bori4 2018 júl. 24. - 20:25:10 Előzmény edimir
(233405/239045)
Újabb cikk - a nézők szerint japánbarát a sorozat.
" A nézők elégedetlenségét fejezte ki amiatt, hogy Joseon kultúrája civilizálatlan volt és a show túlzott igazolása azoknak, akik Joseont ellen fordították..." /guglis fordításban
Középkori feudális állam volt - ha tetszik ez a mai nézőknek, ha nem ....
Azt nem pontosan értem, hogy miért sérelmes, hogy a japán szervezet, amihez Dong Mae csatlakozott, jobboldali.... Mi más lehetett volna akkoriban Japánban?

http://www.koreatimes.co.kr/www/art/2018/07/688_252682.html
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 19:06:16 8/10 Előzmény edimir
(233404/239045)
Off

Cru
Hmm, elküldtem az 1. PÜ-met ebben az új rendszerben neked.!:))))) Bocs, csak ki akartam próbálni.
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 18:37:14 8/10
(233403/239045)
Cru

A könyv, amiről beszéltem a találkozón:

SHERI HOLMAN: SONDOK: PRINCESS OF THE MOON AND STARS
Ez egy 2002-es kiadású könyv
Link róla: https://www.amazon.com/Sondok-Princess-Stars-Royal-Diaries/dp/0439165865

Potom két dollárért megveheted!:)))))) A linken ott szerepel még a sorozat más tagja is

A sorozat, amiben megjelent: ROYAL DIARIES
A sorozatról az ismertető itt: https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/The_Royal_Diaries&prev=search

Jól emlékeztem, hogy kb. a mi pöttyös-csíkos könyveinknek felel meg, a célközönség 9-12 éves

Ötletes olyan szempontból, hogy a híres ember fiktív naplójaként a fiatalok közelebb érezhetik magukhoz az illetőt.

Amin meglepődtem, hogy úgy tűnik, van hozzá tananyag is. Seon Deok-hoz tartozó tananyag itt:
https://www.scholastic.com/teachers/lesson-plans/teaching-content/sondok-princess-moon-and-stars-discussion-guide/


Gondolom, általa a csillagászat dolgoztatható fel a gyerekekkel.
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 12:59:11 8/10 Előzmény edimir
(233402/239045)
OFF

Mad Dog

Jó hír, hogy elkészült a magyar felirat a 11. részhez is. Köszönet érte Binky-nek.

Mondjuk páthuzamosan fordítja a Life on Mars-sal.

Én az utolsó 6 részt már újra csak akkor nézem meg, ha mindegyikhez lesz magyar, akkor se biztos, hogy nem csak az utolsót, mert végül is követhető volt angollal is. Kíváncsi vagyok, hogy a végén ő hogy oldja meg azt a bizonyos megszólítást a telefonban. Remélem, nem követi el az angol fordító hibáját!:)))))))))))))))))

KÉP: hmm, nem vmi kezdetleges mosoly!:))))) ez egy rajz, ami közelebb visz a 801-es járattal történtek kiderítéséhez.....
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 11:42:38 8/10 Előzmény edimir
(233401/239045)
off

Gonoszkodom, tehát vagyok!:)))))

Anno együtt néztük a Jang_Yeong-Sil sorozatot SIG-gel. Ott ugyebár a nagyszerű tudós-feltaláló életrajzi sorozata végén megkaptuk, hogy a "Tudományos és Technológiai Történelmi Enciklopédia" (a hangzatos címen kívül más beazonosítási adat nem szerepelt) szerint a 15. században a világ találmányainak sorában milyen lenyűgöző számban találhatunk koreait a többi nációhoz/régióhoz képest.

Hmm, most is jó lenne a Mr Sunshine kapcsán az adott korszakra felütnék ugyanezt a bizonyos enciklopédiát, és megnéznék a találmányokat ill. azok nyomán az ipar/gazdaság fejlődését. Persze, hogy nem esik jól a közvilágítás, vasút, villamos felemlegetése a mai nézőnek... de valahol megértem a sorozat készítőit is, hogy kicsit ugyan sarkítva, de jelezni próbálták a problémát....

KÉP: Jang_Yeong-Sil - amikor még a csúcson voltak a találmányok terén
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 10:49:01 8/10 Előzmény edimir
(233400/239045)
Off

Hadd legyek egy kicsit megint gonosz!:) Ugyebár 20 ezren írták alá a petíciót eddig,de azért látványosan nőtt a sorozat nézettsége az 1. részhez képest.... ez pedig jócskán több,mint 20 ezer néző...

