, inkább egy elmélázás, egy csipet fanyarság... a mindenki eladja a földet nem csak adásvétel, de ott dereng mögötte egy másik értelmezés, az ország kiárusítása....

Hmm, talán ez a 10 év egyfajta erőgyűjtés és a nagy döntés (a mihez kezdjek magammal) elodázása volt számára....
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 01:20:34 8/10 Előzmény Illiona
(233409/239045)
Off

Mr Sunshine

Neked a vetkőztetős jelenetkor a The Handmaiden-nel volt kapcsolatos áthallásod....
hát nekem is itt, csak kicsit máshol és másként...

KÉP: pontosan ezzel a képpel.... nekem egyből a Schindler listája ugrott be a piros kabátos kislánnyal.. nem ragozandó, aki látta, tudja... elhíresült kép/jelenet...

hmm, vhogy nem túl elegáns lenyúlni, de még csak utalni se rá, annyira más nagyságrendekkel.....
8/10
edimir 2018 júl. 25. - 00:54:02 8/10 Előzmény bori4
(233408/239045)
Off


Az általam elsőként említett forrásban szerepelt:
"Bigger disputes followed with the character Koo Dong-mae, played by Yoo Yeon-seok, a boy from a lower-class butcher family, went to Japan and returned to Korea as a member of notorious the Black Dragon Society.
Many people pointed out the organization was historically pro-Japanese. The society is suspected of being involved in the assassination of Empress Myeongseong, wife of King Gojong. "

hát ezért olyan vörös posztó a Fekete Sárkány Társaság... egyébként a Mr Sunshine-ban is említik Min királyné megölését... igaz, csak érintőlegesen.....

A forgatókönyvíró ígéretet tesz, hogy törlik a társaság nevét... hmm, de sajna elhangzik a 3. részben... és az ugyebár már lement.....
boil54 2018 júl. 24. - 21:53:03 Előzmény lapishun
(233407/239045)
Örülök, hogy sikerült elcsábítani a Port.hu-ra a Mr. Sunshine vetítésére, kitárgyalására. Sajnos ez nem olyan pergő, mint a facebook és azt sem látjuk, ha itt van valaki. Remélem jönnek szép sorban majd a többiek és írják a véleményüket.
lapishun 2018 júl. 24. - 21:40:46
(233406/239045)
Mr Sunshine

Főleg facebookon, a csoportomban tomboltam dühömben, hogy mennyire karakteridegen és erőltetett a két főhős (a csoszo nemes kisasszony és az amerikai katona) minden közös jelenete számomra. Azt még lenyelném, hogy ha csak arról lenne szó, hogy a két színész között nem működik a kémia. De itt sokkal többről van szó. Hiába van romantikus köpenybe bújtatva az egész, számomra elképzelhetetlen, hogy a lány (30 évesen!) egyik pillanatban úgy viselkedik, mint egy csitri, a következőben mint egy fennhéjázó úrnő, miközben úgy lett bemutatva, hogy számára Csoszon az első és az országért mindent feláldoz. Már rég el kellett volna tennie láb alól az amerikai katonát, nem pedig rohangálnia a nyomában.
Továbbá annyira kényszeredett dialógusokat adnak a szájukba, hogy elfog a szekunder szégyenérzet amikor csak meglátom őket. Az ők alapvető konfliktusukra van felhúzva az egész sorozat, én ezt értem... (barát, vagy ellenség... illetve szerelem és ellenség) de egyszerűen nem működik. Öncélú az, ahogy a készítők állandó "véletlenekkel" mindig kereszteztetik az útjukat.
A katona motivációja is teljesen kusza számomra. Esze ágában sem segíteni a bajba jutott gyerekeken. Tőle aztán a japánok nyugodtan meg is erőszakolhattak volna egy tíz éves kislányt az utcán, különösebben nem hatotta volna meg... amiért mégis beavatkozott, az az, mert egyszer őt is megmentették... Egyszerűen képtelen vagyok rá a legkisebb mértékben is pozitív hősként gondolni.

Ellenben a szamuráj (jó, nem az, de japán és kardja van = szamuráj) barátunk, bár nem túl eredeti figura, de ezerszer szerethetőbb a maga kliséivel együtt. A kisasszonykánk bizalma is könnyebben felépülhetne felé, hisz ismeri gyerekkorából, ismeri a múltját, összerakhatja az indítékait és könnyebben bízhat akár a megváltoztatásában.

Lentebb említettétek, hogy a vőlegényt nem érdekli a lány. Én nagyon másképp látom. Akármennyire piperkőc, mégis ő a legegyenesebb. Meglátta, rögtön közölte, hogy tetszik neki és rögtön udvarolni kezdett neki. Attól még, hogy az üzleti érdeke is ezt kívánja, az érzései is meglehetnek a cselekedetei mögött. (Ha nem lennének érzései, akkor biztosan nem ilyen módszerrel udvarolna.)

Összességében jó véleménnyel vagyok a sorozatról, de néhol bántóan felületes. A forgatókönyv hullámzó. A karakterek bemutatásában és a hangulatfestében néha egyszerűen remekel, máskor meg közhelyeket puffogtat. Ami hibátlan, az a fényképezés. Az operatőr tényleg kitett magáért.