Más. Nem tudom, hogy anno Silla vetítése során vajon hány egyetemi professzor tiltakozott a történelmi tényektől történő nyilvánvaló eltérés miatt? Erre is kíváncsi lennék! Persze az távoli múlt, kevésbé érzékeny szféra.....

Még gonoszabb.... Én nem voltam beájulva a forgatókönyvíró előbbi sikerétől, A Nap leszármazottaitól.... pont azért, amilyennek a fiktív Európát és a nyomorgó/éhező, koreai segítségre szoruló európaikat láttatta. Akkor az a sorozat hatalmas népszerűséggel ment Koreában és Ázsia szerte.... senkit se zavart az ottani nézők közül... persze nem is történelmi sorozatként lett nyilvántartva, de mégis.....
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 10:21:16 8/10 Előzmény bori4
(233399/239045)
Mr Sunshine

Hmmm... ezt is találtam:
https://www.scmp.com/magazines/style/news-trends/article/2156587/k-drama-mr-sunshine-writer-accused-distorting-history

Mi pénzbe kerülhet újraforgatni mindazokat a jeleneteket, amikben Goo Dong-mae szerepel? Ráadásul a kész helyett most az újabb munkálatok azt is jelenthetik, hogy írni/forgatni/vágni kell újra, ami ugyebár idő... ráadásul a stábot (még ha ez nem is érint mindenkit) újra össze kell rántani erre. Mivel fontos szereplőről van szó, azért az egyes részekben bizony szerepelt pár percet a képernyőn.....

Okoz-e ez vajon fennakadást a heti 2 rész vetítésében?
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 10:04:20 8/10 Előzmény edimir
(233398/239045)
Mr Sunshine

3.kérdés: Mi lesz a sorozat "kultikus" tárgya, amit a sorozat alatt/végén a rajongóknak szánnak? Persze az Illiona által említett direkt reklámon túl?

KÉP: gondolom, nem ez lesz..... nem igazán tudom egy mai, hétköznapi öltözék kiegészítőjeként elképzelni.....

eddig még mindig volt, vmi ruhadarab/ékszer/tárgy, ami a sorozat révén hihetetlen népszerűségnek kezdett örvendeni... a rajongónak megvenni/birtokolni/hordani illett.....
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 09:10:34 8/10 Előzmény bori4
(233397/239045)
Off

Terve vettük Illionával, ő meg is nézte, én nem tudtam leszedni arról az oldalról, ahonnan letölteni szoktam a régebbi sorozatokat, így elmaradt a megbeszélés... Pedig nagyon vonzó volt a téma, a kor egyaránt....
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 09:06:46 8/10 Előzmény kimbin01
(233396/239045)
Szia!:)))

Pont olyan, amilyennek lennie kell, vidám, fesztelen és boldog!:))))))))) Élvezzétek az együtt töltött időt!:)))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 09:04:46 8/10 Előzmény Cilia
(233395/239045)
OFF

Gyönyörű az orchideád!:)))) Jobbulást, fájdalom mentes napokat!
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 09:00:17 8/10 Előzmény edimir
(233394/239045)
Mr Sunshine

2. kérdés: kik lesznek a 2. számú páros?
Mert ugyebár ilyennek is lennie kéne a sorozatban, ellenpontként, vagy, hogy a szerelmi szál egy másik kontextusban is bemutatásra kerüljön.

Goo Dong-mae nem igazán jöhet szóba... már ennyiből érzékeljük, hogy ő a kisasszony lovagja lesz, hogy mennyire rejtve, mennyire nyilvánvalóan.... hmmm..... ő a tuti tragikus figura, ő az a tipikusan beáldozandó kedvenc, legalábbis az eredeti forgatókönyvben ez lett volna... ezért is kaptam fel a fejem arra, hogy átíratják a karaktert. Innentől pont a kettősségét, a rideg yakuza bőrbe bújt titkos szerelmes lovagot bukjuk.

Marad az Aranyifjú vőlegény. Túl gondtalan, túl élvhajhász... érezzük, hogy vmikor a valóságnak utol kell érnie. Bár nincs ellenére a menyasszony, de nagyon nem érinti még, ha kicsit hűvös a jövendőbeli.... A szíve érintetlen eddig a nagy, mindent elsöprő szenvedélytől....

Hmm, és ki lesz a szép Hoteltulajdonosnő párja? Azt látjuk, hogy a kapitány tetszik neki is, de egy ilyen tapasztalt nő ennyitől még nem válik rajongó bakfissá.....

KÉP: az Aranyifjú, akit egyelőre jobban izgat a kártya,mint a menyasszony
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 08:42:57 8/10 Előzmény bori4
(233393/239045)
Hát biztosan nehéz volt lenyelni Goo Dong-mae romantikus figuráját, a Fekete Sárkányokat még kevésbé. Épp a Saimdang jutott eszembe arról, hogy már a dobozban lévő, kész sorozathoz is hozzányúlnak a vetítéskor, ha muszáj....

"Persze érthető a koreaiak érzékenysége, hiszen polarizálta az országot és ezt mai szemmel, az utódoknak helyére kell fejben tenni... Mi is volt esetleg a dédpapa, nagypapa, miből lett vagyon, vagy hogy vesztette el a több százéves nemesi család mindenét esetleg, mert "rossz" oldalra állt, vagy sodródott...."

Erről meg a Chicago Typewriter, amiben konkrét utalás van arra a tényre, hogy a Japánnal kollaborálok milyen jól megszedték magukat és milyen sikeresen mentették át a vagyonukat a függetlenné váló Koreába, ugyanakkor az ellenállóknak csak az erkölcsi győzelem maradt a nyomorúságuk és veszteségeik mellett..

KÉP: - felirat - ebben a beszélgetésben utal erre a visszásságra az író a szellemnek....
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 08:28:49 8/10 Előzmény edimir
(233392/239045)
Mr Sunshine

Mindezek ellenére a kisördög nem hagy nyugodni. Miért? A forgatókönyvíró miatt.
Kim Eun-sook
Ismertető róla: https://en.wikipedia.org/wiki/Kim_Eun-sook

Jó pár sorozatát láttam, néhány a kedvencem lett.
Ami kétkedésre ad nálam okot, hogy (a koreai sorozatokban nem szokatlanul) előszeretettel hoz össze egymástól szinte áthághatatlan távolságra lévő párokat. És minden realizmust nélkülözve ezeknek a vezető pároknak ad esélyt, hogy együtt maradjanak.... Nem csöpögős hepiendet, a cukorszirupba cseppent mindig olyan tényezőt, ami a túl édes ízt közömbösíti. De egyik szerelem se (legalábbis amit én láttam tőle) sem zárul abszolút tragikusan a vezető párosok szintjén.

A Mr Sunshine lesz majd a kivétel?????
8/10
edimir 2018 júl. 24. - 08:17:37 8/10 Előzmény edimir
(233391/239045)
Mr Sunshine

Tudom, azt mondhatjátok, így a sorozat elején még felesleges találgatásokba bonyolódni, hiszen épp csak megismertük a fontosabb szereplőket, épp csak kezdjük vhogy elhelyezni magunkban a történéseket.

De miért hagynánk parlagon heverni a fantáziánk, a logikánk, az asszociációs képességünk?

Kaptunk néhány kulcsot... lássuk, mire megyünk velük?

1 kérdés: vezető páros

Ugyebár abban már nagyjából egyetérthetünk, hogy Ae-Shin kisasszony párjának a három aspiráns közül Choi kapitány tűnik befutónak

A kor, a helyzetük azt sugallja, hogy ez egy szép, tragikus szerelem lesz..... Már betáraztuk a pzs hegyeket, már készítjük magunkat, hogy lelkileg kibírjuk a hogy majd látnunk kell, ahogy elveszítjük őket......

Reálisan nézve nincs sok esélye a kapcsolatnak... a kisasszonynak vőlegénye van, emellett elkötelezett hazafi, a kapitányt pedig köti a katonai regula, választott hazája hadseregéhez tartozik....
Persze ettől a szerelem még virágba szökkenhet, DE

Távlatilag nézve se látunk megoldást, hiszen az amerikaiak kivonulnak Koreából, Japán annektálja. Hogyan lehetne vajon ennek a kapcsolatnak vmiféle hosszabb távlata? A kapitány válik ki a seregből és csatlakozik az ellenálláshoz? A kisasszony megy vele Amerikába?

Az előbbire van esély, hiszen bár a kapitány annyira hangsúlyozza az elején, hogy ő amerikai állampolgár, de látjuk, hogy nem hagyják hidegen a koreai gyökerei, sőt.....

Hogy a kisasszony Amerikába menne szerelmével, hmm, erre nem adnánk nagy esélyt, hiszen a szülei az ellenállás mártírjai, ő maga is erre készíti fel magát....

Úgy tűnik, nem tudjuk őket megmenteni. Ahogy micike zseniálisan megtalálta a könyvi utalást (Tristan és Izolda), itt bizony egy tragikus szerelmet kapunk....

KÉP: a vezető páros....
bori4 2018 júl. 24. - 08:01:48 Előzmény edimir
(233390/239045)
Valamelyik sorozatismertető oldalon olvastam, hogy ez egy előregyártott sorozat volt... Ehhez képest, érdekes, hogy újraformázzák Dong Mae karakterét és a jeleneteket ezért újraforgatják (??)....
Gondolom az írónő nem örül ennek. Durva beleszólás az alkotói szabadságba, nem? :))
Persze érthető a koreaiak érzékenysége, hiszen polarizálta az országot és ezt mai szemmel, az utódoknak helyére kell fejben tenni... Mi is volt esetleg a dédpapa, nagypapa, miből lett vagyon, vagy hogy vesztette el a több százéves nemesi család mindenét esetleg, mert "rossz" oldalra állt, vagy sodródott....
De a tények, tények maradnak.... sokan a haszonélvezői, kiszolgálói lettek az új japán uraknak és elég hosszú ideig is tartott ez a korszak ahhoz, hogy egy generáció ehhez szocializálódjon....
A nemzetnek túl kellett élnie mindent, akárcsak nálunk....
bori4 2018 júl. 24. - 07:53:10 Előzmény micike_MSc
(233389/239045)
Hogy mit köszönhet Korea az amerikaiaknak felsoroláshoz nyugodtan hozzá lehet tenni a korszerű, nyugati orvoslás bevezetését.
Van a Jejongwon c. sorozatuk, ami az első nyugati kórház alapításáról, működéséről és az orvosok képzéséről szól.... Ugyan ebben az időszakban játszódik és elég hosszú is a sorozat, hogy világos legyen, mi történt a politikában - hiszen mindent az határozott meg, csak hát ezek a sorozatok populárisak tudjuk.
Én úgy emlékszem Micike fel is vetted a sorozatot a majd megnézők közé, hiszen a szakmádba "vág"... :)
http://asianwiki.com/Jejungwon
10/10
kimbin01 2018 júl. 24. - 03:01:46 10/10 Előzmény micike_MSc
(233388/239045)
Szia, sziasztok!
Nekem is megfordult a fejemben, de akkor itt nem lett volna segítség Szegedre szállításban.
Ugye most ért véget a tanítás, és fél Hollandia útra kerekedett, így tányleg jogos lett volna a 3 órával előtte. Végül sikerült, és semmibe sem került, mert a repülotér is hibázott, így semmi felérral átírták a jegyet.Myrthe már megjárta a belvárost is, és minden érdekesség mellett pózolt.
10/10
Cilia 2018 júl. 23. - 23:54:00 10/10
(233387/239045)
Sziasztok, jó éjszakát mindenkinek!

Csak most van erőm írni pár sort. Meglehetősen vacakul vagyok, de nagyon örülök, hogy szombaton azért el tudtam menni a találkozóra! Az estém már elég pocsékra sikeredett...
Köszönöm a kedves meglepiket!
Filmezni nemigen van kedvem, meg üldögélni sem tudok valami sokat. Azért lehet, előások valamit - nem sorozatot - és részletekben megnézem.
A fotókat már föltettem a gépre, még albumba kell rendezni őket és akkor küldöm a linket mindenkinek.
Magginak tegnapi névnapja alkalmából küldök egy virtuális virágot (az egyik, mostanra már elnyílt lila orchideámat) - Isten éltessen!

Vigyázzatok magatokra!

8/10
edimir 2018 júl. 23. - 23:08:52 8/10
(233386/239045)
Mr Sunshine

Ti mindig olyan tájékozottak vagytok a hírek/háttér terén. Engem nagyon meglepett:
http://www.koreatimes.co.kr/www/art/2018/07/688_252685.html

Lám, számon kérik ott is a történelmi tényeket, hiába, ez egy érzékeny időszak, túl közel esik a mához.

Kíváncsi vagyok, mit változtatnak Goo Dong-mae karakterén???? És ez hogyan hat ki a sorozat koncepciójára, vonalvezetésére?

KÉP: tekintet... Goo Dong-mae